Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sziasztok! Vásároltam egy 95-ös évjáratú elég jó bőrben lévő cdx felszelreltségű automata vectrát x20xev motorral. Örültem is neki amíg az első 20 liter benzinnel nem mentem csak 130 km-t, ezt úgy értsétek hogy nem őrült módra, hanem finoman. Most olyat tapasztalok nála hogy alacsony az alapjárat, hideg motornál pedig torpan, és amit legjobban furcsának találok hogy 4300-as fordulatnál szabályoz az ecotec. Ha valakinek volt hasonló problémája az írjon nekem mert tényleg tetszik ez a kis verda nem akarom eladni.

Üdv és gratula vásárláshoz!

Hidd el, nem fogod megbánni <_<

A 4300-as tiltás az szerintem egész pontosan 4500, mivel valamilyen hiba észlelése miatt vészprogramra áll be. Gondolom a motorkontroll lámpa világít, ugye?

Első körben a vezérműtengely jeladója/kábele volna amit javasolnék átnézni. A csatlakozóból kijövő kábelek szoktak rakoncátlanul kitöredezni.

Ha ez nem segítene, akkor érdemes lenne kivillogtatni a hibakódot (az aláírásomban megtalálod a módját).

Ha nincs más hibakód -a 92 kivételével- akkor a lambdaszonda lenne a következő gyanúsítottam

Ha ez sem segít akkor még van pár lehetőség (hőmérsékletjeladók, termosztát, stb)...

Sajnos a jeladóprobléma és a lambdaszonda is friss élmény, mivel Asszonykám Vekijénél is megvolt mindkét dolog egyszerre.

De a kábelekre zsugorcsővel megoldottam a szigetelés problémáját, a szondát meg sajnos cserélni kellett (19500 HUF), de most tünetmentes a verda. Olyannyira, hogy Párom úgy fogalmazott, hogy biztos kicseréltem a kocsit :D És nem utolsósorban hidegen már nem torpan és a fogyasztás is visszaesett 1/4 - 1/3-al (még nincs pontos adat, csak a computer)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vásároltam egy 95-ös évjáratú elég jó bőrben lévő cdx felszelreltségű automata vectrát x20xev motorral. Örültem is neki amíg az első 20 liter benzinnel nem mentem csak 130 km-t, ezt úgy értsétek hogy nem őrült módra, hanem finoman. Most olyat tapasztalok nála hogy alacsony az alapjárat, hideg motornál pedig torpan, és amit legjobban furcsának találok hogy 4300-as fordulatnál szabályoz az ecotec. Ha valakinek volt hasonló problémája az írjon nekem mert tényleg tetszik ez a kis verda nem akarom eladni.

Vészprogramon van, azért zabál olyan sokat, és azért szabályoz le 4300nál. Először is ki kellene olvasni a hibáját. Műszerfalon sárgán világít az egyik visszajelző ugye?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vásároltam egy 95-ös évjáratú elég jó bőrben lévő cdx felszelreltségű automata vectrát x20xev motorral. Örültem is neki amíg az első 20 liter benzinnel nem mentem csak 130 km-t, ezt úgy értsétek hogy nem őrült módra, hanem finoman. Most olyat tapasztalok nála hogy alacsony az alapjárat, hideg motornál pedig torpan, és amit legjobban furcsának találok hogy 4300-as fordulatnál szabályoz az ecotec. Ha valakinek volt hasonló problémája az írjon nekem mert tényleg tetszik ez a kis verda nem akarom eladni.

Hali! Tapasztalatom alapján a 4500-as tiltás a vezérműtengely jeladó hibája miatt van, a brutális túlfogyasztás meg lehet a lambdaszonda miatt de lehet a vészüzemmód miatt is. Kezdd a vez.tengely jeladóval, az az olcsóbb (és a 4500-as tiltás miatt az szinte biztosan rossz). A sárga MIL lápma világít a műszerfalon? Ha nem, akkor cseréld ki benne / tegyél bele (ki szokták venni eladás előtt, hogy ne világítson) az izzót! <_<

