Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Tegnap öcsém autójában hűtőt kellett cserélnem, mert folyott. Miután kiszedtem, kiderült, hogy a felső csonk körbe van repedve, aminek az alatta levő hőgomba alatt van vége. A vicc, hogy már utángyártott hűtő volt benne, hacsak az pork nem váltott beszállítót, mert az enyémben Harrison, de öcsémében nissens volt.

Es mire cserelted? Nekem is erik majd lassan a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Utángyártott Nissens került bele Csergőből.

A NISSENS jó, általában mindenki arra cseréli, Nekem is az van, de...ha automata akkor nagy sebónál klímával melegedni fog!!!A NISSENS hűtő vékonyabb, tessék csak megnézni, tartós 160-180nál még a manuális is melegszik vele (városban egyiknél sincs gond automatával és manuálissal sem).Az automata ugye azért cinkesebb, mert az automataváltó olaj is a vízhűtőben elválasztott térben kerül hűtésre. megoldás lehet a klímahűtő takarítása (lamellák - meg nem oldja, de jobb lesz), vagy 2.6 vagy 3.2-ből külön automataváltó olajhűtő beszerzése.

A gyári hűtó 100e, a NISSENS 30e. kedvességgel.Természetesen normál használatra nagyon jó kompromisszum, de gyorshajtóknak, állatoknak nem ajánlom. :D

Link to comment
Megosztás:

A NISSENS jó, általában mindenki arra cseréli, Nekem is az van, de...ha automata akkor nagy sebónál klímával melegedni fog!!!A NISSENS hűtő vékonyabb, tessék csak megnézni, tartós 160-180nál még a manuális is melegszik vele (városban egyiknél sincs gond automatával és manuálissal sem).Az automata ugye azért cinkesebb, mert az automataváltó olaj is a vízhűtőben elválasztott térben kerül hűtésre. megoldás lehet a klímahűtő takarítása (lamellák - meg nem oldja, de jobb lesz), vagy 2.6 vagy 3.2-ből külön automataváltó olajhűtő beszerzése.

A gyári hűtó 100e, a NISSENS 30e. kedvességgel.Természetesen normál használatra nagyon jó kompromisszum, de gyorshajtóknak, állatoknak nem ajánlom. :D

autópályán akkor klíma kikapcs, ablak lehúz, fűtést maxra feltekerni... :P :P :D

Link to comment
Megosztás:

autópályán akkor klíma kikapcs, ablak lehúz, fűtést maxra feltekerni... :D :P :P

Nem olyan kritikus a szitu, inkább zavaró...tényleg jó hűtő, de erre odafigyelhettek volna méretezésnél, alkalamzott gyártástechnológia választásnál.

Ja és még annyi, hogy a 2 ventikapcsoló gombát gyári tömítéssel összerakni, ne rézkarikával ha jót akarsz Magadnak.

Link to comment
Megosztás:

A NISSENS jó, általában mindenki arra cseréli, Nekem is az van, de...ha automata akkor nagy sebónál klímával melegedni fog!!!A NISSENS hűtő vékonyabb, tessék csak megnézni, tartós 160-180nál még a manuális is melegszik vele (városban egyiknél sincs gond automatával és manuálissal sem).Az automata ugye azért cinkesebb, mert az automataváltó olaj is a vízhűtőben elválasztott térben kerül hűtésre. megoldás lehet a klímahűtő takarítása (lamellák - meg nem oldja, de jobb lesz), vagy 2.6 vagy 3.2-ből külön automataváltó olajhűtő beszerzése.

A gyári hűtó 100e, a NISSENS 30e. kedvességgel.Természetesen normál használatra nagyon jó kompromisszum, de gyorshajtóknak, állatoknak nem ajánlom. :D

34e volt kedvezménnyel. Öcsémnél a gyorshajtás és a klíma közül az egyik kizárva. Biztos nem fog melegedni, mert nem jó a klímája. Amúgy átmostam a lamellákat slaggal, volt benne rendesen kosz. Ami érdekes, hogy a régi hűtő is Nissens volt, és elég csúnyán széttörött a müanyag ház a bal oldalán. A gyári hűtőhöz képest, még az tűnt fel, hogy abban a váltó olajhűtője réz, míg az újban alu. Mind a két gomba a gyári tömítéssel lett berakva, vagyis az egyiknél cserélni kellett, de ugyan olyan azbeszt szerű lett visszarakva.

Link to comment
Megosztás:

34e volt kedvezménnyel. Öcsémnél a gyorshajtás és a klíma közül az egyik kizárva. Biztos nem fog melegedni, mert nem jó a klímája. Amúgy átmostam a lamellákat slaggal, volt benne rendesen kosz. Ami érdekes, hogy a régi hűtő is Nissens volt, és elég csúnyán széttörött a müanyag ház a bal oldalán. A gyári hűtőhöz képest, még az tűnt fel, hogy abban a váltó olajhűtője réz, míg az újban alu. Mind a két gomba a gyári tömítéssel lett berakva, vagyis az egyiknél cserélni kellett, de ugyan olyan azbeszt szerű lett visszarakva.

Nincs klímás ismerősöd!? :D

Link to comment
Megosztás:

Meddig akarsz erőt gyűjteni? Különben meg minek veszekedni?

