Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Juj JUJ!

Nekem is így kezdődött....

Aztán motorgenerál meg autváltó felújítás meg lengéscsillapítók meg szelepfedelek meg tárcsák meg betétek aztán hengerfejes lett és jól becseréltem mert már baromira elköltöttem kb 8kilót és jó volt utána kb 2hétig

de azér visszasírom a luxust meg a lóerőket.....

Bár nekemV6 volt...

Én törve vettem a vasat. Donorral, lakatos munkával, fújással együtt, átiratva nekem most 680e-ben van a gép.

Ráköltöttem még 100e ft-ot, ebben benne van minden cserélendő alkatrész (tömítések, szíjak, feszítők, görgők, vízpumpa, csapágyak, szimmeringek, fékbetétek, kopó-fogyó futómű alkatrészek) plusz a téligumi garnitúra (60e ft)

Legnagyobb problémám, hogy nem én raktam vissza a kész kasztniba a motort, ezért helyenként lógnak vezetékek, amik okozhatnak érdekességeket.

Ilyen volt pl Waschwasser stand, Kühlmittel stand, Bremsbelag, Abblend rüchlicht hibaüzenetek is. Mind szakadt, lógó stekker okozta.

Illetve másik bajság, hogy klíma még nincs a gépben, mivel lusta vagyok megcsinálni... De ahogy a mondásban is van, suszternek a cipője lyukas B)

Jahh. jut eszembe. Nincs valakinek elfekvőben r134-es rendszerhez 2 db kupakja a klíma töltőszelepekre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hátsó ajtókba vettem motoros ablakemelőket, a tekerős helyett.

Megvan hozzá az összes kapcsoló, az ajtóba való kábelköteg.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha ezeket összerakom akkor működni fog, vagy kell még valamit buherálni?

Még egy kérdés.

Az normális, hogy kb. 20-30 km. után a motorvezérlő computer olyan forró lesz, hogy alig lehet megfogni?

Link to comment
Megosztás:

Ha a kapcsolóktól hátramegy alapból a vezeték, akkor működni fog.

Kellene lennie egy ventillátornak, ami a komjúter boxot hűti. Akkor kapcsol be, amikor a ventillátorok, és gyújtáson megy csak. Nekem egy meleg nyári napon behalt a venti nyaralásból hazafelé. Jégakkukkal hűtöttem az ecu-t B)

Link to comment
Megosztás:

Ha a kapcsolóktól hátramegy alapból a vezeték, akkor működni fog.

Kellene lennie egy ventillátornak, ami a komjúter boxot hűti. Akkor kapcsol be, amikor a ventillátorok, és gyújtáson megy csak. Nekem egy meleg nyári napon behalt a venti nyaralásból hazafelé. Jégakkukkal hűtöttem az ecu-t B)

Köszi a gyors választ.

Az én kocsimban nincs ilyen ventillátor. Utólag macerás beszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Nagyon nagy bajban vagyok... szeretném segítségeteket kérni, hátha valaki tud segíteni.

Régóta olvasom a fórumot, de most reggeltem fel.

Na a problémám: digitklima 2.5 omega király minden, csak az a baj, hogy folyamatosan megy a ventilátor, ha off állásba, vagy kihúzom a kulcsot is.

Csak a biztosíték kivételével szűnik meg. Ötlete valakinek hogy mi lehet?Egyik ismerősöm mondta, hogy vezérlő egység csere, de minden más működik fainul, csak a ventilátor ami az utastérbe nyom nem áll meg. Én gondolok relé problémára, hátha az halt be. Valaki hasonló képen járt már?

Másik, normális hogy a termosztát csak 90 fokon nyit?Meg melegszik az autó most "nyáron" mint állat, de gázt nyomok és rögtön vissza áll normálra, ez test kábel problémára vezethető vissza, szerintem, milyen test kábel a javasolt, mert tudom alul méretezett egy kicsit. Lehet hogy így kezdésre sok volt, de segítsetek, és köszi!

Mindenkinek szép napot! B)

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Nagyon nagy bajban vagyok... szeretném segítségeteket kérni, hátha valaki tud segíteni.

Régóta olvasom a fórumot, de most reggeltem fel.

Na a problémám: digitklima 2.5 omega király minden, csak az a baj, hogy folyamatosan megy a ventilátor, ha off állásba, vagy kihúzom a kulcsot is.

Csak a biztosíték kivételével szűnik meg. Ötlete valakinek hogy mi lehet?Egyik ismerősöm mondta, hogy vezérlő egység csere, de minden más működik fainul, csak a ventilátor ami az utastérbe nyom nem áll meg. Én gondolok relé problémára, hátha az halt be. Valaki hasonló képen járt már?

Másik, normális hogy a termosztát csak 90 fokon nyit?Meg melegszik az autó most "nyáron" mint állat, de gázt nyomok és rögtön vissza áll normálra, ez test kábel problémára vezethető vissza, szerintem, milyen test kábel a javasolt, mert tudom alul méretezett egy kicsit. Lehet hogy így kezdésre sok volt, de segítsetek, és köszi!

