Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Hájj Cartársak!

Erre, hallottam egy érdekes, és vitatható alternatívát,-bár nem konkrétan ilyen nagy kilengéssel - mikor megemeli a fordulatot, melegen, kicsit vagy nagyon is néha!!

Szóval a kartelgáz. Ezt egy elég spéci BMW szerelő említette meg. Nem istenítem, de nem hajlandó csak gyári alkatrészekkel dolgozni. Szóval ő mondta, hogy ha már kopott a motor, töményebb a kartelgáz, és ezért emeli meg, játszadozik a fordulattal a motor, met több levegő kell neki. Vagy a kartelgáz kopottabb motornál kevesebb zoxigént tartalmaz!

No szerintetek baromság, vagy van-e alapja....! Ez szerintem jó kis téma lesz... :lol: :lol: :lol: :D

No hajrá, mindenki mondjon valami okosat!

ÜDV:

PSZ

Hy,

Nem kopott a motor!

üdv.: Tay

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megállok ma tankolni, kocsi leállít, benya be, fizet, autó indít -> nincs szervó, nem megy a digit klíma kijelző-kezelő panel sem.

Továbbá nem megy a el. hátsó roló se.

3.0 V6 Facelift, megnéztem az összes egy 30A-s biztiről megy ami ki is van égve, de valami nem kóser, mert rögtön lekúrja ha csere után gyújtást adok rá. Holnap ampervadászat :lol:

Azért elmentünk Visegrádra, egész jó így hajtani, kicsit spec. spártai de a régi időket idézi....

Szervó lehet, van erre már valakinek tapasztalata?

Z

Link to comment
Megosztás:

Most nemtom mi van mer a szervót néztem és gyöngén de megy...nagyon gyöngén.

Létezik hogy valami elektromosan rásegít erre ha OK a bizti?

Véletlenül nem sebességfüggő szervód van? Mert akkor annak a szabályzója nem műxik, és sztem azt hiszi, gyorsan mész, ezért lecsökkenti a rásegítést.

Ez csak egy ötlet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Véletlenül nem sebességfüggő szervód van? Mert akkor annak a szabályzója nem műxik, és sztem azt hiszi, gyorsan mész, ezért lecsökkenti a rásegítést.

Ez csak egy ötlet :lol:

De szerintem is ilyesmi lehet hogy valami rásegít....persze 2 szervizes is állította hogy a delejhez nincs köze a témának, és hogy beszart a szervópumpám....az egyik szakszervízben nyomja.

Szétkaptam a szivargyújtót - levágta, ülésfűtést - levágta, hátsó rolót - láss csodát újra könnyű a kormányzás és megy a digit klíma kezelő. Szóval a roló volt szar.

A szervízről ennyit....és még szídják a nyomorult Omagát hogy nem megbízható.....ha ilyen profin nyúlnak hozzá akkor szerintem nem a kocsival lesz a baj

Kössz a tippeket még1x

Link to comment
Megosztás:

Üdvözleztem ,és sziasztok!

Van egy mostmár mondhatom visszatérő problémám.A kocsi csak köszörül de nem indul.Benzin kb 50 liter,tehát van benne:).A riasztót az előző ilyen eset óta nem használom ,hátha az a ludas de most is megtörtént.Szóltam egy ismerősnek ,hogy ugyanmár húzzon el a szerelőhöz,húzott egy 800 métert és akkor hülyeségből megpróbáltam és láss csodát elindult.

Azért eldöcögtem a szerelőhöz de nem talált hibát.Szerintetek mi lehet a baj?

Nem értem a dolgot mert nem csináltam semmit vele és mégis.

Üdv:csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Üdvözleztem ,és sziasztok!

Van egy mostmár mondhatom visszatérő problémám.A kocsi csak köszörül de nem indul.Benzin kb 50 liter,tehát van benne:).A riasztót az előző ilyen eset óta nem használom ,hátha az a ludas de most is megtörtént.Szóltam egy ismerősnek ,hogy ugyanmár húzzon el a szerelőhöz,húzott egy 800 métert és akkor hülyeségből megpróbáltam és láss csodát elindult.

