Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Megnéztem a sógorom gépét (szintén Vectra csak pár hónappal öregebb, még facelift előtti) ott is ez a sorrend! :)

1-3-4-2-vel nem indul el. :lol:

Ötlet?

Jó helyről mennek jó helyre a gyújtáskábelek? Milyen fajta gyújtás? Milyen motor? Biztos, hogy nem más baja van?

Nekem pl. valami szivogatja az akksit és amikor azok a nagyobb hidegek voltak meg majdnem egy hetet is állt a kocsi, teljesen lemerült.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kérdésem a következő lenne, hogy van egy 1994-es 1.6i, X16Sz-es motorkodú opel vectra a-m. Cserélni akarok benne motorvezérlőt, és lenne egy csak annyi a különbség hogy az egy 1994-es 1.6i opel astrában volt, de annak is X16-os motorkódja volt. Kérdésem a következő lenne, hogy megfelelő lenne-e a Vectra A-ba. Vagy ha valaki tud elérhető áron hibátlan motorvezérlő egységet egy 1994-es 1.6i X16Sz motorkódú opel vectra A-hoz az írjon. Előre is nagyon szépen köszönöm. Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Na vasárnap született egy új hiba a technikában :lol:

A futóműves mizéria miatt 2 nap alatt max 1,5 percet járt az autó, de ez kb 3-4 beindítás volt, na ezt meg ugye nem szeresse...

Vasárnap indulnék egy viszonylag hosszabb útra és indítás után 3 henger szépen muzsikál, de a 4.ik (mint utólag kiderült tényleg a 4.ik) nagyon nem akart menni... Jött a Polskinál már jól megszokott gyertya pucolás és láss csodát: működik. Gondoltam ennyi...

Hát nem, sajnos nem. Tegnap este esedékessé vált az olajcsere. Miután kicseréltem az olajat és be akartam állni a helyére, megint elkezdte az 1000-es Suzuki feelinget (3 henger powaaa).

Gyertyát kiszedve semmit sem láttam rajta (csak benzint, de az jó).

Aztán ugorjuk most át a másik gyertyát, a másik gyertyakábelt egészen a másik gyújtástrafóig...

Mert tudniillik ez makkant meg nálam. Asszonyét bedobtam gyorsba próbára és tökéletesen működött mind a 4 hengerecske.

Ha visszadugtam az enyémre akkor megint csak Suzukim volt, hiába lemezlovaskodtam a kábelekkel és a csatlakozókkal, nem volt változás (ergo azok jók).

Ma reggel sem volt jobb a helyzet, így marad az új Trafó vétel... BERU volt a legígéretesebb ár/érték arányban.

Sorry a hosszú postért, gondoltam hátha hasznos lesz valakinek

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Nos, egy C16NZ Vectra a gépem, mostanában betegeskedik. :) 1992-es évjárat, 320.000 km.

A tünetek: indításkor felpörög, majd szabálytalan az alapjárat, amíg 1 perc múlva vészprogramra nem kapcsol.

Ill. menet közben is előfordul, hogy amikor üresbe teszem felpörög (néznek is rám a lámpánál). ;) Ez akkor, ha simán indul, mondjuk ha meleg a motor.

Erőtlen is kissé, nyomom a gázt és gondolkodik, menjek vagy ne menjek, viszont egyszer csak elindul, pedig nem is nyomom neki jobban.

Hibakódjai: 45 lambda-szonda benzin-levegő keverék dús ill. mától már 42 is elektronikus gyújtásállítás nem működik (ma kipucoltam az alapjárat állító motort, elég koszos volt; de az injektort is kitisztogattam a múlt héten, hátha segít)

Az egyik szaki szerint a lambda-szonda hibajelet kb. 15 más hiba is kiválthatja. :D

Most jobban állok idővel, mint pénzel, ezért megpróbálok itthon minden hibát végig zongorázni, hátha csoda lesz belőle.

Helló!

Nekem is ilyen gépem van ez a jelenség nálam is fennáll hidegen és melegen is bár ritkán, de csinálja. Nálam ugyan felpörög az alapjárat majd amikor úgygondolja visszaáll normálisra, lámpánál tényleg ciki ;) és ez együtt jár a másik jelenséggel amit említettél rálépsz a gázra és gondolkodik én cseréltem lambdaszondát volt hibakódom check lámpa elaludt hiba maradt nem tudom mi okozhatja. Ugyan a fordulatszám felpörgést tényleg ritkán csinálja de az erőtlenség és az hogy rálépek a gázra és nem reagál rögtön az megmaradt,remélem rájössz,mert én is nagyon kíváncsi vagyok és megköszönném ha megírnád.

Link to comment
Megosztás:

Most jutott eszembe, hogy Asszonyén a folytószelep potenciometer (gázpedálállás érzékelő), csinálta hülyeségeket. Nem lehetett finom gázt adni, mert szar jelet kapott a ECU ettől az érzékelőtől. Hibakód nem volt, de csere után sokkal sokkal finomabb és kezesebb lett az autó.

