Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sztem felcsukott álapotban fel irányba nyomod a gombot kb 2 mp-ig, amíg nem kattan, és már jó is. Tetőablak: becsukott állapotból bukora állítod, és míg ki nem nyit nyomva tartod a kapcsolót, majd teljes nyitásra és nyomod a tekerőt, végül vissza csukott állapotba, közben még mindig nyomod. Már kész is.

Link to comment
Megosztás:

Hello!Ez nem igaszán gond, de érdekesnek találtam és gondoltam megosztom!

Autó ápolás közben lettem figyelmes arra hogy lehúztam az ablakokat...ez oké.

Majd kinyitottam a jobb hátsó ajtót és felhúzta az össze ablakot...3x megcsináltam, hogy nem véletlen volt-e, de nem...találkozott már ilyennel valaki?Ez gyári vagy valami el van kötve? :rolleyes:

Más ajtóknál nem csinálja... csak pislogtam... ;)

Nah pacsek

Link to comment
Megosztás:

Én a bal hátsó ajtóval voltam hasonlóan,ablak lehuzva, rádiót bekapcsoltam ablak feljött,kikapcsoltam lejött.Röhej!Kinyitottam az ajtót,lement az ablak.Bosszantó!!Szinte az összes vezeték el volt háát vagy szakadva(?) vagy vágva az ajtóba menő gumicsőben,és ez okozta a gondot.nem kevés melóval oldható volt a problem(kábelcserék). :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én a bal hátsó ajtóval voltam hasonlóan,ablak lehuzva, rádiót bekapcsoltam ablak feljött,kikapcsoltam lejött.Röhej!Kinyitottam az ajtót,lement az ablak.Bosszantó!!Szinte az összes vezeték el volt háát vagy szakadva(?) vagy vágva az ajtóba menő gumicsőben,és ez okozta a gondot.nem kevés melóval oldható volt a problem(kábelcserék). :rolleyes:

Az komoly!Nekem nem olyan bosszantó csak érdekes...minden működik fainul csak ennyi plusz van benne...tudja valaki hogyan kell szervizelni a jobb első ajtó központi zárját?Apám azt mondta a reteszelővel lehet baj, mert az szorul be, neki ez volt a problemo, de nincsen itthon hogy segítsen... néha megy néha nem megy kp zára...omega betegség elméletileg...

Köszi, pacsek

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Lenne egy kérdésem, ha kiveszem az ülésfűtés biztijét, akkor miért működik mégis?

2 éve egy fószertől vettem az autót aki kiülte a deréktámaszt megszakadt a volfram, és kiégette a plüsst. Ekkor gondoltam, hogy kiveszem a biztit, nehogy valami elvetemült bekapcsolja az ülésfűtést, és lelángolja a szeretett vasamat.

És miért működik mégis? , amúgy az ülőke, és a háttámla fűtésének az áramköre külön van?

Amúgy ha már elektromos hiba:) miért van az, hogy a cd táram 1x műxik, egyszer meg megakad a lemez és szaggat? Egyáltalán hogyan lehet kivenni a közép konzolt? Kazettás magnó rádió, cd-tár. Láttam van 4db csavar a 4 sarkán, kicsavartam, de nem jött ki az egység.

Ja és az utolsó kérdés. amikor a jobb hátsó ablakot engedem le ( elektromos ) akkor olyan hangja van mintha elakarna szakadni a bovden. ( csak ne hogy azt írtd, hogy elfog szakadni a bovden :rolleyes:)

Előre is Köszi

By: Taylor ( Forever OMEGA C )

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok bele vauvau, de a hátsó ablakok bowdenesek sztem. Lásd a képeket. Szem meg lehet csavarodva a bowden, de hogy mi a gyógyír lövésem sincs, Talán kis zsírzás nem árt.

A tárat el ell vinni szerelőhoz, hogy pucolja meg a fejet, de sztem akkor sem lesz tökéletes. A négy kis csavar helyére dugjál be olyan vastag szöget, amekkora befér, és a kazetta helyénél belekapaszkodva ki kell jönnie.

