Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sziasztok!

A fórumon új vagyok, de olvasni évek óta olvaslak benneteket.

6. éve van egy B Omegám ('97-es X20SE), és egy elektronikus gonddal kapcsolatos kérdésem van. Néha mostanában azt csinálja, hogy menet közben egyszer csak kigyullad a motordiagnosztika lámpa, majd pár másodperc múlva a légzsáklámpa. Aztán égnek vagy fél percig, és először elalszik a légzsák, utána a diagnosztika is. Ezt egy hosszabb úton megcsinálja kb. 20-30 percenként.

Vajon mi lehet a gond? Köze lehet ahhoz, hogy a generátorom megadta magát? Generátorprobléma okozhat ilyet, vagy teljesen független a kettő?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

99 % hogy túltölt a generátorod.

Sziasztok!

A fórumon új vagyok, de olvasni évek óta olvaslak benneteket.

6. éve van egy B Omegám ('97-es X20SE), és egy elektronikus gonddal kapcsolatos kérdésem van. Néha mostanában azt csinálja, hogy menet közben egyszer csak kigyullad a motordiagnosztika lámpa, majd pár másodperc múlva a légzsáklámpa. Aztán égnek vagy fél percig, és először elalszik a légzsák, utána a diagnosztika is. Ezt egy hosszabb úton megcsinálja kb. 20-30 percenként.

Vajon mi lehet a gond? Köze lehet ahhoz, hogy a generátorom megadta magát? Generátorprobléma okozhat ilyet, vagy teljesen független a kettő?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

99 % hogy túltölt a generátorod.

Köszi.

Ez annak fényében érdekes számomra, hogy minap útközben merült le az akksi, mert nem töltött a generátor. Később rámértünk, és tényleg azt mutatta, hogy nem tölt.

De most úgyis megnézetem, kiderül a turpisság. Köszi még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Sógorom járt úgy, hogy mindig csak fordulaton gyulladtak fel a hibajelző lámpák. Cseréltünk feszszabályzót, de nem oldotta meg. Elvittük villanyászhoz kimérte a generátort, de minden rendben volt. Majd eszébe jutott, hogy egyszer már szívott ilyen hibával, és akkor a forgórész cseréje lett a megoldás. Raktunk fel egy bontott generátort, és utána nem jött elő a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer lemeríti az akksit, máskor túltölt, valószínűleg nálam is a feszszabályzónak lehet inkább gondja. De most betetetek egy bontott generátort én is, műszakiig elvileg csak kibírja, utána úgyis cserés lesz az egész kocsi...

Link to comment
Megosztás:

Szia. Itt vannak a BC kódjai: https://app.box.com/s/j11djcdh7u1o793mgxxs

Köszi szépen.

Gondolom ezzel lehet a bajom.

Ha jól olvastam, 3 számot kellkikeresnem, és ezeket kell össze szoroznom amiböl kijön 36000 körüli szám, és ezt kell majd tech-el átírnom, a mostani 26000 helyére,

Jólgondolom?

A fékkapcsoló hibája okozhatja, a tempomat, és az abs hibáját?

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen.

Gondolom ezzel lehet a bajom.

Ha jól olvastam, 3 számot kellkikeresnem, és ezeket kell össze szoroznom amiböl kijön 36000 körüli szám, és ezt kell majd tech-el átírnom, a mostani 26000 helyére,

Jólgondolom?

Nem, a BC "Programkód" alapján dolgozik, ez egy 3 jegyű szám. Tech2-vel az autód konfigurációjának (évjárat, motorkód, váltó, stb.) megfelelő kódot kell alkalmazni.

BC pontatlanság akkor szokott előfordulni, ha a csere BC nem ugyan olyan évjáratú/konfigurációjú donorból érkezik (pl. X20XEV motorral szerelt automata váltós verdából manuális váltós X25XE-be).