Mindenkinek szép napot! B)

Szia!

Pont így jártam én is. Nekem a víz elvezető tömődött el, és a pollenszűrőnél befolyt a víz a ventillátorba.

Folyamatosan forgott ugyanazzal a sebességgel hiába kapcsolgattam a fokozatokat.

Le engedtem a vizet, megvártam, hogy kiszáradjon és azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Pont így jártam én is. Nekem a víz elvezető tömődött el, és a pollenszűrőnél befolyt a víz a ventillátorba.

Folyamatosan forgott ugyanazzal a sebességgel hiába kapcsolgattam a fokozatokat.

Le engedtem a vizet, megvártam, hogy kiszáradjon és azóta jó.

Köszi!!!Nagyon király, meg nézem. Mindjárt kimegyek beállok vele, azt megnézzük mi van vele.

Remélem nekem is csak ennyi lesz a probléma.

Mennyi időt vártál a kiszáradáshoz?

Meg még egy kérdés 18L/100Km normál 1500/2000RPM-on normális fogyasztás? B)

Na köszi még egyszer!

Hello all!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!Nagyon király, meg nézem. Mindjárt kimegyek beállok vele, azt megnézzük mi van vele.

Remélem nekem is csak ennyi lesz a probléma.

Mennyi időt vártál a kiszáradáshoz?

Meg még egy kérdés 18L/100Km normál 1500/2000RPM-on normális fogyasztás? B)

Na köszi még egyszer!

Hello all!

A 18 liter az brutális, nekem 13-14 liter városban.

Először én is megijedtem, de mivel mennem kellett a kocsival hagytam had járjon. Kb 1 óra alatt kiszáradt.

A vizelvezetőt pucold ki rendesen, mert az enyém tele volt sárral és ez volt a gond.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtam meg. még azt sem, hogy hol kellene befújnia a levegőt a dobozba.

Láttam eladó ventillátort, csak azt nem tudom, hogy rakjam be.

Hogy meglásd ki kell szedni a dobbetétet, mert fekete fóliába csomagolt szivacs veszi körül. A relédobozban alul a relék alatti részen oldalt, kell lennie egy lyuknak, aho, befúj a venti. Próbáld meghallgatni, hogy megy-e? Menj az autóval, amíg be nem kapcsolnak a ventik, akkor állítsd meg az autót, nyisd ki a sofőrajtót, és a sárvédő irányába fülelve, add rá a gyújtást, elvileg (hallhatóan) el kell indulnia a ventinek. Amúgy van egy biztije és reléje a dobozban is.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Nagyon nagy bajban vagyok... szeretném segítségeteket kérni, hátha valaki tud segíteni.

Régóta olvasom a fórumot, de most reggeltem fel.

Na a problémám: digitklima 2.5 omega király minden, csak az a baj, hogy folyamatosan megy a ventilátor, ha off állásba, vagy kihúzom a kulcsot is.

Csak a biztosíték kivételével szűnik meg. Ötlete valakinek hogy mi lehet?Egyik ismerősöm mondta, hogy vezérlő egység csere, de minden más működik fainul, csak a ventilátor ami az utastérbe nyom nem áll meg. Én gondolok relé problémára, hátha az halt be. Valaki hasonló képen járt már?

Másik, normális hogy a termosztát csak 90 fokon nyit?Meg melegszik az autó most "nyáron" mint állat, de gázt nyomok és rögtön vissza áll normálra, ez test kábel problémára vezethető vissza, szerintem, milyen test kábel a javasolt, mert tudom alul méretezett egy kicsit. Lehet hogy így kezdésre sok volt, de segítsetek, és köszi!

Mindenkinek szép napot! B)

A ventiknek 3 fokozatban kell kapcsolniuk. Az elsőnek kb 100 foknál, a harmadiknak 100 fok felett. Sztem inkább a hűtőd van eldugulva, vagy a vízpumpád szarakodik. A relédobozban levő biztiket azért nézd át. A termosztát 92 foknál kezd el kinyitni és 107 foknál nyit ki teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!Nagyon király, meg nézem. Mindjárt kimegyek beállok vele, azt megnézzük mi van vele.

Remélem nekem is csak ennyi lesz a probléma.

Mennyi időt vártál a kiszáradáshoz?

Meg még egy kérdés 18L/100Km normál 1500/2000RPM-on normális fogyasztás? B)

Na köszi még egyszer!

Hello all!

18L??Nekem a 3 literes fogyasztott télen 12-12,5 litert.Nem nyomva neki mint a barom, az átlagsebó a BC szerint 29km/h volt, tehát nem országúti adat.

Nem lehet hogy halódnak a lambda szondáid vagy valami hasonló? A GSi Astrámban mikor kezdett megbetegedni a lambda akkor megnőtt a fogyi is.

Link to comment
Megosztás:

Valaki "dugózott" már le AGR szelepet? Ha igen akkor milyen hatása/hatásai vannak, okoz -e gondot pl az indításnál, alapjáratnál, gyorsításnál vagy akár zöldkártyán?

