Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Megnéztem a képeidet,nagyon tetszik az a dubla cuccos hátul. Biztos állat hangja lehet. Hogy csinálták meg a tanknál?

Szolíd hangja van. Igazából én csináltam. Sajnos nem fér el jobb oldalon egy plusz dob, így maradt az egy hátsó dob, amit egy porral oltóbül csináltam meg. Kicsit rövidebb így mint a gyári dob, ezért el lehetett fordulni a jobbos csővel, a tank és a lökhárító között. Amúgy a német ebay-en van fenn gyári Irmscher hátsó dob, ami ugyanezzel a megoldással rendelkezik. ITT egy, bár ez Caravanra való, de a lényeg látszik. A biztonság kedvéért én is raktam egy alu lemezt a tenk és a kipuff cső közé, amit a tankot tartó pántokra erősítettem fel.

Link to comment
Megosztás:

... Amúgy ha az olajaszint lecsökken a nívó feléig akkor már egyre gyakoribb sűrűséggel bejelez a BC, de ez így normális.

Ezt jo tudni, kb a felenel vagyok (3000km alatt -0.5liter ugy hogy fotengelyszimeringes) es most kezdett el ugatni.

Azthittem szar a szintjelzom es csak az alja kozeleben kene. A nyavalyas!

Link to comment
Megosztás:

Nekem így nézett ki:

Síkolás 7e/db

szétszedés-szelepcsiszolás-összerakás 15/db

Szimmeringek 2e/Hf

Össz : 24e/Hf

azz jó ár, nagyon.

utoljára egy 16szelepes sor4est csináltattam, az tokkal-vonóval volt 35, úgy hogy odavittem a hf-et, lebontva.

amikor visszakaptam ragyogott, mint az új (taszári gépműhely).

Link to comment
Megosztás:

Nekem így nézett ki:

Síkolás 7e/db

szétszedés-szelepcsiszolás-összerakás 15/db

Szimmeringek 2e/Hf

Össz : 24e/Hf

Nekem megvolt 30e-be nyáron (síkolás, szimmeringek, sz.csiszolás a 2 HF-en). Igaz valami halkan ciripel azóta is, de nem vsz. hogy a HF lesz a ludas... :o

Link to comment
Megosztás:

V6-ra azt írta a kisokos, hogy ABS ki, klímacsövek ki, fékrásegítő ki, és utána jön ki a kormánymű felfelé :D

Felfele!? Az valóban szívás...

Mindenesetre én megnézném azt a lefelé-t...

Igaz lehet hogy a bölcső is útban van... Azt meg szívás leszedni, úgy hogy a motor rajta van :o

Link to comment
Megosztás:

Szolíd hangja van. Igazából én csináltam. Sajnos nem fér el jobb oldalon egy plusz dob, így maradt az egy hátsó dob, amit egy porral oltóbül csináltam meg. Kicsit rövidebb így mint a gyári dob, ezért el lehetett fordulni a jobbos csővel, a tank és a lökhárító között. Amúgy a német ebay-en van fenn gyári Irmscher hátsó dob, ami ugyanezzel a megoldással rendelkezik. ITT egy, bár ez Caravanra való, de a lényeg látszik. A biztonság kedvéért én is raktam egy alu lemezt a tenk és a kipuff cső közé, amit a tankot tartó pántokra erősítettem fel.
Link to comment
Megosztás:

Szolíd hangja van. Igazából én csináltam. Sajnos nem fér el jobb oldalon egy plusz dob, így maradt az egy hátsó dob, amit egy porral oltóbül csináltam meg. Kicsit rövidebb így mint a gyári dob, ezért el lehetett fordulni a jobbos csővel, a tank és a lökhárító között. Amúgy a német ebay-en van fenn gyári Irmscher hátsó dob, ami ugyanezzel a megoldással rendelkezik. ITT egy, bár ez Caravanra való, de a lényeg látszik. A biztonság kedvéért én is raktam egy alu lemezt a tenk és a kipuff cső közé, amit a tankot tartó pántokra erősítettem fel.

[/quote Egyszer én is megcsinálom,de venni nem vennék annyiért. Sött még gyári hátso dobot sem,akkor inkább egy sportdob. Abbol is van szolidabb is.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer én is megcsinálom,de venni nem vennék annyiért. Sött még gyári hátso dobot sem,akkor inkább egy sportdob. Abbol is van szolidabb is.

Egy Irmscher dobot nem dobnak utánad egy 500asért... Max Euro-ban.

Gyári hátsó dob vs utángyári 'sportdobról' meg annyit, hogy a gyári sokszor kibír 10 évet (vagy többet. nekem 13 éves a hátsó dob, igaz a középső dob nem bírta eddig, az már kilyukadt), az utángyári meg 2-3 év után rozsdál, 5 év után kilyukad.

És ez lehet Bosal, vagy akármilyen utángyári. Nem véletlen olcsóak (negyedolyan vastag lemezből vannak, mint a gyári, pl)

De persze mérlegelni kell, hogy kinek mennyit is ér meg egy kipufogódob...

Link to comment
Megosztás:

Kormányművet cserélt már vki? Iszonyúan nyekereg kormányzás közben az eleje, és a kormánymű felől jön a hang. TIS alapján óriási szívás lesz.

én a nyár végén cseréltem. kifele könnyen jött,befele kicsit macerás volt,de 2.5óra alatt megvoltunk,úgy hogy semmi mást nem szedtünk szét,és felfele vettük ki :o

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.