Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


azym

Recommended Posts

Én is eco-val fűtök és fuvatok levegőt, amióta a kolléga elmagyarázta, hogy a klímát az A-val kapcsolom be és hát a fogyasztás is több akkor gondolom klímával,de szerencsére még az autóval ismerkedés elején kiderült ez és azóta így használom.

Nyáron csak akkor A ha kell a klíma és még télen sem kell kapcsolnom párátlanítani kopp-kopp-koppp :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint télen az eco gombot kell bekapcsolni és lesz fűtés plusz felmegy a vízhőfok is!

Na mondjuk egy termosztát cserét azért ejtsél meg a verdán, mert az enyém röhögve tud fűteni bekapcsolt klímával is (kikapcsolt ECO-val, ha úgy tetszik). Éppen az benne a poén, hogy így, meleg és száraz levegővel másodpercek alatt lehet leröppenteni a párát a szélvédőről.

Nekem is ugyanígy elindul a klímaventi, és kb. 10-15 fokkal visszahűti a vizet, de aztán a termosztát szépen tudja ezt szabályozni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt jól meg csavartad :D Az A mint autómata, használhatod eco mellett is mert az azt szabályozza hogy ha mondjuk beállítasz 27 fokot, és hagyod A-n akkor tartja az adott fokot. Ha kell kapcsolgatja fel le a venti fokozatokat.

Én is eco-val fűtök és fuvatok levegőt, amióta a kolléga elmagyarázta, hogy a klímát az A-val kapcsolom be és hát a fogyasztás is több akkor gondolom klímával,de szerencsére még az autóval ismerkedés elején kiderült ez és azóta így használom.

Nyáron csak akkor A ha kell a klíma és még télen sem kell kapcsolnom párátlanítani kopp-kopp-koppp :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na mondjuk egy termosztát cserét azért ejtsél meg a verdán, mert az enyém röhögve tud fűteni bekapcsolt klímával is (kikapcsolt ECO-val, ha úgy tetszik). Éppen az benne a poén, hogy így, meleg és száraz levegővel másodpercek alatt lehet leröppenteni a párát a szélvédőről.

Nekem is ugyanígy elindul a klímaventi, és kb. 10-15 fokkal visszahűti a vizet, de aztán a termosztát szépen tudja ezt szabályozni.

Igen de hogyha hosszab ideig használod a klímát neked nem hűl vissza teljesen a hűtővíz?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Én azt is észre vettem hogy nem feltétlen a termostat a rossz hanem maga a termó ház kikopik a záráésnál és áttenged pont annyit hogy nem tud felmelegedni rendesen

3 év 3 termosztát nálam, nem kopott ki egyik sem mégis hideg volt a motor, egyszerűen nem a legjobb konstukció lehet mert ezzel mindenki bajlódik.

Link to comment
Megosztás:

3 év 3 termosztát nálam, nem kopott ki egyik sem mégis hideg volt a motor, egyszerűen nem a legjobb konstukció lehet mert ezzel mindenki bajlódik.

Nekem 2 termó ház is van itthon és mindkettő átenged csak hajszálnyit de átenged.azon a részen ahova zárna a tányér 1cm hosszan kb 1mm hézag ezt csak lámpával áttvilágítva látni igazán 2 termosztátom is van itthon mindkettő jó höfokon nyit nekem 75 fok nál nem megy feljebb csak ha kb 4,5 -5 fok van odakint vagy huzamosabb ideig megyek parton felfele,nyáron minden jó.tegnap kicsit megmaróztam a felfekvő részt hát most teszt alatt lessz.

Egyébként nem véletlen árulják a termosztátot a házzal együt szinte mindenhol,együtt kéne cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én soha nem párátlanítok klímával. Rá teszem melegre, és résnyire lehúzom az ablakot.

Nekem az 1.7 Isuzu donor kocsiban nem volt semmi hőérzékelős kapcsoló, szóval abban a klíma mindig kapcsolható.

De pl amiben nem kapcsolható 4 fok alatt, abban hogy párátlanítasz?

Link to comment
Megosztás:

Csak hát úgy nem olcsó.

