Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Megfog maradni minden funkció! Gyakorlatban úgy néz ki, hogy a cdc helyén fog működni, mégpedig úgy, hogy amikor az aux bemenetre bedugsz valamit automatikusan átvált arra, ha kihúzod szól tovább a cdc!

Teljes értékű marad!

És van olyan rácsatlakoztatható cucc, amit a kormányról is fogok tudni vezérelni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Tavaly ősszel vettünk egy 1996os Omega b 2.5 Td kombit! Egyszer apárom elfelejtett tankolni és lemerűlt az akksim. Bebikáztuk és utána megszünt a központi zár a belső világítás és az ablak emelő elvesztette az autómata fel és lehúzást. Amikor hosszan nyomom. Most volt komplett motor cserélve mert az előzővel megszívtam hengerfej+adagoló oda lett:)

Most jól megy csak ezek a kényelmi funkciók hiányoznak.hallottam valami kényelmi elektronikárol?! nem tudom hogy létezik-e ilyen.

De furi hogy egyszerre holtak el a dolgok. Válaszotokat előre is köszi!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szeretnék egy kis segítséget kérni

szeretnék zárat illetve indító kulcsot cserélni

az lenne a kérdés ha veszek egy komplett bontott szettet zárral kulccsal imoval

akkor a régi imot csak lehúzom bedugom a másikat és már megy is vagy valami extrát is csinálni kell vele???

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szeretnék egy kis segítséget kérni

szeretnék zárat illetve indító kulcsot cserélni

az lenne a kérdés ha veszek egy komplett bontott szettet zárral kulccsal imoval

akkor a régi imot csak lehúzom bedugom a másikat és már megy is vagy valami extrát is csinálni kell vele???

köszi a segítséget

Igazából az immót felesleges megvenni, a régi kulcsból átteszed a chipet az újba, és hozzá se kell nyúlni az immóhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A kesztyuűtartoó moögoött van a centraál vezeérloő. Az vezeérli a laámpaát eés koözvetve az ablakot. szedd, ki eés a szaáma alapjaán vegyeél egy bontottat.

Szia!

Köszönöm a segítséget. Ki is szedtem és az ablak megjavúlt :) !? Viszin pont ilyen vezérlőt az istennek sem találok a neten bontottan.

MU 90 464 713. Van esetleg iserős aki bont?

Előre is köszi!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy minden omega B nek egyforma az oracsoporton lévő kijelzőlye? Vagy lehet cserélgetni mert nekem csak a dátumot és a rádiót mutatja.

A volt Gsi-mben meg jó volt hogy ha valami nyomora volt akkor azt ki jelezte a kocsika?

Köszi!

Üdv

neked TID-ed van. van még a MID (aminek már vannak BC funkciói is, pl fogyasztás, folyadékok figyelése (olaj, víz, szélvédőmosó), lámpaellenőrzés, stb), illetve van GID, ami nagyjából azt tudja, mint a MID, de grafikus megjelenítésű már, nem mátrixos.

a csere lehetséges, de nem egyszerű. a kábelezés abszolút nem stimmel, vagy kábelkorbácsot cserélsz, vagy behúzkodod a kábeleket egyesével...

tovább a lámpaellenőrzéshez kell egy extra modul is (amennyiben most nincs bent).

szóval mindent lehet, csak idő, pénz, és türelem kérdése :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a segítséget. Ki is szedtem és az ablak megjavúlt :) !? Viszin pont ilyen vezérlőt az istennek sem találok a neten bontottan.

MU 90 464 713. Van esetleg iserős aki bont?

Előre is köszi!

Üdv

Fészen fenn vagy? Ott van pár arc, akik bontanak Omegákat. Két számot tudok. Omegaszaki: 06305526352 és László Zoli : 06702205997

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kis segítség kellene!

98-as omegám van 2.0 olyan bajom van vele hogy 4500-as fordulatnál leszabályoz és egyenletlen az alapjáratom!

Már cseréltem a gyertyákat kábeleket se semmi.

Valakinek valami ötlet?

Eőre is köszönöm!