Kollegám szerint elméletben nem okozna hibakódot a lezárás ha jó annyira az maga AGR hogy tud zárni és nyitni.

Érdemes ezzel foglalkozni vagy felejtsem el?

Link to comment
Megosztás:

Nekem bekakilt az AGR. 30e körül volt az új. Azt mindjárt ledugóztam. Semmilyen hatással nincs sztem a működésre. ZK-án 200e km-rel a háta mögött is csont nélkül átment ( a katok is eredetiek B) )

Jól hangzik köszi.Szerintem akkor nem várom meg még bedobja a kulcsot és én is megcsinálom.

Mivel zártad le, milyen anyagből csináltad meg a tömítést -> lezárást?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, holnap neki ugrok, kitakarítom a vízhűtőt. Néztem ma a vízelvezetőt, de semmi extrát nem láttam. Se sár, se semmi...mindegy holnap azért megnézem újra, és kitakarítgatom. Észrevétel: BC nem javítható, legalább is gyorsban otthon a szallagkábel hal meg. B)

Köszi még egyszer!

Jó éjt!

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik köszi.Szerintem akkor nem várom meg még bedobja a kulcsot és én is megcsinálom.

Mivel zártad le, milyen anyagből csináltad meg a tömítést -> lezárást?

Mindegy, egy vékony lemez kell csak, a talpmintára kell vágni, két csavarlyukat kell csak lyukasztani rajta B)

Kijelzőben mindig a szalagkábel megy tönkre, vagyis annak illesztése a panelre B) Sajna nem javítható,

legalábbis tartósan biztosan nem. Kábelcserével foglalkozik egy cég (www.autocomputer.hu), de nagyon

drága.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat, holnap neki ugrok, kitakarítom a vízhűtőt. Néztem ma a vízelvezetőt, de semmi extrát nem láttam. Se sár, se semmi...mindegy holnap azért megnézem újra, és kitakarítgatom. Észrevétel: BC nem javítható, legalább is gyorsban otthon a szallagkábel hal meg. B)

Köszi még egyszer!

Jó éjt!

Kiszedted a rácsot a jobboldali ülés előtt?

Ott van egy nagy mélyedés aminek az alján van egy kifolyó, az elvezető egy lapos gumi cső ami a kerékdobnál engedi ki a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Hogy meglásd ki kell szedni a dobbetétet, mert fekete fóliába csomagolt szivacs veszi körül. A relédobozban alul a relék alatti részen oldalt, kell lennie egy lyuknak, aho, befúj a venti. Próbáld meghallgatni, hogy megy-e? Menj az autóval, amíg be nem kapcsolnak a ventik, akkor állítsd meg az autót, nyisd ki a sofőrajtót, és a sárvédő irányába fülelve, add rá a gyújtást, elvileg (hallhatóan) el kell indulnia a ventinek. Amúgy van egy biztije és reléje a dobozban is.

Ma megnézem.

Azt lehet érezni ha elkezdi fújni a levegőt a dobozba?

Ha megy a venti akkor kb. mennyire szokott felmelegedni a computer?

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ma megnézem.

Azt lehet érezni ha elkezdi fújni a levegőt a dobozba?

Ha megy a venti akkor kb. mennyire szokott felmelegedni a computer?

Köszi a segítséget.

Lehet érezni ha fújja a levegőt, de mennyire melegszik nem tudom. De véleményem szerint, ha túlmelegedne, akkor meg is állna a gép. Igaz, hogy a ventillátor kimúlása miatti kompjuter halál is egy típushipája az Omiknak (állítólag)

Link to comment
Megosztás:

A ventiknek 3 fokozatban kell kapcsolniuk. Az elsőnek kb 100 foknál, a harmadiknak 100 fok felett. Sztem inkább a hűtőd van eldugulva, vagy a vízpumpád szarakodik. A relédobozban levő biztiket azért nézd át. A termosztát 92 foknál kezd el kinyitni és 107 foknál nyit ki teljesen.

HALI

Nekem egyszer teliment az akác virágjával eldugítva mindent. Persze közben rásegítettem mert szorgalmassan mostam az autot B) Mosás után egyszer beinditottam és és bekergettem a vizet az utastérbe a ventilátorral. Nekem se ált le csak ha lehuztam az aku sarut. A középkonzol alatt az anyósüllés felöl van az a nagyon vastag fütés cső . Közvetlen ott ahol bejön elölröl. Van benne egykis doboz csati van rajta 12v stb , az szabályozza a fűtőventit. Azt szed ki mert bavan ázva. Gyárilag nincs olyan jól tömítva. Én kiszedtem kiszárítottam , kontakt tisztító, fbs-el körbekentem vissza a helyére . Tökéletessen megjavult. Nekem ez volt a baj.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Lehet érezni ha fújja a levegőt, de mennyire melegszik nem tudom. De véleményem szerint, ha túlmelegedne, akkor meg is állna a gép. Igaz, hogy a ventillátor kimúlása miatti kompjuter halál is egy típushipája az Omiknak (állítólag)

Hali.

Én is úgy tudom ha főlmelegszik reteseli magát . Teljessen eldobja az agyát B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.