Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

HY, tudom hogy a vezérműszijat kötelezö cserélni használtauto vásárlásakor, de jövö honapban kerult volna rá a sor, most meg be jött ez a kuplung hiba, meg utána lesz a szervopompa felujitása, meg asztán a elsö fektárcsák meg betétek, és azt nem is mondom hogy még van szerintem egy jo pár szilent csere is hátra. Nem sirok hogy rosz az auto, nagyon is jo meg szep meg tetcik meg szeretem is , 4 honapot keresgéltem amig találtam egy valamire valo OMI-t, mert nálunk nagyon kevés van belöle, es mind le van harcolva, eszt is ugy vettem meg hogy direkt Németországbol hozták. UDV!!

És ez nincs leharcolva? Amiket leírsz alaphangon 2-3K a cseréje, vagy javíttatása. Olajat, szűrőket, stb-t cseréltél? Neked fontosabb a szervo, meg a féktárcsák, mint a vezérlés, meg váltó, ha megáll a kocsi, mert elcsattan a szíj az nem 2 fillér lesz...

Link to comment
Megosztás:

És ez nincs leharcolva? Amiket leírsz alaphangon 2-3K a cseréje, vagy javíttatása. Olajat, szűrőket, stb-t cseréltél? Neked fontosabb a szervo, meg a féktárcsák, mint a vezérlés, meg váltó, ha megáll a kocsi, mert elcsattan a szíj az nem 2 fillér lesz...

Ez olcso volt Német-be, olajat meg minden szüröt már cseréltem a mult honapban, persze hogy fontosabb a vezérles csere mint a többi, csak nincs meg rá a keret, de majd meg lesz az is csinálva, mert most egy honapig ugy is pihenek vele mert kölcsön adtam a jogsimat a zsernyákok-nak április 20 ig, addig ösze jön a kuplung ra a zsé, és majd május ban a vezérles is lesz cserélve, minden szépen sorban. UDV!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! hát teljes az elkeseredésem! bármennyire is küzdöttem a hütővizmelegedéssel kapcsolatban, nem jutottam eredményre. a hiba ugyanaz:erős terhelésnél melegszik. már cseréltem viszkot vizpumpát termosztátot. a hütöm mindenhol egyformán forro, a viz nem fogy, a kiegyenlitőtartályrol a kupakot nyugodtan levehetem nemtör ki a gejzir,olaj nincs benne. alapjáraton kiprobáltam viszko nélkül és mindegyik elektromos venti bekapcsol. normál körülmények között jo a rendszer,de például nálunk van egy 10%-os emelkedő ami balatonalmádibol jön veszprém irányába és lentröl indulva padlo gázon mire a tetejére érek felmegy a viz 100-ig. valamiért mintha nem fordulna meg benn a viz rendesen. hasonlo problémával küzdenek mások is de olyat aki eredményre jutott nem igen találok. egyvalaki vizpumpát irt.más dugulást a motor hátso felén lévö fütéscsőnél. ugyhogy innentől meg vagyok lőve! létezik egyáltalán ember aki ilyen problémát tud orvosolni? HELP! '96 25td

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor egy külső,független vízhőfok mérővel mérd meg a vízhőfokot /csalhat a kijelződ.../ nem kell mindjárt rosszra gondolni ;)

Mégvalami eszembe jutott....az adagoló helytelen beállítása is okoz ilyen problémát /nagy előtöltés /

KÖSZI! lehet hogy beletaláltál a közepébe, bár ezt kifejthetnéd egy kicsit bővebben! most lett nagynyomásu adagolofej cserélve. ez a 'mechanikus része'. viszont a hdk fej még nem igazán jo és szerintem nagyon rá is van álitva mert nagyon megy viszont füstöl is és 10 körül eszik. OrBalex kollégátol már kaptam egy telszámot ahol korlátlan kilométergarancia melett javitja és állitja be az ember az elektromos fejet. csakhát lánycsokon van én meg veszprémben és még nem volt rá alkalmam az oda visszautat megszervezni. a külön hőfokméréssel már megvagyok de ugy néz ki h az megegyezik. bár ez mechanikus mérő az autoé meg elektromos. mégegyszer kösz a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Olvasgatom itt a fórumot és néha tanácsot is kénytelen vagyok kérni....