Persze mielőtt bármit is bevásárolsz, előtte kellene egy hibakód kiolvasás/villogtatás...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, Igen világít a kontroll lámpa, és azért nem tudtam nektek írni mert egy autódiagnosztikusnál voltam, és képzeljétek nem kommunikál az ECU semmivel. <_< A helyzet a következő: a szerelő adott jövő keddre egy időpontot, mert az elmondása szerint az A oszlopnál pár kütyü megbontásával hozzá tud férni a computerhez mert a csatinál valami oknál fogva nem megy a dolog. Ennek szerinte több oka is lehet Pl: kábelszakadás, vagy rosszabb esetben lehet hogy valaki az előző gazdái közül szándékosan babrált hozzá hogy el tudja adni a járművet. Az utóbbit szemétségnek tartom mert egy ilyen ember aki örül neki és olyanná akarom varázsolni amibe szeretek ülni és nem tudom kedvem szerint ki javítani a hibát csak ilyen nehézségek árán. De ha már itt tartunk még egy kérdés. A hűtővíz általában a műszeregység szerint 95-100 fokon áll a ventillátor is be be kapcsol akár menet közbe is, ennek ellenére a fűtés mellet meg lehet fagyni nyom némi meleget de az közel sincs ahhoz a hőmérséklethez amilyen meleg a hűtővíz!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, Igen világít a kontroll lámpa, és azért nem tudtam nektek írni mert egy autódiagnosztikusnál voltam, és képzeljétek nem kommunikál az ECU semmivel. :D A helyzet a következő: a szerelő adott jövő keddre egy időpontot, mert az elmondása szerint az A oszlopnál pár kütyü megbontásával hozzá tud férni a computerhez mert a csatinál valami oknál fogva nem megy a dolog. Ennek szerinte több oka is lehet Pl: kábelszakadás, vagy rosszabb esetben lehet hogy valaki az előző gazdái közül szándékosan babrált hozzá hogy el tudja adni a járművet. Az utóbbit szemétségnek tartom mert egy ilyen ember aki örül neki és olyanná akarom varázsolni amibe szeretek ülni és nem tudom kedvem szerint ki javítani a hibát csak ilyen nehézségek árán. De ha már itt tartunk még egy kérdés. A hűtővíz általában a műszeregység szerint 95-100 fokon áll a ventillátor is be be kapcsol akár menet közbe is, ennek ellenére a fűtés mellet meg lehet fagyni nyom némi meleget de az közel sincs ahhoz a hőmérséklethez amilyen meleg a hűtővíz!

Hujjuj, van itt minden gazdagon <_<

Sajna irtózatosan messze vagy, pedig szívesen ránéztem volna gépre. Nah, sebaj.

Próbáltad már manuálisan kiolvasni a hibát? Az aláírásomban találod a leírását (ez ingyen és csak a motorháztetőt kell felnyitnod)?

Amúgy is fenntartásokkal kezelek minden "szerelő" által alkotott diagnózist. Amúgy elképzelhető, hogy nem az autóval van gáz, hanem a diagnosztikai progi és/vagy a csatlakozó (nem a kocsié) nem ért Vekiül.

A computerhez a lábtérben lévő műanyag levételével már hozzá is férhetsz (kiszedéshez ki is kell csavarozni), bár mint mondtam, fenntartásokkal kezelem az ilyesmit. Mert arra az időre emlékeztet amikor még nem ismertem Párom kocsiját és volt pár "nagy májer szerelő" aki átnézte a kocsit egy indulási problémával, de egyik sem talált semmit.

Aztán szépen meló után délutánonként bújtam a kocsit, egész addig amíg meg nem lett a ludas: egy utólagos immobilizer.

Ezzel csak arra célzok, hogy az a biztos amit saját maga megcsinál az ember.

Klímás a kocsi?

A gyenge fűtést nagy valószínűséggel az elkoszolódott/vízkövesedett fűtőradiátor okozza, persze csak akkor ha fűtésbokszban mozog rendesen a terelőlap.

Írtam pár oldallal előrébb, hogy nekem milyen kezelés segített (Cillit)

Link to comment
Megosztás:

Hujjuj, van itt minden gazdagon <_<

Sajna irtózatosan messze vagy, pedig szívesen ránéztem volna gépre. Nah, sebaj.

Próbáltad már manuálisan kiolvasni a hibát? Az aláírásomban találod a leírását (ez ingyen és csak a motorháztetőt kell felnyitnod)?

Amúgy is fenntartásokkal kezelek minden "szerelő" által alkotott diagnózist. Amúgy elképzelhető, hogy nem az autóval van gáz, hanem a diagnosztikai progi és/vagy a csatlakozó (nem a kocsié) nem ért Vekiül.

A computerhez a lábtérben lévő műanyag levételével már hozzá is férhetsz (kiszedéshez ki is kell csavarozni), bár mint mondtam, fenntartásokkal kezelem az ilyesmit. Mert arra az időre emlékeztet amikor még nem ismertem Párom kocsiját és volt pár "nagy májer szerelő" aki átnézte a kocsit egy indulási problémával, de egyik sem talált semmit.

