Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok,

Igazabol uj vagyok a forumon de egy olyan gondom van hogy a kocsi 4 napja áll, Párom leparkolt vele es azota a kulcsal nyitni nem lehet. Kulcsbol 1 van mert a masik hibás. az egyetlen zár az hibás az auton mert az elozo tulajdonosanal tönkretehetek.

Tehat kulcsra nem reagal illetve a zárral sem lehet nyitni:((

Omega B 2000-es TD 2.5. Tanács vagy rajz vagy segitseg mert mar karoszerias is azt mondta üvegtöréssel tudn bejutni:((((

Köszönöm!!!

Ment Pü. Ügyes légy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Igazabol uj vagyok a forumon de egy olyan gondom van hogy a kocsi 4 napja áll, Párom leparkolt vele es azota a kulcsal nyitni nem lehet. Kulcsbol 1 van mert a masik hibás. az egyetlen zár az hibás az auton mert az elozo tulajdonosanal tönkretehetek.

Tehat kulcsra nem reagal illetve a zárral sem lehet nyitni:((

Omega B 2000-es TD 2.5. Tanács vagy rajz vagy segitseg mert mar karoszerias is azt mondta üvegtöréssel tudn bejutni:((((

Köszönöm!!!

Az oldalüveg nem drága a bontóban, szal talán legolcsóbb/leggyorsabb megoldás rotty....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Igazabol uj vagyok a forumon de egy olyan gondom van hogy a kocsi 4 napja áll, Párom leparkolt vele es azota a kulcsal nyitni nem lehet. Kulcsbol 1 van mert a masik hibás. az egyetlen zár az hibás az auton mert az elozo tulajdonosanal tönkretehetek.

Tehat kulcsra nem reagal illetve a zárral sem lehet nyitni:((

Omega B 2000-es TD 2.5. Tanács vagy rajz vagy segitseg mert mar karoszerias is azt mondta üvegtöréssel tudn bejutni:((((

Köszönöm!!!

Tanulság : pótkulcsot kell csináltatni, a márkaszervíz az alvázszám alapján legyártatja újra kábé 5e HUF. Persze csak ha gyári van még benne.

Link to comment
Megosztás:

Nos, érkezett elég sok segítség, ötlet, tapasztalat amit köszönök!!

A kocsi kinyílt, egy kedves ember segítségével. a szokásos vagy nem szokásos módon kb 45 perces ablak melletti pilinckázás után tárul Sezam volt.

Beülve , indítva kulcs tanítatása után természetes minden pöpecül üzemel.

Sajnos a kulcs és az autó elfelejtették egymást:(((( Hamarosan zárszerelés lesz mert ez igy kicsit gáz:(((

Akad még 2 kérdés:

Ha már kulcsról van szó, mivel lehet elektronikailag orvosolni azt hogy ugye a kocsit kettőre lehet kulccsal zárni(rádiósan) egyik a zárás második a retesz zárás. Na, most valamikor lehet 2-re zárni valamikor sajnos egyre lehet. Esetleg FW frissítés kell vagy miért zakan meg ebben?

Másik érdekesség, amire sajnos meg hibát nem találtunk:((

Kb másfél éve hátsó lengéscsillapítók cserélődtek, igaz lehet nem ez a hiba de gondoltam leírom.

Azóta esőzésnél, bár észleltük régebben száraz időben is, a vezetői ülés mögötti részen beázás van, de csak ott.

Klíma csőre nem gyanakszunk(elől rendesen kihordja a vizet), aláázást sem találtunk.

Tanács ötleteket várom, hátha valamit kanyarintunk belőle :lol:))

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nos, érkezett elég sok segítség, ötlet, tapasztalat amit köszönök!!

A kocsi kinyílt, egy kedves ember segítségével. a szokásos vagy nem szokásos módon kb 45 perces ablak melletti pilinckázás után tárul Sezam volt.

Beülve , indítva kulcs tanítatása után természetes minden pöpecül üzemel.

Sajnos a kulcs és az autó elfelejtették egymást:(((( Hamarosan zárszerelés lesz mert ez igy kicsit gáz:(((

Akad még 2 kérdés:

Ha már kulcsról van szó, mivel lehet elektronikailag orvosolni azt hogy ugye a kocsit kettőre lehet kulccsal zárni(rádiósan) egyik a zárás második a retesz zárás. Na, most valamikor lehet 2-re zárni valamikor sajnos egyre lehet. Esetleg FW frissítés kell vagy miért zakan meg ebben?

Másik érdekesség, amire sajnos meg hibát nem találtunk:((

Kb másfél éve hátsó lengéscsillapítók cserélődtek, igaz lehet nem ez a hiba de gondoltam leírom.

Azóta esőzésnél, bár észleltük régebben száraz időben is, a vezetői ülés mögötti részen beázás van, de csak ott.

Klíma csőre nem gyanakszunk(elől rendesen kihordja a vizet), aláázást sem találtunk.

Tanács ötleteket várom, hátha valamit kanyarintunk belőle :lol:))

Köszönöm!

Elvileg megoldható, hogy másik zárat átlamellázod a te kulcsodhoz. Rekordon már csináltam, igaz volt 5-6 zár, amiből felhasználtam a lamellákat.

Nekem infrás a jeladóm, de nekem is van, hoy bezár, de a második nyomásra nem reteszel. Ekkor bedugom a kulcsot a zárba, és azzal reteszelem. Még sosem próbáltam utána járni, mitől van.

