Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

eltünt az elektronyos szívatóm..... mondhatnám ugyis hogy megszivatott ;) reggel beindítom,lesek ám hogy 800on forog a motor és fulladozik ahogy tolatok :rolleyes:

most már biztos az is hogy múkodik a hűtöm...mire kiértem a céghez (15km) épp hogy megmozdult a hőfokmérőm :D gyorsan bekell szereznem egy termosztátot :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv Car-társak.

Keresnék benzines B omegához kiegyenlítő tartályt...

Sajnos a közeli bontókban sem, de még pesten sem találtam...

Ha valaki tudna, lécci dobjon 1 pü-t!

Köszi!

Boltban a gyári vadi új 8-9e Ft persze a szintérzékelővel együtt. (legalábbis 2 hónapja még annyi volt)

Link to comment
Megosztás:

Visszaolvastam... :D 5 és fél év telt el a hozzászólás és a 3,2es megvétele között... Hát okés mosoly megvan, de a 300++++LE azért még hiányzik :rolleyes: ;)

Gabo: Szerintem a 3000-es Omega is mosolyt csalna az arcodra... :D

Bocs, ma retro napom van :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok4

Újabb kérdés és kérés.

Valaki komplett jobbos lengőkart 3000 v6 2000-ben gyártott autóhoz tud valaki.

az utolsó ár ami új az 24000 ft.

köszi

Gondolom a 24e-ért utángyártott van. Én inkább a régit, esetleg egy bontottat újítanék fel gyári szilentekkel. Nagyon sok hozzáértőtől hallottam, hogy az első szilenteket csak gyárira szabad cserélni, mert az ugy. sokkal hamarabb szétmegy, és ha nem veszed észre simán leeszi a gumid.

Link to comment
Megosztás:

tegnap nem volt szívatóm,ma meg 1400as fordulatot tartotta motor :rolleyes: mitől lehet?

diganosztikán nem lógott az autó? hibakód, stb?

sajnos nem egy Zsiguli, ami ha kapott benzint, levegőt, meg gyújtást, akkor járt a motor.

alapjárati motor, légtömegmérő, lambda, hőfokszenzorok, ilyesmi rendben?

Link to comment
Megosztás:

diganosztikán nem lógott az autó? hibakód, stb?

sajnos nem egy Zsiguli, ami ha kapott benzint, levegőt, meg gyújtást, akkor járt a motor.

alapjárati motor, légtömegmérő, lambda, hőfokszenzorok, ilyesmi rendben?

nem rég takarítottam ki az alapjárati motort.... lehet beállt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

egy éve szívok azzal ,hogy egy picit jobbra elhúz az autó.ez szilent csere után jelentkezett előszőr azonnal ahogy elhoztam a szerelőtől.kérdeztem tőle ,hogy nem ütötték le az autót,természetesen nem volt a válasz.hatvanhatszór be lett állítva ,de az érték mindíg tutti volt.most elmentem egy nem lézeres beállítóhoz aki alámászott a kocsinak és ő mutatta, hogy meg van nyomva a lengőkar több helyen. mondta szinte biztos ,hogy ez a baja, mert más nem lehet.én csak bologatok mert nem értek hozzá.csak azt tudom, hogy elmegy az autó jobbra.volt kerék csere is felni is és semmi.

ennyi a sztori.az újnak az ára 28000ft komplett szilentel együtt.ebből kellene kiindúlni.

Link to comment
Megosztás:

egy éve szívok azzal ,hogy egy picit jobbra elhúz az autó.ez szilent csere után jelentkezett előszőr azonnal ahogy elhoztam a szerelőtől.kérdeztem tőle ,hogy nem ütötték le az autót,természetesen nem volt a válasz.hatvanhatszór be lett állítva ,de az érték mindíg tutti volt.most elmentem egy nem lézeres beállítóhoz aki alámászott a kocsinak és ő mutatta, hogy meg van nyomva a lengőkar több helyen. mondta szinte biztos ,hogy ez a baja, mert más nem lehet.én csak bologatok mert nem értek hozzá.csak azt tudom, hogy elmegy az autó jobbra.volt kerék csere is felni is és semmi.

ennyi a sztori.az újnak az ára 28000ft komplett szilentel együtt.ebből kellene kiindúlni.