Lehet, hogy utólag kötötték be szarul az ülésfűtést, azért nem reagál a bizti kiszedésére. Egy áramkörön van a háttámla, és ülőke.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Megoldódott a klíma ventilátor problémám, és az előtét ellenállás kakilt be. Kicseréltem és most fain...egyenlőre...ezúton köszönöm mindenkinek a segítségét.

Kérdésem még van:olvasom, hogy relék irányítják a ventiket elől, nekem is 3 db van összesen, egy a hűtőn kettő a klímán. Nekem csak olyan 100fok fele szokott bekapcsolni a belső hűtő...a első kettőnek is kellene mennie? Másik, a reléket simán ki lehet húzogatni?Mert nem nagyon mertem feszegetni... Mert gondoltam én is befújom WD40-el...

:rolleyes: Hol lehet kapni csináld magad Omega B könyvet? :lol: Nem árt ha van :lol:

Köszönöm még egyszer, és ha valakinek van nem pixelhibás két csatis BC kijelzője elfekvőben írjon rám ;)

ßye all!

Adam ;)

Szia!

Mennyibe került az ellenállás?

Most nekem azt csinálja, hogy csak járó motornál működik a venti, és csak egy fokozat van.

Ha leveszem a gyújtást akkor a hőmérséklet kijelzőn két vonal jelenik meg.

Mennyire nagy meló kicserélni az ellenállást?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyibe került az ellenállás?

Most nekem azt csinálja, hogy csak járó motornál működik a venti, és csak egy fokozat van.

Ha leveszem a gyújtást akkor a hőmérséklet kijelzőn két vonal jelenik meg.

Mennyire nagy meló kicserélni az ellenállást?

Köszi.

Hello!

Hát én kereken 7pénzért vettem, de ez nagyon olcsónak mondható,mert bontóban 15pénzt kérnek érte...kb, de embere váltogatja.

Figyelj kapcsold be a klímát, majd az AUTÓ és a OFF gombot tartsd lenyomva min. 5s ig egyszerre, ha nem sikerül próbáld úgy hogy fordítva lényeg, hogy maradjon bekapcsolva ne tűnjön el a hőfok meg semmi...szinkronba hozza a klíma kompresszort és a ventilátort, de pontosan mit csinál nem tudom. ;) Nekem bejött, mert néha szarakszik a klíma, de nekem már nem ír hibát. Nem olyan nagy szám kiszedni,ha tudod mit keresel... ;) Én nem tudtam, de meglett, a kesztyűtartó ki, a jobb oldalsó levegő befújót is ki kell szedni, mert ott is van egy csavar ami tartja a kesztyűtartót...ha ez meg van lehasalsz és felnézel a kesztyűtartó helyére és látni fogod a vastag csövet, abba bele megy 4+2 vezeték, a négy együtt van és maradék kettő vastag piros és egy fekete, ventit irányítja...Azt kipattintod és meg is van... vigyázz a pöckökre mert vannak :rolleyes: Sok sikert, ha nem megy írj...jah kesztyűtartót csak úgy tudod kiszedni, ha a légszák takaró fedelét tartó 3 torz csavart is kiszeded...ott is vannak csavarok...amik a kesztyűtartót fogják, meg a látható kettő belül...

Ha nem megy írj!Pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Amúgy ha már elektromos hiba:) miért van az, hogy a cd táram 1x műxik, egyszer meg megakad a lemez és szaggat? Egyáltalán hogyan lehet kivenni a közép konzolt? Kazettás magnó rádió, cd-tár. Láttam van 4db csavar a 4 sarkán, kicsavartam, de nem jött ki az egység.