Aztán szépen meló után délutánonként bújtam a kocsit, egész addig amíg meg nem lett a ludas: egy utólagos immobilizer.

Ezzel csak arra célzok, hogy az a biztos amit saját maga megcsinál az ember.

Klímás a kocsi?

A gyenge fűtést nagy valószínűséggel az elkoszolódott/vízkövesedett fűtőradiátor okozza, persze csak akkor ha fűtésbokszban mozog rendesen a terelőlap.

Írtam pár oldallal előrébb, hogy nekem milyen kezelés segített (Cillit)

Igen klimás a kocsi, és valamikor lehet hogy immobilizeres is volt, de és csak egy kulcsot kaptam hozzá. Mindegy megpróbálom megkeresni hogyan takarítsam ki a fűtőradit. Remélem nem egy egész napos küszködés. :D

Link to comment
Megosztás:

A hűtővíz általában a műszeregység szerint 95-100 fokon áll a ventillátor is be be kapcsol akár menet közbe is, ennek ellenére a fűtés mellet meg lehet fagyni nyom némi meleget de az közel sincs ahhoz a hőmérséklethez amilyen meleg a hűtővíz!

Ajjajj, vidd vissza a kocsit, míg teheted! Sok pénzedben lesz ez még...

Link to comment
Megosztás:

Hujjuj, van itt minden gazdagon <_<

Sajna irtózatosan messze vagy, pedig szívesen ránéztem volna gépre. Nah, sebaj.

Próbáltad már manuálisan kiolvasni a hibát? Az aláírásomban találod a leírását (ez ingyen és csak a motorháztetőt kell felnyitnod)?

Amúgy is fenntartásokkal kezelek minden "szerelő" által alkotott diagnózist. Amúgy elképzelhető, hogy nem az autóval van gáz, hanem a diagnosztikai progi és/vagy a csatlakozó (nem a kocsié) nem ért Vekiül.

A computerhez a lábtérben lévő műanyag levételével már hozzá is férhetsz (kiszedéshez ki is kell csavarozni), bár mint mondtam, fenntartásokkal kezelem az ilyesmit. Mert arra az időre emlékeztet amikor még nem ismertem Párom kocsiját és volt pár "nagy májer szerelő" aki átnézte a kocsit egy indulási problémával, de egyik sem talált semmit.

Aztán szépen meló után délutánonként bújtam a kocsit, egész addig amíg meg nem lett a ludas: egy utólagos immobilizer.

Ezzel csak arra célzok, hogy az a biztos amit saját maga megcsinál az ember.

Klímás a kocsi?

A gyenge fűtést nagy valószínűséggel az elkoszolódott/vízkövesedett fűtőradiátor okozza, persze csak akkor ha fűtésbokszban mozog rendesen a terelőlap.

Írtam pár oldallal előrébb, hogy nekem milyen kezelés segített (Cillit)

Honnan tudodm meg hogy melyik az A és B amit össze kell zárni ha ki akarom villogtatni a hibakódot? Ha esetleg nem érintkezik az a csati ami a motortér bal oldalában van, akkor hol keressem a másikat? A fűtőradiátor tisztítást pedig kerestem egy fél órán át és fel adtam.

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudodm meg hogy melyik az A és B amit össze kell zárni ha ki akarom villogtatni a hibakódot? Ha esetleg nem érintkezik az a csati ami a motortér bal oldalában van, akkor hol keressem a másikat?

Nekem rá van írva gyárilag pici betűkkel. Nézd csak meg közelebbről. :D Gemkapocs kell a villogtatáshoz.. <_<

(A másik vége a jobb lábtérben az ajtó előtt lent a műanyag takaróelem mögött van és az ECU-ra csatlakozik.)

Link to comment
Megosztás:

Kivillogtattam a hibát, és a vezérműtengely jeladó hibakódot dobta ki. Most megrendeltem a vezérléshez a cuccokat és ha végezzük a karbantartást akkor átnézem a jeladó környékét hogy mi lehet a hiba. Majd jelzek ha jó lesz.

