Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Megállapítható hogy szelepszárszimmering vagy olajlehúzó gyűrű miatt nyom néha egy kis kékes füstöt az autó indítás után?Megbontás nélkül gondolom természetesen!!Van erre valami mérési vagy nem túl keményvonalas hibafeltárási módszer?A HC érték nem magas mérve. Szombaton V5 lett belőle, az 5. henger gyertyája nem kicsit volt kokszos és a nyomorult így már nem adta át a szikrát.

Link to comment
Megosztás:

Megállapítható hogy szelepszárszimmering vagy olajlehúzó gyűrű miatt nyom néha egy kis kékes füstöt az autó indítás után?Megbontás nélkül gondolom természetesen!!Van erre valami mérési vagy nem túl keményvonalas hibafeltárási módszer?A HC érték nem magas mérve. Szombaton V5 lett belőle, az 5. henger gyertyája nem kicsit volt kokszos és a nyomorult így már nem adta át a szikrát.

Szelepszárhoz csak a fedelet kell levenni (nomeg a vezérművet :lol: ). Ez bontásnak számít? :)

Sztem alapvetőleg szszárszimmering megy rottyra, mmint előbb mint a lehúzó.

Amúgy sztem max egy jós tudná megmondani a dolgot bontás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Szelepszárhoz csak a fedelet kell levenni (nomeg a vezérművet :) ). Ez bontásnak számít? ;)

Sztem alapvetőleg szszárszimmering megy rottyra, mmint előbb mint a lehúzó.

Amúgy sztem max egy jós tudná megmondani a dolgot bontás nélkül.

Bontásnak, mert akkor a vezérlést is le kell kapni, beállítani, vez tengely szimmeringek csere;) Ha tudnám 100% hogy szszimmering akkor kicseréltetném a hengerfejet (a régié patika volt) meg a tömit. De ha kicsit is sanszos a gyűrű vagy egyéb akkor csak pénzkidobás. Komolyan mondom lassan nézem a superbeket... mindenester otthon belenézek a régi HF-be abból ki van szedve a veztengely, mit kell látnom egyébként amiből tudom hogy xar? Kartergáz zéró, a motor hangja szép. Az olajlehúzó előbb ledöglik mint a kompreszzió gyűrű?

Mivel olaj fogyi van, de orbitális módon olajszag is és párolgó olaj a motortérben hajtás után ezért először kicserélem a szelepfedél tömit meg rakok bele 10W40 gyári olajat, és kiderül így mit fogyszat belőle, no meg megkeresek vmi gépműhelyt azok mit mondanak.Utálom az igénytelenséget amibe beletartozik az hogy indítás után füst van :lol:

Nincs valami tetű mérési módszer?Veszteség, kompresszió,Mittom én? - amivel kideríthető hol a bibi?

Amúgy ez a kokszos gyertya mitől lehetett? - azon kívül hogy behányz a gyertya...Lehet sszárszimmering miatt is, hogy ott annyi olaj lefolyt hogy ráégett vagy ez nem sanszos??

Link to comment
Megosztás:

köszi a tippet(ket) itt hogyan lehet hibakódolvasásra keresni?

Ezt a kori írta anno mikor nekem kellett, de tettem hozzá képet:

Opel Omega B hibakód kiolvasás

Teendők:

1. A kormányoszlop alatti biztosítéktáblán található 16 pólusú diagnosztikai (OBD II) csatlakozó 4-es (test) és 6-os (Check control) lábait zárjuk rövidre egy szétnyitott gemkapoccsal

Ez így néz ki:

csatim_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2. Adjunk rá gyújtást

3. Számoljuk meg a motorkontroll lámpácska villogásait és írjuk fel egy papírra

4. A hibakódok törléséhez vegyük le az akkumulátor saruját min. 20 mp-re. ( nem minden esetben működik )

Megjegyzés: A kiolvasott kód mindig 12-vel kezdődik (egy villogás-nagy szünet-két villogás) ez háromszor ismétlődik, és csak ezután kezdi el a kódokat kivillogni. Minden kód háromszor fut le, az első digit 1,0 mp szünettel kezd el villogni, aztán van egy 1,2 mp szünet, a második digit előtt. A kódok közötti szünet 3,2 mp hosszú.

