Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Valaki tudna mondani egy GM kódot az EGR szelep konzoljának (X20XEV, hengerfej tűzfal felőli oldalára van csavarozva, ezen ül az EGR szelep, meg a gyújtómodul) tömítésére?

Kiderült, ott fúj ki a rendszer, nem a kipuff a ludas... Nem volt egyszerű szülés, váltó leszed, csak így lehet hozzáférni...

Látod a képen?

82112755.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap vettem egy 2,5 V6-ost. A km órája nem működik, vagy is csak néha-néha, gondolom a jobb eladás érdekében hülyére csavargatták, előfordulhat, hogy rosszul tettek vissza valamit?Menet közben csak remeg 0km/h-nál, plussz a fordulatszámmérő sem műxik. Ami viszont érdekes, hogy a km számláló, és a napi számláló megy. Ha valaki sejti mi lehet a baj jelezzen vissza, köszi

Taylor

Kár volt megvenni ez csak a kezdet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap vettem egy 2,5 V6-ost. A km órája nem működik, vagy is csak néha-néha, gondolom a jobb eladás érdekében hülyére csavargatták, előfordulhat, hogy rosszul tettek vissza valamit?Menet közben csak remeg 0km/h-nál, plussz a fordulatszámmérő sem műxik. Ami viszont érdekes, hogy a km számláló, és a napi számláló megy. Ha valaki sejti mi lehet a baj jelezzen vissza, köszi

Taylor

Óracserével úszod meg a legolcsóbban....jó esetben.. mert vmi jelet csak kap ezek szerint.

Link to comment
Megosztás:

Külön cserélni lehet a külső meg a belső gömbfejet ,érdemes egyben kicserélni me kis idő múlva a másik is tönkre megy igy legalább megúszod 2 db futómű beállítás , mert csere után be kell állíttatni a futóművet , hogy milyet veszel az rád van bizva , én vettem gyárit meg jobb minőségű utángyártott mindkettő nálam kb 2 évet bírt ki .Üdv

Én nem értek egyet ezzel. Nálunk eddig csak külső ment tönkre, belsőket még nem kellett cserélni. De mielőtt megveszed, vidd el futóműveshez, és majd megmondja mit kell cserélni. Én a Csergőből szoktam rendelni, de Mifi is jó áron tud új cuccokat.

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek egyet ezzel. Nálunk eddig csak külső ment tönkre, belsőket még nem kellett cserélni. De mielőtt megveszed, vidd el futóműveshez, és majd megmondja mit kell cserélni. Én a Csergőből szoktam rendelni, de Mifi is jó áron tud új cuccokat.

Nekem is csak a külsőt kellett cserélni, Viszont másik oldalról az egészet cserélni jóval egyszerűbb sztem, és azt hallottam hogy egy jó minőségű ugy. 2 évet simán elmegy...az a baj hogy a régit melegítgetni, csavargatni kell de elég rendesen hogy szétjöjjön. Az újat meg kiveszed/kiszenveded, méretre állítod a régi alapján és mehet be.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kis gond anyám omegájával. Egyfolytában azt írja ki h nincs elég hűtővíz a kocsiban pedig van. Kori azt mondta, hogy kiegyenlítő tartály csere. Bízok benned Kori de tényleg így van ? :wacko: :D

A tagulasi tartalyban van a szenzor. Mivel szemrevetelezessel mar elelnorizted is hogy biza az a ludas, amennyiben a csatlakozok rendben voltak mehet a csere.

Itt volt akinek csak a csati korrodalt:

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/sho...-sensor-problem!

/p

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kis gond anyám omegájával. Egyfolytában azt írja ki h nincs elég hűtővíz a kocsiban pedig van. Kori azt mondta, hogy kiegyenlítő tartály csere. Bízok benned Kori de tényleg így van ? :wacko: :wacko:

Házilag javítható,vzínűleg a mágnes karika adta meg magát az alján. Forrasztópáka és kis kézügyesség :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! omegások!

Ma délután az alábbi probléma jelentkezett a 98-as évj X20XEV motorral szerelt kombi omegámon...