Ja és az utolsó kérdés. amikor a jobb hátsó ablakot engedem le ( elektromos ) akkor olyan hangja van mintha elakarna szakadni a bovden. ( csak ne hogy azt írtd, hogy elfog szakadni a bovden :rolleyes:)

Előre is Köszi

By: Taylor ( Forever OMEGA C )

Hello!Én szétkaptam a CD tárat atomjaira...kitisztítottam a csatlakozókat meg befújtam kontakt spray-vel, a fejet meg alkohollal megmostam. Eredmény: működik fainul...egy darabig azt NO CD... meg hasonló, de próbád meg: válaszd ki a CD-t ami hallgatni akarsz, majd várj egy kicsit,hogy töltsön majd kapcsold ki, majd vissza, nekem működni szokott...ilyenkor lejátssza azt is amit nem szokott...

Én szögeket is toltam bele de akkor sem jött ki...fel is adtam...mert eltörni nem akartam, mert szoktam olyat csinálni...

Nah remélem segítettem! ;)

Pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

A szöges megoldással ki szokott jönni. Lehet nem dugtad be eléggé, vagy a csatlakozó tartotta.

Szedtem már ki Omegából rádiót, de az kijött... ezt meg lehet húzni vonni, de semmi a csatlakozóra én is gondoltam, de ennyire rövidre hagyták volna?! :rolleyes:

Azt nem hiszem, de elég érdekesen van bekábelezve az autó...olyan mintha mindenhol új kábel lenne.... ;)

Nah mindegy, de ugye nem tudok benyúlni a középkonzol mögé, hogy a csatlakozót kioldjam?Nem próbáltam, de ha lehetetlen akkor meg sem próbálom. ;)

Nah Köszike,pacsek, Edy :lol:

Link to comment
Megosztás:

ugye nem tudok benyúlni a középkonzol mögé, hogy a csatlakozót kioldjam?Nem próbáltam, de ha lehetetlen akkor meg sem próbálom. :rolleyes:

Szerintem ez felejtős... Túl kicsi a hely felfelé a lábtér felől, és elvileg a helyére betolt rádió annyira felfekszik (bár nem tudom mennyire mozdul ki), hogy a csatit nem tudnád kihúzni (ezáltal nem is férnél be mögé szerintem). De ha fordtva gondolkozol: hogyan tudták volna a helyére rakni úgy, hogy a rádió ne mozduljon kifelé?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez felejtős... Túl kicsi a hely felfelé a lábtér felől, és elvileg a helyére betolt rádió annyira felfekszik (bár nem tudom mennyire mozdul ki), hogy a csatit nem tudnád kihúzni (ezáltal nem is férnél be mögé szerintem). De ha fordtva gondolkozol: hogyan tudták volna a helyérerakni úgy, hogy a rádió ne mozduljon kifelé?

Hát jah...ezt nem tudják egy 10es anyával oda fogatni a középkonzolhoz?Mert szokott lenni, egy menetes szár ami a rádióból jön ki és azt nem csavarozták oda a kasznihoz?Még erre gondoltam...de nem hiszem... :rolleyes: Majd megpróbálom... még egyszer de majdnem egy órát szívóztam vele.. igaz nem lehet betenni ha nem ér ki a kábel, de lehet hogy le volt bontva a közép konzol és úgy rakták be... ;)

Igazából azért akarom kiszedni, mert menne be egy új rádió, meg evett egy kazettát...

Nah köszike, pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Gyári CD-vel volna egykis problémám:

Konkrétan 1db műsoros cd-t hajlandó lejátszani irottat pedig nem.

Először semmit sem akart elfogadni. miután kiszedtem,hogy szétszedjem és kitisztítsam ami nem sikerült mert nemtudtam szétszedni.

Visszaraktam és müködött, most ismét vacakol.

Mi a teendő kuka vagy javítható?

