Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Esetleg valami problémád van,papa?Világít a kontroll lámpám,és?!A fék működik, mi a bajod?A kocsi ezen kívül kiváló műszaki állapotban van,a forgalomba helyezésnél a hatósági vizsgánál csont nélkül átment.Minden fontos dolog ki van rajta GYÁRIRA cserélve.

Nem kritizálni és beszólni kellene, hanem válaszolni egy feltett kérdésre.Ha megy.Ha nem, akkor köszönöm, nem vagyok kíváncsi az egyéb véleményedre!

Inkább nem írom le, kinek gratulálj...

Mesélni otthon kell kis Andersen! Nem működik az ABS-ed és eszedben sincs megjavíttatni. Gondos gazdi vagy! Ja és csont nélkül átment vizsgán, világító ABS lámpával. Nem ISS Andesen vagy, hanem inkább Háry János (feltéve, ha tudod kikről ISS van szó)...

Link to comment
Megosztás:

Mesélni otthon kell kis Andersen! Nem működik az ABS-ed és eszedben sincs megjavíttatni. Gondos gazdi vagy! Ja és csont nélkül átment vizsgán, világító ABS lámpával. Nem ISS Andesen vagy, hanem inkább Háry János (feltéve, ha tudod kikről ISS van szó)...

Nagyra vagy magaddal :icon13: Hogy az én eszembe mi van, és mit tervezek megjavíttatni, azt had döntsem el én.Semmi hasznom nem származik abból, ha olyan IQ-huszároknak mesélnék nemlétező sikeres vizsgákról, mint amilyennek te mutatod magad.Bár,ahogy elnézem, nem nagyon kell annak mutatnod.A fékek tették a dolgukat a padon,ahogy kell.A lámpát pedig betudta annak, hogy éppen akkor volt a nagy jegesedés,és biztos kontaktos lett valamelyik jeladó..Okostojás!Amiről nincs fogalmad, azt ne kommentáld, mert nem jössz ki belőle jól.

Olvasgattam a kommenteidet...fikázni azt remekül tudsz, de segítséget nem sokat kaptak tőled a mezei (l)userek.

Link to comment
Megosztás:

Nagyra vagy magaddal :icon13: Hogy az én eszembe mi van, és mit tervezek megjavíttatni, azt had döntsem el én.Semmi hasznom nem származik abból, ha olyan IQ-huszároknak mesélnék nemlétező sikeres vizsgákról, mint amilyennek te mutatod magad.Bár,ahogy elnézem, nem nagyon kell annak mutatnod.A fékek tették a dolgukat a padon,ahogy kell.A lámpát pedig betudta annak, hogy éppen akkor volt a nagy jegesedés,és biztos kontaktos lett valamelyik jeladó..Okostojás!Amiről nincs fogalmad, azt ne kommentáld, mert nem jössz ki belőle jól.

Olvasgattam a kommenteidet...fikázni azt remekül tudsz, de segítséget nem sokat kaptak tőled a mezei (l)userek.

A helyzet az, hogy neked nincs fogalmad a dolgokról mellé még vetítesz is! Amúgy valóban a te dolgod, mit javíttatsz és mit nem, de akkor minek jössz ide vetíteni? A fórum nem ingyen szerviz, el lett mondva néhányszor! Világító ABS lámpávan nem mész át műszakin, amit írsz mese habbal! Kötelező mindennek rendeltetésszerűen működni. Ez különösen igaz a fékre és ABS-re. Aki megérdemli az kapott elég segítséget 100000x ugyanazt nem fogom leírni. Bár a hozzád hasonlóknak felesleges kommentelni iSS...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy 1999-es 2.5 V6-os B Omegám!

Olyan probléma lépett fel, hogy hidegen szépen elindul 6 hengerrel, de ha odalépek a gázra és nyomatékból kéne neki menni ledadog 1-2 henger. Miután felmelegszik a motor, akkor már alapjáraton is beledadog! Finom gázzal 2000 fordulat felett megint 6 hengeres! Hibakód: nincs fordulatszámjel, de kipróbáltuk új főtengely és vezérműtengely jeladóval is és akkor is kiírta, hogy nincs jel, kábeleit mértem, nincs rajtuk szakadás, a testeken se.

