Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Sziasztok.

Nekem is van egy 99-es 2.0-ás diesel omegám (sedán).

1. A problémám az, hogy valamiért magától elkezdett égni a légzsák visszajelzője a műszerfalon. Nem bántottam se a kormányt semmit, van benne 4 légzsák. 5let kéne, hogy tudnám kisakkozni, hogy melyikkel van a probléma és a visszajelzőt elaltatni.

2. A computer a bremslicht prüfung feliratot valamiért nem akarja elfelejteni. Ellenőriztem a féklámpát ég normálisan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is van egy 99-es 2.0-ás diesel omegám (sedán).

1. A problémám az, hogy valamiért magától elkezdett égni a légzsák visszajelzője a műszerfalon. Nem bántottam se a kormányt semmit, van benne 4 légzsák. 5let kéne, hogy tudnám kisakkozni, hogy melyikkel van a probléma és a visszajelzőt elaltatni.

2. A computer a bremslicht prüfung feliratot valamiért nem akarja elfelejteni. Ellenőriztem a féklámpát ég normálisan.

1. Illene kiolvastatni, melyik a gond. Ha szerencséd van, akkor csak kontakt. Ha barkácsolod megtapasztalod, milyen amikor a képedbe robban...

2. Biztos? Hogyan ellenőrizted?

Link to comment
Megosztás:

1. Illene kiolvastatni, melyik a gond. Ha szerencséd van, akkor csak kontakt. Ha barkácsolod megtapasztalod, milyen amikor a képedbe robban...

2. Biztos? Hogyan ellenőrizted?

Köszi hogy időt szakítasz.

1. Ha kivillogtatom a hibákat vele akkor a problémás szektort fogja megadni vagy csak azt, hogy légzsák? Kontaktban bízok én is. Levett saru 1-2 perc és nem kéne, hogy robbanjon.

2. Biztos. Megnéztem az izzó szálait, nah meg megkértem a feleségem, hogy nyomja meg a féket és világított.

Link to comment
Megosztás:

Köszi hogy időt szakítasz.

1. Ha kivillogtatom a hibákat vele akkor a problémás szektort fogja megadni vagy csak azt, hogy légzsák? Kontaktban bízok én is. Levett saru 1-2 perc és nem kéne, hogy robbanjon.

2. Biztos. Megnéztem az izzó szálait, nah meg megkértem a feleségem, hogy nyomja meg a féket és világított.

A légzsák hibakódot nem fogod tudni egy dróttal - 2 láb rövidre zárásával - kivillogtatni ha ez a terv...

Link to comment
Megosztás:

Volna még egy kis apróság. Az obd csatlakozón kéne a 4-6-os lábot összezárni. A baj csak az hogy ahol a 6-os lábnak kéne lenni ott nincs semmi. http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg Innen nézve nekem nincs 6-os.

Pedig innen nézve meg van..legalábbis a csatolt kép és belé ollózott "magyarázó" ábra alapján.

Egy kis plusz help.

http://www.omegaowne...?num=1189022687

Link to comment
Megosztás:

Pedig innen nézve meg van..legalábbis a csatolt kép és belé ollózott "magyarázó" ábra alapján.

Egy kis plusz help.

http://www.omegaowne...?num=1189022687

A képen nem az én csatlakozóm van. Csak azon szemléltetem, hogy melyik lábra értem, hogy nincs meg. Amit ott van 6-os az nekem a valóságban nincs. Melyik a légzsák csatlakozója az első ülésnél van ott több is.?

Link to comment
Megosztás:

A képen nem az én csatlakozóm van. Csak azon szemléltetem, hogy melyik lábra értem, hogy nincs meg. Amit ott van 6-os az nekem a valóságban nincs. Melyik a légzsák csatlakozója az első ülésnél van ott több is.?

Vsz. akkor azért nincs, mert adott motor típus esetében nem működik a kivillogtatás. Légzsák esetén a kivillogtatás eleve nem alkalmazható!

A légzsákot ne piszkáld, mert ahogy írták az arcodba nyithatod könnyen. A csatlakozós kérdésedet nem értem, a légzsák rendszer sok komponensből áll (újabb autókban még inkább) légzsákok, központi indító/ECU melybe integrálva van a lassulás érzékelő, első ajtókban szintén vannak érzékelők (légnyomásváltozást figyelnek, ezért az ajtó páravédő fólia végleges eltávolítása többek között ezét sem javasolt), kormányátvezető kontakt gyűrű, kábelek.

Minden a légzsák ECU-ba van bekábelezve, gyújtás ráadásakor egy öntesztet végez a légzsák rendszer, ha valamelyik komponens nincs rendben, akkor műszerfalon jelzés, illetve a légzsák rendszer inaktív marad - azaz nem nyílik megfelelő körülmények esetén sem.

Javaslom NE piszkáld házilag, max. a csatlakozók ellenőrzésének erejéig (bár vsz. ennyi lesz a probléma) - gyújtást ne adj rá, ha piszkálod, de a legjobb ha az aksi sarut leveszed. Minimum OPCOM kell hozzá, hogy megtudd mi a konkrét probléma és töröld a hibakódot. A légzsák rendszer emlékeim szerint mindenképpen hibakód törlést kér SW-es módon, de majd kijavítanak ha nem.

