Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Még újci vagyok nálatok! :D

Olyan kérdésem lenne hogy már harcolok egy ideje olajfolyásal 2000 16v a szelepfedél tuti az már nem ereszt!

De a szervó tartóján jelentkezik olaj de nem látom pontosan a termosztát háza miat,lehet hogy a hengerfej alól folyik?Megőrülök tölle :omg:

Válaszotok előre is köszike!

jééézusom, milyen ratyi szöveg :D :D :D :D

Éppenséggel eresztheti a hengerfej is, de elég valószínűtlen. előbb lenne a hűtővized olajos, minthogy az olaj kint megjelenjen...

inkább tippelnék a szelepfedélre (honnan tudod hogy nem ereszt? te csináltad? volt olyan Omi nálam, aminek 2x csinálta SZAGEMBER a tömítéscserét, és még mindig folyt... :P )... amúgy szelepfedél tömítés cserekor érdemes kipucolni a kartergáz járatokat. általában tele megy retekkel, és ha eldugul, akkor akármilyen is a szelepfedél tömítésed, kinyomja mint a huzat.

más helyről gyakorlatilag nem folyhat, max vezérmű-szimmering, de ha ott folyik, akkor ott már régen rossz. nem szereti a szíj az olajat, és kinyúlik mint a gatya-gumi :) meg az szét is csapná az olajat, minden olajos lenne a burkolat körül.

mindenesetre ezt nem tart sokból megnézni, csak a hajtószíjat, meg a vezérmű-burkolatot kell leszedni (3 csavar).

amúgy nézted hogy milyen olaj? motorolaj, biztos? nem a szervó könnyezik?

Link to comment
Megosztás:

jééézusom, milyen ratyi szöveg :D :D :D :D

Éppenséggel eresztheti a hengerfej is, de elég valószínűtlen. előbb lenne a hűtővized olajos, minthogy az olaj kint megjelenjen...

inkább tippelnék a szelepfedélre (honnan tudod hogy nem ereszt? te csináltad? volt olyan Omi nálam, aminek 2x csinálta SZAGEMBER a tömítéscserét, és még mindig folyt... :P )... amúgy szelepfedél tömítés cserekor érdemes kipucolni a kartergáz járatokat. általában tele megy retekkel, és ha eldugul, akkor akármilyen is a szelepfedél tömítésed, kinyomja mint a huzat.

más helyről gyakorlatilag nem folyhat, max vezérmű-szimmering, de ha ott folyik, akkor ott már régen rossz. nem szereti a szíj az olajat, és kinyúlik mint a gatya-gumi :) meg az szét is csapná az olajat, minden olajos lenne a burkolat körül.

mindenesetre ezt nem tart sokból megnézni, csak a hajtószíjat, meg a vezérmű-burkolatot kell leszedni (3 csavar).

amúgy nézted hogy milyen olaj? motorolaj, biztos? nem a szervó könnyezik?

Ratyi neked ami a lábad között van!!!!!!!!!

Szét lett szedve mert hegesztették a leömlőt,akkor lett letakarítva utána kipróbál és ott az olaj!

Link to comment
Megosztás:

Az X20XEV-nek nem műanyag a szelepfedele véletlenül? (vagy az csak a V6?) Mert ha igen akkor arra nagy merészség azt mondani szvsz hogy az már tuti... hacsak nem gyári új. :blush:

de bizony hogy az.

amúgy nem merészség, csak normálisan meg kell csinálni. nekem 2x cserélte szaki, 1x amikor megvettem, utána meg garanciában. elég hamar nekiállt könnyezni.

