Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én arra lettem volna kíváncsi a szaki mit mondott, mi az oka, mert ha mondott árat akkor tudja a hibát...

Manuális módban sem megy? Gondolok arra, hogy kb 5 másodpercig 2 fokozat között tartod, ekkor (legalábbis az enyém) kilép szerviz fokozatba, és manuálisan kell kapcsolgatnom a sebességeket, (mint egy jó szekvenciális váltó <_< ) - csak semmiféle védelmem nincs.

nem próbáltam,hanem mérgemben kivettem a váltót!!!!!!

a szakik,csak beszélnek mindent,de a vége mindig az,hogy "lehet az is"

Link to comment
Megosztás:

nem próbáltam,hanem mérgemben kivettem a váltót!!!!!!

a szakik,csak beszélnek mindent,de a vége mindig az,hogy "lehet az is"

Való igaz sokminden okozhatja.Ha hibakódot nem dobott rá,akkor valami mechanikai gond.Például az alacsony olajszint is okozhatja,hogy nem tud feljebb váltani.Az automata váltó egy marha bonyolult elektro-hidraulikus motyó,amihez nagyon kevesen értenek igazán.De még nekik is nehéz ránézésre megmondani mi a konkrét probléma.

Link to comment
Megosztás:

Henci. Te véletlenül nem az én kollegám vagy (VPOP)?

A fűtéscsöveket a pollenszűrő felől is lehet szerelni, egy kis ablakon keresztül. Az utastérben nincs gumicső. A légzsáknál csak burkolat van. Az alatt van egy fekete doboz szerű képződmény, ami maga a légzsák. A burkolat alatt vannak csavarok, amik tartják a kesztyűtartót. Torx kulcs kell hozzá, mint majdnem mindenhez az Ominál. Nekem is ki kellene szednem a fűtőradiátort, mert gyenge a fűtésem télen, de még nem szántam rá magam, hogy kiszedjem az egész műszerfalat. Sajnos máshogy tényleg nem megy. Pécsett én is Rolandot ajánlanám. Bár munkával mindig el van havazva.

Szia KOri!

De de kollégák vagyunk:o) még beszéltünk is róla lövészeten hogy új omim van aztán be is jöttek ezek a fránya gondok!

ÓÓÓÓ az a régi jó A omega ha lett volna benne klima még mindíg azt hajtanám.....

H

Link to comment
Megosztás:

nem próbáltam,hanem mérgemben kivettem a váltót!!!!!!

a szakik,csak beszélnek mindent,de a vége mindig az,hogy "lehet az is"

Való igaz sokminden okozhatja.Ha hibakódot nem dobott rá,akkor valami mechanikai gond.Például az alacsony olajszint is okozhatja,hogy nem tud feljebb váltani.Az automata váltó egy marha bonyolult elektro-hidraulikus motyó,amihez nagyon kevesen értenek igazán.De még nekik is nehéz ránézésre megmondani mi a konkrét probléma.

Ezért kérdeztem a dolgot... ugyanis elég "bizalomgerjesztő" ha vki telefon alapján megmondja mi a baja a kocsinak (ok vannak specifikus dolgok, de azért nekem mindig szimpatikusabb, amikor nem mond konkrétumot, mivel azt acsak a szétszerelés után látja)

A szakik meg azért beszélnek róla, mert mi nem értünk hozzá.... És osztom Seniman véleményét, és lehet vmi "bagatel" dolog, pl olajszint is.

Ha szabad kérdeznem milyen sűrűn lát(optt) szervizt a váltó?

Csak mert én pl 55-60 ezrenként adok neki új olajacskát meg szűrőcskét (fogjuk rá kb. 2 évente) ill amikor megvettem azonnal csináltam rajta egy hasonló szervizt.... - A szervízkönyv ellenére... (Csak mert csoró vok.. 500at kifizetni egy javításra <_<)

Link to comment
Megosztás:

Ezért kérdeztem a dolgot... ugyanis elég "bizalomgerjesztő" ha vki telefon alapján megmondja mi a baja a kocsinak (ok vannak specifikus dolgok, de azért nekem mindig szimpatikusabb, amikor nem mond konkrétumot, mivel azt acsak a szétszerelés után látja)

A szakik meg azért beszélnek róla, mert mi nem értünk hozzá.... És osztom Seniman véleményét, és lehet vmi "bagatel" dolog, pl olajszint is.