Mint írta Kori is, az 'új' valszeg utángyári. Jobban jársz sztem is, ha szerzel egy bontott lengőkart, veszel bele új, gyári szilenteket, és azzal felújítod. Utángyári szilentek hamar elmorzsodónak, nehéz az autó eleje (főleg a nagy motorok esetén), és lenyalja a gumikat úgy, hogy észre sem veszed.

Nomeg ha belepattintod az utángyárit, lehet hogy 1-1.5év múlva megint megy a xopás miatta...

Link to comment
Megosztás:

ez nem eredeti gyári de német az biztos.a baj csak az hogy a bontott dolgokat pofátlan árban szokták reptetni.egy éves szilentek vannak az enyémben most akkor megint veszek bele újat + a lengőkar és akkor ezeréves az egész..

tudom hogy a gyári az gyári ha új.

ha valaki normális áron hozzám ág egy lengőkart akkor biztos azt választom.

Link to comment
Megosztás:

az enyémet is 3x állították nagynevű futóműveseknél de tipp topp volt az eredmény és még is ment el ill megy el.azért vittem el harmadikhz akit a gumisom ajánlott.ez a X kerületben a száva utcában van. remélem nem fogok mellé. most még a gyüjtés szakaszban vagyok nyaralás stb..majd utána.

aki csinálta az autómat miután így kaptam vissza folyamatosan hívom mert azért ez így nem fer.előtte semmi baja nem volt .gondolom 220 lóerő beleűltek had szóljon ami a csövön kifér.aztán pukk és így kaptam vissza.a lényeg hogy ezt nem fogom hagyni anniban.

Link to comment
Megosztás:

ez nem eredeti gyári de német az biztos.a baj csak az hogy a bontott dolgokat pofátlan árban szokták reptetni.egy éves szilentek vannak az enyémben most akkor megint veszek bele újat + a lengőkar és akkor ezeréves az egész..

tudom hogy a gyári az gyári ha új.

ha valaki normális áron hozzám ág egy lengőkart akkor biztos azt választom.

nézd, ha a lengőkar nincs elütve, akkor lehet akár 30 éves is, nem múlik rajta semmi, szerencsére nem kifliből van, hogy elfogyjon. lényeg bennük a szilent.

azt teszed amit jónak látsz, mi csak javasoltuk hogy melyik a legjobb megoldás.

az elhúzásról még annyit, hogy nekem balra húzott el a kocsi. futóművet állíttattam (láttam a számokat, tökéletes lett az állítás), gumit cseréltem, nem lett jobb. rázópadon néztem, és ott látszott hogy a bal oldali első (nagy) szilent megereszkedett egy hangyabokányit. kicseréltem bal-jobb oldalon egyaránt, pöpec lett. viszont a lengőkarok nem puffosak.

Link to comment
Megosztás:

az enyémet is 3x állították nagynevű futóműveseknél de tipp topp volt az eredmény és még is ment el ill megy el.azért vittem el harmadikhz akit a gumisom ajánlott.ez a X kerületben a száva utcában van. remélem nem fogok mellé. most még a gyüjtés szakaszban vagyok nyaralás stb..majd utána.

aki csinálta az autómat miután így kaptam vissza folyamatosan hívom mert azért ez így nem fer.előtte semmi baja nem volt .gondolom 220 lóerő beleűltek had szóljon ami a csövön kifér.aztán pukk és így kaptam vissza.a lényeg hogy ezt nem fogom hagyni anniban.

Ebay-en van millió.Én onnan vettem asszem valami 24e volt postával a 2 lengőkar meg 2 stabpálca. Hogy meddig bírja nem tom. Egyébként Bobcar bácsi is árul Vatin 21e-ért párban vadi újat, hívd fel azt kérdezd meg milyen cucc.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.