Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Inkább dobj fel képet a középkonzolodról, hogy sikerült?

HÁt a középkonzol helyérő inkább nem mert elég szörnyű látvány a kibelezett omi.Amúgy újra tábla me'az izzó csere persze kimaradt.Bont vissza kezd "előlről" :huh: <_< :D :D

(a jó pap holtig tanul.-és mi van a sírkövére írva?????????????????

.

.

.

.

-tanulmányait befejezte)

Link to comment
Megosztás:

Helloka!

Ez a fulladásos téma nekem alapjáraton jött elő... de nekem be is világít a motor chek lámpa is és dadog, majd hogy nem le nem áll a jószág. Érdekes ezt akkor csinálja, ha finoman közlekedek vele, ha elkezdi a hülyeségét, akkor taposni kell neki és fain lesz. De ilyenkor a fékem is BE keményedik... kivillogtattam a hibákat, de annyi lett, hogy csak na. Gyertya csere kellene már, csak én nem álok neki, mert olyan mélyen vannak és olyan hülye helyen, alig lehet hozzáférni.

Volt ez a nagy meleg...nektek mennyi volt a vizetek?2.5V6 vagy MV6..mert az 2.0-nak jobb a hűtése ha jól tudom...

én 98.5 valamint 100al mászkáltam pesten városban klimával!

jah nekem az egyik hiba a O2 pozicíó szenzór nyitott áramkör hiba, és folytó torok ellenállás túl nagy...okozhatnak fulladásos megbetegedést? <_<

Köszi pacsek, jó éjt

Link to comment
Megosztás:

Sztem a 98,5-100 között klímával jó érték.

Nem lehet, hogy a lambdád szarakodik, és az miatt még plusz hibákat ír ki?

Akkor meg nyugodtam...

Hát múltkor be lett mérve, computerrel akkor még jó volt, ha jól emlékeszem 1V volt a feszültsége mind a kettőnek majd gázadás és lement valamennyit, de lehet hogy fel nem tudom, de a szerelő azt mondta ez így tökéletes...hogy most milyen nem tudom, de a kivillogtatáskor nem mondott lambda szonda hibát...esetleg nem adsz el dolgokat az omidból? <_<

Pacsek

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a kérdésem a következő.digit klímánál az ablakot nem lehet lehúzni csak ha a rendszert kikapcsoljuk az off gombbal.viszont a kikapcsolást nem javasolják.ha az ablak leengedett állapotban van akkor a klíma egyfolytában teker.ez egyértelmű viszont nem jó.akkor mi a megoldás?hogy lehet az ablakot okosan leengedni úgy ,hogy ne menjen a klima.csak a kiiktatással?

attila

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a kérdésem a következő.digit klímánál az ablakot nem lehet lehúzni csak ha a rendszert kikapcsoljuk az off gombbal.viszont a kikapcsolást nem javasolják.ha az ablak leengedett állapotban van akkor a klíma egyfolytában teker.ez egyértelmű viszont nem jó.akkor mi a megoldás?hogy lehet az ablakot okosan leengedni úgy ,hogy ne menjen a klima.csak a kiiktatással?

attila

Le kapcsolod a ventilátor fokozatát 0-ra...és máris engedheted az ablakokat...de ha fújatni akarod a levegőt és a klimát nem akarod hogy menjen akkor ECO gomb, és nem megy a klíma, de én úgy használom, hogy ha nem klímázok és le akarom engedni az ablakokat 0-ra rakom és kész...egyébként le lehet húzni, csak fals értéket fog mérni, de javasolják tartós napon tartozkodás után az ablak lehúzását és szellőztetését, mert ott is falsot mérhet, és csak utána klima...remélem arra válaszoltam amire gondoltál <_<

Pacsek :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nincsen mit <_<

Ezt nézzétek meg...nagyon komoly... kattints IDE nem láttam még ilyet...csak múltkor volt erről szó...és tényleg létezik.A név a lényeg :huh:

Pacsek...

Tudom én irtam róla.Azóta is röhögök rajta,ha meglátom.Tudatlan egy nepper lehet aki árulja.Vagy lehet,hogy motorhibás,ez pedig az épen maradt szelepek száma :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom én irtam róla.Azóta is röhögök rajta,ha meglátom.Tudatlan egy nepper lehet aki árulja.Vagy lehet,hogy motorhibás,ez pedig az épen maradt szelepek száma :D

Nem tudom hogyan gondolta, de ez szerintem nagyon gáz...ha csak 16V maradt meg a 24ből az igen motorhibás <_< . Kereskedésben van, de azért ennyit illene tudnia. Szó ami szó, nem egyszerű! :D Lehet, hogy 6V-t akart írni csak elé ugrott egy 1-es :huh:

