Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Remélem valaki mostanában olvassa ezt a fórumot... A következő a problémám: indulnom kellene, de nem tudom beindítani a saját kocsimat! :D Nem fordul el a kulcs a gyújtáskapcsolóban. Szétbontottam az egész kormány körüli részt, de a kulcs körüli mechanikus részt sem leszedni, sem szétbontani nem tudom... Egyáltalán lehetséges ez? Illetve ha igen, akkor hogyan? (lassan én is úgy érzem bontószökevényt vettem) Üdv: Crime

ps: megáztattam WD40-nel, most jó... Csak kérdés meddig...

Szia.

Nekem volt ilyen problémám. Nekem elfordult a kulcs, csak nemadott gyújtást, ugyanis elvolt repedve, a végén a spiáter basz.

Kivenni nem egyszerű. a lényeg, hogy lebontod a burkolatot.

beteszed a kulcsot, és a kormány felől van 1 icipici lyuk.

oda kell bedugni egy masszívabb drótot, és ahogy tolod be, elfordítod a kulcsot.

Asszem az 1es 2es állás között beljebb megy majd a drót, és akkor kitudod húzni a betétet.

Ugyanis 1 rugós rész tol fel 1 reteszt, ami akad.

Nos nekem az utángyártott betétnél pont ez tört el, és elég nehéz volt kiszedni.

Nekem nemis sikerült, hanem egy "erre szakosodott" szaki vette ki.

Neki 1 spéci masszív kütyüje volt, azza tudta lenyomni.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Ideiglenesen orvosolta a problémámat egy nagyobb adag WD-40, de azt mondták ez tényleg csak ideiglenes megoldás... Ha hihetek annak, akivel beszéltem, azt mondta felekadhatott egy (vagy több) lamella. A kulcs belement, de nem fordult, viszont minden mást nyitott - zárt (ajtó, csomiajtó). Most működik, de ha a későbbiekben gond lesz - hála krancsiknak - tudom hogyan kell kiszedni a betétet (bár ha nem fordul el a kulcs, akkor semmit sem érek vele)... Mindenki másnak köszönöm a segtő hozzászólását... :D

Link to comment
Megosztás:

A csomiajtót szerintem ne piszkáld, hagyd nyitott állapotban, majd a központi nyitja/zárja, ugyanis az úgy tele tud menni dzsuvával, hogy nincs annyi wd40, hogy kinyisd:D

Még jó, hogy nekem nyitott állapotból nem lehet elfordítani a kulcsot benne :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

A határoló javításhoz szeretnék tanácsot adni márakinek szüksége van rá, és még csak kattog vagy szorul.

A határolót nem nehéz kiszedni, ajtókárpit lekap aztán a fólia leszed, máris be lehet nyúlni a szerkezetért. A kiszedett szerkezetben a rugót kell ahhoz meg gyengíteni, hogy ne tépje ki legközelebb magát az ajtóból, viszont a meg gyengített rugó nem tartja magát a helyén ezért fixre kell hegeszteni persze csak az egyik felét ami feltámaszkodik. Ezután már könnyebben nyitható az ajtó és nem szakít szét mindent.

Üdv Oszi.

Link to comment
Megosztás:

Fogóval meg kell fogni a kilógó részt, aztán a fogót ütve jön az kifelé :D

Mondjuk nekem az Astra Caravanból nem sikerült így kiszednem, inkább leszakadt a feje, de nem mozdult. Mindegy, mostmár az új tulaj dolga, az újakat odaadtam neki :D

Link to comment
Megosztás:

én csináltam egy négyzetes profilú tömör vasrúdból egy kiszedő szerszámot, de azt is ütlegelni kell. Tehát végülis a fogó is jó megoldás.

Én az omival szívtam meg. Vettem új ajtócsapszeget, de kicsit vastagabb volt. Én hüle azért beleütöttem, de mikor ajtót akartunk cserélni nem jött ki sehogy. Végül az ajtóról kellett levágni a zsanért.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgokat tapasztaltunk az Omin mostanában (2.5TD):

- menet közben néha világít az ABS lámpa. Gondolom valami érzékelőhiba, vagy ilyesmi, hogy lehet kiszűrni, mi okozza?

- a sebességmérő le-fel ugrál. Ezekben ha jól sejtem elektromos a kilométeróra, mi okozhat ilyet?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgokat tapasztaltunk az Omin mostanában (2.5TD):

- menet közben néha világít az ABS lámpa. Gondolom valami érzékelőhiba, vagy ilyesmi, hogy lehet kiszűrni, mi okozza?

- a sebességmérő le-fel ugrál. Ezekben ha jól sejtem elektromos a kilométeróra, mi okozhat ilyet?

Köszi!

