Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

A következő lenne a probléma a B2-vel. A tankajtó ki van lazulva, nem marad a helyén ezért a központi zár pöcke nem akad bele hanem kilöki mégjobban. Néztem már, hogy hogyan lehet leszedni, de feszíteni lehet rajta valahogy vagy simán cserélni kell kompletten a zsanér házával együtt ?

Link to comment
Megosztás:

A következő lenne a probléma a B2-vel. A tankajtó ki van lazulva, nem marad a helyén ezért a központi zár pöcke nem akad bele hanem kilöki mégjobban. Néztem már, hogy hogyan lehet leszedni, de feszíteni lehet rajta valahogy vagy simán cserélni kell kompletten a zsanér házával együtt ?

Szerintem nem lenne szabad a kp-i zárnak kinyomnia, mivel az ajtónak be kellene kattannia egy fekete műanyagba, ami a kp-i zár pöcke körül van. Nekem pl nem kikopva van, hanem letört az egyik lába :( és azért laza.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, holnap megnézem. Eskövői autó volt, majd teszek fel képet :)

Elvittük egy kozmetikába hogy csinosítsák ki egy kicsit. Políroztatni nem akartuk, mert ősszel fényezni kell úgyis egy két helyen. A gépi waxolást ajánlották, nagyon szép lett. A srác mondta hogy a lámpák elcsúfítják az összképet, 5 perc alatt felpolírozta és olyan lett mint az új...a tartósság persze más kérdés :) Köze meg csak van a dologhoz mert másnap már elállt a fedél...

Link to comment
Megosztás:

Köszi, holnap megnézem. Eskövői autó volt, majd teszek fel képet :)

Elvittük egy kozmetikába hogy csinosítsák ki egy kicsit. Políroztatni nem akartuk, mert ősszel fényezni kell úgyis egy két helyen. A gépi waxolást ajánlották, nagyon szép lett. A srác mondta hogy a lámpák elcsúfítják az összképet, 5 perc alatt felpolírozta és olyan lett mint az új...a tartósság persze más kérdés :) Köze meg csak van a dologhoz mert másnap már elállt a fedél...

polírozással az a baj (legalábbis én azért nem szeretem), mert az elvesz a lakkrétegből... jobb a waxolás ilyen téren, mert az rátesz :)

cégünknél a céges autókon Ditec lakvédelem van, az nagyon patent. van olyan autó, amint 3 éve van rajta, és vadi zsír a fénye, minden egyes mosás után (gépi mosás)!

annyi a trükk, hogy először felpolírozzák (nem mélyen, csak a felületét), majd először lemossák valami hiper pórus-tisztító szmötyivel, aztán tömítik ezeket a pórusokat, és a végén kap egy kemény-wax régetet.

aztán évente ajánlatos ezt az utóbbi lépést megismételtetni, és akkor örökös, mint a nyomor... na persze nem olcsó buli... :)

amúgy 1-2 évet kibír a felpolírozott lámpatest. elvileg lehet rá tolni valamilyen lakkot, de hozzáértő azt mondja, hogy jobb ha lakk nélkül, néhány évente fel van polírozva...

Link to comment
Megosztás:

Jjaaa, hát ha idióták csinálják. Ennyi erővel elmehetnek a karosszériaelemek hézagai iss, vagy lámpabeállítás, vagy a futóműbeállítás iss (jah, az már durva :D :D :D )

Hát azé nem... ha egy kicsit jobban megdörzsöli a fedelet, simán mozoghat annyit, hogy megrottyan a műanyag fülecske... oldalirányba a 'zsanér' nem sokat fog...

Nekem pl tuti hogy attól ment tönkre, hogy egy benzinkutas szarul csukta be. 2x tankolt kutas az Omegába, egyszer a fedelet gányolta el, egy másik alkalommal meg a töltőpisztollyal leverte a festéket a betöltőnyílás alatt... éljen a kagylós kút... ahol meg kell verni a kutast, hogy elengedje a töltőpisztolyt :D

Link to comment
Megosztás:

Hát azé nem... ha egy kicsit jobban megdörzsöli a fedelet, simán mozoghat annyit, hogy megrottyan a műanyag fülecske... oldalirányba a 'zsanér' nem sokat fog...

Nekem pl tuti hogy attól ment tönkre, hogy egy benzinkutas szarul csukta be. 2x tankolt kutas az Omegába, egyszer a fedelet gányolta el, egy másik alkalommal meg a töltőpisztollyal leverte a festéket a betöltőnyílás alatt... éljen a kagylós kút... ahol meg kell verni a kutast, hogy elengedje a töltőpisztolyt :D

Mondom én, hogy idióták...

Link to comment
Megosztás:

Hát azé nem... ha egy kicsit jobban megdörzsöli a fedelet, simán mozoghat annyit, hogy megrottyan a műanyag fülecske... oldalirányba a 'zsanér' nem sokat fog...

Nekem pl tuti hogy attól ment tönkre, hogy egy benzinkutas szarul csukta be. 2x tankolt kutas az Omegába, egyszer a fedelet gányolta el, egy másik alkalommal meg a töltőpisztollyal leverte a festéket a betöltőnyílás alatt... éljen a kagylós kút... ahol meg kell verni a kutast, hogy elengedje a töltőpisztolyt :D

Gyere ide ki... meg sem foghatod a pisztolyt... a kutas nélkül egy csepp nyál nem megy a kocsiba, csúnyán is néztek, mikor - míg a keréknyomást ellenőrizte - megtankoltam az autót, úgy ahogy én szeretem - nem az ajtóig töltve a benzint... - különböző országok, különböző igények :P :D

Link to comment
Megosztás:

Gyere ide ki... meg sem foghatod a pisztolyt... a kutas nélkül egy csepp nyál nem megy a kocsiba, csúnyán is néztek, mikor - míg a keréknyomást ellenőrizte - megtankoltam az autót, úgy ahogy én szeretem - nem az ajtóig töltve a benzint... - különböző országok, különböző igények :P :D

Na itt meg full ellentét :D

olyan, hogy benzinkutas, olyan nincs. Olyan van, hogy eladó/pénztáros. Bent áll a pult mögött, azt ha tankoltál, fizethetsz. de inkább azt se nála, hanem kártyával a kútoszlopon, és húzzál el! :D

Link to comment
Megosztás:

Na itt meg full ellentét :D

olyan, hogy benzinkutas, olyan nincs. Olyan van, hogy eladó/pénztáros. Bent áll a pult mögött, azt ha tankoltál, fizethetsz. de inkább azt se nála, hanem kártyával a kútoszlopon, és húzzál el! :D

Au - madaras tecsónál, meg horvátoknál én is azt preferálom.. gyorsabb, persze ha kifogsz egy balféket akkor nem :P...

Link to comment
Megosztás:

Au - madaras tecsónál, meg horvátoknál én is azt preferálom.. gyorsabb, persze ha kifogsz egy balféket akkor nem :P...

Mondjuk ezért jó a kártyával fizetés. Lehúzod a kártyád, PIN-kód, tankolsz, STOP gomb, utána ha akarod, akkor gombnyomásra blokkot is ad, azt pápá...

Gyors, egyszerű...

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ezért jó a kártyával fizetés. Lehúzod a kártyád, PIN-kód, tankolsz, STOP gomb, utána ha akarod, akkor gombnyomásra blokkot is ad, azt pápá...

Gyors, egyszerű...

egyszerű azoknak akik AC-sek (after Computer ) de nekik sem megy mindig.. sokan a fejüket vakarják, ott állok a kocsi mellett, de nem ám megkérdezné, hogy hogy is működik... ááá Mo... :P

Link to comment
Megosztás:

Egyszer voltam Auchan kúton, beálltam a gyors kútfejhez. Elöttem 3al egy öregebb fószer volt aki sztem akkor jött rá hogy kártyával kell fizetnnie vagy valami hasonló és csak tanácstalanul állt aztán meg tanácsokat kért mindenkitől...na azóta rájöttem hogy nekünk ez még korai...pedig jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is ez fog nyerni. Nem hiszem hogy az ugy. cuccban játszik ez. Ha kell majd kedvezmény és nincs kapcsolat szólj.

Így van. Anno még az elején, amikor még a helyi kapcsolataim nem voltak kiépítve mindent a Csergőből, meg a Müllertől rendeltem. Volt, hogy Feri bátyám személyesen vette fel a rendelést...

Link to comment
Megosztás:

amúgy 1-2 évet kibír a felpolírozott lámpatest. elvileg lehet rá tolni valamilyen lakkot, de hozzáértő azt mondja, hogy jobb ha lakk nélkül, néhány évente fel van polírozva...

Mennyiért políroznak lámpát? Eddig a lakk volt a nyerő, de most van lámpára rakandó UV fólia, több színben. Van áttetsző ISS, állítólag az jó...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer voltam Auchan kúton, beálltam a gyors kútfejhez. Elöttem 3al egy öregebb fószer volt aki sztem akkor jött rá hogy kártyával kell fizetnnie vagy valami hasonló és csak tanácstalanul állt aztán meg tanácsokat kért mindenkitől...na azóta rájöttem hogy nekünk ez még korai...pedig jó lenne.

Nekünk sok minden korai. Látod, azért a dolgok csak engem igazolnak...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer voltam Auchan kúton, beálltam a gyors kútfejhez. Elöttem 3al egy öregebb fószer volt aki sztem akkor jött rá hogy kártyával kell fizetnnie vagy valami hasonló és csak tanácstalanul állt aztán meg tanácsokat kért mindenkitől...na azóta rájöttem hogy nekünk ez még korai...pedig jó lenne.

Ez akkor nem olyan mint egyes MOL-kutakon a Pay & Go? Mert azzal az a bajom hogy előre kéne bepötyögni hogy mennyiért akarok tankolni, és eszerint kell fizetni. Csakhogy én sose tudom mennyi fér még a tankba (mindig telenyomom, nem adott litert veszek adott összegért), vissza meg nem ad pénzt, hanem valami pontokat amit következő alkalommal eltankolhatsz... bonyolult.

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért políroznak lámpát? Eddig a lakk volt a nyerő, de most van lámpára rakandó UV fólia, több színben. Van áttetsző ISS, állítólag az jó...

apám most políroztatott, asszem 2000/db volt. mondta a csóka, hogy lehet lakkozni, de az is bemattul előbb-utóbb, és azt még szar is lecsiszolni róla (emiatt többet is kérne el).

fóliáról nem hallottam még... mondjuk kissé tartanék tőle :)

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor nem olyan mint egyes MOL-kutakon a Pay & Go? Mert azzal az a bajom hogy előre kéne bepötyögni hogy mennyiért akarok tankolni, és eszerint kell fizetni. Csakhogy én sose tudom mennyi fér még a tankba (mindig telenyomom, nem adott litert veszek adott összegért), vissza meg nem ad pénzt, hanem valami pontokat amit következő alkalommal eltankolhatsz... bonyolult.

a kártyás rendszer úgy működik, hogy lehúzod a kártyád, megadod a PIN kódodat, tankolsz, azt amikor végeztél, ráterheli a számládra.

annyi, hogy itt vannak olyan kutak, ahol limites a kártyás fizetés, így csak 800Sek-ig tudsz tankolni (vicces, ez egy régebbről megmaradt érték, amikor ennyiért még tele lehetett tankolni egy nagyobb kocsit... most már nem :D :D :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.