3. alkalommal már én vettem kezelésbe.

autósboltban lekértem 3 fajta tömítést, kiválasztottam a legvastagabb, leggumisabb tömítést, vettem hozzá fekete Loctite, olaj és hőálló pasztát, levettem a fedelet, kipucoltam a hornyot, lepucoltam a hengerfej peremét, zsírtalanítottam, belekentem a horonyba és a peremre is a pasztát, beleraktam a szelepfedélbe a tömítést, fel az egész, csavarokat lehúztam koppanásig, de nem tovább, és 24 óra száradás. 24 óra elteltével lehúztam a csavarokat nyomatékkal, kiganyéztam a kartergáz járatokat. és lőn világosság, nem folyik.

szóval nem nagy kunszt.

persze hogy ha valami agyatlan megfeszegette már, vagy nem voltak rendesen lehúzva a csavarok (sokan nem húzzák meg őket, nehogy elhajoljon a műanyag. pedig fémbetétes a fedél, 5Nm-el kell meghúzni) és emiatt van tömítetlenség. nomeg ha a kartergáz nem tud szabadon átáramolni a szelepfedélen, akkor valahol ki kell jönnie. alulról nagyon tolják a dugattyúk :P

ja, meg a vezérműtengelyek fölötti félköríves résznél bőven kell pasztázni, hogy jól összefeküdjön a 3 felület.

Tényleg ,az x20 xev-hez a műanyag szelepfedél helyett nincs alu? Vagy valaki akinek lenne egy gyártási rajza a szelepfedélről?esetleg csinálnék egyet

szerintem ez akkora meló, hogy ha csak nem hobbiból szivatod magad, akkor nem éri meg :)

szedd le, pucold el, pasztázd meg jó anyaggal, jó vastag tömítést keress, és jó lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Anno nem szarakodtam a tömítésekkel hanem vettem egy új szelepfedelet. Igaz h hogy kb 60 ezer volt, de tuti.....

az igen :D

én meg megcsináltam 4500ft-ból (paszta+tömítés) :)

(jó, a szagember munkadíját nem számolom, az tanulópénz volt, soha többé nem vittem autót szerelőhöz)

Link to comment
Megosztás:

Gyári alufelnihez milyen csavart kell beszereznem? 2,5 V6 a kocsi. Most lemezfelni van fent, gondolom, azoknak a csavarjaival nem egészséges az alu felrakása.

Milyen hosszú kell? M12 x 1,5-ös a menete?

Attól függ milyen a gyári felni. Pár felniben benne van az acél betét (ha jól tudom, nem mindegyikben), ahhoz nem kell extra csavar, jó a sima lemezfelnihez illő csavar.

Ha valami 3. gyártótól származó felni, akkor kellhet más kúpszögű-hosszúságú csavar.

Persze ha kicseréled, nézz rá, hogy illik-e a kúp a felnibe, illetve forgasd át a kereket miután felrakod a kocsira, nehogy úgy járj mint én :D

Valami kontár babrált a hátsó fékbetétekkel a kéziféknél, és a csavar így elérte a szélüket, jól le is rendezte őket. Úgyhogy cserélhettem a kézifék mechanikáját mindkét oldalon, kompletten. Miután minden újra lett cserélve, rendesen a helyükön, érdekes módon már nem érte el a csavar. Pedig csavar is, felni is ugyanaz volt. Később találkoztam a korábbi tulajdonosra, rákérdeztem, azt mondta, hogy jaaaa, ott van a kocsihoz egy garnitúra rövid csavar is (házgyári, csáléra fűrészelt csavarok). A szerelője adta neki, hogy a hátsó felniket azokkal kell felrakni. Hát ezért :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

skyrangr KÖSZÖNÖM :hiya: a válaszod!Bocsi ha még nem írtam meg! :blush:

A szelepfedél el van repedve onan folyik az olaj,nem tudom érdemes venni bontottat?

Lett még egy hiba ha balra kanyarodok elkezd rángatni,jobbra semmi :omg: kanyarból ki egyenes rángatás 1-2 utána jó! Volt már ilyen valakinek?

Kikészít a ménes :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

skyrangr KÖSZÖNÖM :hiya: a válaszod!Bocsi ha még nem írtam meg! :blush:

A szelepfedél el van repedve onan folyik az olaj,nem tudom érdemes venni bontottat?

Lett még egy hiba ha balra kanyarodok elkezd rángatni,jobbra semmi :omg: kanyarból ki egyenes rángatás 1-2 utána jó! Volt már ilyen valakinek?