A padló alján megvannak a gumidugók?

Link to comment
Megosztás:

Nos, érkezett elég sok segítség, ötlet, tapasztalat amit köszönök!!

A kocsi kinyílt, egy kedves ember segítségével. a szokásos vagy nem szokásos módon kb 45 perces ablak melletti pilinckázás után tárul Sezam volt.

Beülve , indítva kulcs tanítatása után természetes minden pöpecül üzemel.

Sajnos a kulcs és az autó elfelejtették egymást:(((( Hamarosan zárszerelés lesz mert ez igy kicsit gáz:(((

Akad még 2 kérdés:

Ha már kulcsról van szó, mivel lehet elektronikailag orvosolni azt hogy ugye a kocsit kettőre lehet kulccsal zárni(rádiósan) egyik a zárás második a retesz zárás. Na, most valamikor lehet 2-re zárni valamikor sajnos egyre lehet. Esetleg FW frissítés kell vagy miért zakan meg ebben?

Másik érdekesség, amire sajnos meg hibát nem találtunk:((

Kb másfél éve hátsó lengéscsillapítók cserélődtek, igaz lehet nem ez a hiba de gondoltam leírom.

Azóta esőzésnél, bár észleltük régebben száraz időben is, a vezetői ülés mögötti részen beázás van, de csak ott.

Klíma csőre nem gyanakszunk(elől rendesen kihordja a vizet), aláázást sem találtunk.

Tanács ötleteket várom, hátha valamit kanyarintunk belőle :lol:))

Köszönöm!

Ezek szerint sikerült, szorítottam ám.... nem tudtam hogy elég érthetően irtam-e le de ezek szerint igen. Legközelebb 5 perc lesz.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg megoldható, hogy másik zárat átlamellázod a te kulcsodhoz. Rekordon már csináltam, igaz volt 5-6 zár, amiből felhasználtam a lamellákat.

Nekem infrás a jeladóm, de nekem is van, hoy bezár, de a második nyomásra nem reteszel. Ekkor bedugom a kulcsot a zárba, és azzal reteszelem. Még sosem próbáltam utána járni, mitől van.

A padló alján megvannak a gumidugók?

Akik zárral felujitással foglalkoznak ezt a lamelázzást megcsinaljak simán?

kiprobalom a zár vs kulcs reteszelést.

Ha minden igaz ellenörizve volt de ha esetleg akad fénykép amin mutatod hogy az nagyjabol merre volt van?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint sikerült, szorítottam ám.... nem tudtam hogy elég érthetően irtam-e le de ezek szerint igen. Legközelebb 5 perc lesz.

Nagyon köszönöm!!!! :lol: ezzel is mutatva milyen egy igazi forum magatartás

Én jó dolognak érzem az 1 záras megoldást ha müködik is, elégé feltörő riasztó tud lenni szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

Akik zárral felujitással foglalkoznak ezt a lamelázzást megcsinaljak simán?

kiprobalom a zár vs kulcs reteszelést.

Ha minden igaz ellenörizve volt de ha esetleg akad fénykép amin mutatod hogy az nagyjabol merre volt van?

Köszönöm!

Biztos meg tudja csinálni. Nem bonyolult, inkább szöszölős.

Alá nézel, és látnod kell a gumidugókat, amik kb 4cm átmérőjűek. Nekem tetőablakom ázott be, de akkor az első ülésem volt vizes.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy most épp egy autótolvajnak segítettünk. :rolleyes:

Nekik asszem nem kell segíteni. :huh: :lol: :lol: :lol:

Egy cimbi járt úgy, hogy bezárta az autópálya mellett a kocsijába a kulcsot. Térült-fordult, segítséget keresett, majd jött egy gyanús fazon, aki 3000Ft-ért, pár perc alatt kinyitotta. 'Dolga végeztével' csak annyit mondott a fickó, hogy 'Na, ilyet se csináltam még... a tulaj kérésére!' :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nekik asszem nem kell segíteni. :rolleyes: :huh: :lol: :lol:

Egy cimbi járt úgy, hogy bezárta az autópálya mellett a kocsijába a kulcsot. Térült-fordult, segítséget keresett, majd jött egy gyanús fazon, aki 3000Ft-ért, pár perc alatt kinyitotta. 'Dolga végeztével' csak annyit mondott a fickó, hogy 'Na, ilyet se csináltam még... a tulaj kérésére!' :lol: :D :D :D

:D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy ők segítettek nekünk......??????????

Van jópár módja az opel kinyitásának... a legdurvább a teniszlabda :rolleyes: üveget még véletlenül sem törjetek.

Teniszlabdával megnézném hogyan jut be a kocsiba a user :huh:

Max ahol működhetett, az a vákuumos zárak. De sztem ott se.

Link to comment
Megosztás:

Teniszlabdával megnézném hogyan jut be a kocsiba a user :rolleyes:

Max ahol működhetett, az a vákuumos zárak. De sztem ott se.

Egyszer láttam a tévében egy biztonságtechnikai műsort, valami magas rangú rendőrtiszt beszélt és demonstrált. Megmutatott pár módszert a teniszlabdásat is. Működött mindegyik. Pár éve volt, az autó amin mutatta egy felső kategóriás audi vagy bömös lehetett ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.