Meg kéne nézned jeladókat, széthúzni oszt kontaktspray, remélhetőleg itt a gond. A kilóméteróra nem csak akkor szar ha villog az ABS? - mert szerintem a 2 öszefügg...leglábbis előző tulaja a kocsimnak azt mondta ha jól emlékszem, hogy nem volt ABS-e a vezérlő meghibásodása miatt és ekkor No ABS, NO tempomat, NO kilóméteróra...??ídzóvsl ez nem Nálam történt így sajnos nem 100% a story :D .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A légzsákhibajelzést ki lehet valahogy törölni házilag, vagy csak TECH? A múltkor, amikor gond volt a gyújtáskapcsolómmal kapott gyújtást úgy, hogy nem volt fent a kormány... Azóta hibát jelez, gondolom "megjegyezte", hogy egyszer már valami "nem stimmelt"...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A légzsákhibajelzést ki lehet valahogy törölni házilag, vagy csak TECH? A múltkor, amikor gond volt a gyújtáskapcsolómmal kapott gyújtást úgy, hogy nem volt fent a kormány... Azóta hibát jelez, gondolom "megjegyezte", hogy egyszer már valami "nem stimmelt"...

Tudtommal csak Tech műszerrel törölhető :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak Tech-el törölhető, és amíg világít a lámpa, nem is működik a légzsák :D

Majdnem mondtam valami cifrát... :D Mennyiért szokták ezt csinálni? Bár lehet megvárom, míg kapok egy megfelelő MID-et bele, és akkor a BC átprogramozással együtt megcsináltatom azt is. Apropó: nincs valakinek motorkód szerinti gyáriszám lista a B Omega MID-ekhez? (ugyan úgy, mint az Astráknál, hogy a gyári szám alapján meg lehet mondani milyen nyelven tud, milyen motorokra lehet felprogramozni. és milyen impulzusszám kell neki)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgokat tapasztaltunk az Omin mostanában (2.5TD):

- menet közben néha világít az ABS lámpa. Gondolom valami érzékelőhiba, vagy ilyesmi, hogy lehet kiszűrni, mi okozza?

- a sebességmérő le-fel ugrál. Ezekben ha jól sejtem elektromos a kilométeróra, mi okozhat ilyet?

Köszi!

Valszeg valamelyik jeladó lesz a hiba oka. Nézd meg, ha nyakban meg van sérülve a szigetelése a kábelnek valamelyiken,

akkor az kuka.

A km óra pedig azért ugrál, mert az az abs-ről kapja a sebességjelet :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem ma gyertyákat az omiba...

Típus, és motorkód alapján ezt a gyertyát kaptam:

GM FLR8LDCU

Jó ez egyáltalán a X20SE motorba? Sehol semmi utalást nem találok rá. A másik, ami bosszant, hogy a neten talált árhoz képest darabonként 500Ft-tal drágábban vettem, és elvileg "kedvezményesen"... Megint jól átb***tak a palánkon, de ha még nem is jó a motorba falnak megyek!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A légzsákhibajelzést ki lehet valahogy törölni házilag, vagy csak TECH? A múltkor, amikor gond volt a gyújtáskapcsolómmal kapott gyújtást úgy, hogy nem volt fent a kormány... Azóta hibát jelez, gondolom "megjegyezte", hogy egyszer már valami "nem stimmelt"...

Cseréltél valamit vagy csak áztatgattad Wd40-ben végül? - kulcs el nem fordulás témakör

A gyertyákkal kapcs hívd fel a csergőt és kérdezd meg a GM számot sztem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem ma gyertyákat az omiba...

Típus, és motorkód alapján ezt a gyertyát kaptam:

GM FLR8LDCU

Jó ez egyáltalán a X20SE motorba? Sehol semmi utalást nem találok rá. A másik, ami bosszant, hogy a neten talált árhoz képest darabonként 500Ft-tal drágábban vettem, és elvileg "kedvezményesen"... Megint jól átb***tak a palánkon, de ha még nem is jó a motorba falnak megyek!!!

EPC szerint jó bele :D

Link to comment
Megosztás:

Cseréltél valamit vagy csak áztatgattad Wd40-ben végül? - kulcs el nem fordulás témakör

Nem cseréltem semmit, csak annyira megfújtam, hogy folyt ki belőle. Igaz, azóta ahányszor berakom a kulcsot mindíg fekete olajosan jön ki belőle... :D De legalább be tudom indtani.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolgokat tapasztaltunk az Omin mostanában (2.5TD):

- menet közben néha világít az ABS lámpa. Gondolom valami érzékelőhiba, vagy ilyesmi, hogy lehet kiszűrni, mi okozza?

- a sebességmérő le-fel ugrál. Ezekben ha jól sejtem elektromos a kilométeróra, mi okozhat ilyet?

Köszi!

hali

el kell hogy szomorítsalak.

ezek a visszajelzések sajna az ABS egység elektromos hibájára vezethető vissza ( ami az motortérben ,a fékrásegítő előtt az abs munkahenger tetején talélható fekete doboz ).ez ad információt a comp.-nak és a jel alapján kalkulálja ki báálna sebességét :-)

ezzel már én is szívtam,nekem cserélni kellett :-(

vagy beázzott vagy tele van trutyival.ha tudod pucold ki.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.