Kikészít a ménes :blink:

olvass. feljebb írta Gelko, hogy 60e az új. ha neked megér annyit, akkor vegyél egy újat.

különben bontott az alternatíva.

mindenképp olyat vegyél, amit megnézel, hogy ne legyen se repedt, se görbe (sík felületre leteszed, és ha hullámos, akkor kuka). ha ezt korrektül felrakod, vastag tömítéssel, rendes tömítőpasztával, akkor ugyanolyan jó lesz mint a gyári. ha előtte megcsiszolod, és lealapozod, és lefújod ezüstre, akkor még gyáribb lesz! ;)

hát ebből a hibaleírásból ember legyen a talpán aki megmondja hogy mi lehet a hiba. :)

lehet hogy a diffid szórakozik...

Link to comment
Megosztás:

olvass. feljebb írta Gelko, hogy 60e az új. ha neked megér annyit, akkor vegyél egy újat.

különben bontott az alternatíva.

mindenképp olyat vegyél, amit megnézel, hogy ne legyen se repedt, se görbe (sík felületre leteszed, és ha hullámos, akkor kuka). ha ezt rendesen felrakod, vastag tömítéssel, akkor ugyanolyan jó lesz mint a gyári. ha előtte megcsiszolod, és lealapozod, és lefújod ezüstre, akkor még gyáribb lesz! ;)

hát ebből a hibaleírásból ember legyen a talpán aki megmondja hogy mi lehet a hiba. :)

lehet hogy a diffid szórakozik...

Köszi a gyors választ :icon1: olvastam kösz!Nekem is új ez a rángatása előtte még nem is rángatott hanem meg lódult mintha lepadlóztad volna,most meg bemegyek a körforgalomba és rángat!De csak balra kanyarodva,ki érti ezt!Nem lehet valami a benzinpumpánál? :omg:
Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ :icon1: olvastam kösz!Nekem is új ez a rángatása előtte még nem is rángatott hanem meg lódult mintha lepadlóztad volna,most meg bemegyek a körforgalomba és rángat!De csak balra kanyarodva,ki érti ezt!Nem lehet valami a benzinpumpánál? :omg:

akár még az is lehet. kevés az info, látatlanban akármi is lehet, még a légfék is, avagy a fluxus-kondenzátor ;)

Link to comment
Megosztás:

akár még az is lehet. kevés az info, látatlanban akármi is lehet, még a légfék is, avagy a fluxus-kondenzátor ;)

Ász vagy :D Több infót nem tudok elmondani,mert csak ezt csinálja!Én sem értem :unsure: ha nem kanyarodsz nincs baja!Azért köszi a választ
Link to comment
Megosztás:

Ász vagy :D Több infót nem tudok elmondani,mert csak ezt csinálja!Én sem értem :unsure: ha nem kanyarodsz nincs baja!Azért köszi a választ

esetleg tankban nézd meg, hogy kap-e benzint mindig a szivattyú, felfogatása-csatlakozók rendben vannak-e, stb.

valakinek mintha egyszer lett volna ilyen jellegű problémája már itt...

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt olyanom hogy ha padkán álltam és féloldalas volt az autó nem indult be. Vizszintben már igen. Azt hiszem az balra dölés volt és nem szivta fel a benzint a pohárbol :D

Pedig azt megéri tisztán tartani, mert sokkal könnyebben indul a verda kevesebb üzemanyaggal is. Mi télen szedtük szét az enyémet Mifivel, hát olyan dolgok úsztak benne, mint a mesztelen csigák. Utána okés lett a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Srácok! Van esetleg valakinek véletelnül elfekvőben bal első sárvédő alatti, kerék előtt lévő, lökhárítót tartó, hosszúkás műanyag baszása???

Nekem elv na törve, nem lehet hozzá rögzíteni a dobnál a lökőst, plusz a 3-ból pont a hátsó csavar ami nem tart semmit.

NEm tudom mi a pontos neve.

Megköszönném. Üdv

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=117112171&t=9059299

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.