Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

:D

Mesélj!! Olajcserénél??!!

Célszerű lenne olajcserekor. Az alsó olajteknőt kell levenni hozzá, arra van felrögzítve belülről 2 csavarral a jeledó, az elektromos vezetéke pedig a felső olajteknő vezérlés felé eső utasoldali részén van (ezt látod most is, egy zéger gyűrű tartja kívülről, ha azt kinyomod akkor befele kijön majd a csati).

Ami kell hozzá:

-új jeladó (így néz ki)

-1 gumitömítés a jeladó csatlakozója alá

-szürke paszta (Hivatalosan:a Tied régebbi évjárat, de az újakat csak pasztával kell összerakni, a régiekhez volt alsó olajteknő tömítés, ezt a Csergőben megmondják Neked, hogy Tiedhez kell -e vagy sem, ha kell akkor megnézném létezik -e 2 fajta alsó olajteknő és ha van szereznék egy újabbat, mert lehet hogy olcsóbb pasztával együtt az új típusú bontott, mint a 14eFt-os (minusz kedvesség) ERLING alsó dekli tömítés. Nem hivatalosan: szürke gyári pasztával összerakni)

-féktisztító

Mindent takaríts el , lesz lehetőséged megnézni, hogy az olajfelszívódon lévő durva fémszűrőn van -e dzsuva/lerakódás, vagy fémdarabok (utóbbi problémát jelez). Alapos takarítás és mindent vissza.

Az omega foreveren van HAYNES - ha nincs TIS-ed - abban megtalálod a csere részletes leírását, és az alkalmazandó eljárást, nyomatékértékeket a 80. oldaltól. Vagy ha kell segítek benne ha szólsz.

Az anyag sajna vagy 15-20eFt.

Sztem az Olmangel egyébként "nem normális", az Olstand az oké, utóbbit fele olajszint esetén valóban dobálja véletlenszerűen. Ha jó az olajszinted és mégis írogat akkor lassan csereérett a jeladó, vagy élsz vele együtt, de megvan a hátránya, hogy tényleges probléma esetén nem figyelsz esetleg úgy oda és nagyobb kárt okozol majd.

Link to comment
Megosztás:

úgy.

soha nem láttam ezeket a hibaüzeneteket (leszámítva egy kontakthibát), csak az előző olajjal, ami a drágábbik (bár elég híg) 10w40 Shell Helix volt.

meg is csipegette.

10e km alatt több mint 1 litert evett volna. Másmilyen olajból sose eszik többet fél lityinél (sőt, 10e km alatt szinte végig nívón van az olajszint), ezzel az olajjal meg 8000km-nél már jött az olajszintes figyelmeztetőjelzés, majd a hibajelzés is. És valóban, közeledett a szint az alsó jelhez. Úgyhogy 8000km-nél cseréltem le a nyálat, hiányzott is belőle 1 lityi. :D

Először azt hittem elment egy lehúzó, vagy szelepszár, és elkezdte enni az olajat. De füst nem volt.

Aztán a megszokott 10W40-es Q8 olaj került bele. Most lesz esedékes a 10e-es csere, hiány ismét nincs az olajból, ellenben a színe kb mint a friss olajé :icon4:

Én kipróbáltam több féle olajat, de nekem a GM/Opel jött csak be. Igaziból főleg télen a hidegebb időben szokta dobálni. Enni nem nagyon ette, de cserekor mindegyik korom fekete volt...

Link to comment
Megosztás:

Én kipróbáltam több féle olajat, de nekem a GM/Opel jött csak be. Igaziból főleg télen a hidegebb időben szokta dobálni. Enni nem nagyon ette, de cserekor mindegyik korom fekete volt...

Najó. De az dízel. Az természetes hogy telekormolja az olajat, plusz a turbó is sütögeti. Sztem ha csere után párszáz km után megnézed az olajat, már akkor koromfekete...

GM/Opel olajat még nem próbáltam, Q8-at/Méguin-t toltam bele eddig, az jó volt, nem volt fogyás, kopogás, semmi.

GM olajról azt regélik, hogy jó-jó, addig, amíg el nem éri a motor a 200e km-t. Utána már van annyi kopása az amúgy is lazább illesztésű ECOTEC motoroknak, hogy el-el csipegeti. Ugyan a saját Omimmal ezt még teszteltem, de más Ecotec motoros Opelnél tapasztaltam (hallomásból, vagy javítási tapasztalatból).

Tény hogy a hozzá való GM 10W40 eléggé híg. Bár ez egy karbantartott, nem kopott motornak egyáltalán nem hátrány. Sőt... De hát az enyémben is 240e van, óra szerint, a valóság szerint meg legalább 1,5-2x ennyi... És a korábbi gazdája nem volt épp bőkezű hozzá (vezérműszíj rojtos volt, amikor megvettem, meg stb).

