Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Én is erre számítottam, mivel olvastam a tempomat topikot, de sajnos nem így lett...

Na, erre is gondoltam, de még nem volt időm utánanézni... Csillaggarázs nem sok mindent enged, arról nem is beszélve, hogy hülyének néznek ha az utcán szétborítom az autót...

Ha úgyis kint vagy és perfekt az angol akkor nem veszel egy HAYNES Manual-t a vashoz? Majdnem minden benne van, és ######a kapcsolási rajzok is vannak benne. Szerintem nem kell biztosítékot beraknod, mert F2 és F15 már bent lesznek, viszont van a tempomat motornak a H lábán egy XD nyomvonal ami a múltkori Servotronic-os dologból kiindulva a diag csati lehet szerintem (ot is XD-vel volt jelölve és TECH2-vel állítható a szervó keménység V6 esetén), szóval az is lehet hogy bár ECU kapcsolat valóban nincs, mert bowdenes, de TECH2-vel állítható a léptetőmotoron valami.

A másik mindent beraktál, csatlakoztattál? Lépetetőmotor, indexkapcsoló, kuplungkapcsoló, fékkapcsoló (talán más mint a nem tempomatos...nem tudom biztosan, bowden, elektromos csatlakozások ok?)

Link to comment
Megosztás:

Ha úgyis kint vagy és perfekt az angol akkor nem veszel egy HAYNES Manual-t a vashoz? Majdnem minden benne van, és ######a kapcsolási rajzok is vannak benne. Szerintem nem kell biztosítékot beraknod, mert F2 és F15 már bent lesznek, viszont van a tempomat motornak a H lábán egy XD nyomvonal ami a múltkori Servotronic-os dologból kiindulva a diag csati lehet szerintem (ot is XD-vel volt jelölve és TECH2-vel állítható a szervó keménység V6 esetén), szóval az is lehet hogy bár ECU kapcsolat valóban nincs, mert bowdenes, de TECH2-vel állítható a léptetőmotoron valami.

A másik mindent beraktál, csatlakoztattál? Lépetetőmotor, indexkapcsoló, kuplungkapcsoló, fékkapcsoló (talán más mint a nem tempomatos...nem tudom biztosan, bowden, elektromos csatlakozások ok?)

igen, az XD az a diagnosztika.

Link to comment
Megosztás:

Mi nem így lett? Az X20XEV-ben mióta elektromos a gázpedál?

Láttad valahol, hogy azt írtam volna elektromos a gázpedál? Sajnos nem úgy lett, mint nálad, hogy csak beraktam, és működik...

Ha úgyis kint vagy és perfekt az angol akkor nem veszel egy HAYNES Manual-t a vashoz? Majdnem minden benne van, és ######a kapcsolási rajzok is vannak benne.

Már szemeztem vele egyszer egy autósboltban, de még nem vettem meg...

Szerintem nem kell biztosítékot beraknod, mert F2 és F15 már bent lesznek, viszont van a tempomat motornak a H lábán egy XD nyomvonal ami a múltkori Servotronic-os dologból kiindulva a diag csati lehet szerintem (ot is XD-vel volt jelölve és TECH2-vel állítható a szervó keménység V6 esetén), szóval az is lehet hogy bár ECU kapcsolat valóban nincs, mert bowdenes, de TECH2-vel állítható a léptetőmotoron valami.

A másik mindent beraktál, csatlakoztattál? Lépetetőmotor, indexkapcsoló, kuplungkapcsoló, fékkapcsoló (talán más mint a nem tempomatos...nem tudom biztosan, bowden, elektromos csatlakozások ok?)

A felsoroltak közül egyedül a fékkapcsolót nem néztem meg (feltételeztem az ugyan az - tédé segíts), a többi átrakva, csatlakoztatva... Azt hiszem első lépésben majd a léptetőmotor csatijában mérek, van-e delej...

Link to comment
Megosztás:

A felsoroltak közül egyedül a fékkapcsolót nem néztem meg (feltételeztem az ugyan az - tédé segíts)

Bár nem TD vagyok, de megnéztem, nem ugyanaz. A neked kellő féklámpakapcsoló cikkszáma 9149766, motortól függetlenül ez való az összes faceliftes B Omegához ha tempomatos az autó. Ha minden igaz erre 4 vezeték megy, a tempomat nélküli féklámpakapcsolóra meg csak kettő.