A ma reggel jelentkező probléma.... az aútó azt üzente nekem, hogy wash fluid level chek ami uyge azt jelentené, hogy ablakmosó folyadék kéne.... a bökkenő csak az, hogy jobban nem tudom tele tölteni és üres sem volt /nem ment bele egy liter/...

A kérdésem az lenne, hogy WD40 el szerelkezzek fel vagy a tartályban található valami úszó ami felakadhatott?

A másik problémám, hogy fogyogat a vizem.... nem vészes, de időről időre hiányzik valamennyi, mondjuk kb 1-1,5 deci.. annyit ma kiszúrtam, hogy a tartály menetes peremének a tövében szép finoman be van repedezve a műanyag.. olyan mintha még be is látnék a tartályba... remélem a gondom ezzel kapcsolatban a természetes párolgásból adódik...

Kérdés ezzel kapcsolatban pedig, hogy érdemes-e valamilyen ragasztóval, epoxi gyanntával próbálkoznom a repedések betömésére...

A segítő válaszokat előre is megköszönve..

Henci

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! hát teljes az elkeseredésem! bármennyire is küzdöttem a hütővizmelegedéssel kapcsolatban, nem jutottam eredményre. a hiba ugyanaz:erős terhelésnél melegszik. már cseréltem viszkot vizpumpát termosztátot. a hütöm mindenhol egyformán forro, a viz nem fogy, a kiegyenlitőtartályrol a kupakot nyugodtan levehetem nemtör ki a gejzir,olaj nincs benne. alapjáraton kiprobáltam viszko nélkül és mindegyik elektromos venti bekapcsol. normál körülmények között jo a rendszer,de például nálunk van egy 10%-os emelkedő ami balatonalmádibol jön veszprém irányába és lentröl indulva padlo gázon mire a tetejére érek felmegy a viz 100-ig. valamiért mintha nem fordulna meg benn a viz rendesen. hasonlo problémával küzdenek mások is de olyat aki eredményre jutott nem igen találok. egyvalaki vizpumpát irt.más dugulást a motor hátso felén lévö fütéscsőnél. ugyhogy innentől meg vagyok lőve! létezik egyáltalán ember aki ilyen problémát tud orvosolni? HELP! '96 25td

Vízpumpa. Különben meg nem kell agódni, zárt rendszerben a 100 fok nem vészes. Terhelésre mindegyik kicsit melegszik, bár nekem ritkán megy 100 fokra. Lehet hűtő vízkövesedés is...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de nekem a 2-nál ezt irja ki:

You have reached the download limit for free-users. Would you like more?

Me ha nem adsz zsetont max 1 et tölthetsz le egyszerre ... Jobban jártam volna én is ha egyben van az a 7 giga... már lent lenne... na mindegy, használom a 2 évest ;) Omegához nagy változás csak nincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Omegások!

Olvasgatom itt a fórumot és néha tanácsot is kénytelen vagyok kérni....

A ma reggel jelentkező probléma.... az aútó azt üzente nekem, hogy wash fluid level chek ami uyge azt jelentené, hogy ablakmosó folyadék kéne.... a bökkenő csak az, hogy jobban nem tudom tele tölteni és üres sem volt /nem ment bele egy liter/...

A kérdésem az lenne, hogy WD40 el szerelkezzek fel vagy a tartályban található valami úszó ami felakadhatott?

A másik problémám, hogy fogyogat a vizem.... nem vészes, de időről időre hiányzik valamennyi, mondjuk kb 1-1,5 deci.. annyit ma kiszúrtam, hogy a tartály menetes peremének a tövében szép finoman be van repedezve a műanyag.. olyan mintha még be is látnék a tartályba... remélem a gondom ezzel kapcsolatban a természetes párolgásból adódik...

Kérdés ezzel kapcsolatban pedig, hogy érdemes-e valamilyen ragasztóval, epoxi gyanntával próbálkoznom a repedések betömésére...

