Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

de ki beszél itt 265-ről? :huh: 225 a téma, nemfigyeeesz! :lol:

haj amúgy te sem ^_^ Mert elölvannak csak 225/45 ök, hátul eddig a 35/45 volt, de ugye azt ledobta magáról... Gondolom ezért nézi Tamás a 225-t mert akkor 1 pár elég lenne most hirtelen, és jövőre meg vesz majd egy komplett garnitúrát.

Link to comment
Megosztás:

Az általam adott linken én ÚJ gumit vettem 18 ért (igaz 3 éves, de azt bárhol rád sózzák, ld a Yoko is újonnan került rá 07ben... (ami akkor 3 éves vót)

Nekem volt mindegyik autón használt, és egyikkel sem volt bajom, igaz nem a sarki fűszerestől vettem, hanem állandó gumisomtól (kivéve a yoko-t, mert az szlovének sózták rám... ocóért, ami később már nekem is drága vót)

Ammás.

Egyszer egy télire ráböktem (ugye ezek adott helyen gumis által bevizsgáltak...elvben) aztán a felrakáskor konkrétan elszakadt az oldalánál... azóta inkább új.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket és tanácsotokat kérni egy 96-os x25td-s B Omegával kapcsolatban. A problémám az, hogy menet közben 1500-2500 ford. tartományban erőteljesen rángat a motor bármely fokozatban (magasabb fokozatban kevésbé, de érezhető). Üresben történő fordulatszám növelésnél nem tapasztalható és padlógázas gyorsításnál sem jelentkezik a probléma. Alapjáraton is ven némi egyenetlensége (ami szerintem nem kellene hogy legyen). A sok olvasgatás ellenére sincsen ötletem. :huh: Sajnos hibakódot nem ír. Adagolósnál járt az autó, habár akkor még a menetközbeni rángatás nem jelentkezett, csak a motorbillegés alapjáraton (motorbakok rendben), de ő is csak széttárta a kezét (igaz, megbontás nélkül, szemrevételezéssel). :lol: Amik eddig történtek: lendkerék cserélve lett, légmennyiségmérő és intercooler tisztítva. Látható hibát nem látok (tömítetlenség vagy sérülés).

Ha van ötletetek vagy javaslatotok örömmel fogadom.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Ammás.

Egyszer egy télire ráböktem (ugye ezek adott helyen gumis által bevizsgáltak...elvben) aztán a felrakáskor konkrétan elszakadt az oldalánál... azóta inkább új.

Hja, és hogy ne legyen félreérthető, a szlovénoknál gumiműhely adta el és tette fel az új Yoko gumikat.

Én ezért preferálom a téli és külön nyári felnit, kevesebb b@sztatás a guminak, felninek. (nem mellékesen ocóbb is hosszútávon a fel, leszerelést számítva)

Link to comment
Megosztás:

Hja, és hogy ne legyen félreérthető, a szlovénoknál gumiműhely adta el és tette fel az új Yoko gumikat.

Én ezért preferálom a téli és külön nyári felnit, kevesebb b@sztatás a guminak, felninek. (nem mellékesen ocóbb is hosszútávon a fel, leszerelést számítva)

Nekem is így van, nyárra 17, télre 16.

A faceliftes navi az használható valamilyen formában Mo-on vagy csak Tőlünk nyugatra?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is így van, nyárra 17, télre 16.

A faceliftes navi az használható valamilyen formában Mo-on vagy csak Tőlünk nyugatra?

anno egy emberke aki épp el akarta adni a verdáját nekem, azt mondta hogy van Mo DVD és müködött és annak már jópár éve...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudnám már összeszámolni, hány garnitúra használt gumit koptattam el a versenyautón és az omegán együttvéve,

de nem keveset, elhihetitek ^_^ Nem sok gondom volt velük, és sokat sikerült spórolni jó vételeken az évek során :P

(éppen ma vettem 2db 225/50 Pirelli P7 5mm hibátlan gumit 14e/2db áron :lol: )

A guminál az a jó, hogy lehet rajta látni azonnal, ha valami nem stimmel vele :lol:

Egyébként amit most írtál, hogy akár 20mm elérés is lehet, az azért is vicces, mert tudtommal a jard(és kpm) beleköthet ha nem gyári méret van fent (most ne menjünk bele, hogy ő azt honnan tudja, hogy melyik az) namármost, ha egy nem gyári méretes ugyanakkora mint a gyári méret akkor mi a fütyit akarhat? Pl esetedben, hogy megegyezik a 2 guma átmérője, holott papíron nem .... :huh:

Azokat csak a papírforma érdekli, amúgy meg omega gyári méret volt 195/65R15-től kezdve kb kismillió, úgyhogy csak

a nagyon kirívó eltérésért fognak panaszkodni, ők se tudják, éppen arra mit adtak a gyárban, meg néha a gyár sem B)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudnám már összeszámolni, hány garnitúra használt gumit koptattam el a versenyautón és az omegán együttvéve,

de nem keveset, elhihetitek :lol: Nem sok gondom volt velük, és sokat sikerült spórolni jó vételeken az évek során :lol:

(éppen ma vettem 2db 225/50 Pirelli P7 5mm hibátlan gumit 14e/2db áron :huh: )

A guminál az a jó, hogy lehet rajta látni azonnal, ha valami nem stimmel vele :D

egyetértek....

Azokat csak a papírforma érdekli, amúgy meg omega gyári méret volt 195/65R15-től kezdve kb kismillió, úgyhogy csak

a nagyon kirívó eltérésért fognak panaszkodni, ők se tudják, éppen arra mit adtak a gyárban, meg néha a gyár sem ^_^

Amúgy pl a 235/45 R17 a 3,2es hivatalos gumija (epcben megadja mivel volt gyárilag szerelve, de ezt tudod) no mármost (ugyan "papírforma" de ), sehogy nem jönne ki a 195/65R15 ... Persze ahány gumis lista annyi verzió...

Mondjuk a 2,2re vmi olyan 16os gumát írt, hogy asszem 215/65 R15re adta volna ki a váltóméretét (szintén papíron :P B) )

Link to comment
Megosztás:

Amúgy pl a 235/45 R17 a 3,2es hivatalos gumija (epcben megadja mivel volt gyárilag szerelve, de ezt tudod) no mármost (ugyan "papírforma" de ), sehogy nem jönne ki a 195/65R15 ... Persze ahány gumis lista annyi verzió...

Mondjuk a 2,2re vmi olyan 16os gumát írt, hogy asszem 215/65 R15re adta volna ki a váltóméretét (szintén papíron ^_^ :lol: )

Pl ha megnézed az X20SE omegát, annak volt 195/65R15 gyári mérete (is). Sok mindentől függött

a gyári méret, pl a piactól is, keletre mást adtak, mint németországba pl... ezt meg nem találod meg

az EPC-ben mindig :huh:

Link to comment
Megosztás:

Pl ha megnézed az X20SE omegát, annak volt 195/65R15 gyári mérete (is). Sok mindentől függött

a gyári méret, pl a piactól is, keletre mást adtak, mint németországba pl... ezt meg nem találod meg

az EPC-ben mindig :huh:

Vin alapján elvileg ki kéne, hogy dobja milyen felnivel, gumával adták ki az adott autót. mondjuk nem baj ha agyár se tudja, mert akkor nincs az a hatóság aki bizonyítani tudná a nem gyári jelleget :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudnám már összeszámolni, hány garnitúra használt gumit koptattam el a versenyautón és az omegán együttvéve,

de nem keveset, elhihetitek ^_^ Nem sok gondom volt velük, és sokat sikerült spórolni jó vételeken az évek során B)

(éppen ma vettem 2db 225/50 Pirelli P7 5mm hibátlan gumit 14e/2db áron :huh: )

A guminál az a jó, hogy lehet rajta látni azonnal, ha valami nem stimmel vele :P

Lehet...én akkor is kihagyom.Ha egyszer kinyírok valakit vagy magam miatta akkor nem akarok azon gondolkodni mennyit spóroltam.Gondolom itt se visított hogy leszakad a futófelület. :lol:

De biztos vannak jó vételek.

Link to comment
Megosztás:

Vin alapján elvileg ki kéne, hogy dobja milyen felnivel, gumával adták ki az adott autót. mondjuk nem baj ha agyár se tudja, mert akkor nincs az a hatóság aki bizonyítani tudná a nem gyári jelleget :huh:

A VIN-hez az epc-n az alvázszámot kell beirni?Gondolom a vehicle identity number röviditése.

Link to comment
Megosztás:

A VIN-hez az epc-n az alvázszámot kell beirni?Gondolom a vehicle identity number röviditése.

Egen...

Nem visított a Yokohama előtte, de nem is vette Tamás azt, és ugyanúgy szétnyílt volna alattam 200nál pályán, úgy hogy újonnan vettem, szal maga a gumi szar, nem az hogy használt vagy sem.