A kori által linkelt doksik közül neked a "mid omega b mj96-97.pdf" kell, mivel '97-es automata 2.5TD-d van, így a program kódod "016" kell hogy legyen.

Ellenőrizni úgy tudod hogy gyújtásra teszed a verdát, majd az ablaktörlőn lévő két BC gombot nyomva tartod X másodpercig, és ha jól emléxem a jobb alsó sarokban lesz a 3 jegyű kód.

(Ha megnézed a többi doksit, a későbbi modelleknél már a kerékméret is bejött mint paraméter a pontosabb értékek érdekében.)

Módosítva : ntr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omegás lévén nyilván találkozott majdnem mindenki a jeladók hibáival. Nekem is visszatért újra, felső holtponti jeladó hibát olvastak ki, cserélték is, azonban a hiba megmaradt. (aztán visszarakták a régit)

A hibajelenség: hidegen check engine lámpa, szokásos 4500/min letiltás, majd amikor üzemi hőmérsékletet eléri, - leállítás, újraindítás után - lámpa kialszik, motor normális.

Ma azonban extrát tett hozzá, szokásos procedúra végigjátszva, motor ezután normális, majd kb. 50 km után menet közben rángatás, fordulatszámmérő fel-le "röpköd", a motor fordulatszáma nem (!)

Tippek esetleg? Kicsit kivagyok már... :(

Ja, az autó X20XEV. :)

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Ez eddog oksa is. A beirt kód 016. De pontatlan. 3.7 litert ir átlagra. És alapjáraton 0.0 litert ir. Mi lehet a baj? Köszönöm a segítséget.

Ok, lehet rosszul írtam / nem voltam egyértelmű: az autód számára megfelelő program kód a BC-ben található szoftver verziójától (évjáratától) függ, és nem az autó évjáratától. Tehát első körben Tech2-vel ki kell olvasni a BC szoftver verzióját és majd utána derül ki mi a megfelelő program kód. Persze ez csak akkor igaz ha volt BC cserélve, mert ha biztosan nem volt (ez az autó eredetije) akkor sajna nincs ötletem mi lehet a gond.

Egyébként pontosan ugyan ez a jelenség volt az én első Omegámnál is: alapjáraton 0.0L/h-t írt, átlagra meg viccesen alacsony értéket mint neked.

Az én esetemben a verda '96-os automata X20XEV volt '97-es BC-vel (előző tulajnál cserélhették), nem megfelelő program kóddal. Bevittem a verdát egy Opel márkaszervizbe, és Tech2-vel átírattam a kódot a megfelelőre, azóta pontos. (Hozzáteszem első alkalomra a szervizben dolgozó diagnosztikai kolléga szerint minden jó volt, és nincs ötlete mi lehet a hiba forrása. Hibakód nincs, az autó megfelelően működik, "jó ez így" :). Majd miután kinyomoztam mi a gond, vittem neki a megfelelő program kódot, átprogramozás után "hirtelen" megfelelő értéket írt a BC - 1.0-1.2L/h -, a diagnosztikai kolléga megköszönte a segítséget én meg fizettem. :D)

Módosítva : ntr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ok, lehet rosszul írtam / nem voltam egyértelmű: az autód számára megfelelő program kód a BC-ben található szoftver verziójától (évjáratától) függ, és nem az autó évjáratától. Tehát első körben Tech2-vel ki kell olvasni a BC szoftver verzióját és majd utána derül ki mi a megfelelő program kód. Persze ez csak akkor igaz ha volt BC cserélve, mert ha biztosan nem volt (ez az autó eredetije) akkor sajna nincs ötletem mi lehet a gond.

Jut eszembe, mivel a BC az ECU-tól kapja a fogyasztási adatokat, az is lehet hogy neked az ECU-t cserélték korábban, így a 016-os kód a nem megfelelő, bár így szerintem frissíteni is kell a BC szoftverét. Hogy milyen évjáratú szoftverek futnak az ECU-ban és a BC-ben, az Tech2-vel kiolvasható, így a probléma orvosolható egy jó diagnosztikai szaki segítségével.