A hűtőventilátor bekapcsolásakor illetve a ventilátor bizonyos fordulatán az egész ventilátor rezonál, de olyan intenzíven, hogy az utastérben érzékelni.... annyit levágtam az esetből hogy gyanúm szerint csapágyas lett a lelkem... Tehát bekapcsol amikor kell stb.. csak max fordulaton olyat rezonál, hogy csak na...

A kérdés a következő lenne csapágyat lehet-é benne cserélni mert kompletten olyan ára van hogy akkora szám csak matekpéldában van....

Segítségét a T tagságnak előre is megköszönöm....

/ha jól emlékszem kori szaktárs már írta valahol hogy ő bíz szétszedte gyógyította/

henci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! omegások!

Ma délután az alábbi probléma jelentkezett a 98-as évj X20XEV motorral szerelt kombi omegámon...

A hűtőventilátor bekapcsolásakor illetve a ventilátor bizonyos fordulatán az egész ventilátor rezonál, de olyan intenzíven, hogy az utastérben érzékelni.... annyit levágtam az esetből hogy gyanúm szerint csapágyas lett a lelkem... Tehát bekapcsol amikor kell stb.. csak max fordulaton olyat rezonál, hogy csak na...

A kérdés a következő lenne csapágyat lehet-é benne cserélni mert kompletten olyan ára van hogy akkora szám csak matekpéldában van....

Segítségét a T tagságnak előre is megköszönöm....

/ha jól emlékszem kori szaktárs már írta valahol hogy ő bíz szétszedte gyógyította/

henci

Én azért szedtem szét, mert csúnya hangja volt. Nem kapott új csapágyakat, csak jól bezsíroztam. Miután összeraktam, rázta a kasznit. Vegyél bontva. Vaterán van fenn C Omiból 10e környékén. Az még sokat kibír.

Link to comment
Megosztás:

Én azért szedtem szét, mert csúnya hangja volt. Nem kapott új csapágyakat, csak jól bezsíroztam. Miután összeraktam, rázta a kasznit. Vegyél bontva. Vaterán van fenn C Omiból 10e környékén. Az még sokat kibír.

Ha klímahűtőről van szó, B1-be a B2-es Omega ventije nem jó, mivel magasabban van a felső rögzítési pontja.

Amúgy ja, fölös szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mar tiszta, hogy ha nem akarok olajfojast felulrol akkor fem szelepfedel. DE!

Az letezik, hogy az egesz orszagban egyetlen egy embernek van elado aluminium szelepfedele V6 hoz? Megkerdeztem 6 bontot, egyik helyen meg ki is

rohogtek hogy merek ilyet keresni. A vateran arul egy ember 43k ert. Ennyi korul van a realis ara?

/p

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mar tiszta, hogy ha nem akarok olajfojast felulrol akkor fem szelepfedel. DE!

Az letezik, hogy az egesz orszagban egyetlen egy embernek van elado aluminium szelepfedele V6 hoz? Megkerdeztem 6 bontot, egyik helyen meg ki is

rohogtek hogy merek ilyet keresni. A vateran arul egy ember 43k ert. Ennyi korul van a realis ara?

/p

Ez azért nem teljesen igaz. A műanyag azért folyik, mert általában a motorszellőzés eldugol, ergo a "forgattyús ház szellőzés" hiányában a leggyengébb ponton kinyomja a tömítést, azaz folyni fog a szelepfedélnél. Na ekkor az okos tulaj szakcsibácsinál szelepfedél tömítést cseréltet, jól meghúzzák a csavarokat ahogy kell - nehogy ugye gond legyen-, ezzel szépen el is deformálják vagy el is törik a szelepfedelet. Újabb kesergés, hogy xar Opel megint folyik az olaj..

