Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Addig ok,csak szeretném még ma tudni.

Miért mikor mérte meg? Holnap!? ;) ;) :lol:

Elviszed autószerelőhöz, megméreted, megkérdezed itt, és utána megmondod neki, hogy mennyi a jó érték?

Én személy szerint lehet hogy messzire elzavarnám az ilyen ügyfelet :lol:

Amúgy ott a válasz, a sűrítése 22:1.

Link to comment
Megosztás:

Miért mikor mérte meg? Holnap!? ;) :lol: :lol:

Elviszed autószerelőhöz, megméreted, megkérdezed itt, és utána megmondod neki, hogy mennyi a jó érték?

Én személy szerint lehet hogy messzire elzavarnám az ilyen ügyfelet :lol:

Amúgy ott a válasz, a sűrítése 22:1.

A kompresszióviszony és a sűrítési végnyomás, amit mérni lehet, nem ugyanaz ;)

Link to comment
Megosztás:

A kompresszióviszony és a sűrítési végnyomás, amit mérni lehet, nem ugyanaz ;)

Valóban. De a kettő számolható egymásból.

Na az istennek nem találom a táblázatot. Majd mondom apámnak fotózza le, van egy ruszki kompressziómérő (ami semmire se használható, mert olyan rövid a mérőcsöve... Ladához jó volt ;) ) otthon a műhelyben, ahhoz van egy táblázat sűrítési viszony-sűrítési nyomás váltására a légnyomás függvényében.

Sőt, asszem láttam olyat is, ahol a sűrítési viszony-égési végnyomás diagram volt feltüntetve

Link to comment
Megosztás:

Én tudom rosszul, hogy a sűrítési arány nem egyezik a kompresszióval? Az x25dt gyári kompresszió értéke 20 bar. A sűrítés arány valóban 22 az 1-hez.

jól tudod.

fordítási hiba. angolul a compression (ratio) alatt a sűrítési arányt/viszonyt értik. amit meg műszerrel mérünk, az a sűrítési végnyomás, vagyis a felső holtponton mért hengernyomás (cylinder pressure).

Link to comment
Megosztás:

Ő izé azé nem volt új, meg amilyen szerencsém volt meg volt az töltve rendesen finissel, azért volt finom hangja ;) . Kemény 1500 km lett a járgányba, pedig nem nyomtam ki a szemét. Motor dupla olajcserét kapott.. most az egyik henger erősen kopog, annak is még a végére kell járni, remélem csak az egyik hidrotőke kehes. De rá kéne nézetnem azért a porlasztókra is, bár arra nem tudom hogyan az megint műhely csillimiliókért. Hétvégén ha lesz egy kis időm benézek a dekli alá. Viszont ha nem hidrotőke akkor megintcsak kell egy JÓ szaki, mert akkor a befecskendezéssel lesz valami azt meg jó lenne végigméricsgélni, van-e elég nyomás az adagolótól porlaszt-e a porlasztó... jaaj de az első diselem, bár ha még sokáig csinálja velem az utolsó is.

Ezeket előtte illett volna megnézetni, akkor most kevésbé fájna. Ilyen gázolaj ár mellett pedig nem biznisz már a dízel...

Így jár az aki bontószökevényt vesz! Úgy érzem magam mint apám régen a trabantjával:)

Ne aggódj, más is küzd a problémával, a 10 év feletti autók nagy része pedig bontószökevény, ugyanis a regadó bevezetése óta nem nagy üzlet kocsit behozni, nem frissül a piac...

Link to comment
Megosztás:

indulni indul rendesen,nem akar húzni,csak 2500 felett..

Ha indul rendesen, akkor a kompresszióval nem lesz gond.

Inkább adagoló gyanús a dolog. Előtöltés, füst rendben van?

Esetleg a csúcsok ki vannak kopva, vagy a rugók gyengék, és behugyoznak. alacsony fordulaton nemigen ég el a porlasztatlan nafta.

Link to comment
Megosztás:

Ha indul rendesen, akkor a kompresszióval nem lesz gond.

Inkább adagoló gyanús a dolog. Előtöltés, füst rendben van?

Esetleg a csúcsok ki vannak kopva, vagy a rugók gyengék, és behugyoznak. alacsony fordulaton nemigen ég el a porlasztatlan nafta.

adagolót cseréltek tavaly,de a befecskendezés-kezdet nem lett beállítva,a csúcsok meg 10 hónaposak,bosch.

Holnap kiderül,-27 fokban is indult tavaly.

Link to comment
Megosztás:

Olyan hideg van? ;)

Szerintem keress egy adagolóst, aki jelre rakja a dolgokat. Addig fölös bármi mást csinálni

Na meg bizonyos futásteljesítmény felett el kell fokolni a vezérműtengelyt is,az adagolót meg egy tekerentyűvel addig kell forgatni,amíg ellenállást mutat.Nem ártana olyanhoz vinni aki nem csak poszteren látott ilyet...........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.