Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy az A Vectra x20xev kivitelében volt már imobilájzeres francnyavaja ami nálkül nem tudom beépíteni másik autóba? A másik kérdés hogy az EGR szelep alatt lévő kétlábas csatlakozóra honnan megy kábel? Mert a kábelkorbácsom addigra elfogy és nem megy oda semmi.

Köszi a válaszokat!

Volt ilyen és olyan is. Mikori a blokk? A Asszony '94-esében nem volt gyári immo (már van spéci), de a '95-öseinkben volt gyári.

Ha ilyen volt és nincs meg az immo egységed meg a transponder chip, akkor sincs vész, mert jó elektronyosok/risztósok "ki tudják kötni" belőle.

Huhh, azt így fejből nemvágom hogy honnan megy oda... kapcsolási rajz?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam ide áthozom a riasztós dolgomat mert elvileg idevaló! :o

Breki! Ma lefényképeztem a fekete, riasztós dobozkát amin elvileg a típusszám van! Íme:

image-24CF_4CCE98D6.jpg

Bocs hogy fejjel lefele van, de a kocsiban is így szerepel! Ez amúgy mond valamit neked?? Ilyennel volt dolgod?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam ide áthozom a riasztós dolgomat mert elvileg idevaló! :o

Breki! Ma lefényképeztem a fekete, riasztós dobozkát amin elvileg a típusszám van! Íme:

http://kephost.hu/image-24CF_4CCE98D6.jpg

Bocs hogy fejjel lefele van, de a kocsiban is így szerepel! Ez amúgy mond valamit neked?? Ilyennel volt dolgod?

Hmm, ránézésre ez egy Gamma (G502). Ezek szokták elfelejteni a távirányítót, de vissza lehet programozni, csak meg ne kérdezd hogyan, mert arra nem emléxem.... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hmm, ránézésre ez egy Gamma (G502). Ezek szokták elfelejteni a távirányítót, de vissza lehet programozni, csak meg ne kérdezd hogyan, mert arra nem emléxem.... :D :o

Na akkor állítom az enyémnek is ilyen baja lesz.. :) Hétvégén gondolkodtam azon hogy amikor megvettem a kocsit akkor zsír új akkumulátor is került bele! Nem lehet hogy akkor csináltak vele valamit mert hogy előtte az aksicsere megzavarta a riogatót???

Link to comment
Megosztás:

Na akkor állítom az enyémnek is ilyen baja lesz.. :D Hétvégén gondolkodtam azon hogy amikor megvettem a kocsit akkor zsír új akkumulátor is került bele! Nem lehet hogy akkor csináltak vele valamit mert hogy előtte az aksicsere megzavarta a riogatót???

Előfordulhat. Nézz körül nálunk az F astra riasztós topicban.....úgy rémlik ott láttam infót a riasztódról :o

Link to comment
Megosztás:

Előfordulhat. Nézz körül nálunk az F astra riasztós topicban.....úgy rémlik ott láttam infót a riasztódról :D

Oké! Amúgy is sokszor be szoktam nézni oda hiszen nagyon sok mindenben hasonlít a két autó! :o

Köszi amúgy hogy megadtad a pontos típusát mert így azért már könnyebb elindulni az informálódás újtán! :)

Link to comment
Megosztás:

Oké! Amúgy is sokszor be szoktam nézni oda hiszen nagyon sok mindenben hasonlít a két autó! :)

Köszi amúgy hogy megadtad a pontos típusát mert így azért már könnyebb elindulni az informálódás újtán! :)

Nincs mit. :o

Amúgy nekem úgy rémlik a távirányítón rajta szokott lenni a gamma felirat :D , de lehet rosszul emléxem :(

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. :o

Amúgy nekem úgy rémlik a távirányítón rajta szokott lenni a gamma felirat :D , de lehet rosszul emléxem :)

Wázz! Nagyon beletrafáltál! Megnéztem a távirányítót mert most már itt van mellettem s a gomboktól nem messze tényleg ott van a Gamma felirat illetve felette egy lovagi sisak szerű logó! Akkor ez biztosan az! Nagyon ismered ezt a típust, úgy látom! :( :)

Link to comment
Megosztás:

Wázz! Nagyon beletrafáltál! Megnéztem a távirányítót mert most már itt van mellettem s a gomboktól nem messze tényleg ott van a Gamma felirat illetve felette egy lovagi sisak szerű logó! Akkor ez biztosan az! Nagyon ismered ezt a típust, úgy látom! :( :)

:) :o :D

Link to comment
Megosztás:

Breki!

Utánanéztem ennek a riasztós dolognak, próbálkoztam egy kicsit vele! Sajna nem sok eredményt értem el...

A történet ott kezdődött, hogy a kulccsal visszakapcsoltam a riasztót. Visszakapcsolásnál hosszan sípolt egyet, majd lezárta az összes ajtót! A távírányítót próbálgattam de sajna egyáltalán nem reagál rá, szóval szerintem a távírányító lesz a ludas, azért kapcsolták szerintem ki a riasztót mert hogy a távirányítóra nem reagál semmit! Mivel nem sikerült elérni hogy kikapcsoljam a riasztót illetve kinyissam az ajtókat a távirányítóval így a kulccsal újból kikapcsoltam a riasztót, majd ki tudtam nyitni az ajtókat! :o

Az egyik gomb amúgy nem is igazán akar működni, mert megnyomásnál nem is villan fel az ellenőrző lámpácska! Véleményed szerint lehet ilyen távírányítót szerezni valahol?? Vagy egyáltalán meg lehetne ez csináltatni??

