Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Amúgy a 19 főtengelyfordszám jeladó, de 44-es kódot nem találtam.

Kód Leírás Javaslat

12 Start kód 8.10

13 Lambda-szonda nincs feszültségváltozás 8.2

14 Hűtőfolyadék hőmérsékletjeladó - alacsony feszültség 8.2

15 Hűtőfolyadék hőmérsékletjeladó - magas feszültség

16 Kopogás-jeladó hibás - nincs feszültségváltozás

17 Kopogás-jeladó hibás - nincs értékelhető jel

18 Kopogás-jeladó elektronika hibás

19 Hibás fordulatszám (induktív jeladó)

21 Alapjárati potméter feszültsége alacsony

22 Alapjárati potméter feszültsége magas 8.6

25 1. befecskendezőszelep feszültség alacsony 8.6

26 2. befecskendezőszelep feszültség alacsony

27 3. befecskendezőszelep feszültség alacsony

28 4. befecskendezőszelep feszültség alacsony

29 5. befecskendezőszelep feszültség alacsony

30 6. befecskendezőszelep feszültség alacsony

31 Hibás fordulatszám (induktív jeladó)

32 Üzemanyagszivattyú jelfogó kapocsfesz. Magas

38 Lambda-szonda - szabályozó feszültség alacsony 8.10

39 Lambda-szonda - szabályozó feszültség magas 8.10

46 Motorolaj hőmérsékletjeladó - Feszültség alacsony 8.3

47 Motorolaj hőmérsékletjeladó - Feszültség magas 8.3

48 Akkumulátor kapocsfeszültség alacsony 8.12

49 Akkumulátor kapocsfeszültség magas 8.12

51 PROM Checksum-hiba

52 Hibakód kijelző lámpa feszültség magas

53 Üzemanyagszivattyú jelfogó kapocsfesz. Alacsony

54 Üzemanyagszivattyú jelfogó kapocsfesz. Magas

55 Motorvezérlő elektronika hibás

56 Alapjárati levegőállítás - feszültség alacsony

57 Alapjárati levegőállítás - feszültség magas

61 Tankszellőzés-szelep feszültsége alacsony

62 Tankszellőzés-szelep feszültsége magas

71 Levegő hőmérsékletjeladó - magas feszültség 8.4

73 Levegő hőmérsékletjeladó - alacsony feszültség 8.1

74 Légtömegmérő feszültsége magas 8.1

75 Nyomatékszabályozó feszültsége alacsony

79 Töltésvezérlés tartományon kívül (alacsony)

81 1. befecskendezőszelep feszültség alacsony

82 2. befecskendezőszelep feszültség alacsony

83 3. befecskendezőszelep feszültség alacsony

84 4. befecskendezőszelep feszültség alacsony

85 5. befecskendezőszelep feszültség alacsony

86 6. befecskendezőszelep feszültség alacsony

87 Klímakompresszor jelfogó - feszültség magas

88 Klímakompresszor jelfogó - feszültség alacsony

93 Hall-jeladó feszültsége alacsony

97 Befecskendezés/Gyújtás lekapcs. fesz. Alacsony (TCS)

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenki. van egy gondom ebben kernek tanacsot. radiot akartam cserelni az omegaban de nem jott ossze.espedig a car400 tokeletesen szol radio ki uj radio be nema csend radio ki proba padon szol radio vissza autoba nema csend szabvany iso csati a ket tapvezetek megcserelve bekapcsol adokat megtalalja ugy mukodik ahogy kell csak hangot nem ad. ahangszorok ellenallasa autoban csatin merve egyforma kb 3.8- 4 ohm. kesobb meg egy radio kolcsonker az is nema car 400 vissza szol! car 400 ki uj radio be nema!a cserebe kiprobalt radiok:car 400 jo.philips sc 804 nema.roadstar akarmi majdnem uj nema. panasonic fx 88 nema. az osszes radio probapadon jol szol a masik autoban is KI. Pregioban ki lett probalv jok. otlet,tanacs? ráolvasás vagy voodoovarazslo vagy murder ugynok vagy MI??? koszi

Link to comment
Megosztás:

Az elektromos kapcsolókra gondolsz, vagy a tekerők mögöttiekre?

Mert a tekerőknél könnyű a csere. A kapcsolókban nem annyira, azokat

szét kell borítani.

A kapcsolókra (tekerők mögöttieket kicseréltem már, azok jók :) ). Nézegettem már hogy hogy kéne szétkapni de félek hogy eltörik a müanyag része(nem a kupak rajta hanem amikor már látszanak a ledek)

Link to comment
Megosztás:

Nem nehéz szétszedni a kapcsolókat. Két műszerész csavarhúzó kell.

Tegnap voltam felprogramozni egy pótkulcsot, de vmiért nem jött össze a srácnak. Állította, hogy Tech1 nélkül is rá lehet tanítani egy új távirányítót, de neki nem sikerült, ráadásul a Tech1-el nem tudott belépni a megfeleő menüpontba. Ezek után finoman közöltem vele, hogy sztem hülyeségeket beszél. Még jó, hogy két Opelszervíz van Pécsett. Tehát irány a Penthe.

Link to comment
Megosztás:

Vettem használtan egy távirányítót, és azt szerettük volna ráprogramozni az autóra. Én is mondtam, hogy próbáljuk meg Tech2-vel, de nem akarta. Bár a Tech2 kb 96-tól viszi az Omikat,és az enyém 94-es,amihez még infrás a távirányító. Az a baj, hogy ott sem voltam a pöcsürge mellett, pedig direkt szóltam a munkafelvevőnek,hogy ott akarok lenni. Eddig sem szerettem a Zengőhöz menni és ezután tuti nem is fogok :)

Link to comment
Megosztás:

Azt én is tudom, hogy kell felprogramozni. De én használtan vettem egy távirányítót, ami már egy autóra rávolt tanítva.

Mondjuk az én logikám azt mondja, hogy ha már egyszer tanítani kell egy egyirányú kommunikációval ellátott

eszközt a master eszközre, akkor annak el kéne fogadnia, bármilyen használtat raksz neki oda... nem lehet hogy

rossz az a távirányító? láttad már működni, vagy csak megesküdtek rá? :)

esetleg még azt el tudom képzelni, hogy évjáratfüggően más hullámhosszú led és vevőoptika van szerelve. :)

Link to comment
Megosztás:

Vaterán vettem, és újként volt fenn, de miután leütöttem,kiderült, hogy használt, de 2001-es dátum van rajta, tehát biztos utólag vették, és póttávirányítóként használták. De az eladó garit vállalt rá,ha nem jó visszaveszi. Működni nem láttam, de a piros led villog rendesen. A gyári száma ua mint az enyémé.Ha bármilyen távot tech nélkül rá lehet tanítani, akkor elég feltörni az autót, gyujtásra rakni az autót,és egy vadidegen távot rátanítani, máris vihető az autó.

Szintén távirányítóval kapcsolatos kérdés: infrás B Omi távkapcs két nap alatt leszívja az elemet.Ezen kívül működik rendesen. Van vkinek tippje, mi szívja le?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy elég-e a gyári kulcs az immo ellenörzéshez, mert ha bezárod az autót és utána nem távirányítóval nyitod ki, akkor hiába rakod gyujtásra, nem indul el, mert letilt az immo.

A távirányító lemerülésről nincs tipped?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.