Pacsek

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogyan gondolta, de ez szerintem nagyon gáz...ha csak 16V maradt meg a 24ből az igen motorhibás <_< . Kereskedésben van, de azért ennyit illene tudnia. Szó ami szó, nem egyszerű! :D Lehet, hogy 6V-t akart írni csak elé ugrott egy 1-es :huh:

Pacsek

Mesélek ennél jobb sztorit is.Amikor anno vettem a Senit váltóhibásan,próbaképp beszereztem hozzá egy aut.váltó vezérlőegységet,hátha az a baj.Felhivom a mókust,megkérdezem tőle,ez a motyó megvan -e még a kocsiból.Erre iszonyatos vas megyei tájszólással megkérdezi,hogy melyik Senatorban van ez,a 24voltosban(vagy ahogy ő mondta 24vóttosban),vagy a simában,mert kettő volt neki.Nagy nehezen,a röhögést visszatartva mondom neki,hogy a 24-esben,meg elmagyaráztam neki hol keresse.Azt sem tudta mit ad el,pedig németül rá is van irva,hogy getriebesteuerung,8 rongyért oda is adta.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez nagyon kemény :D :lol: :D ilyen formában még nem hallottam!De nagyon tetszik!24voltos... :huh:

A másik akksit azóta sem találtam meg benne :D

Pedig én igyekeztem <_<

Kis hazánk nem szűkölködik igazi kiválóságokban.De ha nem lennének ilyenek akkor mi most min röhögnénk? :D

Link to comment
Megosztás:

Pár hete beszélgettem egy kedves ismerősömmel,aki elújságolta,hogy nem rég volt egy A Omegája,2000-es és 137lovas,8szelepes,ami alatt Lotus futómű és fék volt.Természetesen gyárilag.Nem szokásom tudatlanokkal vitatkozni,ezért nem kérdeztem rá,hogy a lotus kb.320mm-es féktárcsájára hogyan húzta rá a 15-ös lemezfelnit,így csak magamban mosolyogtam,hogy mekkora ökör emberek vannak.Ha csak belegondolok,hogy egy pár Lotus féktárcsa kb.annyiba kerül,mint egy szakadtabb Omega......... <_<

A kétezer köbcenti és a 137ló párhuzamára csak egy utat tudtam volna,azt ecotecnek hivják,de váltig állitotta,hogy a régi 8 szelepes motor volt.Ezek után inkább tartózkodtam a véleményem kifejtésétől :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pár hete beszélgettem egy kedves ismerősömmel,aki elújságolta,hogy nem rég volt egy A Omegája,2000-es és 137lovas,8szelepes,ami alatt Lotus futómű és fék volt.Természetesen gyárilag.Nem szokásom tudatlanokkal vitatkozni,ezért nem kérdeztem rá,hogy a lotus kb.320mm-es féktárcsájára hogyan húzta rá a 15-ös lemezfelnit,így csak magamban mosolyogtam,hogy mekkora ökör emberek vannak.Ha csak belegondolok,hogy egy pár Lotus féktárcsa kb.annyiba kerül,mint egy szakadtabb Omega......... <_<

A kétezer köbcenti és a 137ló párhuzamára csak egy utat tudtam volna,azt ecotecnek hivják,de váltig állitotta,hogy a régi 8 szelepes motor volt.Ezek után inkább tartózkodtam a véleményem kifejtésétől :huh:

Na igen... Ecoteces motorral meg nemigen szereltek A Omit... :D

Jólvan, nekem is volt/van ismerősöm, aki kiselőadást tartott az OFF Citroen XM ON futóművéről. Állítása szerint van benne egy kompresszor, ami 150Bar-os sűrített levegővel emeli meg a kocsit. Miután mondtam neki, hogy 2 éve ilyen autóm van/volt akkor (ráadásul kizárólag én szereltem), és hogy abban sürített levegő max a kerekekben van, még én voltam a hülye, "meraznemúgyvan"! :D:D:D

Link to comment
Megosztás:

Sztem akkor az teljesen meghalt. De sztem senki sincs köztünk, aki bevállalja, hogy szétszedi és megcsinálja. Az automata váltó szereltetése nem olcsó mulatság. Kb 100e az, hogy szétszedik és megállapítják mi a gáz. Egy komplett felújítás 300e körül lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Én a napokban elég sokat foglalkozom a gondolattal, hogy a jelenlegi autómat lecserélnem, és az eddigi keresgélések eredménye az, hogy nagyon tetszenek a B Omegák.

De majdnem mindenhol azt olvasom, hogy túl sokat fogyasztanak, és drága a fenttartása, szervízelése.

Szeretnék egy kis segítséget kérni adatokra vonatkozóan, de a tapasztalatokat figyelembe véve.

Előreis nagyon köszönöm.

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.