Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

hasznaltauto.hu-n nézd meg omegák közt kék angol 700000ft ért van fent.3.0V6....ő bontodik.

Megnéztem, de Te feka belsőről írtál ;) Ez meg nema.. na mindegy bőrbű ilyen színű az mostani is... ;) Max hogy ugye combtámaszos, de akko is telibőr kéne nékem, és lehetőleg feka.. ugye...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, de Te feka belsőről írtál ;) Ez meg nema.. na mindegy bőrbű ilyen színű az mostani is... ;) Max hogy ugye combtámaszos, de akko is telibőr kéne nékem, és lehetőleg feka.. ugye...

Fekete szövet a belseje csak úgy süt rá a nap hogy fakónak néz ki de nincs kifakulva se kiülve...

Link to comment
Megosztás:

Hello, ki vedtem a szervószivattyut a Omi-bol és széjel szeretném szedni hogy ki cseréljem a csapágyat meg a szimeringet belőle, de az a problémám hogy nem tudom hogyan lehet széjel szedni az egészet, tudna erről nekem valami informáciot adni a szétszedéséről, nagyon meg kőszőném!

ÜDV, Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Hello, ki vedtem a szervószivattyut a Omi-bol és széjel szeretném szedni hogy ki cseréljem a csapágyat meg a szimeringet belőle, de az a problémám hogy nem tudom hogyan lehet széjel szedni az egészet, tudna erről nekem valami informáciot adni a szétszedéséről, nagyon meg kőszőném!

ÜDV, Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Hello, ki vedtem a szervószivattyut a Omi-bol és széjel szeretném szedni hogy ki cseréljem a csapágyat meg a szimeringet belőle, de az a problémám hogy nem tudom hogyan lehet széjel szedni az egészet, tudna erről nekem valami informáciot adni a szétszedéséről, nagyon meg kőszőném!

ÜDV, Gyuszi

Rövid leszek....házilag ne fogj hozzá !

Link to comment
Megosztás:

Sajtolva van a tárcsa is a tengelyre, ill a csapágyazás a szivattyúba is. Ezért nem tudod házilag megoldani.

Nálunk a bontóban 8e ft körül kapsz jó állapotút, csak összehasonlításképpen ;)

HY, azt vedtem észre hogy sajtolva van rá a tárcsa, sikerült szét szedni az egészet, DE! csapágyat nem találtam sehol benne, csak egy szimeringet, a szimering után egy henger szerü betétet találtam, ami 3-4cm hoszu ami nagyon kopot és sehogy sem tudtam eddig ki ütni onnan, de még probálkozok vele.

És voltam ittt nalunk a bontokban és 20,000 ft-ot kérnek egy másik pompá-ér, ez nekem most egy kicsit sok.

ÜDV!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sajnos caládi oko miat meg kell vállnom a hőn szeretett omegámtól ( a feleségem Kínába megy tanulni) ;) ami nem egy olcsó mulatság. Nem akarom csak úgy odadobni, egy kereskedőnek. Ime az adatai:

padlizsánlila -metál Opel Omega caravan elegance 2,5 V6-os személygépkocsi

FULL EXTRA!!!

EXTRÁK: -Elektromos, fűthető vezető & utasoldali ülés, 2légzsák, oldalsó légzsák, digitális klíma, 4 elektromos ablak, fűthető és elektromos tükör, immobiliser, szervokormány, faberakás, ABS, ASR, ESP, Xenon izzók, gyári hifi 8 hangszóróval 4 cd-s tár, napfénytető, minden ajtóban belső világítás, Sportautomata váltó ( téli opcióval + sportfokozattal ), 2. magyarországi tulajdonostól,

Az auto 2000 ben volt beírva Mo on hivatalosa, szervizkönyves van.

154000 kilometert ment. Frissen friss zöldkártya! Fékbetét + olajcsere tavaszal megcsinálva.

Az első lökhárító sérült és horpadt a csomagtér ajtó ( benyomta egy kisteherautó).

a hivatalos értékelese 1.216.000 ft. 1.000.000 ert elvihető.

