Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Azu opel szerviz informáciojából ollozva:

A hengerfej-magasság ellenőrzése

Szükséges célszerszámok:

Tolómérő

Figyelem

A vizsgálat elvégzése előtt a hengerfej tömítőfelületét tisztítsuk meg a régi tömítés maradványaitól. Tisztításhoz nem szabad fémből készült vagy éles szélű szerszámot használni. Figyeljünk arra, hogy a hengerfej tömítőfelületét ne sértsük meg.

Mérjük meg a hengerfej magasságát a fedél felőli tömítőfelülettől a tömb felőli tömítőfelületig.

A méretek és tűrések a megfelelő Szerviz útmutatás "Műszaki adatai"-ban találhatók meg. Ha a megállapított, mért értékek nem felelnek meg az előírás szerinti értékeknek, a hengerfejet fel kell újítani.

Útmutatás: A többszelepes hengerfejek síkköszörülése (12V, 16V, 24V) és 25 DT, X 25 DT, Y 25 DT nem engedélyezett. Ezeket a hengerfejeket semmilyen esetben sem szabad síkköszörülni.

szoval síkolás nuku.

Link to comment
Megosztás:

Helyedben én hónom alá kapnám a rendszámokat, egy H matricát, szalmakalapot és egy bőröndnyi koszos ruhát és vennék egy vonatjegyet. esetleg befűznék egy cimbit... Ennyiért veszel egy komplett O+Át vhol nemmagyarországon, és marad többszázezer forint értékben alkatrészed.

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkodtam rajta, de kaptam egy jó szakember címét és most vele egyeztetek. Úgy tűnik ő nem rajtam akar meggazdagodni :)

Különben nézegetem a törött omikat de 1000 eur körül még nem naon találtam, pedig ennyiért biztos hoznék egyet.

Link to comment
Megosztás:

EZ meg EZ pl nem drága, csak messze van. Meg jobbkormányos. De nehezen képzelem el, hogy ezerért ne lehetne bal kormányosat, közelebb kapni. Tudom, hogy a fentiek nem olyanok mint a tied, de a nagyobb motorúak még olcsóbbak. Épp most nincs az AutoTraderben, de tényleg szokott lenni. Láttam pl műszakis, egyben levő, de sokat futott 1998-asat 700 fontért, meg 95-öset 280 fontért. Mondom, működtek, nem töröttek, úgy mint a fentiek sem. Tehát szerintem 1-2ezer euro között is lehet kapni olyat, ami lábon hazajön. Vagy ekkora különbség lenne a mainland és UK között?
Link to comment
Megosztás:

már csak egy kérdés és akkor mi a  hengerfej felujitás ha nem megfelelőek a méretek új hengerfej ???????????????

mindenki csináltassa belátása szerint

Pont erre gondoltam.

...Ha a megállapított, mért értékek nem felelnek meg az előírás szerinti értékeknek, a hengerfejet fel kell újítani.  

... semmilyen esetben sem szabad síkköszörülni.  

Tehát vagy visszarakod síkolás nélkül, vagy ha ez nem megy, keresel egyet amit vissza lehet rakni síkolás nélkül. Ha nem találsz, rendelsz egy újat. :?

Link to comment
Megosztás:

Ja, egyébként mostantól bepofátlankodnék ide is, egy 94-es B Caravan

(X20SE) büszke tulajdonosaként. :)

Mindjárt egy kérdésem is van: a szokásos motor karbantartásokon kívül

mit szokás még csinálni? Pl. váltó, difi, egyéb "koszos" alkatrészek terén.

Link to comment
Megosztás:

Automata, vagy manuális?

Mert az ATF szintet szokták elméletileg 30ezrenként vagy 2 évente csekkolni, kb 100 ezrenként vagy 7 évente pedig cserélni. :)

Difi: attól függ melyik. Van amelyik utántölthető Hypoid SAE90-nel (csak utántöltés, de ez is csak az egyik fajta diffibe), de ami tuti, és mindbe jó, az a GM 19 42 382. Szerintem az utóbbi a biztos.

Link to comment
Megosztás:

Én meg úgy tudom, hogy volt automata is.

Tehát egy R25. Én még nem hallottam, hogy ártott volna egy olajcsere a váltónak, bár elvileg tényleg nem kell hozzányúlni, főleg ha jó. Ha mégis, akkor ált. a legújabb olajat szokták tölteni bele, az biztos jó. Ezt a 99 utáni omegákba már gyárilag töltötték. (19 40 768)

Amúgy pedig a váltó sorszámától függ melyik volt a gyári olaja. Egy 94-es gépen valószínűleg a legkorábbi fajta, ergo bármelyik B Omega váltóolaj jó bele.

1,2 liter

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal ehhez a motorhoz csak manuális váltó volt.

Szal akkor a váltóban ugyanúgy nem kell olajcserélőzni, mint az

Astránál? Difiben pedig néha ellenőrizni kell a szintet? Azt hol lehet?

Nem, nem kívánok kárt okozni senkinek. :)

nem nem.

nekem van egy ismerösöm, akinek kombi X20SE autómata, és klimás autója van.....

Link to comment
Megosztás:

Automatába csak a Dexron III a jó!!!

Sztem is nyugodtan dob le az olajat a manuális váltóból ártani biztos nem árt. Még tipushiba a segédirányítókar kiverődése, amit ha szerencséd van kb 12e- ből megúszol, továbbá nekem a külső gömbcsuklók mentek szét, de a középszar 3e-körül van. Amúgy ha cserélsz fagyállót leszedném a vízcsöveket, mert nekem belülről kezdtek szétnyílni. Ha nagyon cseszteted a kupplungot lehet hogy a szerkezeted fog kettétörni(tapasztalat). Nekem még melegben a tetőablakom szokott rakoncátlankodni, amúgy meg a tipikus opel jelenség a műszerfalon az izzók és ledek behalása a jelent némi bosszúságot. Most más nem jut eszembe, de ha mégis megosztom veled.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.