Ha szabad kérdeznem milyen sűrűn lát(optt) szervizt a váltó?

Csak mert én pl 55-60 ezrenként adok neki új olajacskát meg szűrőcskét (fogjuk rá kb. 2 évente) ill amikor megvettem azonnal csináltam rajta egy hasonló szervizt.... - A szervízkönyv ellenére... (Csak mert csoró vok.. 500at kifizetni egy javításra :huh: )

Ha más nem,ezek után szerelőhöz viszi,legalább a leszerelés költségét megspórolta.Mellesleg az adok veszek topikban árul valaki ilyen váltót minden sallangjával alles zusammen.Ha jól tévedek 60körül kér érte. :D

Való igaz néha bagatell hibák is tudnak sok fejfájást okozni.Nekem az első váltóm melegen elvesztette a hajtást,újrainditva megint ment egy ideig.Kicseréltem,kihajitottam a vastelepre,utána mondta a szaki(Jácint),hogy valószinű,nagyon egyszerű problémája lehetett <_<

Link to comment
Megosztás:

Gabo, látom írtál a népítéletbe.

Nagy részüket már én is átnyálaztam,mit mondjak elég vitatott tipus.Nem hiszem,hogy egyes példányok minősége közt ekkora különbség lenne,úgyhogy inkább arra tippelnék,hogy a tulajok gondoskodásában van számottevő eltérés.Végül is a legstrapabiróbb technikát is gallyra lehet vágni,ha nem törődünk vele.

Link to comment
Megosztás:

Ha más nem,ezek után szerelőhöz viszi,legalább a leszerelés költségét megspórolta.Mellesleg az adok veszek topikban árul valaki ilyen váltót minden sallangjával alles zusammen.Ha jól tévedek 60körül kér érte. :D

Való igaz néha bagatell hibák is tudnak sok fejfájást okozni.Nekem az első váltóm melegen elvesztette a hajtást,újrainditva megint ment egy ideig.Kicseréltem,kihajitottam a vastelepre,utána mondta a szaki(Jácint),hogy valószinű,nagyon egyszerű problémája lehetett :huh:

Engem egy hülye relé szívatott tavaly... felforrt a vizem, mert a magas venti fokozat nem kapcsolt, és persze az idióta mérnök úgy tervezte, hogyha a nagy venti fokozat bekapcsol mert átlépi az X fokot, akkor a kicsi kikapcsol... Ment is a vizem fel rendesen - Persze klíma bekapcs (mopndjuk nyáron alap :D ) meg ráadtama fűtést maxra.... 2 nap volt mire rájöttünk melyik relé szivat... 3500 pénz, de elvitte volna a hengerfejet is... <_< ) Szal tom milyen amikor pár 10 pénz sporolás miatt 100 ak mennek el....

Link to comment
Megosztás:

Nagy részüket már én is átnyálaztam,mit mondjak elég vitatott tipus.Nem hiszem,hogy egyes példányok minősége közt ekkora különbség lenne,úgyhogy inkább arra tippelnék,hogy a tulajok gondoskodásában van számottevő eltérés.Végül is a legstrapabiróbb technikát is gallyra lehet vágni,ha nem törődünk vele.

Így így.... Murphey törvényei mindenkire igazak :huh: Max elodázni vagy megelőzni lehet <_< Sajna sokan úgy értelmezik az "olcsó fenntarthatóságot", hogy egyáltalán nem költenek rá.. aztán jön a vaskosabb számla.... és meglepődnek...

Link to comment
Megosztás:

Kivenni szervízből úgy tudod, hogy koci leállít vár pár mp-t majd beindít...

Nekem a programkapcsoló hülyülésénél csinálta, hogy vagy mindegyik lámpa világított, vagy egyse (igaz csak P-ben, de macerás gyorsan beiundítani, majd ki Neutrálba.... Szal vettem egy kapcsolót :lol:

Hello! Nem sikerült a szerviz fokozatba kapcsolni... :huh: Mert nem tudtam két sebesség fokozat között tartani... :D Vagy én nem csináltam jól vagy ezzel nem lehet, pedig jó lett volna...