Link to comment
Megosztás:

Bontásnak, mert akkor a vezérlést is le kell kapni, beállítani, vez tengely szimmeringek csere;) Ha tudnám 100% hogy szszimmering akkor kicseréltetném a hengerfejet (a régié patika volt) meg a tömit. De ha kicsit is sanszos a gyűrű vagy egyéb akkor csak pénzkidobás. Komolyan mondom lassan nézem a superbeket... mindenester otthon belenézek a régi HF-be abból ki van szedve a veztengely, mit kell látnom egyébként amiből tudom hogy xar? Kartergáz zéró, a motor hangja szép. Az olajlehúzó előbb ledöglik mint a kompreszzió gyűrű?

Mivel olaj fogyi van, de orbitális módon olajszag is és párolgó olaj a motortérben hajtás után ezért először kicserélem a szelepfedél tömit meg rakok bele 10W40 gyári olajat, és kiderül így mit fogyszat belőle, no meg megkeresek vmi gépműhelyt azok mit mondanak.Utálom az igénytelenséget amibe beletartozik az hogy indítás után füst van :lol:

Nincs valami tetű mérési módszer?Veszteség, kompresszió,Mittom én? - amivel kideríthető hol a bibi?

Amúgy ez a kokszos gyertya mitől lehetett? - azon kívül hogy behányz a gyertya...Lehet sszárszimmering miatt is, hogy ott annyi olaj lefolyt hogy ráégett vagy ez nem sanszos??

Simán lehet szelepszár a gyertya kokszolása. Ha nem tömít korrektül, akkor egyrészt az olajnyomás, másrészt szívásnál a vákuum simán lehúzza az olajat, aztán az ott rakoncátlankodik.

Jellemzően az olajgyűrű tovább bírja mint a kompressziógyűrűk, lehet azonban hogy lefordult, összecsúszott, egyéb ok, ami miatt vastag olajfilmet hagy a hengerfalon, és ez okozhatja a füstölést.

Van még egy favágó megoldás, leveszed az olajteknőt, és kihúzod lefele az ominózus dugót. így nem kell vezérlést bontanod!

Más módszert nem tudok, amivel meg lehetne állapítani hogy olajlehúzó vagy a szelepszárszimmeringek állapota ratyi (avagy motor bontás)

.

Ja, próbát megér a dolog, egy árnyalatnyival vastagabb olaj... Talán nem nyomja el.

Olajszagra valszeg megoldás lesz a tömítés, nekem is az volt a baj, nyomta rá a kipufogóra a levet a szelepfedél alól.

Link to comment
Megosztás:

Simán lehet szelepszár a gyertya kokszolása. Ha nem tömít korrektül, akkor egyrészt az olajnyomás, másrészt szívásnál a vákuum simán lehúzza az olajat, aztán az ott rakoncátlankodik.

Jellemzően az olajgyűrű tovább bírja mint a kompressziógyűrűk, lehet azonban hogy lefordult, összecsúszott, egyéb ok, ami miatt vastag olajfilmet hagy a hengerfalon, és ez okozhatja a füstölést.

Van még egy favágó megoldás, leveszed az olajteknőt, és kihúzod lefele az ominózus dugót. így nem kell vezérlést bontanod!

Más módszert nem tudok, amivel meg lehetne állapítani hogy olajlehúzó vagy a szelepszárszimmeringek állapota ratyi (avagy motor bontás)

.

Ja, próbát megér a dolog, egy árnyalatnyival vastagabb olaj... Talán nem nyomja el.

Olajszagra valszeg megoldás lesz a tömítés, nekem is az volt a baj, nyomta rá a kipufogóra a levet a szelepfedél alól.

Köszi.Tényleg kijön lefele?Kifér, nincs útba a főtengely?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Tényleg kijön lefele?Kifér, nincs útba a főtengely?

V6-ot nem szedtem még szét konkrétan, de ki kellene férnie (bááár... passz)

Azért kérdezz meg egy olyan embert, aki már túrt ilyen motorban!

Most gondolkozok... kijön, ez még ok... de alulról nemigazán lehetséges visszatolni a dugót (ugye a gyűrűket a helyükre szorítva kell visszanyomni a dugót, ez alulról lehetetlen)!