Link to comment
Megosztás:

Bár nem TD vagyok, de megnéztem, nem ugyanaz. A neked kellő féklámpakapcsoló cikkszáma 9149766, motortól függetlenül ez való az összes faceliftes B Omegához ha tempomatos az autó. Ha minden igaz erre 4 vezeték megy, a tempomat nélküli féklámpakapcsolóra meg csak kettő.

ja, ennyi. a B1-nél meg külön kapcsolója van a tempomatnak a fékpedálon (és nagyon szopóóóóóó kiszedni :) )

Link to comment
Megosztás:

Bár nem TD vagyok, de megnéztem, nem ugyanaz. A neked kellő féklámpakapcsoló cikkszáma 9149766, motortól függetlenül ez való az összes faceliftes B Omegához ha tempomatos az autó. Ha minden igaz erre 4 vezeték megy, a tempomat nélküli féklámpakapcsolóra meg csak kettő.

Köszi! Akkor ez az oka, hogy nem működik... Hol tudjátok megnézni ezeket az infókat? TIS? A faceliftes B Vekben ugyan ez a fékkapcsoló van?

Link to comment
Megosztás:

ja, ennyi. a B1-nél meg külön kapcsolója van a tempomatnak a fékpedálon (és nagyon szopóóóóóó kiszedni :) )

Egy féklámpakapcsoló van!. A tempomatos és tempomat nélküli nem ugyan az. Árban sem. Előbbi kb 3x többe kerül. Csere: Fékpedál teljesen benyom; a nyomógomb körüli fehér müanyagot teljesen kihúzni (nehezen fog menni), és a tövében lévő pöcköket benyomni. Ezután már kinn is van a kapcsoló. Ne rángassad, mert könnyen törik. Ja és ez a tempomatosra vonatkozik.

Link to comment
Megosztás:

Láttad valahol, hogy azt írtam volna elektromos a gázpedál? Sajnos nem úgy lett, mint nálad, hogy csak beraktam, és működik...

Épp ezért. Az elektromos gázpedálnál nem kell tempomatmotor és egyéb cullangok, elvileg tudja a rendszer, csak kapcsolót kell cserélni és esetleg engedélyeztetni...

Link to comment
Megosztás:

Bár nem TD vagyok, de megnéztem, nem ugyanaz. A neked kellő féklámpakapcsoló cikkszáma 9149766, motortól függetlenül ez való az összes faceliftes B Omegához ha tempomatos az autó. Ha minden igaz erre 4 vezeték megy, a tempomat nélküli féklámpakapcsolóra meg csak kettő.
De ezenkívül más különbség is van, igaz nem a féklámpakapcsolónál...
Link to comment
Megosztás:

Köszi! Akkor ez az oka, hogy nem működik... Hol tudjátok megnézni ezeket az infókat? TIS? A faceliftes B Vekben ugyan ez a fékkapcsoló van?

Szerintem a féklámpa kapcsoló nélkül is kellene működnie.

Az a kikapcsoláshoz kell.

Amikor én beraktam, akkor nem találtam kuplungkapcsolót és anélkül is működött, de kikapcsolni a fékkel és a karral lehetett.

Lehet, hogy a féklámpa kapcsoló máshogy működik?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a féklámpa kapcsoló nélkül is kellene működnie.

Az a kikapcsoláshoz kell.

Amikor én beraktam, akkor nem találtam kuplungkapcsolót és anélkül is működött, de kikapcsolni a fékkel és a karral lehetett.

Lehet, hogy a féklámpa kapcsoló máshogy működik?

Gyanítom hogy egy bontókapcsoló. Legalábbis az lenne logikus. Hogy szakadt vezetékkel ne tudd bekapcsolni. Mert ha esetleg beáll a sor, te rálépsz a fékre, aztán a tempomat padlógázzal reagál, ami tesz jót a féktávnak.

Link to comment
Megosztás:

Egy féklámpakapcsoló van!. A tempomatos és tempomat nélküli nem ugyan az. Árban sem. Előbbi kb 3x többe kerül. Csere: Fékpedál teljesen benyom; a nyomógomb körüli fehér müanyagot teljesen kihúzni (nehezen fog menni), és a tövében lévő pöcköket benyomni. Ezután már kinn is van a kapcsoló. Ne rángassad, mert könnyen törik. Ja és ez a tempomatosra vonatkozik.

Ja, a kiszedés helyénvaló, de nekem két kapcsoló rémlik. Mindegy lényegtelen, régen volt :)

A leírás helytálló, így lehet kiszedni (illetve így nem). Nagyon szidtam az anyját annak a virslizabáló német mérnöknek, aki megálmodta azt a kapcsolót. Túróért nem lehetett egyszerűen valami csavaros megoldással megfogatni. Gyengébb nem lenne, hiszen az a műanyag kb molyfing, ha rosszul fogod letörtik, azt akkor lehet keresni másikat....

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom hogy egy bontókapcsoló. Legalábbis az lenne logikus.

Így logikus, ebben igazad van.