A segítő válaszokat előre is megköszönve..

Henci

Annyi Omegát bontanak, hogy dunát lehet velük rekeszteni. Kb 5000 a két tartály bontottan...

Link to comment
Megosztás:

Ekkora lamma nem lehetsz! Naponta egyet bírsz lehúzni, vagy válts IP-t...

Kis segítség,15 percet kell várni a fix IP seknek két letöltés közt majd jöhet a következő link.....

Aki nem fix Ip-s annak bontani kell a kapcsolatot, majd vissza, és már töltheti a következőt

Kicsomagolásnál nincs jelszó

ISO-ban van,használatához DAEMON TOOLS kell !

Link to comment
Megosztás:

Ilyenkor egy külső,független vízhőfok mérővel mérd meg a vízhőfokot /csalhat a kijelződ.../ nem kell mindjárt rosszra gondolni ;)

Mégvalami eszembe jutott....az adagoló helytelen beállítása is okoz ilyen problémát /nagy előtöltés /

szia! lenne még egy kérdésem: a kiegyenlitőtartályban ugyanolyan hőfoku a viz mint ahol a vizhőmérsékletmérő gombálya van? ma egy kicsit higgatabb fejjel megint beleraktam a külön hőfokmérőt a kiegyenlitötartályba es az 80 fokot a müszerfalon pedig az ora 90 fokot mutatott. egyébként pontosan hol találhato a vizhőfok jeladoja? a segitséget előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa. Különben meg nem kell agódni, zárt rendszerben a 100 fok nem vészes. Terhelésre mindegyik kicsit melegszik, bár nekem ritkán megy 100 fokra. Lehet hűtő vízkövesedés is...
kösz a hozzászolást! a vizpumpát már kicseréltem, uj van benne. a hütőt is végigtapiztam mindenhol egyformán melegszik. a vizkőröl csak anyit tudok h ki lett véve a hűtő de nem láttam benn vizkőre utalo nyomot. ami aggaszt h találtam a régi vizpumpa lapátjára ragadva egy kb 1x0.5cm-es sárga sziloplaszt szerü anyagot. nem tudom mi lehet de ha ebből több is van, főleg valahol megakadva... ;) most megprobálom letesztelni mégegyszer a vizhőfokot hogy a benti orával megegyezik e, aztán nem tom :lol:
Link to comment
Megosztás:

kösz a hozzászolást! a vizpumpát már kicseréltem, uj van benne. a hütőt is végigtapiztam mindenhol egyformán melegszik. a vizkőröl csak anyit tudok h ki lett véve a hűtő de nem láttam benn vizkőre utalo nyomot. ami aggaszt h találtam a régi vizpumpa lapátjára ragadva egy kb 1x0.5cm-es sárga sziloplaszt szerü anyagot. nem tudom mi lehet de ha ebből több is van, főleg valahol megakadva... ;) most megprobálom letesztelni mégegyszer a vizhőfokot hogy a benti orával megegyezik e, aztán nem tom :lol:

Akkor lehet hogy valaki használt egyszer benne hűtőtömítő adalékot, és valahol tényleg van dugulásod.

Ezért nem szabad ilyesmit beletölteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Az lenne a kérdésem ,hogy otthon házilagosan a kerékösszetartást be lehet -e állítani valamilyen módon? kicseréltem az összekötőket és úgy látom elmértem a dolgokat eléggé :S Alig lehet egyenesben tartani a kocsit.

Másik kérdés: használt már valaki cofab vagy milyen lengéscsillapítót? ha igen mi a véleménye róla?

ELőre is köszi

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

kérdés: használt már valaki cofab vagy milyen lengéscsillapítót? ha igen mi a véleménye róla?

ELőre is köszi

Üdv

Dani

A COFAP 1951 óta van a piacon,több mint 90 országban forgalmazzák ;)

Eredetileg Braziliából származik de sok ország átvette a gyártás jogát, nálunk ritkán megtalálható,néhány autósbolt forgalmazza....

OPELHEZ NEM AJÁNLJA A GYÁRTÓ !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.