Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Úgy látom a nagyvízen túl, pedig Opelosítani menő :blush: Sztem a két lámpa között egy müa burkolat lehet.

Gabo lefényképeznéd az ablakmosó fuvókékat, és a mocitető azon részét, ami a fúvókák felett van?

hja télleg.. nem is néztem a jelet :D

Egyébként az is lehet, hogy vmi műanyag cucc, mint annó az Ascimon volt... vagy a B1 en divat odakinn... csak ez nem "lámpacsíkos"...

Upsz.. elfelejtettem... bocsi... Na ma csinálok... B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elméleti lesz a kérdés.

A V6 termosztát cseréhez jól gondolom, hogy a vezérlés műanyag burkolatát nem kell kibontani mert a termosztátra menő fém cső kihúzható a baloldali hengersor felől?

Jól gondolod. A bal oldali hengersornál átmenő alu csövet ki kell húzni, de egy csavar rögzíti a blokhoz bal oldalt. Azonban a szívósort elég rendesen meg ell bontani. Ha már leszeded az alucső és hűtő közötti gumi csövet, nézd át alaposan, mert belül kirepedezik, és szétdurran menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 2x2 kocka vég lesz hátul. De nem Irmscher toldatot kapott, hanem Steinmetzet.

Értem... az milyen? B) Mondjuk nekem mindegy milyen lesz csak nekem tetszen... elölre csak egy lip-et kap meg egy szárny a terv, meg persze a mocituning.... Irmschernél láttam anno 3,2 es Caravan Vecit turbósítottak... Hááát belecerettem... ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Jól gondolod. A bal oldali hengersornál átmenő alu csövet ki kell húzni, de egy csavar rögzíti a blokhoz bal oldalt. Azonban a szívósort elég rendesen meg ell bontani. Ha már leszeded az alucső és hűtő közötti gumi csövet, nézd át alaposan, mert belül kirepedezik, és szétdurran menet közben.

Köszi Kori

Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Segítséget szeretnék kérni,(persze kapni is,dejjóó volna)...

Szóval 95-ös Omega2.5Td áll tulajdonomban...kormánymű robbantott rajzát honnan tölthetném le,vagy ha valaki volna olyan rendes és felrakná ide...megköszönném!?!

Én még nem találkoztam ilyen rajzzal, de sok szerencsét hozzá.

Link to comment
Megosztás:

A német ebayen van fenn egy komplett B1 első lökös toldattal, de úgy láttam, hogy B2 omihoz való a toldat. Sztem szotyi pénzért megszerezhető. EZ az, de úgy látom már más is rájött mekkora ritkaság ez a cucc :D

Régebben az irmscher oldalán nézegettem ilyen lip-et, akkor 240 ajró volt, most 400 :blush: B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Én még nem találkoztam ilyen rajzzal, de sok szerencsét hozzá.

A szervokormány karbantartásmentes. A kereskedők szerelőműhelyei nincsenek berendezkedve javításra illetve szétszerelésre. A hidraulikarendszerben minden tömlőbilincs 2,5 Nm-el van meghúzva.

Sajna ezért nen létezik robbantott ábra B)

Link to comment
Megosztás:

Jo estét, lenne nekem egy gondom a szervoval, azt csinálya hogy erösen morog amikor kormányzok, olaj az van benne a pálcan jelzet felsö vonalig, ha jol tudom a szervo olaj piros kel hogy legyen mint a automata válto olaj, de ez sötét barna, lehet hogy ez a gond vagy a szervo pompa akar el halálozni?

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Jo estét, lenne nekem egy gondom a szervoval, azt csinálya hogy erösen morog amikor kormányzok, olaj az van benne a pálcan jelzet felsö vonalig, ha jol tudom a szervo olaj piros kel hogy legyen mint a automata válto olaj, de ez sötét barna, lehet hogy ez a gond vagy a szervo pompa akar el halálozni?

ÜDV!

És csak az indulás utáni első pár kanyarban aztán később elhagyja vagy állandóan??