Csak magamat ismételve, a megoldás ahogy csinálnám:

Vedd le és nézd meg a szelepfedeleidet alaposan, nem e töröttek, repedtek, illetve nincsenek -e extrém módon deformálódva

Szerezz be gyári vagy Reinz szelepfedél tömítés készletet, fekete gyári pasztát

Takarítsd ki a motor szellőztetést (az olajsárból ha olyan - utas oldali hengerfej mögött közvetlen)

Alaposan takarítsd el a szelepfedeleket és a HF felfekvési felületét, pasztát csak az előírt helyekre

A szelepfedelet megfelelő lehúzási sorrendben spirálisan NYOMATÉKKULCS alkalmazásával tedd fel, 8NM meghúzási nyomatékkal

Ha így jársz el jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ez azért nem teljesen igaz. A műanyag azért folyik, mert általában a motorszellőzés eldugol, ergo a "forgattyús ház szellőzés" hiányában a leggyengébb ponton kinyomja a tömítést, azaz folyni fog a szelepfedélnél. Na ekkor az okos tulaj szakcsibácsinál szelepfedél tömítést cseréltet, jól meghúzzák a csavarokat ahogy kell - nehogy ugye gond legyen-, ezzel szépen el is deformálják vagy el is törik a szelepfedelet. Újabb kesergés, hogy xar Opel megint folyik az olaj..

Ez alapján úgy érzem érdemes sűrűn bekukkantani a tető alá, és az ellenőrzendők listájára a folyadékszintek...etc mellé felvenni a szellőzés ellenőrzését is.

Ha valaki már lecserélte fémre azzal mi lesz hasonló esetben? Kinyom egy szimmeringet valahol?

Link to comment
Megosztás:

Ez alapján úgy érzem érdemes sűrűn bekukkantani a tető alá, és az ellenőrzendők listájára a folyadékszintek...etc mellé felvenni a szellőzés ellenőrzését is.

Ha valaki már lecserélte fémre azzal mi lesz hasonló esetben? Kinyom egy szimmeringet valahol?

Öcsémnek lett már fémre cserélve. Nekem a sima tömítéscsere megoldotta a problémát. A szellőzést még én sem takarítottam ki, mert nem olyan egyszerű hozzáférni. Amúgy tegnap te voltál Jakab Gyulánál Pécsen?

Link to comment
Megosztás:

Öcsémnek lett már fémre cserélve. Nekem a sima tömítéscsere megoldotta a problémát. A szellőzést még én sem takarítottam ki, mert nem olyan egyszerű hozzáférni. Amúgy tegnap te voltál Jakab Gyulánál Pécsen?

Én nem lehettem Pécsen...

Ha már le lesz bontva odáig a blokk teteje tutira nem megy vissza a műanyag (Wessz nem is vallalja ugyanannak a visszarakását, újat követel :D)

Majd valahonnan kideritem, mennyi az a muanyag szar, de van egy olyan sejtesem, hogy nem lenne sokkal olcsobb mint szervalni egy alut.

Remelem talaltok majd este torrenten EPC-t.

Link to comment
Megosztás:

Én nem lehettem Pécsen...

Ha már le lesz bontva odáig a blokk teteje tutira nem megy vissza a műanyag (Wessz nem is vallalja ugyanannak a visszarakását, újat követel :D)

Majd valahonnan kideritem, mennyi az a muanyag szar, de van egy olyan sejtesem, hogy nem lenne sokkal olcsobb mint szervalni egy alut.

Remelem talaltok majd este torrenten EPC-t.

Azért kérdeztem, mert tegnap felhívott egy pécsi Opel boltos, hogy úgy emlékszik, öcsémnek lett felrakva alu szelepfedél, és hol szereztük meg mennyiért. A Vaterát ajánlottam neki, és ha jól eml, A vagy B Vectra V6-on volt gyárilag az alu fedél. Esetleg az angol ebay-en nézz körül, állítólag ott is lehet találni lényegesen olcsóbban ilyen cumót. Sajnos az új müa sem olcsóbb, mint a fém használtan. Egyetlen kellemetlen lesz a fémmel, hogy a beöntőnyílás a motor jobb oldalán hátra fog kerülni, így kicsit körülményesebb az olajat cserélni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem az EPC-ben és egy oldalra a fedél, tömítéssel 48e forint :D

Egyebkent lehet hogy a pecsi ember is kapott a tegnapi bontos koremailembol. Szoval ilyenforman lehettem en is.

Mar megvettem kozben angoloktol. De kellett 3 parat rendelnem mert igy erte meg postaval :wacko:

Ha valakinek kell meg iranyithato hozzam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.