Én sem vok híve a használt guminak, de igenis vannak helyek ahol lelkiismeretesen átvizsgálják mielőtt eladják, és nincs nagyobb esélye egy ilyennek, mint a témaindító Yoko leszakadásnak. Az a gumi csak azért került le, mert Korfura menet nem akartam szívni, hogy belém kössenek, hogy ilyen profil mélység miegymás és előtte inkább vettem 1 pár pirellit... ami azóta is fent van a kocsin.. igaz elöl már...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket és tanácsotokat kérni egy 96-os x25td-s B Omegával kapcsolatban. A problémám az, hogy menet közben 1500-2500 ford. tartományban erőteljesen rángat a motor bármely fokozatban (magasabb fokozatban kevésbé, de érezhető). Üresben történő fordulatszám növelésnél nem tapasztalható és padlógázas gyorsításnál sem jelentkezik a probléma. Alapjáraton is ven némi egyenetlensége (ami szerintem nem kellene hogy legyen). A sok olvasgatás ellenére sincsen ötletem. :huh: Sajnos hibakódot nem ír. Adagolósnál járt az autó, habár akkor még a menetközbeni rángatás nem jelentkezett, csak a motorbillegés alapjáraton (motorbakok rendben), de ő is csak széttárta a kezét (igaz, megbontás nélkül, szemrevételezéssel). :lol: Amik eddig történtek: lendkerék cserélve lett, légmennyiségmérő és intercooler tisztítva. Látható hibát nem látok (tömítetlenség vagy sérülés).

Ha van ötletetek vagy javaslatotok örömmel fogadom.

Üdv!

HDK fej biztosan jó? Az okoz ilyen jelenséget.

Link to comment
Megosztás:

Egen...

Nem visított a Yokohama előtte, de nem is vette Tamás azt, és ugyanúgy szétnyílt volna alattam 200nál pályán, úgy hogy újonnan vettem, szal maga a gumi szar, nem az hogy használt vagy sem.

Én sem vok híve a használt guminak, de igenis vannak helyek ahol lelkiismeretesen átvizsgálják mielőtt eladják, és nincs nagyobb esélye egy ilyennek, mint a témaindító Yoko leszakadásnak. Az a gumi csak azért került le, mert Korfura menet nem akartam szívni, hogy belém kössenek, hogy ilyen profil mélység miegymás és előtte inkább vettem 1 pár pirellit... ami azóta is fent van a kocsin.. igaz elöl már...

Oks.

Neked van BOSE cuccos a 3.2-ben?Mert navid nincs olybá tűnik.Gondolom CCRT2008 van benne.Esetleg böszme is van hozzá...?

Ma kifigyelt egy jól bebugyolált kábel a csomitartóban benne felülről...megdobbant a szívem... :huh:

Ja meg találtam egy jó linket...ülésszellőztetés nem volt valóban, de behajtható tükör igen...marha lényeges mi.. :lol:

ITT..

Link to comment
Megosztás:

Oks.

Neked van BOSE cuccos a 3.2-ben?Mert navid nincs olybá tűnik.Gondolom CCRT2008 van benne.Esetleg böszme is van hozzá...?

Ma kifigyelt egy jól bebugyolált kábel a csomitartóban benne felülről...megdobbant a szívem... :huh:

Ja meg találtam egy jó linket...ülésszellőztetés nem volt valóban, de behajtható tükör igen...marha lényeges mi.. ^_^

ITT..

Jaaaj nee,... megint egy lista... mi van az Elegance felszereltségnél? tolatóradar? kb az ötödébe volt, tempomat mint széria? a fele elegance-nak nem volt amit megnéztem, viszont a 90%a speeres volt, esőérzékelőt egyetlen általam megnézett (volt vagy tizensok) Elegance nem látott, ami nem azt jelenti hogy nem létezett, de hogy Mo-n nem ez a lista alapján dolgoztak az tuti :lol: B) :P De komolyan, a hátsó ülésfűtésért vettem meg az autót, ez a 6. 3,2es amihez szerencsém volt, és csak ebben volt kiépítve (itthon) azért belegondolni nem merek hány 3,2es rohangál még Mo-n.. vagy 100 db?... többre nem merném a voksomat tenni...

igen CCRT2008B-m van, mert nem kajtattam navi után, mert nekem tök felesleges (elötte is ezután is jobban bízom a pda-mban :lol: ) mi van hozzá?? böszme?? az mi? az erősítő? hja az van a Bosehoz...