Link to comment
Megosztás:

Najó. De az dízel. Az természetes hogy telekormolja az olajat, plusz a turbó is sütögeti. Sztem ha csere után párszáz km után megnézed az olajat, már akkor koromfekete...

GM/Opel olajat még nem próbáltam, Q8-at/Méguin-t toltam bele eddig, az jó volt, nem volt fogyás, kopogás, semmi.

GM olajról azt regélik, hogy jó-jó, addig, amíg el nem éri a motor a 200e km-t. Utána már van annyi kopása az amúgy is lazább illesztésű ECOTEC motoroknak, hogy el-el csipegeti. Ugyan a saját Omimmal ezt még teszteltem, de más Ecotec motoros Opelnél tapasztaltam (hallomásból, vagy javítási tapasztalatból).

Tény hogy a hozzá való GM 10W40 eléggé híg. Bár ez egy karbantartott, nem kopott motornak egyáltalán nem hátrány. Sőt... De hát az enyémben is 240e van, óra szerint, a valóság szerint meg legalább 1,5-2x ennyi... És a korábbi gazdája nem volt épp bőkezű hozzá (vezérműszíj rojtos volt, amikor megvettem, meg stb).

Már sokszor leírtam, Mobil1-től, a Finán át majd mindegyiket kipróbáltam, de legjobban a sárga/kék Opel/GM olajjal viselkedett. Sima 10W40. Ugyanezt töltöm a Kadettba is. Most volt cserélve, 8-9E km lett beletéve. Leengedve, olyan, minha nem is használtam volna. Viszont annyian istenítitek a Q8-at, hogy ki fogom az Omegába próbálni. Valahol be lehet olcsón szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Én kipróbáltam több féle olajat, de nekem a GM/Opel jött csak be. Igaziból főleg télen a hidegebb időben szokta dobálni. Enni nem nagyon ette, de cserekor mindegyik korom fekete volt...

Az a jó... ez jelenti azt, hogy felveszi a szennyeződést, és így olajcserénként kiveszed a motorból, ami nem oda való... ha tisztán jön le az olaj, az nem jót jelent az olaj szempontjából :D

Link to comment
Megosztás:

Az a jó... ez jelenti azt, hogy felveszi a szennyeződést, és így olajcserénként kiveszed a motorból, ami nem oda való... ha tisztán jön le az olaj, az nem jót jelent az olaj szempontjából :D

Részben igaz, részben nem. A dízel telekormolja 100km után. A benzinesek, meg nem igazán szennyezik. Most, hogy a Kadettban csere volt, belenéztünk és a tengelyek is úgy fénylettek, mint salamon töke...

Link to comment
Megosztás:

Az a jó... ez jelenti azt, hogy felveszi a szennyeződést, és így olajcserénként kiveszed a motorból, ami nem oda való... ha tisztán jön le az olaj, az nem jót jelent az olaj szempontjából :D

Naja. De a benzines nem csinál fekete kormot, ami elszínezi az olajat. Inkább savasodni szeret, ami viszont világos színt okoz, de ahhoz ugye idő kell, ezért is van a csereperiódus 1-2 évre maximalizálva. Lebegő dzsuva max egy kis koksz, ami szintén nem fekete hanem barna.

Link to comment
Megosztás:

Részben igaz, részben nem. A dízel telekormolja 100km után. A benzinesek, meg nem igazán szennyezik. Most, hogy a Kadettban csere volt, belenéztünk és a tengelyek is úgy fénylettek, mint salamon töke...

Nézd meg a HF alsóbb pangó részeit, meg a karter belsejét... ott megtalálod, amit az olaj nem hozott ki. Ne a vezérműtengelyt nézd, az mindig fényes :D

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a HF alsóbb pangó részeit, meg a karter belsejét... ott megtalálod, amit az olaj nem hozott ki. Ne a vezérműtengelyt nézd, az mindig fényes :D

És a szűrő? Sok szutyok nem nagyon van egy rendszeresen cserélt szűrő után...

Persze némi 'zacc' maradhat, de ahol amúgy is pang az olaj, onnan úgy sem hozza ki semmi a szutykot (max az ecset, meg a brigó, ha szétbontod :icon4: ), lehet az teszkós olaj, avagy akár Fuschs versenyolaj...

Link to comment
Megosztás:

:D

Célszerű lenne olajcserekor. Az alsó olajteknőt kell levenni hozzá, arra van felrögzítve belülről 2 csavarral a jeledó, az elektromos vezetéke pedig a felső olajteknő vezérlés felé eső utasoldali részén van (ezt látod most is, egy zéger gyűrű tartja kívülről, ha azt kinyomod akkor befele kijön majd a csati).

