Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sztem itt a pont. Amúgy a TC pontosan az üzemanyagot veszi el. Mivel nekem keverőfejes gáz van, így simán kipörög a kerék, a TC jel pedig villog, hogy beavatkozik, de nem történik semmi. A '98 utáni szériánál a TC gombna a gombsorban kell lennie a hátsó ajtó üvegeit párátlanító kapcsoló helyett.

Nekem a TC gomb a magno melett van bal oldalt közvetlen,a párátlanitó meg a magnó fölött figyel a sok kicsi között. Mondjuk az enyém 97-es.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is v6 akkor ott kéne,hogy legyen. Vagyis ott van,de nem mükodik. Holnap ugysincs melo,megnézem az ABS relét,biztit és hogy a vezérloegységre mi van irva. Na meg azt hogy egy hét alatt (kb.500km),hova tünt 1L olaj.

Ma megnéztem és az ABS egységen is fel van tüntetve a TC. Biztositék jó,a relét nem találtam. Gondolom a bitositék tábla mögött lehet valahol. Az olajam meg ahol folyhat,ott folyik is,de igazábol csak nagyobb sebességnél érezni az olaj szagot,reggel még folyás sem látszódik alatta. Karter és szelepfedél tömités csere kell.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablaktörlőm alig ér hozzá az üveghez. Szélei még ok de középen semmi. Rugó baja van ? Csere vagy lehet rajta állítani ? A lapát új rajta és gyári...

Rozsdás a kar csuklója, és nem nyomja oda eléggé a rugó a lapátot az üveghez.

Lapát levesz, WD40 befúj, jól megmozgat, lapát visszatesz, örül. :lol:

B verzió, hogy el van görbülbe a kar, és nem nyomja eléggé a lapát közepét.

Link to comment
Megosztás:

2,2 esem volt, 90 nél valóban megevett vagy 8 litert.. felette meg 10,5 az a 8... azért nehéz ám a kaszni... városban a 13-14 meg megvolt, ok nem finoman, de sztem finoman sincs 12 alatt. (Hja bocs automata volt az enyém, szal azért az 1 lityi plusz városban)

Ez így van, ahogy írtad, csak megerősíteni tudom... :lol:

Mondjuk, nekem most ugyanez a fogyasztásom, csak etanollal... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hanem biztos ugyanaz... :lol:

Nem mondanám spór üzemmódnak a használatát... :lol:

Ok de etanollal nekem többet evett.. igaz max felesben használtam lévén nem volt átalakító.

Te a távindtást megcsinálta a Tomi, vagy Te? Szarakodott a távirgányító asszem..

Link to comment
Megosztás:

Ok de etanollal nekem többet evett.. igaz max felesben használtam lévén nem volt átalakító.

Te a távindtást megcsinálta a Tomi, vagy Te? Szarakodott a távirgányító asszem..

Nekem is több a fogyim etanollal...

Sajnos a távindítás még mindig nem műxik, a távirányító, állítólag F.Balázsnál van, ki is cserélte, de nem ért még ide hozzám...

Pedig jó lenne... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is több a fogyim etanollal...

Sajnos a távindítás még mindig nem műxik, a távirányító, állítólag F.Balázsnál van, ki is cserélte, de nem ért még ide hozzám...

Pedig jó lenne... :lol:

csak arra figyelj, hogy távindítás előtt ne zárd be gyárival, mert lehet a gyári ráriaszt. De a gyárit kikapcsolja a másik.. nem tom hogy hozták össze de gyakorlatilag akár mindkettőt lehet használni. Ha a távindításkor immo problémád lenne, akkor cseréld ki a chipet (már nem emlékszem, hogy kicseréltem-e anno) a "dobozban"

Pontos helyet nem írom meg, sztem megtalálod, de ha kell levélben leírom. Ha chip kell, asszem tok adni, kéne még lenni a múltkori rendelésből.

Link to comment
Megosztás:

A 150 ropiban a motorcserén kívül tömítésgarnitúra, gyertyák cseréje, főtengelyszimmering-csere, olajcsere volt.

Persze, lehet, hogy más szervizben olcsóbban kijöttem volna, de itt legalább garanciát vállal a tulaj a munkáért. A megrepedt szélvédőre annyit mondott, hogy adjak meg egy napot, amikor 24 órára nélkülözni tudom a kocsit, és díjmentesen cserélik, és persze sok-sok bocsika...

A motorcserénél kiderült, hogy a klímából már elszökött a gáz, azt is ők csinálták májusban. Januárban arra is visszatérünk, természetesen garanciában újratöltik. Tapasztalatból tudom, hogy nehéz olyan szervizt találni, legalábbis errefelé, ahol ért is a tulaj az autóhoz, és gondos munkát végeznek. Vagy egyik, vagy másik, rosszabb esetben egyik se...