Link to comment
Megosztás:

Breki!

Utánanéztem ennek a riasztós dolognak, próbálkoztam egy kicsit vele! Sajna nem sok eredményt értem el...

A történet ott kezdődött, hogy a kulccsal visszakapcsoltam a riasztót. Visszakapcsolásnál hosszan sípolt egyet, majd lezárta az összes ajtót! A távírányítót próbálgattam de sajna egyáltalán nem reagál rá, szóval szerintem a távírányító lesz a ludas, azért kapcsolták szerintem ki a riasztót mert hogy a távirányítóra nem reagál semmit! Mivel nem sikerült elérni hogy kikapcsoljam a riasztót illetve kinyissam az ajtókat a távirányítóval így a kulccsal újból kikapcsoltam a riasztót, majd ki tudtam nyitni az ajtókat! :D

Az egyik gomb amúgy nem is igazán akar működni, mert megnyomásnál nem is villan fel az ellenőrző lámpácska! Véleményed szerint lehet ilyen távírányítót szerezni valahol?? Vagy egyáltalán meg lehetne ez csináltatni??

Szerezni is lehet, de javíthatóak is valamilyen szinten.

Ha el tudnád valahogy juttatni, én is meg tudom nézni működnek-e......

Rákerestél a riasztósban, hogy lehet újra tanítani a riasztót? Újra lehet programozni, hogy ismerje fel a távirányítót, de nem tom hogyan..... :o Valszeg elfelejtette a távokat

egész héten pesten vagyok napközben

Link to comment
Megosztás:

Szerezni is lehet, de javíthatóak is valamilyen szinten.

Ha el tudnád valahogy juttatni, én is meg tudom nézni működnek-e......

Rákerestél a riasztósban, hogy lehet újra tanítani a riasztót? Újra lehet programozni, hogy ismerje fel a távirányítót, de nem tom hogyan..... :o Valszeg elfelejtette a távokat

egész héten pesten vagyok napközben

Nem kerestem még rá, de rá fogok! Az Astra topicban mondtad, jól emlékszem??

Azóta amúgy próbáltam Google-ben is keresni ilyen helyet ahol ezzel foglalkozhatnának de nem nagyon találok.... :)

Ez a pestes dolog jól hangzik de akkor majd pü.-ben megbeszéljük mert ez már nem idetartozó dolog....:D

A riasztóval kapcsolatban akkor jól gondolom hogy maga a riasztó működne csak a távirányítóval van gond, nem?? Annyi bibi volt még hogy időnként csak a kormány melletti ajtót zárta le de ez szerintem központi zár hiba lehet mert sima kulcsos nyitogatásnál is szokott ilyen hülyeségeket csinálni, szóval ez független a riasztótól..

szerk.: Annyit most már elértem hogy a távirányítónak mindkét gombja működik már csak reagálnia kéne rá és készi is! :)

Link to comment
Megosztás:

Komoly volt ez a hozzászólás :)

Hát igen egy kép (smile) többet mond minden szónál :(

Erre a múltkori dologra visszatérve, mentségemre szóljon de azért is nem láttam a feliratot illetve az emblémát a távirányítón mivel le volt ragasztva egy szigetelő szalaggal! Innen is gondolom azt hogy ez a távirányító egyszer már volt mókolva szerintem... :o :D

De azért annak örülök hogy jót röhögtetek rajtam! :) Legalább jó hangulatot csináltam! :(

Link to comment
Megosztás:

Breki!

Olyan kérdésem lenne hozzád hogy olvasgattam azóta riasztó ügyileg egy kicsit! Végülis megtaláltam azt a részt az Astra topicban amit te is írtál, mégpedig hogy újra lehetne tanítani a távírányítót! Viszont olyan gondom lenne hogy ott szó van egy ugyanolyan visszajelző lámpáról mint ami a távírányítón is van! Azt hol találom?? A riasztó házán (fekete dobozon belül)??? Azokat a bizonyos DIP-eket is ott találom??? Mennyire bonyolult szétkapni a riasztó házat???

Link to comment
Megosztás:

:D hello srácok újabb kérdés:D kesztyütartó felett van egy vezérő egységnek látszó cucc az mi lehet? :) mert amit széttkaptunk vectra abba nemvolt enyémbe meg van és csak néztünk az ott mi mert nemszámítottunk rá

A légzsákra gondolsz? :o

Link to comment
Megosztás:

:) hello srácok újabb kérdés:D kesztyütartó felett van egy vezérő egységnek látszó cucc az mi lehet? :) mert amit széttkaptunk vectra abba nemvolt enyémbe meg van és csak néztünk az ott mi mert nemszámítottunk rá

Hova megy belőle a drót? :o

Lehet, hogy bennehagyták a légzsákindító elektronikát? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.