Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Igen, nekem az lett volna a logikus, hogy a háttérvilágitás a világitással együtt menjen a vészindex kapcsolóban. De érdekes módon az előző kapcsoló csak a vészindex bekapcsolásakor világitott, gyujtáson nem. Érdekes rejtvények ezek. Nem baj, most világit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem az lett volna a logikus, hogy a háttérvilágitás a világitással együtt menjen a vészindex kapcsolóban. De érdekes módon az előző kapcsoló csak a vészindex bekapcsolásakor világitott, gyujtáson nem. Érdekes rejtvények ezek. Nem baj, most világit. :rolleyes:

Gyújtás ráadásakor, a világításkapcsolón lévő piktogramoknak is világítaniuk kell.

Link to comment
Megosztás:

Azért arra figyelj hogy nem biztos hogy a tömítés elég lesz, ha kopott a főtengely akkor csere után is folyni fog valamennyit. Van valami szalag amit rátesznek és akkor nem folyik, erre majd figyelj.Amit most vettem annak most volt cserélve de már látszik hogy nem 100-as - csak 95-ös- a mester mondta hogy ez a bibije....

Hát nekem is cseppen sajnos az új szimering. :rolleyes:

Esetleg meg lehet tudni milyen is pontosan ez a szalag, és hol lehet kapni?

Mondjuk meg probálom az adalékot is hátha az is segit, nincs kedvem megint 25ezret kifizetni a szerelönek.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem is cseppen sajnos az új szimering. :rolleyes:

Esetleg meg lehet tudni milyen is pontosan ez a szalag, és hol lehet kapni?

Mondjuk meg probálom az adalékot is hátha az is segit, nincs kedvem megint 25ezret kifizetni a szerelönek.

Adalék elég jó, nekem megszüntette.. mostmár csak a váltó olajfolyásom van, meg vhol megint szökik a vizem... a csap már cserélve volt.. de lehet gariba megint :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem is cseppen sajnos az új szimering. <_<

Esetleg meg lehet tudni milyen is pontosan ez a szalag, és hol lehet kapni?

Mondjuk meg probálom az adalékot is hátha az is segit, nincs kedvem megint 25ezret kifizetni a szerelönek.

hja meg az új szimeringnek kell egy kis idő mire rendesen beáll, megdagad. De az adalékkal nem rontasz semmit, csak figyelj, hogy ne töltsd túl! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem is cseppen sajnos az új szimering. :rolleyes:

Esetleg meg lehet tudni milyen is pontosan ez a szalag, és hol lehet kapni?

Mondjuk meg probálom az adalékot is hátha az is segit, nincs kedvem megint 25ezret kifizetni a szerelönek.

Hétfőn megkérdezem mert megy szervízre az autó (vezérlés, olajhűtő vízpumpa, termosztát meg szűrők olajak). Amúgy eldobta benne magát vmi - remélem vízpumpa vagy termosztát , mert vhol a vezérlés borítás alól jön a víz, indítás után meg inkább ömlik, a motor elején.Vagy meglesz a hengerfej és kipu sortömi cserém is?? <_<

Természetesen hétfőre voltam beírva és a saját lábán már nem merem elvinni, még jó hogy 1 hete minden cucc a csomitartóban van ugye a régiből ami kellhetett volna.

Alánéztem és ebben is cseppen a motor- váltó illesztésnél az olaj szóval én is ki fogom cseréltetni, de megkérdezem Neked hétfőn pontosan mi ez és hova mit hogyan. No meg hogy ez 100%-os megoldás -e!!!

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn megkérdezem mert megy szervízre az autó (vezérlés, olajhűtő vízpumpa, termosztát meg szűrők olajak). Amúgy eldobta benne magát vmi - remélem vízpumpa vagy termosztát , mert vhol a vezérlés borítás alól jön a víz, indítás után meg inkább ömlik, a motor elején.Vagy meglesz a hengerfej és kipu sortömi cserém is?? :rolleyes:

Természetesen hétfőre voltam beírva és a saját lábán már nem merem elvinni, még jó hogy 1 hete minden cucc a csomitartóban van ugye a régiből ami kellhetett volna.

Alánéztem és ebben is cseppen a motor- váltó illesztésnél az olaj szóval én is ki fogom cseréltetni, de megkérdezem Neked hétfőn pontosan mi ez és hova mit hogyan. No meg hogy ez 100%-os megoldás -e!!!

Ezer köszönet, és legyen olcsó a nagy szervíz.

Nekem a víz pumpánál szokott ereszteni nem valami erös konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

A 16 éves rugókhoz kipest keményebb lett, de így legalább nem ér bele a sárvédő a kerékbe, ha netán kanyarodás közben puklira megyek. Köszi az elismerést. Nekem is nagyon tecc :rolleyes: először nem volt feltünő az ültetés mértéke, de mior öcsémé mellé álltam, mindjárt látszott a különbség. Egyenlőre 3 hely van, ahova meg sem próbálok bemenni az első spoiler épsége érdekében.