Emellett már az ABS/TC is kivillant a műszerfalra és a kilóméterórám ezért nem is mér, de a laptopot nem is engedi belépni az ABS-be, nincs kapcsolat címszóval, ezért hibát nem is tudunk nézni rajta.

Összegezve: Gyertya, kábelek, jeladók, benzinnyomás, vákum jók de nyomatékból mégis ledadog. Az ABS jeladókra rámértem azok jók. Az egész autón az összes létező csatit és testet átnéztem, csiszoltam, kontaktspray-vel befújtam.

Ha valaki tud segíteni valamit azt előre is megköszönöm!

Csak a sebességmutatód nem mozdul meg a műszerfalon vagy a km számlálód sem megy?

Amíg nincs sebességjel az órától az ECU-nak, ne várjunk sok jót.

Az ABS kockát is cserélném élből.

Az OPcom a többi egységgel kommunikál?

Az élő adatokban minden érték optimális?

Tennék bele 6 új GYÁRI gyertyát és alapjáraton ellenőrizném a gyújtáskábeleket, ha ez sem hoz eredményt, akkor trafócsere.

Link to comment
Megosztás:

Van az a pénz...

Amúgy én is olyan helyre járok, ahol a futóművem nézik át és fékeim.

Mondjuk én nem cipelek olyan ######ságokat magammal, mint ABS, TC és hasonló. :)

Az elektronikai kütyük közül mindegyiket én sem kultiválom, mert nem csodaszer, de az ABS az jó dolog...

Link to comment
Megosztás:

A helyzet az, hogy neked nincs fogalmad a dolgokról mellé még vetítesz is! Amúgy valóban a te dolgod, mit javíttatsz és mit nem, de akkor minek jössz ide vetíteni? A fórum nem ingyen szerviz, el lett mondva néhányszor! Világító ABS lámpávan nem mész át műszakin, amit írsz mese habbal! Kötelező mindennek rendeltetésszerűen működni. Ez különösen igaz a fékre és ABS-re. Aki megérdemli az kapott elég segítséget 100000x ugyanazt nem fogom leírni. Bár a hozzád hasonlóknak felesleges kommentelni iSS...

Apafej!Nekem nem kell vetíteni, elég nagy a te arcod, hogy bevilágítsa a fórumot.Leírtam a tényeket.Ez van.Meg a bárányfelhők a fejedben.Még egyszer megkérdezem: több leszek azzal, ha valótlan dolgot mondok a vizsgáról?Ha magadból indulsz ki, akkor biztos.Kinek képzeled magad, hogy kétségbe vond az állításomat?!Te ahhoz egy senki vagy.Majd ha a "Vasgerebenben" (már ha tudod mi az...) fogsz intézni bármit is utcáról beeső emberként a sok nepper között, akkor szövegelj, hogy vetítek.És képzeld el (ha van egyáltalán mivel) ott aztán megnéznek,átrángatnak mindent, mert nem "fizető vendég" voltam,és kurvára egyben volt a kocsim.És, ha szerintük sem,és más nálad hozzáértőbb szerint sem "húdeegetverő" bajforrás a világító lámpa, akkor úgy is kezelem.Persze, zavar, mert azért van benne ABS, hogy működjön.De ettől még fog a fékem, ahogy kell.

Mégegyszer megkérdem: kinek érzed magad, hogy a fórum működésével kapcsolatban korlátozást emlegess??Ha nem ingyenszervíz, akkor mi a tökömnek vannak a különböző topicok?Azért, hogy a hozzád hasonlóak(hál' Istennek kevesen vagy...) megpróbálják leugatni a kérdezőt?Te, nagyhatalmú sündisznócska!Ugyan, töröltesd már ki a nem csevegős topicot, mert esetleg valaki meg akar spórolni pár ezer forintot azzal, hogy nem szervízbe viszi drága pénzen találgatni, mi a kocsi hibája, hanem itt megkérdezi, hátha valaki tapasztalt már hasonlót és hajlandó megosztani a tudását.Tudtad követni ezt a többszörösen összetett mondatot, vagy esetleg a kedvedért szedjem szét kisebb,egyszerűbb mondatrészekre?

Link to comment
Megosztás:

Csak a sebességmutatód nem mozdul meg a műszerfalon vagy a km számlálód sem megy?

Amíg nincs sebességjel az órától az ECU-nak, ne várjunk sok jót.