Nekem 2 termó ház is van itthon és mindkettő átenged csak hajszálnyit de átenged.azon a részen ahova zárna a tányér 1cm hosszan kb 1mm hézag ezt csak lámpával áttvilágítva látni igazán 2 termosztátom is van itthon mindkettő jó höfokon nyit nekem 75 fok nál nem megy feljebb csak ha kb 4,5 -5 fok van odakint vagy huzamosabb ideig megyek parton felfele,nyáron minden jó.tegnap kicsit megmaróztam a felfekvő részt hát most teszt alatt lessz.

Egyébként nem véletlen árulják a termosztátot a házzal együt szinte mindenhol,együtt kéne cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Igen valóban nem olcsó,szerintem az emberek nagy része csak a termo-t cseréli ami érthető.

Csak arra irtam hogy az is lehet probléma a nem kellően felmelegedő motorra .nembiztos hogy minden esetben megoldás a termo csere lehet a ház a hibás.

Csak gondoltam azért ezt is jó tudni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én kompletten cseréltem mindig, sőt nem is tudtak másképp hozni sem. Mellesleg mi romolhat el a házában??? Szerintem semmi... nem egy bonyolult vagy kopásra érzékeny alkatrész.

Ahol írod, hogy hátenged, ott nem a ház kopik 1mm-t ami elég durva lenne vagy pl nálami s 1 év alatt, hanem annyival kevesebbet zár a termosztát része.

Link to comment
Megosztás:

Én kompletten cseréltem mindig, sőt nem is tudtak másképp hozni sem. Mellesleg mi romolhat el a házában??? Szerintem semmi... nem egy bonyolult vagy kopásra érzékeny alkatrész.

Ahol írod, hogy hátenged, ott nem a ház kopik 1mm-t ami elég durva lenne vagy pl nálami s 1 év alatt, hanem annyival kevesebbet zár a termosztát része.

Ez bizony Dícséretes csak ezt a mai világban egyre kevesebben tehetik meg bármenyire szeretik az autójukat.Mert nem akartak hozni maga a termó 3000 körül van.Nem elromlik hanem kikopik.

Lehet egy kicsit többször találkoztam ilyen jellegü hibával mint más de nem magyarázkodom a képek magukért beszélnek

Nem a termo zár kevésbé hanem a ház és a termo közötti felfekvö része kopik meg.Nézz meg majd ha oda kerülsz egy uj házat meg nézd meg azt amit kivesznek a tiedből már az 1 éves házon is vannak jelei a kopásnak csak nem ekkora :rolleyes:

thumb-9BFD_4F118CE0.jpg látni azt a kis kopást a HÁZ részen

thumb-DB02_4F118CE0.jpg talán igy jobban látni hogy is kopik ki a ház

thumb-DDA8_4F118CE0.jpg

És itt látni hogy mennyit is engedhet átt a kopás miatt és nem azért mert nem zár rendesen a termo ugyanis az egy vadi új termosztát ami jelenleg az enyémben van.

Akkor ELÉG DURVA?????? :huh: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom nálatok hogy van a termosztát, nálam az égvilágon semmi nem kopik meg abban, de főleg nem a termosztátház :rolleyes: Nem mozog ott semmi, tehát megkopni sem tud. A termosztátban egy műanyag elem nyomódik neki a fémnek így zár. Ez a műanyag az állandó forróságtól elfáradt, és szétmállott. Ezután már nem zárt tökéletesen, persze a hőre táguló mechanikája ugyanúgy működött tökéletesen utánna is. A termosztát külső pereme pedig be van kenve tömítő pasztával, hogy azt megkerülve még véletlenül se tudjon átjutni a víz. Ugyanezzel a módszerrel szereltem vissza is.

Link to comment
Megosztás:

Na de érted... mitől kopik ki ha hozzá sem ér??? Erre válaszolj :lol:

Koptatni ellenben csak úgy tudja, hogy hozzá is ér szóval így nem jön össze a dolog szerintem.

Majd megnézem az eredetit, az is megvan, 13 évig benne volt :D

Ez amit most látsz ez egy vadi új termosztát,a régi ami benne volt az kicsivel jobban zár de az is áttenged.

Nem ülök a termo házban igy nem látom,nem akarok találgatni mert Adam1 rögtön betámad :rolleyes:

Gondolom ha valami kosz kerül bele majd onnan már a viz surlódása és egyre nagyobb nagyobb a rés nem tom,a lényeg a végeredmény.