Csere is érdekel.

Egy kisebb dizel asrtara vagy vectrara cserélném.

Köszönöm

Módosítva : sosekOPEL
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lépett fel, hogy fékezéskor a kormányom rángat.

Kerékcserénél észrevettem, hogy a hátsó féktárcsán olyan nyomok vannak, mintha nyolcas lenne benne, sötétebb foltok...

Mennyibe fáj egy hátsófék csere...

Köszi.

Üdv.

Hát fékezéskor én az első tárcsára tippelnék, főleg hogy még a kormányt is rángatja. De pl nekem első langőkar szilnet volt! Bár az az egyenes futásnál is szarakodott!

PSZ

Link to comment
Megosztás:

Reggelt!

Az első szilentek már cserélve voltak vagy fél éve, illetve az első fék komplett...

De a "jelenség" nem szűnt meg... ezért gondoltunk a hátsóra.

És gumicserénél láttam a tárcsán a foltokat ;)

Én tárcsának illetve betétszettnek, textart láttam 10 körül...

Brembo-ra nemtaláltam konkrét árat, webshopot semmit...

Hol keressek pontos árat?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én tárcsának illetve betétszettnek, textart láttam 10 körül...

Brembo-ra nemtaláltam konkrét árat, webshopot semmit...

Hol keressek pontos árat?

A BREMBO első>19,076Ft htsó>16,410Ft kedvezmény nélkül :P

ELSŐ:

brembo_els__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

HÁTSÓ:

brembo_h_tso_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Opel Omega Féktárcsa

Magasság [mm]: 55,5

Külső átmérő [mm]: 246

Belső átmérő [mm]: 73

Beépítési oldal: hátsótengely

Féktárcsa vastagság [mm]: 12,6

Beépítési oldal: elsőtengely

VALEO >9154 Ft.

Opel Omega Féktárcsa

Féktárcsa fajta: Szellőztetett

Belső átmérő [mm]: 139

Magasság [mm]: 58,3

Vastagság [mm]: 24

Beépítési oldal: elsőtengely

Külső átmérő [mm]: 286

MEYLE >10511 Ft.

Opel Omega Féktárcsa

Féktárcsa fajta: Tele

Belső átmérő [mm]: 165

Magasság [mm]: 69,5

Vastagság [mm]: 12

Beépítési oldal: hátsótengely

Külső átmérő [mm]: 286

MEYLE >10743 Ft.

Aztán van még a SAMKO ;)

Első>17,746Ft

Hátsó>10,651Ft

Fékbetétet még mindíg Pécsről rendelem minden tipushoz általában 2,500Ft és nem visít a legnagyobb melegben sem ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Reggelt!

Az első szilentek már cserélve voltak vagy fél éve, illetve az első fék komplett...

De a "jelenség" nem szűnt meg... ezért gondoltunk a hátsóra.

És gumicserénél láttam a tárcsán a foltokat ;)

Én tárcsának illetve betétszettnek, textart láttam 10 körül...

Brembo-ra nemtaláltam konkrét árat, webshopot semmit...

Hol keressek pontos árat?

Üdv

Ha szar tárcsát teszel fel, elmelegszik, kilágyul >> deformálódik, és akkor ráz, mint a barom. Nagy súlyú autóknál gyakran előfordul, spóroláskor. Több Omegás megjárta már...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi köszi a sok gyors választ!!!

Valószinű hogy gagyi az első tárcsám, amikor rázni kezdett megszabályoztattam, ezzel adtam a szarnak még 1 pofont... no már mind1.

Tegnap voltam UNIX-os ingyen teszten Tecsó parkolóban.

Megmérték, mondták hogy első ######a hátsó ######a kézifék az egyik oldalon nem fog semmit.

Augusztusban lesz vizsgám, szóval addig a kézit nemhasználom ;)

Kérdeztem ott hogy brembo tárcsa jó-e mert 3e ft volt a külömbség, de erre azt mondták, hogy csak neve van, és az olcsóbb még jobb is!

Milyen márkát ajánlanátok, nektek mi van feltéve?

Köszi.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.