úgyhogy ez az út sem járható megbontás nélkül...

Link to comment
Megosztás:

Köszi.Tényleg kijön lefele?Kifér, nincs útba a főtengely?

V6-ot nem szedtem még szét konkrétan, de ki kellene férnie (bááár... passz)

Azért kérdezz meg egy olyan embert, aki már túrt ilyen motorban!

Most gondolkozok... kijön, ez még ok... de alulról nemigazán lehetséges visszatolni a dugót (ugye a gyűrűket a helyükre szorítva kell visszanyomni a dugót, ez alulról lehetetlen)!

úgyhogy ez az út sem járható megbontás nélkül...

Nem fog az ott kiférni sztem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy 3 literes motorunk még egyben majd azzal eljátszunk, úgyis szét kell szedni, majd ott tapasztalatot szerzek akkor a témában.

Nincs ezen mit kitapasztalni. A gyárban is felülről rakják bele. Nem azért, mert úgy kényelmes, hanem, mert másként nem megy. Már ha benne van a főtengely.

Link to comment
Megosztás:

Nincs ezen mit kitapasztalni. A gyárban is felülről rakják bele. Nem azért, mert úgy kényelmes, hanem, mert másként nem megy. Már ha benne van a főtengely.

Azért fűzik a blokkot felülről, mert a gyűrűket másképp nem tudják berakni. Javítottam Volvo V8-as bányadízelt, annak alulról szerelhető a blokkja. Nem spéci blokk, sima, nagy dízelvolvo.

De amúgy ja, gondolkodtam (jé, ilyet is tudok!? :lol: ), tényleg esélytelen, a hajtókar még elfordul, le lehet fordítani a forgattyúsról, de a dugó nem fér el a tengely és a forgattyúsház fala közt.

Szal emiatt szét ne szedjétek a mocit, fölösleges! :)

Link to comment
Megosztás:

Na ez a cumi.Akkor legalább azt meglátom mekkora meló ez.

Szelepszárszimmering... ha nem, akkor lett egy patika moci felülről, a gyűrűkkel meg nem kell foglalkozni amíg nem csörög :lol: Vastagabb olaj, azt talán nem köpi rá a gyertyára :) De szelepszár töm lesz az....

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Tapasztalatokról érdeklődnék. Van egy kis kormányrázás, meg kismértékű jobbra húzás B Caravan alatt. Az egész kormányművet nézve keréktől kerékig mik mehetnek el? Van a jobb oldalon egy "segédirányító kar persely", ami tesóm szerint lóg egy kicsit. A kereket rángatva kotyogás nincs. Volt már valakinek hasonló gondja? Nem tudom hogy a szervizesek is csak ráfogják valamire, kicserélik, aztán ha mégse az akkor meg tudom hogy nem az volt de legalább ki lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Miközben ma alkatrészeket és egyéb dolgokat böngésztem, ilyet találtam.

Használtautón hírdetnek Omega Caravan MV6 TD-t, 2,5-ös motorral úgy hogy a képeken egy négyajtós gép áll. :lol:

Rákerestem az MV6-ra mert nekem úgy rémlik hogy a 3 literesek, meg talán a 3,2-esek az MV6-ok. Így fedeztem fel, hogy az A Omegából van 3,6-os benzines 377 lovas masina. Komoly lehet.

És így találtam egy opel típustörténeti leírást, amiből szó szerint idézek (másolok):

"Az Opel Omegát a tekintély és elegancia szinonimájaként tartják számon."

Link to comment
Megosztás:

Miközben ma alkatrészeket és egyéb dolgokat böngésztem, ilyet találtam.

Használtautón hírdetnek Omega Caravan MV6 TD-t, 2,5-ös motorral úgy hogy a képeken egy négyajtós gép áll. :)

Rákerestem az MV6-ra mert nekem úgy rémlik hogy a 3 literesek, meg talán a 3,2-esek az MV6-ok. Így fedeztem fel, hogy az A Omegából van 3,6-os benzines 377 lovas masina. Komoly lehet.

És így találtam egy opel típustörténeti leírást, amiből szó szerint idézek (másolok):

"Az Opel Omegát a tekintély és elegancia szinonimájaként tartják számon."