Üdv Kopasz

Link to comment
Megosztás:

Hát jah...ezt nem tudják egy 10es anyával oda fogatni a középkonzolhoz?Mert szokott lenni, egy menetes szár ami a rádióból jön ki és azt nem csavarozták oda a kasznihoz?Még erre gondoltam...de nem hiszem... ;) Majd megpróbálom... még egyszer de majdnem egy órát szívóztam vele.. igaz nem lehet betenni ha nem ér ki a kábel, de lehet hogy le volt bontva a közép konzol és úgy rakták be... ;)

Igazából azért akarom kiszedni, mert menne be egy új rádió, meg evett egy kazettát...

Nah köszike, pacsek, Edy

A csatlakozó a rádió keretében marad kihúzás után. Biztos vagyok benne, hogy a csatlakozó szorult bele. Ha úgyis rossz a magnó, akkor mindegy mi történik vele kioperálás alatt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A csatlakozó a rádió keretében marad kihúzás után. Biztos vagyok benne, hogy a csatlakozó szorult bele. Ha úgyis rossz a magnó, akkor mindegy mi történik vele kioperálás alatt :rolleyes:

Hello!

Jah majd akkor kifeszegetem.. ;)

---===---

Tisztítás csodákra képes, de a ki bekapcsolás is ;) Azt nézd meg még, hogy vertikális vagy horizontálisra van állítva a cd-tár, nem állítódót el?Mert menet közben a rázkódás csillapító nem tud dolgozni, és nem játszik le semmit, de az sem mindegy pl. nekem, hogy hányszorosan irtam a lemezt, vagy túl van-e írva, és hogy többmenetes módban van(további írás lehetséges)...ezeket nem szeretik sajnos...

Nah pacsek, Edy

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

A központi zárral lenne egy kis gondom. Omega 2.0 16V-s xev motorkódos szépségem van, ki szerettem volna nyitni az autót, de csak a vészvillogó villant 1-et aztán semmi, az ajtók zárva maradtdak, páni félelemmel hirtelen nem is tudtam mit csinálni, nem is jutott eszembe a manuális funkció:rolleyes:)) ugye a kényelem!!! többször próbáltam nyomogatni a távirányítót, de nem sikerült,azért néha-néha bevillan az index, de gondolom, ez csak a riasztó része, nem pedig a centrál záré. a gombot is nyomogattam fel, le, de csak azt az egy ajtót zárta, nyitotta, a többit meg sem moccintotta, pedig a sofőr üléses zár mind a 4-et lezárja. Van valahol ennek biztosítéka, reléje amit meglehetne vizslatni? Ha valaki tudja mi a fenét lehet vele csinálni, az legyen szíves ossza meg velem a tapasztalatát/tudását.

Előre is köszi

By.: Taylor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A központi zárral lenne egy kis gondom. Omega 2.0 16V-s xev motorkódos szépségem van, ki szerettem volna nyitni az autót, de csak a vészvillogó villant 1-et aztán semmi, az ajtók zárva maradtdak, páni félelemmel hirtelen nem is tudtam mit csinálni, nem is jutott eszembe a manuális funkció:rolleyes:)) ugye a kényelem!!! többször próbáltam nyomogatni a távirányítót, de nem sikerült,azért néha-néha bevillan az index, de gondolom, ez csak a riasztó része, nem pedig a centrál záré. a gombot is nyomogattam fel, le, de csak azt az egy ajtót zárta, nyitotta, a többit meg sem moccintotta, pedig a sofőr üléses zár mind a 4-et lezárja. Van valahol ennek biztosítéka, reléje amit meglehetne vizslatni? Ha valaki tudja mi a fenét lehet vele csinálni, az legyen szíves ossza meg velem a tapasztalatát/tudását.

Előre is köszi

By.: Taylor

Helloka!

Nekem akkor csinált ilyet a kocsi, ha túl sokat nyomogattam egyszerre és "besokallt" a központi egység.(Persze amikor még működött) ;)

De lehet, hogy akad valamelyik központi zár, vagy meghalt. Szerintem ez egy védelmi rendszer, hogy ne tudd túlterhelni a központi zár motorjait, de lehet a biztosíték ment ki(nem tudom van neki) de nézd át bizti táblát.

Nah pacsek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.