Az ABS kockát is cserélném élből.

Az OPcom a többi egységgel kommunikál?

Az élő adatokban minden érték optimális?

Tennék bele 6 új GYÁRI gyertyát és alapjáraton ellenőrizném a gyújtáskábeleket, ha ez sem hoz eredményt, akkor trafócsere.

Se a sebességmutató nem mozdul, se a km számláló nem megy.Indításkor picit megmozdul a mutató, de csak mintha "megrázná magát, h hagyj békén" :)

Már feltúrtam a netet, mik lehetnek a problémák.Jeladók jók.Én is a kocka cseréjére jutottam, csak még nem láttam leszedve a csöves fém kockáról.Mi történik, ha lecsavarozom róla.Úgy tudom, a fékcsöveket nem kell kikötni, ha csak a fekete kiskockát cserélném. Ha tudom, mit várhatok, könnyebben nekiállok.Csak nem szeretném, ha ott a rengeteg tágas helyen széthullana valami.Meg a kicsit melegebb időt várom, hogy jól is érezzem magam közben :) MátéDebrecen-el már pár hete egyeztetünk, csak a logisztikát próbáltam szervezni Debrecenből Pestre.

A többi egységgel kommunikál tökéletesen, csak ABS-t nem találta.

Német autószerelőé volt a kocsi, valóban minden cserélve lett és karban volt tartva.Korához képest nagyon egyben van.Csak állt kb fél évet , mielőtt megvettem,attól korrodálhatott pár dolog bent.

Link to comment
Megosztás:

Csak a sebességmutatód nem mozdul meg a műszerfalon vagy a km számlálód sem megy?

Amíg nincs sebességjel az órától az ECU-nak, ne várjunk sok jót.

Az ABS kockát is cserélném élből.

Az OPcom a többi egységgel kommunikál?

Az élő adatokban minden érték optimális?

Tennék bele 6 új GYÁRI gyertyát és alapjáraton ellenőrizném a gyújtáskábeleket, ha ez sem hoz eredményt, akkor trafócsere.

Nem megy a km számláló sem. Az OPcom az abs/tc-n kívül meg mindennel tökéletesen kommunikál és minden érték a helyén van. 2 hete megkapta a 6 új GM gyertyát meg az új kábeleket is. A trafócserét azt privátba javasolták úgyhogy most az fog jönni.

Köszönöm, hogy valaki normálisan is tud írni, nem pedig ismeretlenül egyből lehülyézni mindenkit és bontószökevénynek nevezni a kocsimat úgy hogy egy karcolás sincs rajta!!!

Link to comment
Megosztás:

Ez a baj. Nem ISS fog megjavulni a bontószökevényed...

Én nem sajnálom az időmet meg a pénzemet az Omegámtól és a hiba nem feltétlenül azért jelentkezik, mert el van hanyagolva egy kocsi, ezért nem értem, hogy miért is kell ilyeneket írnod nekem úgy, hogy nem is ismersz?! Azt hiszem én nem beszólogatni regisztráltam ide és nem "ingyen" szervízért, hanem azért, hátha valaki már rendelkezik ugyanilyen tapasztalatokkal és megosztaná velem, hisz ez az oldal azért jött létre!

És ezt a kommot se azért írom, mert osztani akarlak, csak nem értem, hogy miért kellett egyből lehülyézned amikor felírtam, hogy milyen problémával futottam össze!

Link to comment
Megosztás:

Ez a legédesebb, legcukibb és egyben leglenézőbb beszólás, amivel életemben találkoztam a "te bohóc" után :wub:

Te, nagyhatalmú sündisznócska

Engedelmeddel trollkodáshoz átvenném :hehe:

Amúgy J0hnny nem normális, csak most valami miatt nyugalmi állapotban volt :evilgrin:

Azon meg ne rágj be, hogy bontószökevénynek nevezték a kocsidat - sokan járunk itt bontószökevényekkel -_- ennek csak annyi a lényege, hogy bizonyos autókat más normálisnak nevezett ember már elbontana, de van egy pár hülye, aki nemhogy nem bontja el, de még költ is rá :) ergo te vagy a kocsid megmentője, a messiás, aki megszöktette a bontóból :) ez szép dolog :) hiába értelmetlen, azért szép dolog :D (és ezt nekem nyugodtan elhiheted, egy 33éves öreg vasal járok :) - J0hnny: nem Mocsokra gondoltam :lurker: )

Link to comment
Megosztás:

Az ABS problémákra írtam korábban, hogy nézzétek meg az ABS-kocka nagy elektromos csatiját, nem áll-e benne a víz, ill. az érintkezők nem rohadtak-e ki. Megnézte valamelyikőtök?