Más:

Ma nem akart indulni és akadozott az alapjáratom... fulladozott, meg ilyenek de ha nyomtam neki gázt akkor felpörgött csak az alapjárat volt tré, meg csak padló gázzal indult a vas, meg ilyen apróságok, kitisztogattam a levegő csöveket meg mindent a légtömegmérőn keresztül a két torokig...a jobb torokból "folyt" egy kis olaj...szerintem nem normális, nem baj, aksi saru csere, mert már régi volt a másik, összerak indít,ugyan az a hiba...kivillogtattam... 132 volt a hiba, EGR szelep inkorrekt jel...oké, akkor lehúzom az EGR csatlakozóját indít autó szarakszik, de javul, javul...leállít oké, visszadug és indít autó, vár pár mp és eltűnt a hiba, motor jársz szépen csendesen, normálisan <_< kivillogtattam, 132 129 :D Ki lehet valahogyan iktatni az EGR szelepet, úgy hogy ne legyen hiba kód?Köszike pacsek

Link to comment
Megosztás:

Megint találtam egy okostojást... Vagy csak van egy változata az Ominak, amiről még nem hallottam?

Opel omega caravan MV6 TD

<_< Ez van olyan, mint a múltkori 16V... :huh:

Ez a kérdés eléggé vitatott. Hivatalosan nem volt MV6-os TD, a valóságban mégis csináltak MV6-nak megfelelő felszereltséggel TD-t a sorozat elején. Azonban az Omega 2000 © ből már hivatalosan is lehetett ezt a felszereltséget választani Executive néven bármelyik mocihoz.

Link to comment
Megosztás:

Baj?

Remélem nem írtam nagy hülyeséhgetket... az alkohol vitt rá, szal... ki tudja, ma is ittam, szal nem olvasom át <_<

Dehogy is baj. Örülök, hogy nem csak azok az idióták írnak oda, akik kifogtak egy roncshalmazt. Némelyiken igencsak felhúztam magam. Nem vagyok az aki a fellegekbe magasztalja az Omit, de azért néhány júzer tulzásokba esik.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy is baj. Örülök, hogy nem csak azok az idióták írnak oda, akik kifogtak egy roncshalmazt. Némelyiken igencsak felhúztam magam. Nem vagyok az aki a fellegekbe magasztalja az Omit, de azért néhány júzer tulzásokba esik.

Ezen húztam fel magam én is.... Hordja egy szervízbe amit lepontoz... akko minek hordja oda?.... Meg fikázza a kocsit, közben meg leírja, hogy benyán kívül semmit nem kap... és csodálkozik... Ittam is, oszt bátor lettem leírni ezeket...

Egyébként az ilyennek kívánom, hogy fogjon ki egy tökéletes BMW-t, vagy AUDI-t.... csak a kötelező vízpumpa 2-3 x annyi :huh: hja ő maqjd spóról.. aztán szidja a vasat, mert elszakad a szíj oszt összekavarodnak a szelepek... (Bocs BMW láncos.-.. nem baj nyúlik az rendesen...<_< )

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nem sikerült a szerviz fokozatba kapcsolni... <_< Mert nem tudtam két sebesség fokozat között tartani... :huh: Vagy én nem csináltam jól vagy ezzel nem lehet, pedig jó lett volna...

Sztem vmit nem jól csinálsz, vagy nem elég ideig stb. de azért ne erőszakolgasd. Örülj neki, bhogy jó, mert újonan egy programkapcsi 70 fölött van.... én ocsóbban kaptam :D meg vannak felújítottak 25-45 között...

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nem sikerült a szerviz fokozatba kapcsolni... :huh: Mert nem tudtam két sebesség fokozat között tartani... :D Vagy én nem csináltam jól vagy ezzel nem lehet, pedig jó lett volna...

Más:

Ma nem akart indulni és akadozott az alapjáratom... fulladozott, meg ilyenek de ha nyomtam neki gázt akkor felpörgött csak az alapjárat volt tré, meg csak padló gázzal indult a vas, meg ilyen apróságok, kitisztogattam a levegő csöveket meg mindent a légtömegmérőn keresztül a két torokig...a jobb torokból "folyt" egy kis olaj...szerintem nem normális, nem baj, aksi saru csere, mert már régi volt a másik, összerak indít,ugyan az a hiba...kivillogtattam... 132 volt a hiba, EGR szelep inkorrekt jel...oké, akkor lehúzom az EGR csatlakozóját indít autó szarakszik, de javul, javul...leállít oké, visszadug és indít autó, vár pár mp és eltűnt a hiba, motor jársz szépen csendesen, normálisan <_< kivillogtattam, 132 129 :D Ki lehet valahogyan iktatni az EGR szelepet, úgy hogy ne legyen hiba kód?Köszike pacsek

Szedd le az EGR-t a helyéről, és szabj oda egy vékony lemezt pl sörösdobozból. Azonban ha végleg meghalt a szelep, akkor csere, és utánna lemezelés. Én utóbbi esetbe futottam.