Az Omega megbízhatóságáról annyit, hogy az előző autómmal 140 000 km-t mentem hiba nélkül. Fenntartási költségeit szívesen vállaltam, vezérlés, szelepek, hidrotőkék, vezműtengelyek, kormányösszekötő, kuplungtárcsa és kinyomócsapágy csere, ezeket kellett csináltatni rajta. Csak hát lassan megette a rozsda, és már nem érte meg egy lakatolás/festés. ezért vettem megint Omegát, de ezzel befürödtem. Nem használt autót vettem, hanem egy tönkretett autót. Nem fenntartási, hanem helyreállítási költségei vannak.

Elgondolkodtam Omegatd postja után, hogy még néhány alkatrészt kicseréltetek, és lassan már nem kell aggódnom, mert nem marad az autónak eredeti része. Nem is igazán tudnék jól kiszállni már ebből, meg aztán, szeretem, na...

Én kb. 1/3 benzinhez tankolok 2/3 etanolt, így az átlagfogyasztásom kb. 10l/100km. 2.2-es benzines, automata, "nagypapás" vezetési stílusban, vagyis 3000 fölé ritkán forgatom a motort. Ja, a benzint Ukrajnában tankolom.

Link to comment
Megosztás:

A 150 ropiban a motorcserén kívül tömítésgarnitúra, gyertyák cseréje, főtengelyszimmering-csere, olajcsere volt.

Persze, lehet, hogy más szervizben olcsóbban kijöttem volna, de itt legalább garanciát vállal a tulaj a munkáért. A megrepedt szélvédőre annyit mondott, hogy adjak meg egy napot, amikor 24 órára nélkülözni tudom a kocsit, és díjmentesen cserélik, és persze sok-sok bocsika...

A motorcserénél kiderült, hogy a klímából már elszökött a gáz, azt is ők csinálták májusban. Januárban arra is visszatérünk, természetesen garanciában újratöltik. Tapasztalatból tudom, hogy nehéz olyan szervizt találni, legalábbis errefelé, ahol ért is a tulaj az autóhoz, és gondos munkát végeznek. Vagy egyik, vagy másik, rosszabb esetben egyik se...

Az Omega megbízhatóságáról annyit, hogy az előző autómmal 140 000 km-t mentem hiba nélkül. Fenntartási költségeit szívesen vállaltam, vezérlés, szelepek, hidrotőkék, vezműtengelyek, kormányösszekötő, kuplungtárcsa és kinyomócsapágy csere, ezeket kellett csináltatni rajta. Csak hát lassan megette a rozsda, és már nem érte meg egy lakatolás/festés. ezért vettem megint Omegát, de ezzel befürödtem. Nem használt autót vettem, hanem egy tönkretett autót. Nem fenntartási, hanem helyreállítási költségei vannak.

Elgondolkodtam Omegatd postja után, hogy még néhány alkatrészt kicseréltetek, és lassan már nem kell aggódnom, mert nem marad az autónak eredeti része. Nem is igazán tudnék jól kiszállni már ebből, meg aztán, szeretem, na...

Én kb. 1/3 benzinhez tankolok 2/3 etanolt, így az átlagfogyasztásom kb. 10l/100km. 2.2-es benzines, automata, "nagypapás" vezetési stílusban, vagyis 3000 fölé ritkán forgatom a motort. Ja, a benzint Ukrajnában tankolom.

Ezt az utolsó sort ne hangoztasd nagyon, mert lassan lőnek érte! :lol:

Napokban említette vki, hogy pl az Ukrajnában megtankolt autó tankjából leszívott pár liter benzin is adócsalásnak számít... még akkor is, ha az illető a fűnyírójába tölti ezt a benzint! :lol:

Amúgy igen, ez sajnos ilyen. Ez nem az elcseszett tervezés, vagy az Omega típushibája. Hanem a korábbi tulajok nemtörődömsége.

Sajnos akármilyen évjáratú az autó, bele lehet futni olyan, -akár nepperek által feltupírozott- verdába, amin sok turpisságot nem vesz észre a nem szakértői szemmel (sőt, sokszor a 'szakértő' se szúrja ki a szépen elkent fekáliát...) vizsgálódó leendő tulaj.

De hát ja. Mit lehet tenni!?

Ha akkor megszabadulsz tőle, amikor az első baja lett, akkor relatív kis anyagi bukóval ki tudsz szállni belőle.

Miután nekiálltál szögelni, már csak bukni tudsz rajta.

Azonban ott a pont, hogy lassan tényleg elérsz oda, hogy minden rendben lesz, és akkor nagy meglepetés nem érhet már. Ettől a ponttól kezdve megint hülyeség túladni rajta, mert egyrészt bukod a pénzt, amit beleöltél, másrészt meg ha veszel is egy másik autót, nincs garancia, hogy arra ne kellene rákölteni hasonló mennyiségű zöldhasút...

Amúgy visszatérve a szerelőre. Ha tényleg ilyen korrekten dolgozik, hogy garanciában javítja a dolgokat (főleg a tavasszal töltött klímát), akkor sztem ne is keress mást (még ha kicsit borsos is az ára... de legalább megcsinálja, nomeg bevállalja hogy nála repedt meg az üveg...)