Egyéb ötletem nincs.

Mindenesetre ha a probléma végére jársz, kíváncsi lennék mi volt a megoldás = megírhatnád majd ide. :)

Módosítva : ntr
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Omegás lévén nyilván találkozott majdnem mindenki a jeladók hibáival. Nekem is visszatért újra, felső holtponti jeladó hibát olvastak ki, cserélték is, azonban a hiba megmaradt. (aztán visszarakták a régit)

A hibajelenség: hidegen check engine lámpa, szokásos 4500/min letiltás, majd amikor üzemi hőmérsékletet eléri, - leállítás, újraindítás után - lámpa kialszik, motor normális.

Ma azonban extrát tett hozzá, szokásos procedúra végigjátszva, motor ezután normális, majd kb. 50 km után menet közben rángatás, fordulatszámmérő fel-le "röpköd", a motor fordulatszáma nem (!)

Tippek esetleg? Kicsit kivagyok már... :(

Ja, az autó X20XEV. :)

Köszi előre is!

Gyári vagy utángyártott jeladót kapott? Az UT az kaki, pontosan ugyanazt csinálta nekem is, minden 2. indításra adott hibát. A gyárival nem volt gondom. igaz az 2x annyi mint az UT ez van. A fordszám "röpködés" is valószínű emiatt van.

Link to comment
Megosztás:

Ujabb jelenség. Mo olaj csere, szürő csere, majd utána egy kis motor mosás. Majd elindít, és a bc 45 10 35 liter/őra fogyasztást irt, ezután F betű. Nem lehet hogy csak kontakt hibával küszködök. Vagy vákum. Mi adja a jelet a ecu–nak a fogyasztásrol? A porlasztó? Vagy adagolórol vesz az adatokat?

Link to comment
Megosztás:

Gyári vagy utángyártott jeladót kapott? Az UT az kaki, pontosan ugyanazt csinálta nekem is, minden 2. indításra adott hibát. A gyárival nem volt gondom. igaz az 2x annyi mint az UT ez van. A fordszám "röpködés" is valószínű emiatt van.

Szia! Nem tudom, milyet hozattak bele, azt tudom, hogy eddig mindig Siemens volt belerakva (legalábbis a műanyagon ez volt), de azok is mind bemondták az unalmast 1,5-2 év után.

Sikerült helyet találnom hétfőre másik szerelőhöz, megnézi, aztán többet tudok majd. Csak addig bírja ki szegény Csumi.... ;(

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem tudom, milyet hozattak bele, azt tudom, hogy eddig mindig Siemens volt belerakva (legalábbis a műanyagon ez volt), de azok is mind bemondták az unalmast 1,5-2 év után.

Sikerült helyet találnom hétfőre másik szerelőhöz, megnézi, aztán többet tudok majd. Csak addig bírja ki szegény Csumi.... ;(

Nekem a gyári elég jól bírta... tudtommal az van benne még mindig. árban anno 15 és 30 volt (UGy - gyári)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a B2 omegában lévő gyári NCDC 2015-öt ki lehet -e úgy venni,hogy a BC ugyanúgy mutassa a fogyasztást stb.?Köszi a választ

"Természetesen" nem, mert az NCDC adja a BC-nek az adatokat. Azt lehet esetleg, hogy szerzel egy 1 din-es NCDR 1100/1500-at és mellé beraksz 1 másik 1 din-es fejegységet. Így megmarad a BC és lesz "nagy zene". :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

"Természetesen" nem, mert az NCDC adja a BC-nek az adatokat. Azt lehet esetleg, hogy szerzel egy 1 din-es NCDR 1100/1500-at és mellé beraksz 1 másik 1 din-es fejegységet. Így megmarad a BC és lesz "nagy zene". :)

Hát ez nem pálya akkor:( valami normális megoldás kellett volna,nem akarok mókolni..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.