Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szevasztok kollégák, gyereknevelési kérdésben szeretnék tanácsot kérni. Nem tudjuk a kislányunkat elaltatni ebéd után. 2 és fél éves és nagy szüksége lenne a délutáni alvásra, de képtelenek vagyunk rávenni. Ébren lenni sokkal jobb buli, mint aludni (meg is tudom érteni a dolgot). Estére mire eljön az alvás ideje szinte eszméletlenségig elfárad - ezt szeretnénk elkerülni. Nincs valami ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kollégák, gyereknevelési kérdésben szeretnék tanácsot kérni. Nem tudjuk a kislányunkat elaltatni ebéd után. 2 és fél éves és nagy szüksége lenne a délutáni alvásra, de képtelenek vagyunk rávenni. Ébren lenni sokkal jobb buli, mint aludni (meg is tudom érteni a dolgot). Estére mire eljön az alvás ideje szinte eszméletlenségig elfárad - ezt szeretnénk elkerülni. Nincs valami ötletetek?

Pálinkás kenyér... mindig bejön. Mondta anyám.............

:D

:D

:D

:D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kollégák, gyereknevelési kérdésben szeretnék tanácsot kérni. Nem tudjuk a kislányunkat elaltatni ebéd után. 2 és fél éves és nagy szüksége lenne a délutáni alvásra, de képtelenek vagyunk rávenni. Ébren lenni sokkal jobb buli, mint aludni (meg is tudom érteni a dolgot). Estére mire eljön az alvás ideje szinte eszméletlenségig elfárad - ezt szeretnénk elkerülni. Nincs valami ötletetek?

Én viszont azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a piros-arany vagy a kék-ezüst színkombináció tetszik nekem jobban egy karácsonyfa díszítésénél??!! :D :D :D

Bázz, ezt bebuktad! Van amelyik gyerek már 1 éves kora után nem alszik napközben. A miénk 4 éves lesz (atyaég!) lassan, de még mindig durmol 2 órát napközben....

Link to comment
Megosztás:

Én viszont azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a piros-arany vagy a kék-ezüst színkombináció tetszik nekem jobban egy karácsonyfa díszítésénél??!! :D :D :D

Bázz, ezt bebuktad! Van amelyik gyerek már 1 éves kora után nem alszik napközben. A miénk 4 éves lesz (atyaég!) lassan, de még mindig durmol 2 órát napközben....

én lassan 30 leszek, de még mindig aludnék egy pár órát ebéd után... :D :D :D :D

amúgy szerintem a karácsonyfára piros és fehér díszeket rakj, és persze normann fenyőfa, így meg lesz a nemzeti trikolór :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok kollégák, gyereknevelési kérdésben szeretnék tanácsot kérni. Nem tudjuk a kislányunkat elaltatni ebéd után. 2 és fél éves és nagy szüksége lenne a délutáni alvásra, de képtelenek vagyunk rávenni. Ébren lenni sokkal jobb buli, mint aludni (meg is tudom érteni a dolgot). Estére mire eljön az alvás ideje szinte eszméletlenségig elfárad - ezt szeretnénk elkerülni. Nincs valami ötletetek?

Vezérléscsere.

Link to comment
Megosztás:

Sógorom 3.0V6-ja 12,5-13 körül eszik gázból úgy, hogy naponta használja és kb 7-8 km-t megy egyszerre. Igaz, az övé benzinnel indít.

Ha vkinek ennyire számít a fogyasztás, vegyen egy 8 szelepest gázzal.

Igaz,de decemberben mikor volt az a nagy hófúvás és elakadtam hegymenetben a fél méteres hóban egy 5-ös BMW miatt,(ott kapott a pofája a gépezetnek), megis látszott a fogyasztásomon majdnem 14 liter lett. ;( :D

Pontosan 15km.azt se tudja, hogy milyen messze lakok az anyósától.hallatlan. :)

Link to comment
Megosztás:

Korrekt az idézőjel. Köztudott, hogy neked mást jelent az a szó :D :D :D amúgy meg 72-es születésű vagyok szóval ezt is benézted bocs. :omg: De semmiképp se add fel barátom ! Sok sikert az erőlködéshez ! :D :D :D

1. Veled ellentétben én mindig korrekt vagyok...

2. Megint csak te nézted be, de sebaj...

3. Nekem nem szokásom erőlködni, veled ellentétben...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom,elég blőd kérdést teszek most fel,de nem találkoztam még ilyennel és nem akarom,hogy baj legyen.