érdemes kiszedni, megtisztítani először. én a múltkor úgy jártam, hogy volt egy kis olaj a csatiban, és arra dobott hibát (meg berángatott autópályán és leállt :D )

Link to comment
Megosztás:

érdemes kiszedni, megtisztítani először. én a múltkor úgy jártam, hogy volt egy kis olaj a csatiban, és arra dobott hibát (meg berángatott autópályán és leállt :D )

Közbe óriási fordulatot vett a dolog, ugyanis ma az első lengéscsillapító cseréje után gondoltam,hogy rá nézek a jeladóra széthúztam a csatit megmozgattam befújtam wd40-el és voálá - megszűnt a hiba! Most már nem tilt 4500-nál, check kontroll lámpa se világít, de a hibát továbbra is tárolja az ECU mivel kíváncsiságból utólag ki villogtattam még egyszer. Most az lenne a az egyik kérdésem, hogy ezt én ki tudom-e törölni valami ilyesmi módszerrel vagy ezt már csak valami diagnosztikus villanypásztor tudja törölni? A másik kérdésem hogy az alapjáratom továbbra is 500 alatt van néha le is áll a gép. Ez lehet e annak az oka hogy a hibát tárolja a computer, vagy valami alapjárat szabályzó kütyü van meg feküdve?

Link to comment
Megosztás:

Vedd le az akksisarukat 2 percre. Utána állítsd be újra a rádiót meg az órát / BC-t.

Ettől elmúlik hamar a hibakód vagy vársz 20 problémamentes indítást és eltűnik magától. :D

Az alapjáratit vedd ki fújd le pl. WD 40-el fogkefével pucold le, és a helyét is ahova bemegy. Utána jobb lehet.

Más hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

Vedd le az akksisarukat 2 percre. Utána állítsd be újra a rádiót meg az órát / BC-t.

Ettől elmúlik hamar a hibakód vagy vársz 20 problémamentes indítást és eltűnik magától. :D

Az alapjáratit vedd ki fújd le pl. WD 40-el fogkefével pucold le, és a helyét is ahova bemegy. Utána jobb lehet.

Más hibakód nincs?

Más hibakód nem áll fenn, de az órát fogalmam sincs hogyan állítsam be. Lehet hogy nevetséges, de miután meg vettem az autót úgy állítottam be hogy éjfélkor kimentem levenni az akku sarut hogy nullázzon le!

Link to comment
Megosztás:

Más hibakód nem áll fenn, de az órát fogalmam sincs hogyan állítsam be. Lehet hogy nevetséges, de miután meg vettem az autót úgy állítottam be hogy éjfélkor kimentem levenni az akku sarut hogy nullázzon le!

BC van benne, vagy hőmérő/óra kombó?

Az alapjárati probléma nagy valószínűséggel az alapjárati moci miatt annyi amennyi. Ahogy Öcsibácsi is mondta, egy alapos pucolás után nagy az esély rá, hogy sokkal jobb lesz.

Ha mégsem, akkor próbálj jobb minőségű benzint tankolni (hátha ratyi a mostani benzin).

Link to comment
Megosztás:

BC van benne, vagy hőmérő/óra kombó?

Az alapjárati probléma nagy valószínűséggel az alapjárati moci miatt annyi amennyi. Ahogy Öcsibácsi is mondta, egy alapos pucolás után nagy az esély rá, hogy sokkal jobb lesz.

Ha mégsem, akkor próbálj jobb minőségű benzint tankolni (hátha ratyi a mostani benzin).

Megpróbálom ki tisztítani, ma a vezérlést szedtük át plusz mobil 1 olaj plus militec! Ezután a vezérműtengely jeladót babráltam egész délután, kontakt spray megtöredezett vezetékek külön szigetelése, aztán minden ok, ugy 15 percig és megint hibakijelzés. Pfff gondolhatjátok hogy már ki van vele a hócipőm. Úgy döntöttem elviszem egy villanypásztorhoz és ezt a hibát ki javíttatom vele, annyit még rá szánok. Kezdem unni, az x14xe 3 évig nem okozott ennyi gondot mint ez xar x20xev.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom ki tisztítani, ma a vezérlést szedtük át plusz mobil 1 olaj plus militec! Ezután a vezérműtengely jeladót babráltam egész délután, kontakt spray megtöredezett vezetékek külön szigetelése, aztán minden ok, ugy 15 percig és megint hibakijelzés. Pfff gondolhatjátok hogy már ki van vele a hócipőm. Úgy döntöttem elviszem egy villanypásztorhoz és ezt a hibát ki javíttatom vele, annyit még rá szánok. Kezdem unni, az x14xe 3 évig nem okozott ennyi gondot mint ez xar x20xev.

Naaaa! Nem szar az, csak nem volt vele törődve! Zéró törődéssel akármelyik motor képes idáig süllyedni!

Ha gondolod, elpostázhatok egy jeladót. Sajna van pár fölös darab, mert időbe telt mire rájöttem hogy kábelprobléma szívatott. :D

Link to comment
Megosztás:

Naaaa! Nem szar az, csak nem volt vele törődve! Zéró törődéssel akármelyik motor képes idáig süllyedni!