Azért eldöcögtem a szerelőhöz de nem talált hibát.Szerintetek mi lehet a baj?

Nem értem a dolgot mert nem csináltam semmit vele és mégis.

Üdv:csiziktomi

Szia!

Nemtom milyen a gép (benzin diesel, ccc,stb) de ha nincs hibakód, akkor szerintem jó eséllyel főtengely jeladó -> ha csak néha nem indul be..!!

Ez azt csinálja többek mellett ha xar hogy néha indul - néha nem.Nekem spec olyan gondom volt hogy hetente vagy 2 alkalommal nem indult. De amikor nem indult akkor is beindult mondjuk csak kis lökögetés meg imádkozás után és lehet hogy 1 óra múlva.

Nem Omega betegség, ez a jeladó néha megfárad.

Persze sok más is lehet (AC, gyújtás, stb) de ha ezek OK akkor nagy eséllyel a fent leírt jeladó hiba lesz.

Z

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nemtom milyen a gép (benzin diesel, ccc,stb) de ha nincs hibakód, akkor szerintem jó eséllyel főtengely jeladó -> ha csak néha nem indul be..!!

Ez azt csinálja többek mellett ha xar hogy néha indul - néha nem.Nekem spec olyan gondom volt hogy hetente vagy 2 alkalommal nem indult. De amikor nem indult akkor is beindult mondjuk csak kis lökögetés meg imádkozás után és lehet hogy 1 óra múlva.

Nem Omega betegség, ez a jeladó néha megfárad.

Persze sok más is lehet (AC, gyújtás, stb) de ha ezek OK akkor nagy eséllyel a fent leírt jeladó hiba lesz.

Z

Bocsi épp most akartam javítani:) szóval 98-as x20xev a drága.

Ha a főtengely jeladó a hibás az mennyibe kerülhet?

Nekem olyan 400-500 km enként csinálja

Üdv:csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Bocsi épp most akartam javítani:) szóval 98-as x20xev a drága.

Ha a főtengely jeladó a hibás az mennyibe kerülhet?

Nekem olyan 400-500 km enként csinálja

Üdv:csiziktomi

Lesz majd sűrűbb is ha ez a baja...

Nekem 3.0-ba 17e volt. De több fajta van sztem 20-30 között megkapod.

Ha nincs kedvezményed és ez kell szólj.

Z

Link to comment
Megosztás:

Bocsi épp most akartam javítani:) szóval 98-as x20xev a drága.

Ha a főtengely jeladó a hibás az mennyibe kerülhet?

Nekem olyan 400-500 km enként csinálja

Üdv:csiziktomi

Szia!

Nekem is volt ilyen problémám ( olvass vissza, ha érdekel ) x20xev-hez a jeladó 25.000huf, gyári, kb 30cm zsinorral eggyütt. Utángyártottat 12e köznyékén ne tegyél bele, mert ha azzal sem lesz jó, egyből ráfogják a comuteredre. Ami rossz hír, hogy a szaki azt mondta, ilyenkor főtengely jeladót is cserélni kell, erre én -majd ha tönkre megy, erre ő -hamarosan tönkre fog ez a tapasztalat. Láss csodát kigurultam a műhelyből, jelzett a hiba lámpa, főtengely jeladó hiba jelen van Mondta a tech II 12.000huf.

by.: Tay

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is volt ilyen problémám ( olvass vissza, ha érdekel ) x20xev-hez a jeladó 25.000huf, gyári, kb 30cm zsinorral eggyütt. Utángyártottat 12e köznyékén ne tegyél bele, mert ha azzal sem lesz jó, egyből ráfogják a comuteredre. Ami rossz hír, hogy a szaki azt mondta, ilyenkor főtengely jeladót is cserélni kell, erre én -majd ha tönkre megy, erre ő -hamarosan tönkre fog ez a tapasztalat. Láss csodát kigurultam a műhelyből, jelzett a hiba lámpa, főtengely jeladó hiba jelen van Mondta a tech II 12.000huf.

by.: Tay

A vezérműtengely jeladóra gondolsz ami bekakilhat utána.....