Link to comment
Megosztás:

A 16 éves rugókhoz kipest keményebb lett, de így legalább nem ér bele a sárvédő a kerékbe, ha netán kanyarodás közben puklira megyek. Köszi az elismerést. Nekem is nagyon tecc <_< először nem volt feltünő az ültetés mértéke, de mior öcsémé mellé álltam, mindjárt látszott a különbség. Egyenlőre 3 hely van, ahova meg sem próbálok bemenni az első spoiler épsége érdekében.

Ja, az oldalról lőtt képen elég közel látszik az anyaföld a spoiler aljához... jómagyar utakon óvatosan az ilyennel! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bekerült az Omegába ez:

Weitec 30/30mm ültetés papíron. Gyakorlatban 35/25 lett.

Fain Lalikám, fain. Tecc, de télleg csak óvatosan.

Én meg - sortömítés csere után - Felrakattam ezt a Steinmetz dobot:

33554_1254504223.jpg

Így most se elől, se hátul nincs repedtfazék hangja, sőőt. Szépen szól a hatlövetű...

Kicsit az alapjáratommal van most még baj, majd a végérejárok...

Link to comment
Megosztás:

Fain Lalikám, fain. Tecc, de télleg csak óvatosan.

Én meg - sortömítés csere után - Felrakattam ezt a Steinmetz dobot:

http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/35..._1254504223.jpg

Így most se elől, se hátul nincs repedtfazék hangja, sőőt. Szépen szól a hatlövetű...

Kicsit az alapjáratommal van most még baj, majd a végérejárok...

A Steinmetz kerekeket a vaterán lőtted? Ott árultak ilyeneket, de sztem rosszlány drágán. Most caravanhoz van fenn hátsó sportdob.

Link to comment
Megosztás:

A Steinmetz kerekeket a vaterán lőtted? Ott árultak ilyeneket, de sztem rosszlány drágán. Most caravanhoz van fenn hátsó sportdob.

Már nem tudom, kerekeket hol lőttem, kerestem anno mindenhol, már egy éve vettem őket. Telet végigpihenték, kettőt javíttattam közben. Utoljára racingbazáron láttam, a végén 60e-ért vitték el, ami szerintem bagó érte, ha jó állapotban van. Persze ezek nem mai felnik, nem sokan keresik már. Inkább a polir csili-vili, sosehallottnevűbugyialu felniket keresi a nép

Ami vaterán van kipuff az meg Irmscher...

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a teljesítmény mérés, omega nagyon szép adatokat produkált -_-

Normateljesítményben a valamikori 115 paciból 113,3 megvan még :rolleyes:

Nyomaték 161Nm lett, CO, CO2 és HC értékek is nagyon franyák, katalizátor

még virágkorát éli :D Lambda is viszonylag jó, kicsit a szegényebb oldalon

van, de még bőven a jó értéken belül.

Nyomatékgörbében van egy kis hullámzás, illetve 2000-3000 fordulat között

egy kis völgy a teljesítménygörbében volt, ennek valószínű az öregedő légtömegmérő

lehet az oka, esetleg a lassan csereérett gyertyák... de amúgy jól produkált a gép <_<

Link to comment
Megosztás:

Grat opel16v uram. :-)

Én is túl vagyok egy nagy javitáson, most cserélték ki az adagoló fedelét és beállitották az alapjárati fordszámot és egyebeket. Sokkal halkabb lett az autó, gyönyörü egyenletesen jár, elmúltak az alapjárati és inditási gondjaim. Most már ha sebességbe teszem az automatát, akkor sem akar leállni a motor és a ventillátor sem rántja be az egész motort. Észre sem lehet venni hogy beindult a ventillátor.

Hihetetlen hogy egy dolog mennyi másra kihatással van.

Remélem már ezek a gondok nem is jönnek vissza.

Link to comment
Megosztás:

Grat opel16v uram. :-)

Én is túl vagyok egy nagy javitáson, most cserélték ki az adagoló fedelét és beállitották az alapjárati fordszámot és egyebeket. Sokkal halkabb lett az autó, gyönyörü egyenletesen jár, elmúltak az alapjárati és inditási gondjaim. Most már ha sebességbe teszem az automatát, akkor sem akar leállni a motor és a ventillátor sem rántja be az egész motort. Észre sem lehet venni hogy beindult a ventillátor.

Hihetetlen hogy egy dolog mennyi másra kihatással van.

Remélem már ezek a gondok nem is jönnek vissza.

Egy dolog!? Kb annyit ért csak ez a beavatkozás, mintha kaptál volna egy új szívbillentyűt :rolleyes: <_< :D

Az is csak egy dolog, de kihatással van elég sokmindenre!

Egyébként grat a relatív egyszerű orvosláshoz! -_-

Link to comment
Megosztás:

Egy dolog!? Kb annyit ért csak ez a beavatkozás, mintha kaptál volna egy új szívbillentyűt :rolleyes: <_< :D

Az is csak egy dolog, de kihatással van elég sokmindenre!

Egyébként grat a relatív egyszerű orvosláshoz! -_-

Köszi. A beavatkozásnak örülök, a zsebem tartalmának gyors apadásának nem annyira. Dehát sajnos ez látható volt. Most legalább rendben van. :-D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.