Azt vettem észre,ha üzemmeleg a motor,akkor ha gurulok mondjuk szép lassan a lámpához és üresbe is teszem,1000 az alapjárat,de amint megáll az autó,750-re visszaesik.Ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom,elég blőd kérdést teszek most fel,de nem találkoztam még ilyennel és nem akarom,hogy baj legyen.

Azt vettem észre,ha üzemmeleg a motor,akkor ha gurulok mondjuk szép lassan a lámpához és üresbe is teszem,1000 az alapjárat,de amint megáll az autó,750-re visszaesik.Ez normális?

Igen. Mivel alapjáraton gurulsz, ami 750 körül van, de ehhez sebességben gázt kell adni, amit az alapjárat állító motorral tesz meg. Ha hirtelen kinyomod üresbe megszűnik a motor terhelése, és felpörög, majd visszaáll az alapjárat a normálisra.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Mivel alapjáraton gurulsz, ami 750 körül van, de ehhez sebességben gázt kell adni, amit az alapjárat állító motorral tesz meg. Ha hirtelen kinyomod üresbe megszűnik a motor terhelése, és felpörög, majd visszaáll az alapjárat a normálisra.

hideg motornál meg ugye azért nincs, mert akkor még alapjárati emelt fordulatszámon jár a motor... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolom,elég blőd kérdést teszek most fel,de nem találkoztam még ilyennel és nem akarom,hogy baj legyen.

Azt vettem észre,ha üzemmeleg a motor,akkor ha gurulok mondjuk szép lassan a lámpához és üresbe is teszem,1000 az alapjárat,de amint megáll az autó,750-re visszaesik.Ez normális?

A kérdés nem, az alapjárat igen. Ha gondolod kifejtem részletesen...

Link to comment
Megosztás:

hideg motornál meg ugye azért nincs, mert akkor még alapjárati emelt fordulatszámon jár a motor... :)

Oké,köszi,most már értem a folyamatot.

Akkor nem kell aggódnom.

Lassan viszont eljött az olajcsere ideje.

Elvileg friss olajcserével vettem az autót és szép arany színű is volt,mikor elhoztam,de eldöntöttem,nem kockáztatok és 5000km után lecserélem a mostanit.

Tudtok mondani márkát,mit rakjak bele? 5w40 kell bele?

Castrol Magnatecet használtam eddig többi autóban,de ha mondtok valami beváltabbat...

Nomeg 5 lityó elég bele?Vagy mégtöbbet elnyel?

Link to comment
Megosztás:

Oké,köszi,most már értem a folyamatot.

Akkor nem kell aggódnom.

Lassan viszont eljött az olajcsere ideje.

Elvileg friss olajcserével vettem az autót és szép arany színű is volt,mikor elhoztam,de eldöntöttem,nem kockáztatok és 5000km után lecserélem a mostanit.

Tudtok mondani márkát,mit rakjak bele? 5w40 kell bele?

Castrol Magnatecet használtam eddig többi autóban,de ha mondtok valami beváltabbat...

Nomeg 5 lityó elég bele?Vagy mégtöbbet elnyel?

Kinek mi ízlik! Nekem pár szerelő azt mondta hogy Gyári GM olajat soha!! (ezt egy opel szervizben dolgózó szaki mondta) mert hogy állítólag ezeket újrahasznosított oljaból csináják..

Én Shell-t használok, ez az ami árban is elfogadható mégse olyan rotty!

Amit tuti nem tennék bele az az 5W, ilyen hideg soha nem lesz, a moci meg mire fel melegíti az olajat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.