Link to comment
Megosztás:

vedd le az akkusarut kb 10 percre. oöcseémnek a vezetoőoldali oldalleégzsaák uüleés alatti csatija nem eérintkezett. ha ez nem joön be, akkor hibakoód kiolvasaás a megoldaás.

maásodikra nincs tippem. de lehet, hogy a kapcsoloód rossz.

Úgy hallottam, ez az ülés alatti légzsák csati B Vectráknál pl. szériahiba volt, úgyhogy lehet ez a gond, Sztem csak Tech2-vel lehet törölni a hibát, addig világítani fog.

Link to comment
Megosztás:

Én Op-Com-ot vettem. 13e volt és jól működik.

Te op-com hamisítványt vettél 13-ért. Az a baj, hogy a fele nem müxik. Azt számítsd hozzá, hogy sajnos nekem 10 rongy plusz elmenni érte a dzsunkán szerelt szarért. Viszont az továbbra is érdekelne , hogy obd hányas a kicsike.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én opcom hamisítványt vettem. Pont azért nem a legolcsóbbat, mert ez működik is. Egy kollegám személyesen ment el egyért magának, az eladó lakására. Hazavitte, kipróbálta és tökéletesen működött. Ezután rendeltem én is onnan egyet. Én 94, 95 és 98-as Omegával próbáltam. Kollegám 98-as B Corsán, 2005-ös H Astrán és Astra Classic II-n próbálta. Mindegyikkel működött. XP és Win7 is viszi, bár mintha a Win7 alatt kevesebb opció működne.Pl a 94-es Omegámnál az XP-vel kiolvasta a tempomatot, de Win7-el nem. Öcsém )8-as Omegájánál XP-vel látta a gyári rádiót, és csatlakozott is hozzá, de Win7-el már nem.

Link to comment
Megosztás:

phűű. Nem sértésnek szántam csak nem akarom, hogy kárt tegyen nekem benne. Inkább veszem a lincost ott garancia van rá és vissza tudom vinni reklamálni ha valami el...... Nincs benne semmi érdekeltségem ezzel nem reklámozom, csak amit eddig kéztől vettem elektronikai cuccot azzal mindig rá..... Senki nem tudja, hogy hányas odb csatlakozó kell?? 99es omega 2.0 diesel motor

Link to comment
Megosztás:

phűű. Nem sértésnek szántam csak nem akarom, hogy kárt tegyen nekem benne. Inkább veszem a lincost ott garancia van rá és vissza tudom vinni reklamálni ha valami el...... Nincs benne semmi érdekeltségem ezzel nem reklámozom, csak amit eddig kéztől vettem elektronikai cuccot azzal mindig rá..... Senki nem tudja, hogy hányas odb csatlakozó kell?? 99es omega 2.0 diesel motor

a csatlakozó OBD2.

de ez gyakorlatilag nem játszik semmiben.

a kérdés inkább az, hogy milyen protokollt támogat...

az x20dt motor tudtommal nem támogatja a KWP protokollt, ahogy a többi Opel, hanem valami CAN-Bus kommunikációval tudatja kínjait a külvilág fele...

Link to comment
Megosztás:

a csatlakozó OBD2.

de ez gyakorlatilag nem játszik semmiben.

a kérdés inkább az, hogy milyen protokollt támogat...

az x20dt motor tudtommal nem támogatja a KWP protokollt, ahogy a többi Opel, hanem valami CAN-Bus kommunikációval tudatja kínjait a külvilág fele...

A gyakorlatban pontosan ez mit jelent?

Link to comment
Megosztás:

A gyakorlatban pontosan ez mit jelent?

az, hogy nem biztos hogy ugyanaz a ODB adatkábellel tudsz csatlakozni egy benzines és a te Omegádhoz.

ha jól rémlik, akkor neked olyan kábel kell, ami ELM327-es IC-vel van. ez viszont nem jó a benzines Omegákhoz (mivel az ELM nem tud KWP2000-es protokollt).

viszont ha úgyis ilyen hivatalos helyről veszed, akkor kérdezd meg őket, szerintem tudnak segíteni ebben (hiszen mégis csak ők forgalmazzák...)

Link to comment
Megosztás:

az, hogy nem biztos hogy ugyanaz a ODB adatkábellel tudsz csatlakozni egy benzines és a te Omegádhoz.

ha jól rémlik, akkor neked olyan kábel kell, ami ELM327-es IC-vel van. ez viszont nem jó a benzines Omegákhoz (mivel az ELM nem tud KWP2000-es protokollt).

viszont ha úgyis ilyen hivatalos helyről veszed, akkor kérdezd meg őket, szerintem tudnak segíteni ebben (hiszen mégis csak ők forgalmazzák...)

Köszönöm a használható választ. Sokat vártam egy ilyenre. A bolt 1 km-es körzetében ki fogom próbálni a ketyerét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.