Hogy szakadt vezetékkel ne tudd bekapcsolni. Mert ha esetleg beáll a sor, te rálépsz a fékre, aztán a tempomat padlógázzal reagál, ami tesz jót a féktávnak.

Ezt nem gondoltam így végig.

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom hogy egy bontókapcsoló. Legalábbis az lenne logikus. Hogy szakadt vezetékkel ne tudd bekapcsolni. Mert ha esetleg beáll a sor, te rálépsz a fékre, aztán a tempomat padlógázzal reagál, ami tesz jót a féktávnak.

Igen bontja az áramkört, sorba van kötve a kuplung kapcsolóval. Végülis ha folyamatosan szakadt a kör akkor nem is fog működni/bekapcsolni... :)

Link to comment
Megosztás:

A rövidzár nem egy bonyolult dolog...

Az nagy királyság...

jaja, a dolog már bizonyított párszor, hogy a fék+gáz nem olyan jó dolog (eltekintve a rally-tól :D ). :)

a kuplungkapcsoló hiánya meg mókás, kuplungolsz, elfelejted kinyomni a tempomatot, és üveghangig forog a motor :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kiolvastattam az autómban a hibakódot a P1650-et hozta ki meg a váltónál valami P1781-es hibakódot.

Ezek mit jelenletenek? Időszakonként kiadja a P0134-et is de ez törlés után nem állandósul, hanem egy idő után jön vissza csak.

A problémám az, hogy néha kigyullad a müszerfalon egy csillag formályú lámpa a digitális óra alatt és akkor kb 4000-ig pörög csak az autó és utánna mintha üresbe tenné és ott le is szabályoz. Ha nem ég a lámpa akkor rendesen megy.

Mi lehet a baja? Egy 1999-es 2,2-es Y22XE motórkódú Omegról van szó.

Ha tudtok mondjatok róla valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kiolvastattam az autómban a hibakódot a P1650-et hozta ki meg a váltónál valami P1781-es hibakódot.

Ezek mit jelenletenek? Időszakonként kiadja a P0134-et is de ez törlés után nem állandósul, hanem egy idő után jön vissza csak.

A problémám az, hogy néha kigyullad a müszerfalon egy csillag formályú lámpa a digitális óra alatt és akkor kb 4000-ig pörög csak az autó és utánna mintha üresbe tenné és ott le is szabályoz. Ha nem ég a lámpa akkor rendesen megy.

Mi lehet a baja? Egy 1999-es 2,2-es Y22XE motórkódú Omegról van szó.

Ha tudtok mondjatok róla valamit.

Aki kiolvasta, annak nincs hibakód táblázata?... Amúgy vezérműtengely jeladó hiba, tök egyértelműen. Csak gyárit vegyél bele, mégha 2x annyiba is van mint az utángyártott, az kb 1 hónapig lesz csak jó. Amúgy olvassál vissza :D Jónéhányszor le lett írva :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kiolvastattam az autómban a hibakódot a P1650-et hozta ki meg a váltónál valami P1781-es hibakódot.

Ezek mit jelenletenek? Időszakonként kiadja a P0134-et is de ez törlés után nem állandósul, hanem egy idő után jön vissza csak.

A problémám az, hogy néha kigyullad a müszerfalon egy csillag formálj/u]ú lámpa a digitális óra alatt és akkor kb 4000-ig pörög csak az autó és utánna mintha üresbe tenné és ott le is szabályoz. Ha nem ég a lámpa akkor rendesen megy.

Mi lehet a baja? Egy 1999-es 2,2-es Y22XE motórkódú Omegról van szó.

Ha tudtok mondjatok róla valamit.

1999-esben érdekes lenne a Y22XE. Amúgy meg megvettél egy motorikus bontószökevényt. Ha kiolvastad a hibakódot, miért nem javíttattad meg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Kiolvastattam az autómban a hibakódot a P1650-et hozta ki meg a váltónál valami P1781-es hibakódot.

Ezek mit jelenletenek? Időszakonként kiadja a P0134-et is de ez törlés után nem állandósul, hanem egy idő után jön vissza csak.

A problémám az, hogy néha kigyullad a müszerfalon egy csillag formályú lámpa a digitális óra alatt és akkor kb 4000-ig pörög csak az autó és utánna mintha üresbe tenné és ott le is szabályoz. Ha nem ég a lámpa akkor rendesen megy.

Mi lehet a baja? Egy 1999-es 2,2-es Y22XE motórkódú Omegról van szó.

Ha tudtok mondjatok róla valamit.

A 1650 az szerviz indikátor áramköri hiba a váltóban,a 0134 pedig az oxigénszenzornál nem érzékelt aktivitást.1781-es hibakódot égen-földön nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.