De szerintem azt várja ki, fölöslegesen ne cserélgesse, ha lesz hibakód csere.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat.De.Nem lehet ezeket a hibalehetőségeket konkretizálni valami módon?Nem szeretnék úgy járni ,hogy megveszem kicserélik aztán ugyanolyan marad.

csiziktomi

Ja különben itt győrben az opelboltban hhella tipusu 17000 ft.

A főtengely jeladó nem biztos hogy hibát fog jelezni, ha az a rossz....

Ahogy Taylor is írta csak gyárit vegyél, Nekem BOSCH volt benne, a nem gyári szívás...az angol fórumot is olvasom és ott is szídják az utángyártottat.A Hella akár mondjuk gyári is lehet esetedben, de hívd fel a csergőt hogy mi a gyárija - az a tuti.

Konkretizálás:

Ha nincs hibakódod és az alap dolgok jók (AC, reléje, gyújtás stb) továbbá a gond annyi, hogy néha nem indul, de sosem áll le magától menet közben akkor még mindig sztem főtengely jeladó.

Koriék is szívtak ha jól emlékszem ezzel csak ott más volt a jelenség és hibakód ott sem volt....ez már csak ilyen mocsok cucc...

Link to comment
Megosztás:

A főtengely jeladó nem biztos hogy hibát fog jelezni, ha az a rossz....

Ahogy Taylor is írta csak gyárit vegyél, Nekem BOSCH volt benne, a nem gyári szívás...az angol fórumot is olvasom és ott is szídják az utángyártottat.A Hella akár mondjuk gyári is lehet esetedben, de hívd fel a csergőt hogy mi a gyárija - az a tuti.

Konkretizálás:

Ha nincs hibakódod és az alap dolgok jók (AC, reléje, gyújtás stb) továbbá a gond annyi, hogy néha nem indul, de sosem áll le magától menet közben akkor még mindig sztem főtengely jeladó.

Koriék is szívtak ha jól emlékszem ezzel csak ott más volt a jelenség és hibakód ott sem volt....ez már csak ilyen mocsok cucc...

Hát remélem ,hogy ez a baja nem szeretnék csak úgy a semmiért kidobni 17 e ft-t:(

De hogy a baj ne járjon egyedül most meg a termostát hal be.szerencsére nem nem nyit ki,hanem nem zár le.Soha nem melegedik a motor üzemihőmérsékletre.Ez legalább a fogyasztásban látszik 11.3 lett a 10-ről:(

csiziktomi

Link to comment
Megosztás:

Nekem is visszatért a köszörülés, de nem indulás problémám... A múltkor azt hittem, hogy AC relé, mert minden jel arra mutatott, rögtön ott is kezdtem ma a hibakeresést, de NEM az volt a ludas! Sok minden volt, amit a múltkor megpiszkáltam, de a relé b*sztatás után indult el. Pedig többek között megfújtam WD40-el az üzemanyagtanknál a csati belsejét is... És ezzel gyógyítottam meg ideiglenesen. Ki van tágulva a csatlakozóban a saru, és hol hozzáért a tüskéhez, hol nem. Először azt hittem, a vezeték van eltörve, de ezt egyenlőre kizárom. Igazítottam a sarun, és a tüskén, és most megint megy... Az este kicsit érzékenyen érintett, hogy fél 8-kor töksötétben cserbenhagyott...

Ja és Tomi! Ennek nézz utána Te is. Sosem állt le magától a kocsim, hanem leállítás után nem indult újra. Ezt most másodszor csinálta meg... Nálad is lehet hasonló a probléma! Hibakód természetesen nincs...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.