Megnéztem, minden lába megvan és nincs korrodálva, adtam neki egy kis kontaktspray és összedugtam...keresem tovább...megyek a jeladókhoz, stb.

Link to comment
Megosztás:

Az szép! Meg gondolom a fóliával és az utólagos xenonnal sem foglalkoznak...

Az ABS-el foglalkoznak, de az utóbbi kettővel nem. Az is igaz, hogy kötsögségnek tartom, mikor az utólagos xenon nem projektoros lámpában van, mert az tényleg vakít. Ezért nem tettem a Rekordba.

Link to comment
Megosztás:

Nem megy a km számláló sem. Az OPcom az abs/tc-n kívül meg mindennel tökéletesen kommunikál és minden érték a helyén van. 2 hete megkapta a 6 új GM gyertyát meg az új kábeleket is. A trafócserét azt privátba javasolták úgyhogy most az fog jönni.

Köszönöm, hogy valaki normálisan is tud írni, nem pedig ismeretlenül egyből lehülyézni mindenkit és bontószökevénynek nevezni a kocsimat úgy hogy egy karcolás sincs rajta!!!

Sztem trafócsere nem oldja meg, de ne legyen igazam. Ha a trafó rossz, akkor a hiba mindig jelen van.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, minden lába megvan és nincs korrodálva, adtam neki egy kis kontaktspray és összedugtam...keresem tovább...megyek a jeladókhoz, stb.

Hátsó jeladókat nézd meg, a sebességjelet azokból számolja az ABS vezérlő.

Az ABS-el foglalkoznak, de az utóbbi kettővel nem. Az is igaz, hogy kötsögségnek tartom, mikor az utólagos xenon nem projektoros lámpában van, mert az tényleg vakít. Ezért nem tettem a Rekordba.

Svédeknél annyira nézik a műszerfalat, hogy engem egyszer újráztattak, egy felvillanó fék-visszajelző miatt.

A gigantikus fék-pumpálástól megcsappanhatott a folyadékszint, és felvillant a piros felkiáltójel.

Szerencsére ilyenkor x nap alatt pótolható a hiányosság, újra szemlézik és kész.

Viszont másik tapasztalat, hogy legutóbb 16.30-ra foglaltam időpontot, 16.25-kor már ott voltam, mérgesek voltak nagyon, merthogy mennének haza, és bosszúból 5 perc alatt lezavarták a vizsgát :D

Igaz, az autóról messziről látszott hogy korrekt, egy ismerősöm 5 éves patika gépét vittem. Nyomtak egy fék-futómű-emisszió mérést (szinte szimultán :D ), pár fotó, néhány adatcella kitöltése a számítógépen, viszlát! :)

Szal ha svédben műszakiztattok autót, csak is utolsó időpontra vigyétek! :D

Link to comment
Megosztás:

Apafej!Nekem nem kell vetíteni, elég nagy a te arcod, hogy bevilágítsa a fórumot.Leírtam a tényeket.Ez van.Meg a bárányfelhők a fejedben.Még egyszer megkérdezem: több leszek azzal, ha valótlan dolgot mondok a vizsgáról?Ha magadból indulsz ki, akkor biztos.Kinek képzeled magad, hogy kétségbe vond az állításomat?!Te ahhoz egy senki vagy.Majd ha a "Vasgerebenben" (már ha tudod mi az...) fogsz intézni bármit is utcáról beeső emberként a sok nepper között, akkor szövegelj, hogy vetítek.És képzeld el (ha van egyáltalán mivel) ott aztán megnéznek,átrángatnak mindent, mert nem "fizető vendég" voltam,és kurvára egyben volt a kocsim.És, ha szerintük sem,és más nálad hozzáértőbb szerint sem "húdeegetverő" bajforrás a világító lámpa, akkor úgy is kezelem.Persze, zavar, mert azért van benne ABS, hogy működjön.De ettől még fog a fékem, ahogy kell.