Link to comment
Megosztás:

Jaaaj nee,... megint egy lista... mi van az Elegance felszereltségnél? tolatóradar? kb az ötödébe volt, tempomat mint széria? a fele elegance-nak nem volt amit megnéztem, viszont a 90%a speeres volt, esőérzékelőt egyetlen általam megnézett (volt vagy tizensok) Elegance nem látott, ami nem azt jelenti hogy nem létezett, de hogy Mo-n nem ez a lista alapján dolgoztak az tuti B) :lol: ^_^ De komolyan, a hátsó ülésfűtésért vettem meg az autót, ez a 6. 3,2es amihez szerencsém volt, és csak ebben volt kiépítve (itthon) azért belegondolni nem merek hány 3,2es rohangál még Mo-n.. vagy 100 db?... többre nem merném a voksomat tenni...

igen CCRT2008B-m van, mert nem kajtattam navi után, mert nekem tök felesleges (elötte is ezután is jobban bízom a pda-mban :huh: ) mi van hozzá?? böszme?? az mi? az erősítő? hja az van a Bosehoz...

A fejegység gondolom ua mint a sima CCRT2008 csak az exra cuccok és kábelezés más?Az erősítő hátul hol van elhelyezve?

Riasztó..

Megnéznéd hogy mozgásérzékelők csak az első belső világításba vannak integrálva, vagy vannak a B oszlop felső részén is?

Link to comment
Megosztás:

A fejegység gondolom ua mint a sima CCRT2008 csak az extra cuccok és kábelezés más?Az erősítő hátul hol van elhelyezve?

Riasztó..

Megnéznéd hogy mozgásérzékelők csak az első belső világításba vannak integrálva, vagy vannak a B oszlop felső részén is?

Megnézem, ha el nem felejtem.

A CCRT2008 és B között nem, tom van-e különbség, sajna a simákat eladtam, a mostanit meg nm szedem ki. Az erősítő a csomitérben van a kalaptartó alá felerősítve, vmi mélynyomesszal ha jól láttam, de lehet nem, de jól szól.

Link to comment
Megosztás:

Lehet...én akkor is kihagyom.Ha egyszer kinyírok valakit vagy magam miatta akkor nem akarok azon gondolkodni mennyit spóroltam.Gondolom itt se visított hogy leszakad a futófelület. ^_^

De biztos vannak jó vételek.

Ez ilyen tipikus túlaggódás esete, de mindenkinek a maga véleménye :lol:

Én személyszerint több új rossz gumival találkoztam, mint használt rosszal :huh:

Link to comment
Megosztás:

megnéztem Gabo bazi nagy kerekeit, mint egy traktor kormányzott kerék kicsi a hajtott nagy, már csak az orrsúly kell rá :huh: :lol: ^_^

nekem nem lesz fent széles. Ha kell valakinek vigye az MV6 felniket!

Én maradok a max 205 szélesban azt nem viszi a nyomvályú ami meg felénk igen sok van!

most 195 van rajta és sokkal komfortosabb, sőt Gabo vidd a sport gátlókat is! B)

Link to comment
Megosztás:

megnéztem Gabo bazi nagy kerekeit, mint egy traktor kormányzott kerék kicsi a hajtott nagy, már csak az orrsúly kell rá :huh: :lol: ^_^

nekem nem lesz fent széles. Ha kell valakinek vigye az MV6 felniket!

Én maradok a max 205 szélesban azt nem viszi a nyomvályú ami meg felénk igen sok van!

most 195 van rajta és sokkal komfortosabb, sőt Gabo vidd a sport gátlókat is! :P

azé mi a kicsi, mi a nagy? :lol:

Hm, komoly? most cseréljünk lengéscsillapítókat? :D :D Az a baj, hogy hátra nekem szintszabályzós kőne, az meg nincs bilsteinben B) a rugók meg nem lennének jók, mert a 265 be beleérnének :D

a 17-esre is rakhatsz 205-t! és azért az csak nagyobb kanyarstabilitást ad.... Amúgy a 265 már akkora, hogy nincs nyumvályú... túl széles neki.. nagyobb mint ifakerék :D

Mondjuk benne vok, hogy a 17"es felnikért odaadom a 15"ösöket... de csak pókhálós 15+ os van.. nem baj?...309_1_big.jpg

Link to comment
Megosztás:

várom a további ajánlatokat! :huh:

na a csapágy nem a méret, vissza kell vinnem.

a kézifék pofákról a fékbetétek le voltak szakadva a bal oldalon mindkettő.

a biztosító rugó amiben a szög van fordítva volt benne.

a féltengelyt rögzítő csavarok meg voltak szaggatva, és mivel az inbusz már nem vitte így hegesztettek rá 8-as anyát.

szétszedtük a jobb oldalt is, az valamivel jobb állapotban van.

most megcsináljuk, így viszont csak késő éjjel tudok indulni a Balatonra...teringettét neki használt autó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.