Ezek a felpörgések az alapjárati moci és az EGR szelep puceválás után nálunk elmúltak.

Más: Mostanában meg megint elkezdte a 92-es hibát dobálni meleg mocinál (Vez.tengely jeladó)... :) sacc 1,5 éves a mostani benne...

Link to comment
Megosztás:

Most jutott eszembe, hogy Asszonyén a folytószelep potenciometer (gázpedálállás érzékelő), csinálta hülyeségeket. Nem lehetett finom gázt adni, mert szar jelet kapott a ECU ettől az érzékelőtől. Hibakód nem volt, de csere után sokkal sokkal finomabb és kezesebb lett az autó.

Ezek a felpörgések az alapjárati moci és az EGR szelep puceválás után nálunk elmúltak.

Más: Mostanában meg megint elkezdte a 92-es hibát dobálni meleg mocinál (Vez.tengely jeladó)... :) sacc 1,5 éves a mostani benne...

Thanks!

Akkor tuti,hogy kicserélem,mert elég bosszantó, bár még nem tudom hol is van :D de meglesz köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

Thanks!

Akkor tuti,hogy kicserélem,mert elég bosszantó, bár még nem tudom hol is van :) de meglesz köszi az infót.

Sorry, de nem emlékszem, hogy írtad e: alapjárati motor már ki lett tisztítva? Ha nem, akkor érdemes lenne azzal kezdeni, mert az ingyen van :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok nekem van egy problémám megvettem az autot semmi baja nem volt megtudtam hogy ha ráadom a gyujtást világitania kell a tőltésjelzőnek beinditás után el kell aludjon nekem nem világitott soha rákőtőttem egy testkábelt a generátorra mert azt mondták nincs test most világit ha ráadom a gyujtást DE AKKOR IS VILÁGIT FOLYAMATOSAN HA BEINDITOM A MOTORT mi lehet a baj,

Link to comment
Megosztás:

sziasztok nekem van egy problémám megvettem az autot semmi baja nem volt megtudtam hogy ha ráadom a gyujtást világitania kell a tőltésjelzőnek beinditás után el kell aludjon nekem nem világitott soha rákőtőttem egy testkábelt a generátorra mert azt mondták nincs test most világit ha ráadom a gyujtást DE AKKOR IS VILÁGIT FOLYAMATOSAN HA BEINDITOM A MOTORT mi lehet a baj,

Töltést kéne mérni, mert valószínűleg nincs. Aztán az lehet már sok mindentől. Fesz szab, dióda, stb.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a lambdaszondát. ;)

Az új hibakódok:

13 (nem értem, mert biztos jó, kipróbáltam az Astrában és ott rendben volt)

33 szívócső feszültség nagy (? eddig ilyen nem volt)

35 alapjárati töltés szabályzó rossz (ez se volt)

és továbbra is lefullad egy perc alatt. :D

A gyertyákat holnap szedem ki, mert lenn hagytam a papánál a kulcsot hozzá. :)

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Azóta; szétszed újra, összerak, hibakód CSAK 33. És fullad. ;)

WTF!!! :D

Megint kapok az asszonytól, aztán lehet megint HTK.ni, hogy bírjon. ;) ;)

Uhh bakker, az nagyon nem jó...

A fulladás ugyanolyan, mint volt, vagy változott valami? Nem írtad, de gondolom levetted a sarut legalább egy kicsit, igaz? Dyrasennek volt hasonló gondja (ha jól emlékszem :P ) amikor szondát cserélt. Levette a sarut és "újraindult a rendszer", utána pöpec volt már minden.

Bizza' nehéz ez az Asszonyi élet ;)

Mit hallgattam én is télen (pedig az Övét csináltam) mikor a -10-ben kint reszeltem a technikát mert nem volt fűtés. :)

Link to comment
Megosztás:

kicseréltem a fesszabályzót+szénkeféket de még mindig nem jó 12.6 csak a feszűltség az akksiba valoszinűleg teljes generátor javitás lesz a vége

Még egy jótanács:

Én az akksisarukat és a testkábeleket megtakarítanám a helyedben még a felújítás előtt.

Link to comment
Megosztás:

Már azon gondolkodom, teszek bele áramtalanító kapcsolót és nem szedem le minden nap 3x a sarut. ;)

Szóval meg volt már :)

Az kemény... Hát ilyenkor szoktam a motortér fölé állni és az "istenisugallatra megtalálni a hibát" :D

Csak találgatni tudok, mert egyszer láttam ilyen motort, de azt is csak pár percig ;)

Szóval Map szenzor hiba (33), a csatijára less rá, lehet ott van valami kontakthiba, vagy zárlat.

Még egy dolog:

Ha beindítod és felpörgeted a motort és hirtelen leveszed a gyújtást és még addig visszarakod amíg forog a moci, utána is fullad?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.