MV6 egy felszereltségi szint, nem motorjelzés. Így van 3,0 V6 és 2,5TD motoros MV6 is.

Kódorgás sokminden lehet, többek közt az említett segédkar is. De amúgy amire tippelnék, az...

- kutyacsontokat megeszi hamar az ország útja

- kormányösszekötők lógása

(- lengőkar szilentek szintén tudnak kódorgást okozni, bár csak akkor ha már nagyon odavannak)

Kormányrázás simán lehet a centírsúly hiánya/elvesztése, de akár egy sérült gumi is.

'Kereket rángatva...' egye felemelt kerékrángatásról van szó (mindkét odalon)...

Különben rángathatod a kerekeket :lol:

Link to comment
Megosztás:

MV6 egy felszereltségi szint, nem motorjelzés. Így van 3,0 V6 és 2,5TD motoros MV6 is.

(- lengőkar szilentek szintén tudnak kódorgást okozni, bár csak akkor ha már nagyon odavannak)

3,2 es azért nincs MV6 ban, mert 1999 ben elnevezést is cseréltek, ekkor lett Executive...

a lengőkar szilent tud szivatni, kérdezd Tomit ;) Bocsi :) :lol:

Szal egy kevésbé tapasztalt szerelő simán beszívja hogy az jó, aztán a végén kiderül mégse...

Link to comment
Megosztás:

3,2 es azért nincs MV6 ban, mert 1999 ben elnevezést is cseréltek, ekkor lett Executive...

a lengőkar szilent tud szivatni, kérdezd Tomit ;) Bocsi :) :lol:

Szal egy kevésbé tapasztalt szerelő simán beszívja hogy az jó, aztán a végén kiderül mégse...

Jah, Executive. Nem jutott eszembe, de az rémlett hogy 3,2 MV6 már nincs...

Ja, az max rázópadon derül ki, mert nincs az a bika ember, aki azt megcibálja...

Anno én se tudtam hogy mitől van fura támolygás, azthittem gumiprobléma. De amikor felmentek az új téliek, továbbra sem javult a helyzet. Pont kapóra jött a műszakivizsga, alámentem én is, amikor rázópadon volt, és megszakértettük a vizsgabiztossal, és a konklúzió az volt, hogy ez még bőven a tűréshatáron belül van (najó, elég engedékeny hely volt ;) ), de a kényelmet ronthatja. Így csere lett.

Link to comment
Megosztás:

A 3.6-os pedig a Lotus Omega. De létezett Irmscher kivitel is 4.0 literes motorral, talán ez volt az EVO500, amit a DTM-es szereplés miatt kellett csinálnia az Opelnek.

Pont az előbb írtam egy másik topikba Fürinek hogy az Evo 500 gyárilag C30XEI-vel jött ki, ami úgyszintén háromezres mint a C30SE, csak épp 30 lóval erősebb. Sztem C40SE-t nem szereltek gyárilag...

Link to comment
Megosztás:

Azért fűzik a blokkot felülről, mert a gyűrűket másképp nem tudják berakni. Javítottam Volvo V8-as bányadízelt, annak alulról szerelhető a blokkja. Nem spéci blokk, sima, nagy dízelvolvo.

De amúgy ja, gondolkodtam (jé, ilyet is tudok!? :lol: ), tényleg esélytelen, a hajtókar még elfordul, le lehet fordítani a forgattyúsról, de a dugó nem fér el a tengely és a forgattyúsház fala közt.

Szal emiatt szét ne szedjétek a mocit, fölösleges! :)

Pontosan. ;)

Link to comment
Megosztás:

3,2 es azért nincs MV6 ban, mert 1999 ben elnevezést is cseréltek, ekkor lett Executive...

a lengőkar szilent tud szivatni, kérdezd Tomit ;) Bocsi :) :lol:

Szal egy kevésbé tapasztalt szerelő simán beszívja hogy az jó, aztán a végén kiderül mégse...

Azért angoloknál elég sok MV6 van gyárilag - Facelift. És ezeknek sokkal tökösebb a futóművük.. ;) Szerintem annyi hogy itt nem vót rá igény...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.