Mégegyszer megkérdem: kinek érzed magad, hogy a fórum működésével kapcsolatban korlátozást emlegess??Ha nem ingyenszervíz, akkor mi a tökömnek vannak a különböző topicok?Azért, hogy a hozzád hasonlóak(hál' Istennek kevesen vagy...) megpróbálják leugatni a kérdezőt?Te, nagyhatalmú sündisznócska!Ugyan, töröltesd már ki a nem csevegős topicot, mert esetleg valaki meg akar spórolni pár ezer forintot azzal, hogy nem szervízbe viszi drága pénzen találgatni, mi a kocsi hibája, hanem itt megkérdezi, hátha valaki tapasztalt már hasonlót és hajlandó megosztani a tudását.Tudtad követni ezt a többszörösen összetett mondatot, vagy esetleg a kedvedért szedjem szét kisebb,egyszerűbb mondatrészekre?

Ez jóóóó....... :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Apafej!Nekem nem kell vetíteni, elég nagy a te arcod, hogy bevilágítsa a fórumot.Leírtam a tényeket.Ez van.Meg a bárányfelhők a fejedben.Még egyszer megkérdezem: több leszek azzal, ha valótlan dolgot mondok a vizsgáról?Ha magadból indulsz ki, akkor biztos.Kinek képzeled magad, hogy kétségbe vond az állításomat?!Te ahhoz egy senki vagy.Majd ha a "Vasgerebenben" (már ha tudod mi az...) fogsz intézni bármit is utcáról beeső emberként a sok nepper között, akkor szövegelj, hogy vetítek.És képzeld el (ha van egyáltalán mivel) ott aztán megnéznek,átrángatnak mindent, mert nem "fizető vendég" voltam,és kurvára egyben volt a kocsim.És, ha szerintük sem,és más nálad hozzáértőbb szerint sem "húdeegetverő" bajforrás a világító lámpa, akkor úgy is kezelem.Persze, zavar, mert azért van benne ABS, hogy működjön.De ettől még fog a fékem, ahogy kell.

Mégegyszer megkérdem: kinek érzed magad, hogy a fórum működésével kapcsolatban korlátozást emlegess??Ha nem ingyenszervíz, akkor mi a tökömnek vannak a különböző topicok?Azért, hogy a hozzád hasonlóak(hál' Istennek kevesen vagy...) megpróbálják leugatni a kérdezőt?Te, nagyhatalmú sündisznócska!Ugyan, töröltesd már ki a nem csevegős topicot, mert esetleg valaki meg akar spórolni pár ezer forintot azzal, hogy nem szervízbe viszi drága pénzen találgatni, mi a kocsi hibája, hanem itt megkérdezi, hátha valaki tapasztalt már hasonlót és hajlandó megosztani a tudását.Tudtad követni ezt a többszörösen összetett mondatot, vagy esetleg a kedvedért szedjem szét kisebb,egyszerűbb mondatrészekre?

Lájk! :D

Link to comment
Megosztás:

Se a sebességmutató nem mozdul, se a km számláló nem megy.Indításkor picit megmozdul a mutató, de csak mintha "megrázná magát, h hagyj békén" :)

Már feltúrtam a netet, mik lehetnek a problémák.Jeladók jók.Én is a kocka cseréjére jutottam, csak még nem láttam leszedve a csöves fém kockáról.Mi történik, ha lecsavarozom róla.Úgy tudom, a fékcsöveket nem kell kikötni, ha csak a fekete kiskockát cserélném. Ha tudom, mit várhatok, könnyebben nekiállok.Csak nem szeretném, ha ott a rengeteg tágas helyen széthullana valami.Meg a kicsit melegebb időt várom, hogy jól is érezzem magam közben :) MátéDebrecen-el már pár hete egyeztetünk, csak a logisztikát próbáltam szervezni Debrecenből Pestre.

A többi egységgel kommunikál tökéletesen, csak ABS-t nem találta.

Német autószerelőé volt a kocsi, valóban minden cserélve lett és karban volt tartva.Korához képest nagyon egyben van.Csak állt kb fél évet , mielőtt megvettem,attól korrodálhatott pár dolog bent.

Km óra spirál csere!

Ha ez megvan és az ABS kocka is cserélve lett, akkor vesézzük tovább a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.