Link to comment
Megosztás:

Szedd le az EGR-t a helyéről, és szabj oda egy vékony lemezt pl sörösdobozból. Azonban ha végleg meghalt a szelep, akkor csere, és utánna lemezelés. Én utóbbi esetbe futottam.

Értem, oké megpróbálom... majd ha megint csinálja megpróbálok szerezni egyet... azt meglátjuk. Ha jól értem, akkor a lemez azért kell, hogy az "új" ne menjen tönkre. Nekem igazából azóta rosszalkodik, amióta beleöntöttem ilyen injektort tisztítót...ha teljesen behal a szelep akkor nem tudom beindítani vagy mi mutatja?Vagy majd megtudom..? :huh: Köszi

Sztem vmit nem jól csinálsz, vagy nem elég ideig stb. de azért ne erőszakolgasd. Örülj neki, bhogy jó, mert újonan egy programkapcsi 70 fölött van.... én ocsóbban kaptam :D meg vannak felújítottak 25-45 között...

Nem tudom mit csinálok rosszul, de vagy egyikben van vagy másikban... a kettő között nem tudom tartani. Akkor inkább nem játszok vele, pedig tök jó lett volna kipróbálni...most jó a váltóm, de még mindig nem cseréltem olajat...pedig már kellene... Na köszike Pacsek <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlő problémám van.

Az első állásban nem töröl, csak halk kattogás hallatszik-gondolom valami relé. A többi állás jól működik.

Ablakmosásnál sem indul el magától. Segítsetek, mit kell megnézzek?

Opel Vectrta B X16XEL 1996

Beírtam a Vectra részbe is ,de nem nagyon jött válasz.

Köszi: units

Link to comment
Megosztás:

Ez a kérdés eléggé vitatott. Hivatalosan nem volt MV6-os TD, a valóságban mégis csináltak MV6-nak megfelelő felszereltséggel TD-t a sorozat elején. Azonban az Omega 2000 &copy; ből már hivatalosan is lehetett ezt a felszereltséget választani Executive néven bármelyik mocihoz.

Hali.

Énis halottam olyat, hogy az MV6 az felszereltség, és nem a motor tipus.

De tény hogy a legtöbb max felszereltséget, a 3000-esbe tolták...

Nekem GL 2.5td, se klima se bőr, se ülésfűtés <_< :huh: :D

Esznek a rozsdabogarak, ajtók alját, arra gondoltam, akkusfúró+drótkorong oszt adok neki... tescós szürke fújósfesték oszt megszórom... addig amig csak a belseje evődik...

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Énis halottam olyat, hogy az MV6 az felszereltség, és nem a motor tipus.

De tény hogy a legtöbb max felszereltséget, a 3000-esbe tolták...

Nekem GL 2.5td, se klima se bőr, se ülésfűtés <_< :huh: :D

Esznek a rozsdabogarak, ajtók alját, arra gondoltam, akkusfúró+drótkorong oszt adok neki... tescós szürke fújósfesték oszt megszórom... addig amig csak a belseje evődik...

Ötlet?

Van a würth-nek valami kutyuléka ami a rozsdád átalakitja fémmé.Nézz utána,hátha segit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ablaktörlő problémám van.

Az első állásban nem töröl, csak halk kattogás hallatszik-gondolom valami relé. A többi állás jól működik.

Ablakmosásnál sem indul el magától. Segítsetek, mit kell megnézzek?

Opel Vectrta B X16XEL 1996

Beírtam a Vectra részbe is ,de nem nagyon jött válasz.

Köszi: units

Biztos az ablaktörlő vezérlő relé kakilt be. Ominál a biztosítéktábla mellett a relék közt az alsósorban a bal szélső.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.