Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Tegnap eljutottam karosszériás haveromhoz, és rápróbáltuk az omira a bal hátsó ajtót, és kihegesztettük a jobb hátsót. Ezen a kerék felőli alsó sarkot kellett kicserélni és alul az egész falc fel lett bontva, mert alatta is rozsdás volt. Felköszörülés után bekentük vmi drága rozsdaátalakító löttyel, amivel 4-5 évvel meg lehet akadályozni a további rozsdásodást. Holnap ki lesz üregvédőzve mindkettő, jövő héten pedig fujatom.

Link to comment
Megosztás:

Annak örömére, hogy szép idő volt ma, kitisztítottam az omi kárpitjait. Kedden fúják a hátsó ajtóimat és utánna ismét hibátlan lesz a gép.Még a bal első ajtó alját kell lekezelni a belső peremén mert ott is kicsit rügyezik. Lassan egy hónapja nem mentem a vassal, és jelentkeznek az elvonási tünetek.

De a hátsó szárnyat sajnos furnom is kell, mert a ragasztócsík elengedte.Pedig nem akartam megfúrni a csomi tetőt.

És vegre futómüveshez is el tudom vinni, mert külső kormánygömbfejeket cserélnem kell.

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek.

1 hónapja vettem meg a tesóm /Kori/ által említett ótót.

Rettenetesen meg vagyok vele elégedve.

Gáz benne van 320 ezerért B)

Irány Horvátország, gáztank telitankol és egy MV6-os Omegával 1650 Ft-ból teszek megy 100 Km-t városban.

Szerintetek megéri.

Full autómata a gázszett, hengerenkénti injektoros.

Se a fogyasztása nem nagyobb, se a teljesítménye nem kisebb, mint benzinnel.

Gázbeszerelés után vettem alufelniket Dezent S nevűt, meg gumikba is beruháztam.

Egyenlőre úgy áll a tulajdonjog anyagiak alapján, hogy az Omi a tesómé meg apámé, a felni + gumik pedig muteromé....

Csak a gázszett a sajátom :blink:

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek.

1 hónapja vettem meg a tesóm /Kori/ által említett ótót.

Rettenetesen meg vagyok vele elégedve.

Gáz benne van 320 ezerért B)

Irány Horvátország, gáztank telitankol és egy MV6-os Omegával 1650 Ft-ból teszek megy 100 Km-t városban.

Szerintetek megéri.

Full autómata a gázszett, hengerenkénti injektoros.

Se a fogyasztása nem nagyobb, se a teljesítménye nem kisebb, mint benzinnel.

Gázbeszerelés után vettem alufelniket Dezent S nevűt, meg gumikba is beruháztam.

Egyenlőre úgy áll a tulajdonjog anyagiak alapján, hogy az Omi a tesómé meg apámé, a felni + gumik pedig muteromé....

Csak a gázszett a sajátom :blink:

Én már láttam és nagyon szép. :D

Használd egészséggel. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy lessz a Korinak idelye szétszedni a többi ajtót, mivel visszakerült a közelébe az ex Rekordja és jó lenne ha csinálna vele valamit, mert eléggé "siralmas" állapotban van :D

Üdv: az öcsikéd :blink:

Igazad van, elég siralmas állapotba hoztad. :D

Látom mióta elköltöztél otthonról nem mersz hazamenni, félsz a rekord miatti leba.......tól. ;), itt bájcsevegsz a bratyóval. B)

Link to comment
Megosztás:

Már úgy voltam vele, mindegy milyen szárny,csak legyen valamilyen rajta.Ezt a vaterán lőttem 7e forintért, plusz 5e volt a fújás.Ennyiért nem volt szabad kihagyni egy irmscher cuccot.

Ma felpolíroztuk öcsém gépét.Elég szépen eltüntette a kissebb karcolásokat.Ennek örömére meglepett az öcskös egy garnitúra Opel jeles szelepsapkával.

Amúgy szívesen fogadom az észrevételeket :blink:

Link to comment
Megosztás:

Reggel unatkoztam, aztán számolgattam...

Megvan az Omega 2,5 éve, közben beleraktam 63 000 km-t. Az átlag fogysztása 13,8 körül alakul, ez 8 694 liter benzint jelent. Ez 260-as (de jó lenne :blink: ) benzináron számolva 2 260 440.- Ft. Döbbenet... elpöfögtem egy C Corsa árát 2,5 év alatt....

Link to comment
Megosztás:

;) :blink:

Uhhhh... ez azért így elég kemény...

látszik, hogy nem kell céges üzemanyagelszámolást csinálnod B) :D

nekem megvannak a blokkok 2005.10 hónaptól a multkor raktam időszerint sorrendbe őket és csak fogtam a fejem...2-3 hetente 12400 Ft körüli (telitank kb) blokkok mindezt ugy hogy semmi gyorsulás meg hasonlók ;)

az a 13 liter sztem nem is vészes a v6 automatától (ha téged is beleszámollak :D ) meg te sokat városozol

sztem ezt a hozzászólást majd idézgesd Dark amikor kérdezni valaki, mennyibe kerül fenntartani egy Omit ;)

Link to comment
Megosztás:

Reggel unatkoztam, aztán számolgattam...

Megvan az Omega 2,5 éve, közben beleraktam 63 000 km-t. Az átlag fogysztása 13,8 körül alakul, ez 8 694 liter benzint jelent. Ez 260-as (de jó lenne :blink: ) benzináron számolva 2 260 440.- Ft. Döbbenet... elpöfögtem egy C Corsa árát 2,5 év alatt....

Ilyen számítást végeztem én is a múltkor a Tigránál, csak én beleszámoltam a szükséges alkatrészeket, stb.-t is. Persze nem voltak ilyen drasztikus számok (13,8), de rájöttem, hogy vehettem volna twintopot is... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.