Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

na felhívtam a Makit. Modta hogy kell hozzá átalakitó interface. ami 25 ropi. Jó fej. ..ezt valahogy eddig, elfelejtette mondani.

Azért nem elég, mert így szabadon marad a felső sor. totál hülyén néz ki. Még a dátumot sem írja. Csak amíg be nem kapcsolom a rádiót. utánna eltünteti.

Blee :lol:

át lehet kötni, hogy a rádiótól függetlenül mutassa az időt, meg a dátumot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Említettétek, hogy ezeknél a gépeknél gyenge pont a testkábel. Hol érdemes megnézni, merre keressem ezeket? :lol:

A műszerfalé érdekelne elsősorban, de a motortérit is megnézném.

A hibajelenségem annyi, hogy az ablakmosó tartályt állandóan üresnek látja a kocsi illetve néha (havonta?) az ABS visszajelzőm világít. Ha újraindítom a kocsit akkor ez utóbbi megszűnik... Az ABS szerintem működik.

2,5TD egyébként a gépsárkány.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

"aki az Omega műszerfalának elektronikáját, illetve nyomtatott áramkörét tervezte megérdemelne 1 jó nagy verést..."

Ebben egyetértünk. :lol:

Hogy lehet egy ilyen kategóriás autónak olyan műszeregységet adni, amiben nincs feszstab az analóg műszerek felé???? Előtte már évek óta az Astrákba is raktak...

(a komputerrel szívok is rendesen omegában, mert így más tankszintet mér, ha pl. fel van kapcsolva a lámpa :lol: )

Link to comment
Megosztás:

"aki az Omega műszerfalának elektronikáját, illetve nyomtatott áramkörét tervezte megérdemelne 1 jó nagy verést..."

Ebben egyetértünk. :lol:

Hogy lehet egy ilyen kategóriás autónak olyan műszeregységet adni, amiben nincs feszstab az analóg műszerek felé???? Előtte már évek óta az Astrákba is raktak...

(a komputerrel szívok is rendesen omegában, mert így más tankszintet mér, ha pl. fel van kapcsolva a lámpa :lol: )

Na ezt eddig észre sem vettem.

Hiába, az ember mindig tanúl valami újat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali.

Még mindig a visz.pillantó kérdéssel "szenvedek" !! (nem megy a jobb tükör fűtése)

Mert persze, még mindig nem sikerült kiszednem a tükörlapot. Amennyiben sikerül csatolnom a képet a tükörről, "Piros Nyillal" jelöltem azokat a pontokat ahonnan sikerült kibányásznom a csavarokat a tükör mögül. ...de semmi!! Meg se moccan. :lol:

( A kék Nyillal jelölt ponton találtam egy müa. patentot. ez úgy néz ki mintha a tükör fényezett müanyagát tartaná. Próbáltam ezzel is kezdeni valamit, de nem jutottam eredményre. Valszeg azért mert van még egy belölle a tükör közepénél, amit lehetettlen elérni amíg, nem jön ki az üveglap.)

viszont a problémát megfejtettem!!! Legalább ezt sikerült. :lol: Még ha orvosolni, nem is tudom. ;)

Le van csúszva a vezeték a tükörlapról! Ezt akkor vettem észre mikor a tükör mögött "büvészkedtem" a csavarhúzóval. És már lenne is egy kérdésem hozzátok!:

Létezik olyan "B" omega, aminek nem füthető a tükre?

(ezt csak azért kérdem mert lehet, hogy az előző tulajnak "levitték" a tükrét, és a paraszt olyat vett bele, ami nem is füthetö. Vagyis lehet, hogy nincs is lecsúszva a vezeték, hanem egyszerüen nem is lehet hova bekötni. :lol: De ezt nem látom addig amíg le nem varázsolom valahogy.)

Vagyis, ötlet/segítség valakinek ?????

Link to comment
Megosztás:

3-szor olvastam el, mire megértettem.

Azt nem tudom, hogy jött-e ki tükörfűtés nélküli B Omega, de ha nem is volt ilyen, az nem jelenti, hogy minden utángyártott tükör is fűthető. Ezt nem tudom.

De a tükröt úgy tudod kipattintani, hogy a felső-belső sarkát benyomod amíg tudod, majd az ellentétes sarkán kipattintod.

Link to comment
Megosztás:

az elektronikához csak annyit szólnék hozzá hogy az autómat most csinálgatják és olyan szinten megvoltak égve bizonyos vezetékek hogy csak na.most ki lett cserélve normális vastagságura és nem gyári átmérőjű vezetékekre és már jobb is lett egy fokkal .végül is ezek miatt lett alulméretezett az elektronikája ahogy mondani szokták.

Link to comment
Megosztás:

Ebben nagyot teccik tévedni.... :)

A 2005 évjáratú, Astra G-ben nincs kapsoló a hátsó ajtóknála belso világításra, sot a kábel is csak a küszöbig van behúzva, az oszlopban már nincs...

Jóvan akkor mostmár ezt is tudom :blink:

A "mi autónkban" benne van. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék betenni a Kadettembe egy Omega belsővilágítást.

Azt a fajtát amiben van két kis "spot" lámpicsek.

Valaki kimérné nekem,hogy a 4 lábból melyik-melyik? Jó lenne,ha a késleltetés is működne rajta.

Köszönöm szépen előre is. :)

Tomi. :D

Link to comment
Megosztás:

kimértem, de bizti, hogy nem fog a késleletés müködni, mert a lámában levő áramkörön nincs semmilyen elektronika.De azért leírtam a bekötést:

1. vastag- állandó negatív

2. közepes- ajtókapcsoló elekronikája

3. vastag- állandó plusz

4. vékony- gyujtáson plusz.

Amúgy ez E2-es rekordokban található olyan belővil, amin van elektronika, de annak a térképolvasó lámpái nem forgathatóak.Ezt onnan tudom, hogy a rekordomba ilyet szerkestóztettem bele, de nem müködött sokáig az időzítő része, mert beányt, de attól még világít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.