De az látható a képeken hogy bizony kopik,ne kérdezd a miértjét autot szerelek nemvagyok fizikus :huh: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom nálatok hogy van a termosztát, nálam az égvilágon semmi nem kopik meg abban, de főleg nem a termosztátház :rolleyes: Nem mozog ott semmi, tehát megkopni sem tud. A termosztátban egy műanyag elem nyomódik neki a fémnek így zár. Ez a műanyag az állandó forróságtól elfáradt, és szétmállott. Ezután már nem zárt tökéletesen, persze a hőre táguló mechanikája ugyanúgy működött tökéletesen utánna is. A termosztát külső pereme pedig be van kenve tömítő pasztával, hogy azt megkerülve még véletlenül se tudjon átjutni a víz. Ugyanezzel a módszerrel szereltem vissza is.

A miénken nincs müanyag gyürü meg ilyenek it a tányér közvetlen az alu házzal érintkezik itt nincs bekenve semmi tömitő anyaggal igy ha van egy kis rés akkor ott áttenged

Link to comment
Megosztás:

A miénken nincs müanyag gyürü meg ilyenek it a tányér közvetlen az alu házzal érintkezik itt nincs bekenve semmi tömitő anyaggal igy ha van egy kis rés akkor ott áttenged

Akkor lehet, be kéne kenni.

Veki mellett 120-as Skodán szereltem termosztátot, de azon is ugyanígy volt megoldva.

Link to comment
Megosztás:

X17DT-ben ilyen a termosztát:

442529850IMG02063-20120115-1117_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fekete gyűrű körbe tele van repedésekkel, egy darab ki is törött belőle, most már ott enged át. Ezért kellett cserélnem november végén.

Ez a termosztát úgy működik gyárilag, hogy először az 1-essel jelölt helyen keletkezik rés 84°C-nál, ott már elkezd átfolyni a víz, majd a 2-es pont kezd nyitni, 87-88 °C környékén. Jó megoldás, nem kezd el hintázni a mutató (ezzel együtt a motorhőfok), hanem szzépen fokozatosan melegedik be a motor. Jól kitalálták a japánok... Éppen ezért becsapós a dolog, mert lassan elkezd melegedni a hűtőre menő cső, viszont a termosztéát ettől még nem rossz :rolleyes:

Az 1-es helyen lévő műanyag betét az már nyár elején elfáradt, és kihullott onnan, egy megfelelő méretű "O" gyűrűvel pótoltam. Ekkor még jó is lett, nem engedett át.

1028826069IMG02066-20120115-1118_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt pedig látszik, hogy körbe volt pasztázva a termosztát széle körbe.

IMG02064-20120115-1117_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

X17DT-ben ilyen a termosztát:

A fekete gyűrű körbe tele van repedésekkel, egy darab ki is törött belőle, most már ott enged át. Ezért kellett cserélnem november végén.

Ez a termosztát úgy működik gyárilag, hogy először az 1-essel jelölt helyen keletkezik rés 84°C-nál, ott már elkezd átfolyni a víz, majd a 2-es pont kezd nyitni, 87-88 °C környékén. Jó megoldás, nem kezd el hintázni a mutató (ezzel együtt a motorhőfok), hanem szzépen fokozatosan melegedik be a motor. Jól kitalálták a japánok... Éppen ezért becsapós a dolog, mert lassan elkezd melegedni a hűtőre menő cső, viszont a termosztéát ettől még nem rossz :rolleyes:

Az 1-es helyen lévő műanyag betét az már nyár elején elfáradt, és kihullott onnan, egy megfelelő méretű "O" gyűrűvel pótoltam. Ekkor még jó is lett, nem engedett át.

Itt pedig látszik, hogy körbe volt pasztázva a termosztát széle körbe.

Na igen akkor már értem mire mondod hogy pasztázzuk körbe.----Na ez nálunk nem lehetséges mivel nálunk nem a termosztát közepe ami nyilik mint neked és a nagy tányér marad neked egy helyben ,hanem nekünk a nagy tányér ami neked körbe van pasztázva az nyilik és zárodik tehát nekünk az mozog nyit zár.

Nekünk az nyilik ami neked fixen áll egyhelyben

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.