Már gyűjtöttem, de nem veszekedéshez! Önvédelemre tartogatom... :D Régen járt erre jólnevelt újfiú a kérdés-válasz-leb@szás hagyomány ápolása miatt, és szerintem hamarosan megint robban egy bomba.

Link to comment
Megosztás:

Nincs klímás ismerősöd!? :D

Egyszer már megnézette Pécsen, és a hűtő mögötti feltöltőszelep ereszt. Akkor ideiglenesen vágtak egy tömítést a szelepsapka alá, amivel kb 2 évet kibírt. Mondtam már neki, hogy van a klubban, aki ezzel foglalkozik, de úgy tűnik nem olyan fontos neki, hogy jó legyen. Ráadásul, szinte ez a legkissebb baja az autónak.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már megnézette Pécsen, és a hűtő mögötti feltöltőszelep ereszt. Akkor ideiglenesen vágtak egy tömítést a szelepsapka alá, amivel kb 2 évet kibírt. Mondtam már neki, hogy van a klubban, aki ezzel foglalkozik, de úgy tűnik nem olyan fontos neki, hogy jó legyen. Ráadásul, szinte ez a legkissebb baja az autónak.

Az az igazi gány megoldás :D :P :P

A szelep kompletten cserélhető, asszem 1x00Ft.

Cseréje kicsit macerás, de csak azért, mert nehezen lehet hozzáférni.

Colos a hatlapja, meg vigyázni kell, mert ki lehet tépni az alu-csőből, így ellent kell fogni.

Karácsonykor megyek haza, ha addig ráér, akkor akkor túrok egy szelepet, szerintem van is valahol egy zacskóval...

Tipikus Opel (meg más autó, amik golyós-szelepet használnak) hiba egyébként.

Kupak nélkül pár nap alatt megül benne a por, kosz, ami aztán egy töltésnél, ellenőrzésnél bekerül a szelepgolyó alá, ami innen kezdve nem zár rendesen.

Vagy a másik tipikus eset, hogy töltés után szorul be (nem ám a nyomáspróba után...), és nyitva marad. Így 800gramm R134 huss! :D

Link to comment
Megosztás:

Az az igazi gány megoldás :D :P :P

A szelep kompletten cserélhető, asszem 1x00Ft.

Cseréje kicsit macerás, de csak azért, mert nehezen lehet hozzáférni.

Colos a hatlapja, meg vigyázni kell, mert ki lehet tépni az alu-csőből, így ellent kell fogni.

Karácsonykor megyek haza, ha addig ráér, akkor akkor túrok egy szelepet, szerintem van is valahol egy zacskóval...

Tipikus Opel (meg más autó, amik golyós-szelepet használnak) hiba egyébként.

Kupak nélkül pár nap alatt megül benne a por, kosz, ami aztán egy töltésnél, ellenőrzésnél bekerül a szelepgolyó alá, ami innen kezdve nem zár rendesen.

Vagy a másik tipikus eset, hogy töltés után szorul be (nem ám a nyomáspróba után...), és nyitva marad. Így 800gramm R134 huss! :D

Köszi a lehetőséget. Továbbítom az illetékesnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok Omegások! ;)

Maghalt az omegámba a szervó szivattyú... 2.2-es (Z22XEV)

Szerintetek csak a 2.2-esé jó bele,vagy az X20XEV-jé is?

Mióta elment tőlem ez a Z22XE egyre több baja van... minek gyilkoljátok?... Nem vok EPC közelben, de 1. sztem csak a 2.2esé jó bele, 2. írtam mélt egy ismerősömnek aki jó áron tudott új, gyári cuccokat...

Link to comment
Megosztás:

Mióta elment tőlem ez a Z22XE egyre több baja van... minek gyilkoljátok?... Nem vok EPC közelben, de 1. sztem csak a 2.2esé jó bele, 2. írtam mélt egy ismerősömnek aki jó áron tudott új, gyári cuccokat...

Jókor adtad el, most jönnek ki rajta a dolgok... azért már csak 10 éves lett.. ;)

Köszi, az infót.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap néztem a fagyállómat, meddig jó. Beindítottam a motort, de éreztem egy kis fagyállószagot. Megrökönyödve láttam, hogy a hűtőn a felső vízcső csonkjának tövében elkezdett elrepedni. A gáz, hogy öcsémé innen indulva törött el egészen a felső hőgombáig. Remélem műanyagos tud vmit kezdeni vele. Ja és Nissens hűtőről van szó.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap néztem a fagyállómat, meddig jó. Beindítottam a motort, de éreztem egy kis fagyállószagot. Megrökönyödve láttam, hogy a hűtőn a felső vízcső csonkjának tövében elkezdett elrepedni. A gáz, hogy öcsémé innen indulva törött el egészen a felső hőgombáig. Remélem műanyagos tud vmit kezdeni vele. Ja és Nissens hűtőről van szó.

Hány éves hűtők ezek?Eddig a NISSENS-ről csak jót hallottam, ennek úgy tűnik vége.

Hát nemtom, én egyszer tuningolttam hűtőt (műanyag volt elrepedve és egy másik lett ráperemeztetve), de kiszedetem végül a kocsiból 2 hét után, mert azzal hosszabb útra menni már nem mertem volna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.