Link to comment
Megosztás:

Jo estét, lenne nekem egy gondom a szervoval, azt csinálya hogy erösen morog amikor kormányzok, olaj az van benne a pálcan jelzet felsö vonalig, ha jol tudom a szervo olaj piros kel hogy legyen mint a automata válto olaj, de ez sötét barna, lehet hogy ez a gond vagy a szervo pompa akar el halálozni?

ÜDV!

Több mint valószinű hidraulika olajat öntöttek bele azért barna a szine.

Nagyon gyorsan cseréld le !

Gyártó:

ZF

Kormánymű-áttétel:

13,5 : 1

Teljes áttétel:

14,8 : 1

Olajminőség:Dexron III, speciális olaj

Katalógusszám (Cikk-sz.)

19 40 763 (90 510 269) – 1 I

Betöltendő olaj mennyisége:

1,3 I

Olajnyomás a kormánykerék végső beütődésénél /

100 – 110 bar

Vizsgálati nyomás középső állásban:

kb. 2-től 5 bar-ig

Link to comment
Megosztás:

Neten rendeltem 5800/darab. De a kidolgozás minőségétől nem vagyok elájulva. Igaz nem is volt drága. Az volt a dobozon, hogy made in PRC B)

Én már kinyírtam a szervószivattyúmat, mert mikor megvettem ki akartam cserélni a kormányművön az alsó szimmeringet, de nem jött ki. Gondoltam hagyom a francba, de nem raktam vissza rendesen a zéger gyűrűt és kinyomta, az összes olajjal együtt. Azért még hazamentem 3km-t. Otthon pedig hidraulika olajjal lett feltöltve. Kb 1 évig bírta a szivattyú, utánna pedig behalt. Vettem egyet bontva 15e-ért.

Link to comment
Megosztás:

Neten rendeltem 5800/darab. De a kidolgozás minőségétől nem vagyok elájulva. Igaz nem is volt drága. Az volt a dobozon, hogy made in PRC B)

Megadnád az elérhetőséget? Ha publikus...

Mikor megvettem ezt az Omegát, szépen ragyogott a dupla, kerek vég rajta, azóta viszont tele lett rozsdarügyekkel. Egyébként nem csúnya. de valami gyenge, krómozott gagyi...

És a kocka végek mindig iss jobban tetszettek... ;)

33554_1225008202.jpg

Link to comment
Megosztás:

Több mint valószinű hidraulika olajat öntöttek bele azért barna a szine.

Nagyon gyorsan cseréld le !

Gyártó:

ZF

Kormánymű-áttétel:

13,5 : 1

Teljes áttétel:

14,8 : 1

Olajminőség:Dexron III, speciális olaj

Katalógusszám (Cikk-sz.)

19 40 763 (90 510 269) – 1 I

Betöltendő olaj mennyisége:

1,3 I

Olajnyomás a kormánykerék végső beütődésénél /

100 – 110 bar

Vizsgálati nyomás középső állásban:

kb. 2-től 5 bar-ig

Hello, de hogyan kell ezt az olajat le cserélni?, van valami csap vagy valamien csövet ki kell szedjek?

És kösz az segitséget és a sok infot, ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Neten rendeltem 5800/darab. De a kidolgozás minőségétől nem vagyok elájulva. Igaz nem is volt drága. Az volt a dobozon, hogy made in PRC B)

Én már kinyírtam a szervószivattyúmat, mert mikor megvettem ki akartam cserélni a kormányművön az alsó szimmeringet, de nem jött ki. Gondoltam hagyom a francba, de nem raktam vissza rendesen a zéger gyűrűt és kinyomta, az összes olajjal együtt. Azért még hazamentem 3km-t. Otthon pedig hidraulika olajjal lett feltöltve. Kb 1 évig bírta a szivattyú, utánna pedig behalt. Vettem egyet bontva 15e-ért.

Hello, hogyan lehet ugy ki ereszteni a benne lévö olajat, mert ahogy én lattam van egy csö ami a vizhütö elött van és az is a szervo rendszer csöje, az valami olaj hütö lehet?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.