Link to comment
Megosztás:

Többszöri számolás után kiderült a 3.0 motor nagyon éhes. 20L-re jött ki. Hétköznap sok rövid távom van,lehet az is befojásolja,de ennyire? És nem Bp. Hosszabb uton a fele is elég,de az szinte pálya végig. Érdemes hibát keresnem,vagy ez igy szép?:lol:

Nekem most csak varosban 19,5 viszont nekem mar bizonyosan kukasak a lambdaszondaim. Nalad hogy vannak? Termosztatod rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Többszöri számolás után kiderült a 3.0 motor nagyon éhes. 20L-re jött ki. Hétköznap sok rövid távom van,lehet az is befojásolja,de ennyire? És nem Bp. Hosszabb uton a fele is elég,de az szinte pálya végig. Érdemes hibát keresnem,vagy ez igy szép?:lol:

rövid táv, nagy köbcenti, a szivató meg csak tolja bele a nyálat... és igen ennyire.. főleg télen.. soxor ki-kiprögő kerék stb... észre se veszed a decik csak mennek :) :lol: Azért egy lambdaszabályzást nézz(es) meg

Link to comment
Megosztás:

rövid táv, nagy köbcenti, a szivató meg csak tolja bele a nyálat... és igen ennyire.. főleg télen.. soxor ki-kiprögő kerék stb... észre se veszed a decik csak mennek :) :lol: Azért egy lambdaszabályzást nézz(es) meg

Megnézetem,hátha kijövök 18-ból.:lol: Lehet rakatok bele etanol átalakitót. Akitől vettem a nyáron etanollal járt tisztán átalakitó nélkül. Ment rendesen viszont még pályán is 12-12,5L-re jött ki a fogyasztás és 20fok alatt már csak 3.-ra indult csak. Gondolkoztam akkor is az átalakitóról,de nem ajánlotta a szerelöm. Azt mondta a gumi cuccokat tönkreteszi.

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem,hátha kijövök 18-ból.:lol: Lehet rakatok bele etanol átalakitót. Akitől vettem a nyáron etanollal járt tisztán átalakitó nélkül. Ment rendesen viszont még pályán is 12-12,5L-re jött ki a fogyasztás és 20fok alatt már csak 3.-ra indult csak. Gondolkoztam akkor is az átalakitóról,de nem ajánlotta a szerelöm. Azt mondta a gumi cuccokat tönkreteszi.

Ez hulyeseg, akkor tonkretenn igy is a mostani etanol tartalommal. Viszont pont annyival fog tobbet enni, mint amennyivel olcsobb. Vagy meg tobbet.

Amikor nyaron eljart 12 etanolbol, akkor elment volna 9 benzinbol is - nagy csodak nincsenek.

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem,hátha kijövök 18-ból.:lol: Lehet rakatok bele etanol átalakitót. Akitől vettem a nyáron etanollal járt tisztán átalakitó nélkül. Ment rendesen viszont még pályán is 12-12,5L-re jött ki a fogyasztás és 20fok alatt már csak 3.-ra indult csak. Gondolkoztam akkor is az átalakitóról,de nem ajánlotta a szerelöm. Azt mondta a gumi cuccokat tönkreteszi.

Etanolból város simán 20 volt nekem, nem rövid távon, de város, neked az min 22...

Átalakító nélkül? X30XE?... hja, ha az IAT szenzor le van kötve asszem át lehet verni... de lehet a lambdák is halottak. Az engine check az nem világít? Indításkor sem?

Link to comment
Megosztás:

Megnézetem,hátha kijövök 18-ból.:lol: Lehet rakatok bele etanol átalakitót. Akitől vettem a nyáron etanollal járt tisztán átalakitó nélkül. Ment rendesen viszont még pályán is 12-12,5L-re jött ki a fogyasztás és 20fok alatt már csak 3.-ra indult csak. Gondolkoztam akkor is az átalakitóról,de nem ajánlotta a szerelöm. Azt mondta a gumi cuccokat tönkreteszi.

Sztem nem teszi jobban tönkre mint a benzin. Ha 10-15 km alatt éri el az üzemi hőfokot, akkor sztem kuka a termosztátod. Nekem 3-4 km alatt elérte az üzemi hőfokot. Igaz nem most, mert nekem is termosztátot kell cserélnem. Sztem 19 alá akkor sem fog menni a téli-helybenjárós fogyid. Én egy telet végig autóztam és gázból 20 litert benyomott. Igaz volt hóbanpörgés is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez hulyeseg, akkor tonkretenn igy is a mostani etanol tartalommal. Viszont pont annyival fog tobbet enni, mint amennyivel olcsobb. Vagy meg tobbet.

Amikor nyaron eljart 12 etanolbol, akkor elment volna 9 benzinbol is - nagy csodak nincsenek.

Az átalakitó sem csökkenti a fogyasztást? Mert akkor tényleg nem sok értelme van az etanolnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.