Az engine check nem zavaró?? Amúgy minden hibát hibakód olvasással kezdünk :)

vezérműtengely jeladó.

És csak gyári ajánlott bele. A többi vagy jó vagy nem, és ha jó akkor is van, hogy nem jó... bonyi tudom, de tapasztalat...

Link to comment
Megosztás:

Az engine check nem zavaró?? Amúgy minden hibát hibakód olvasással kezdünk :)

És csak gyári ajánlott bele. A többi vagy jó vagy nem, és ha jó akkor is van, hogy nem jó... bonyi tudom, de tapasztalat...

X20XEV-nél a hibás vezérműtengely jeladó nem dob check engine-t. Viszont nem forog a motor 4500 fölé, és rángat. Hibakód nem tudom hogy van-e, nem olvastam ki, amikor ezzel 'kínlódtam' :)

Továbbá a gyári jeladót is cáfolnám, nekem 1 évig egy 12$-os ebay-es jeladó volt benne, probléma nélkül működött.

Szerintem ebből nem kell gyári, tekintve hogy az egész csak egy tekercs.

Olvastam én is, hogy csak gyári mehet bele... De gondoltam 12$-t megér a próba. bejött :D

Most épp 30$, én 2 éve 17-ért vettem, postával együtt.

http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-VECTRA-B-1-8-2-0-X18XE-X20XEV-CAM-CAMSHAFT-SENSOR-90458252-/190827293765?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c6e316c45

Link to comment
Megosztás:

X20XEV-nél a hibás vezérműtengely jeladó nem dob check engine-t. Viszont nem forog a motor 4500 fölé, és rángat. Hibakód nem tudom hogy van-e, nem olvastam ki, amikor ezzel 'kínlódtam' :)

Továbbá a gyári jeladót is cáfolnám, nekem 1 évig egy 12$-os ebay-es jeladó volt benne, probléma nélkül működött.

Szerintem ebből nem kell gyári, tekintve hogy az egész csak egy tekercs.

Olvastam én is, hogy csak gyári mehet bele... De gondoltam 12$-t megér a próba. bejött :D

Most épp 30$, én 2 éve 17-ért vettem, postával együtt.

A 2,2 dobott hibát. Dettó nem megy 4500 fölé- vicces dolog automatával :D

A féláras utángyárott kb 1 hétig bírta, utána minden 2. indításra dobott hibát. Gyári belement és utána futott több mint 30 ezret míg el nem adódott, talán még mindig az van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis tanács:Szeretném kicserélni a rádiómat a kocsiba (ncdc2015) de ha kiveszem elmegy a BC.Mit és hogyan kell csinálni ,hogy meglehessen jeleníteni a mostani adatokat ?

Az a baj, hogy a BC összes vezetéke a magnóra megy. Ha nagyon ki kakarod cserélni, akkor talán a kijelzőcsere a megoldás. De nem kis munka átkötni az összes szükséges vezetéket a kijelzőre. Amúgy összetenném a két kezem, ha ez a magnó, vagy az elődje az ncdr1500 lenne az autómban ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem se lenne csak a felső cd xarakodik:( hol olvas hol nem .A meghajtó motor a hibás és nem tudok szerezni

Komplett magnót sem tudsz? Esetleg egy másikból átrakni? Pl veszel egyet, amivel sok Omegát szereltek, ezért értelmes áron van, és abból rakod át a tiedbe a meghajtómotort.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis tanács:Szeretném kicserélni a rádiómat a kocsiba (ncdc2015) de ha kiveszem elmegy a BC.Mit és hogyan kell csinálni ,hogy meglehessen jeleníteni a mostani adatokat ?

Ha kiveszed, akkor mindenképpen bukod a BC-t. Mondjuk azt nem értem miért a felső cd-t használod, mikor ott van alul a tár? Nekem pl. a felső sosem ment, nem is hiányzott. Az viszont tény, hogy fosul van megcsinálva és tényleg válogat a cd-k között. És az enyém még ráadásul egy lelakott példány, amiben a cd-tár sem volt jó, de ahhoz szereztem donort és ment is át a komplett alsó rész. A felső réheszhez nem nyúltam még.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.