Ami kell hozzá:

-új jeladó (így néz ki)

-1 gumitömítés a jeladó csatlakozója alá

-szürke paszta (Hivatalosan:a Tied régebbi évjárat, de az újakat csak pasztával kell összerakni, a régiekhez volt alsó olajteknő tömítés, ezt a Csergőben megmondják Neked, hogy Tiedhez kell -e vagy sem, ha kell akkor megnézném létezik -e 2 fajta alsó olajteknő és ha van szereznék egy újabbat, mert lehet hogy olcsóbb pasztával együtt az új típusú bontott, mint a 14eFt-os (minusz kedvesség) ERLING alsó dekli tömítés. Nem hivatalosan: szürke gyári pasztával összerakni)

-féktisztító

Mindent takaríts el , lesz lehetőséged megnézni, hogy az olajfelszívódon lévő durva fémszűrőn van -e dzsuva/lerakódás, vagy fémdarabok (utóbbi problémát jelez). Alapos takarítás és mindent vissza.

Az omega foreveren van HAYNES - ha nincs TIS-ed - abban megtalálod a csere részletes leírását, és az alkalmazandó eljárást, nyomatékértékeket a 80. oldaltól. Vagy ha kell segítek benne ha szólsz.

Az anyag sajna vagy 15-20eFt.

Sztem az Olmangel egyébként "nem normális", az Olstand az oké, utóbbit fele olajszint esetén valóban dobálja véletlenszerűen. Ha jó az olajszinted és mégis írogat akkor lassan csereérett a jeladó, vagy élsz vele együtt, de megvan a hátránya, hogy tényleges probléma esetén nem figyelsz esetleg úgy oda és nagyobb kárt okozol majd.

Kösz az infót!

Már többször leírtam ezt a problémát, de eddig nem érkezett rá ötlet.

Mindenképp úgy csinálnám meg, hogy jó legyen, meg lehetőség szerint az olaj se csepegjen utána. De szerintem a nem hivatalos verzió iss megállja a helyét.

A hátsó főtengely szimmeringemnél most kezdett el újra csepegni, bő két évet bírt csak sajna. Nem tudom már, milyen típusú lett anno belerakva. Má' csak azért, hogy ne ugyanolyan legyen most iss....

Link to comment
Megosztás:

És a szűrő? Sok szutyok nem nagyon van egy rendszeresen cserélt szűrő után...

Persze némi 'zacc' maradhat, de ahol amúgy is pang az olaj, onnan úgy sem hozza ki semmi a szutykot (max az ecset, meg a brigó, ha szétbontod :D ), lehet az teszkós olaj, avagy akár Fuschs versenyolaj...

Az a szűrő a finom szennyeződésnek nem gátja (pl korom). Ha egy motor élete során jó minőségű olajjal van használva, szinte egyáltalán nincs lerakódás sehol,

mert az olaj folyamatosan "kimossa". Nekem pl az opel féle 10w40 olaj egyáltalán nem jött be, nagyon gyatra minőségű. Ha azzal használtam volna az omegát,

valszeg most nem lenne ilyen jó állapotban a motorja 375e km-rel :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A hátsó főtengely szimmeringemnél most kezdett el újra csepegni, bő két évet bírt csak sajna. Nem tudom már, milyen típusú lett anno belerakva. Má' csak azért, hogy ne ugyanolyan legyen most iss....

Hiába cserélsz szimmeringet, a tengely van megkopva. Sajnos ez ilyen... hacsak nem viszed el a főtengelyt felszabályozni, mindig könnyezni fog, új szimmeringgel is.

Link to comment
Megosztás:

Hiába cserélsz szimmeringet, a tengely van megkopva. Sajnos ez ilyen... hacsak nem viszed el a főtengelyt felszabályozni, mindig könnyezni fog, új szimmeringgel is.

úgyúgy. csak utána meg ne felejtsd el, hogy kisebb (illetve nagyobb, attól függ honnan nézzük) szimmering kell majd! :D

Link to comment
Megosztás:

Hiába cserélsz szimmeringet, a tengely van megkopva. Sajnos ez ilyen... hacsak nem viszed el a főtengelyt felszabályozni, mindig könnyezni fog, új szimmeringgel is.

Ez így van , sajnos a szimmering egy kis barázdát húz a főtengelybe, a megoldás hogy egy hangy######nyit le kell szedetni a főtengelyből és úgy kell összerakni, de ha jó a mocid akkor ennek nincs sok értelme. Esetleg Patyi Lacinak van valami SKF szalagos megoldása, de ezzel kapcsolatban Őt keresd.

Link to comment
Megosztás:

nekem amikor főtengelyszimeringet cseréltek, akkor ilyen hártyavastagságú méretjavító izét is rakott oda a szerelő, pont mert a tengelynek is van kopása. nem tudom, mi a neve a cuccnak, csak a dobozát láttam, pedig valami ismert márka is volt. nekem nem folyt utána, bár csak 2 évig volt meg a jármű.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.