Ha gondolod, elpostázhatok egy jeladót. Sajna van pár fölös darab, mert időbe telt mire rájöttem hogy kábelprobléma szívatott. :D

Ha maga a jeladó a probléma akkor miért szűnik meg a hiba miután piszkálgatom és kontakt tisztítást végzek? Lehetséges hogy pár percet müxik aztán meg kihagy? Mennyiért adod a jeladót? Örülnék már ha vége lenne, van ezen kívül elég apróság amit még javítgathatok. Csak azért sajnálom mert tényleg szép az autó, nem beszélve hogy azon ritka darabok egyike amely fűthető bőr belsővel van szerelve, plusz egyéb extrák. Igazi CDX holnap csinálok képeket és felteszem.

Link to comment
Megosztás:

Ha maga a jeladó a probléma akkor miért szűnik meg a hiba miután piszkálgatom és kontakt tisztítást végzek? Lehetséges hogy pár percet müxik aztán meg kihagy? Mennyiért adod a jeladót? Örülnék már ha vége lenne, van ezen kívül elég apróság amit még javítgathatok. Csak azért sajnálom mert tényleg szép az autó, nem beszélve hogy azon ritka darabok egyike amely fűthető bőr belsővel van szerelve, plusz egyéb extrák. Igazi CDX holnap csinálok képeket és felteszem.

Bőrbelsős? :D Nemmondod? :D

4 vagy 5ajtós?

Én 1,5 évig vadásztam erre a felszereltségre ezzel a motorral, nah meg a klíma, horog és a bőrbelső. A BC és az automatán kívül semmi sem hiányzik belőle.

Oksa várom a képeket :lol:

Amúgy a jeladó ajándék, csak dobj privátban egy címet.

Link to comment
Megosztás:

Bőrbelsős? :D Nemmondod? :D

4 vagy 5ajtós?

Én 1,5 évig vadásztam erre a felszereltségre ezzel a motorral, nah meg a klíma, horog és a bőrbelső. A BC és az automatán kívül semmi sem hiányzik belőle.

Oksa várom a képeket :lol:

Amúgy a jeladó ajándék, csak dobj privátban egy címet.

Az automatába bele trafáltál mert ráadásul ez automata váltós, 4 ajtó, NO vonóhorog. A BC? Őszintén megvallva nem tudom mit jelent de annyit tudok hogy az enyém méri a pillanatnyi átlagfogyit, a teljes átlagfogyasztást, átlasebességet, tankban lévő üzemanyaggal mennyit mehetek, stopperóra, és digitális óra. :) A cím megy privibe és nagyon köszönöm a jeladót!

Link to comment
Megosztás:

Az automatába bele trafáltál mert ráadásul ez automata váltós, 4 ajtó, NO vonóhorog. A BC? Őszintén megvallva nem tudom mit jelent de annyit tudok hogy az enyém méri a pillanatnyi átlagfogyit, a teljes átlagfogyasztást, átlasebességet, tankban lévő üzemanyaggal mennyit mehetek, stopperóra, és digitális óra. :D A cím megy privibe és nagyon köszönöm a jeladót!

Az lesz a Bc:) Board Computer.

Link to comment
Megosztás:

Az automatába bele trafáltál mert ráadásul ez automata váltós, 4 ajtó, NO vonóhorog. A BC? Őszintén megvallva nem tudom mit jelent de annyit tudok hogy az enyém méri a pillanatnyi átlagfogyit, a teljes átlagfogyasztást, átlasebességet, tankban lévő üzemanyaggal mennyit mehetek, stopperóra, és digitális óra. :D A cím megy privibe és nagyon köszönöm a jeladót!

Nah, akkor majdnem Tesók :D

Nekem manuális váltó volt a cél, de a BC hiányzik (megtetszett a másikban), most van benne egy Senator/ A Omega, de ez sajna nem annyira gut (nem lehet a takarókeretet rátenni :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Ha maga a jeladó a probléma akkor miért szűnik meg a hiba miután piszkálgatom és kontakt tisztítást végzek? Lehetséges hogy pár percet müxik aztán meg kihagy? Mennyiért adod a jeladót? Örülnék már ha vége lenne, van ezen kívül elég apróság amit még javítgathatok. Csak azért sajnálom mert tényleg szép az autó, nem beszélve hogy azon ritka darabok egyike amely fűthető bőr belsővel van szerelve, plusz egyéb extrák. Igazi CDX holnap csinálok képeket és felteszem.

Mennyiért vetted??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.