Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Korábban tárgyaltuk, hogy hidegben nehezen indul az MV6, nincs alapjárat, alacsony fordulatról felpörgetve torpan. Az is szóba került, hogy az ECU motorhőfok jeladóját érdemes lenne kicserélni. Megtörtént. Vettem egy gyári jeladót. Sajnos semmi sem változott.

Link to comment
Megosztás:

Korábban tárgyaltuk, hogy hidegben nehezen indul az MV6, nincs alapjárat, alacsony fordulatról felpörgetve torpan. Az is szóba került, hogy az ECU motorhőfok jeladóját érdemes lenne kicserélni. Megtörtént. Vettem egy gyári jeladót. Sajnos semmi sem változott.

Mondjuk nálam a torpanás nem játszik, csak nehezen indul. Ma reggel +15°C volt a garázsban, állt már egy hete majdnem, és hibátlanul indult.

Amikor +10°C alá esik, akkor már döcögős....

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a hátsó fékbetéteket is, mert 20e km alatt megette. Az érdekes, hogy nem szorulnak a dugattyúk. Néztem a szerelési könyvet, ahol írja, hogy a dugattyúkon lévő bevágásnak 20 fokos szöget kell bezárnia a nyereggel. Van egy leírás is, hogy kell megcsinálni hozzá a sablont. Meg is csináltam, de sztem el vannak írva a méretek, mert nem stimmelt a magasság. Azért beállítottam szemre. Remélem most már nem fogy el ilyen hamar a betétem.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a hátsó fékbetéteket is, mert 20e km alatt megette. Az érdekes, hogy nem szorulnak a dugattyúk. Néztem a szerelési könyvet, ahol írja, hogy a dugattyúkon lévő bevágásnak 20 fokos szöget kell bezárnia a nyereggel. Van egy leírás is, hogy kell megcsinálni hozzá a sablont. Meg is csináltam, de sztem el vannak írva a méretek, mert nem stimmelt a magasság. Azért beállítottam szemre. Remélem most már nem fogy el ilyen hamar a betétem.

20e? Hátul.. jaj... az első féktárcsa cserénél cseréltem hátsó betéteket, de még volt rajtuk anyag - ok nem sok, de lehet kibírták volna a következő első betéttel együtt...

vagy átkötötted a kéziféket a tárcsára? :D Csak nehogy nagypolski effektus legyen :) :D

Link to comment
Megosztás:

20e? Hátul.. jaj... az első féktárcsa cserénél cseréltem hátsó betéteket, de még volt rajtuk anyag - ok nem sok, de lehet kibírták volna a következő első betéttel együtt...

vagy átkötötted a kéziféket a tárcsára? :D Csak nehogy nagypolski effektus legyen :) :D

Én is ezen akadtam ki. Sztem 50-60e km-t simán ki kellett volna bírnia.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen akadtam ki. Sztem 50-60e km-t simán ki kellett volna bírnia.

A "papírforma" azt mondja 2 első betétcsere 1 hátsó... és elvileg a 2. betétcserekor az első tárcsa is... elvileg... Tomi-t izé, Csabát kéne megkérdezni, hogy megvan-e még a kis noteszem a 2.2 Omegában, abban benne volt kb hány km alatt cseréltem elsőket, de hátsó az "tuti" volt akkor is. szal nem csere érett.

Link to comment
Megosztás:

Két hét mulva,ha jo,akkor az enyémet neked tudom adni én most licitáltam az ebayen egyre,de csak 6.án jár le a licit. A kazetta részét kiprobáltam,de nem veszi be. Nem hinném,hogy nagy baja van. Boldog Uj Évet Minden forumozónak.

Köszi!

és saccperkábé milyen összegre gondoltál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.