Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Tavaly (mióta megvettem a kocsit) azóta ki van égve a műszerfalon a vízhőfok mögötti izzó. Szeretném kicserélni majd mostanság, de ugyanakkor arra gondoltam hogy lehet hogy megpróbálkozok a ledesítéssel.. A kérdésem az lenne hogy ez a fajta led jó a kilóméteróra megvilágításához??

Ez lenne az

Link to comment
Megosztás:

Jó volna tudni, milyen ellenállás van benne.

Legalább 750mohm kellene. De Daykiller vagy Breki szívesen segít.

Ja, a Tuning topikban is van róla szó, meg az Astrában is gyakran szóba jön.

Nekem a refi visszajelző hunyt ki/el. :D

Ha, ráérek gyártok hozzá Ledeket, de mostanában kissé kevés szabadidőm van. Majd télen. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó volna tudni, milyen ellenállás van benne.

Legalább 750mohm kellene. De Daykiller vagy Breki szívesen segít.

Ja, a Tuning topikban is van róla szó, meg az Astrában is gyakran szóba jön.

Nekem a refi visszajelző hunyt ki/el. :D

Ha, ráérek gyártok hozzá Ledeket, de mostanában kissé kevés szabadidőm van. Majd télen. :D

Na látod, jó hogy írtál erről, ugyanis én ehhez nem nagyon értek, szóval tőlem bármilyen lehet benne! B) :D De majd megkérdezem a srácot, hátha tudja. :D

Köszi amúgy a tippet és a tanácsot, majd akkor szétnézek a tuning topikban is.

Igazából nagyon "tuningolni" nem akarom a dolgokat, csak arra gondoltam hogy a gyári izzókat lecserélném ledekre, de még ez sem biztos mert annyira túl jókat nem hallottam a ledekről sem... :) Szóval majd még meglátom, legfeljebb megpróbálom hátha bejön.. Mindenesetre jól lenne valami hosszútávú hatásos megoldást találni..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Tavaly (mióta megvettem a kocsit) azóta ki van égve a műszerfalon a vízhőfok mögötti izzó. Szeretném kicserélni majd mostanság, de ugyanakkor arra gondoltam hogy lehet hogy megpróbálkozok a ledesítéssel.. A kérdésem az lenne hogy ez a fajta led jó a kilóméteróra megvilágításához??

Ez lenne az

Én csak annyit mondok ezekkel az izzókkal kapcsolatban hogy SZAR! :D Fateréba vettem régen.. Semmit nem ér.. 1pontot világít csak meg, tiszta foltos tőle a műszerfal megvilágítás.. Egyszerűen pocsék az egész.. :D

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit mondok ezekkel az izzókkal kapcsolatban hogy SZAR! :D Fateréba vettem régen.. Semmit nem ér.. 1pontot világít csak meg, tiszta foltos tőle a műszerfal megvilágítás.. Egyszerűen pocsék az egész.. :D

Akkor már el is van döntve a dolog részemről! :) Ha tényleg pocsék akkor feleslegesen nem dobok ki rá pénzt akkor megy bele hagyományos izzó, azt már úgy is megvettem régen... :D Igazából a tartósság miatt gondolkodtam ezen a dolgon de akkor marad így.. Már csak a szétszedéssel kell megbírkóznom, mert azt tavaly 2szer megpróbáltam de a spirál résznél mindig elakadtam! B) Na mindegy, majd megoldom valahogy...

Link to comment
Megosztás:

Akkor már el is van döntve a dolog részemről! :D Ha tényleg pocsék akkor feleslegesen nem dobok ki rá pénzt akkor megy bele hagyományos izzó, azt már úgy is megvettem régen... B) Igazából a tartósság miatt gondolkodtam ezen a dolgon de akkor marad így.. Már csak a szétszedéssel kell megbírkóznom, mert azt tavaly 2szer megpróbáltam de a spirál résznél mindig elakadtam! :) Na mindegy, majd megoldom valahogy...

Annyira nem rossz a LED, de pl. nem szabályozható olyan mértékben a fényereje, mint a normál izzónak.

Ha kicsit finom csiszolópapírral megcsiszolod a fejét, akkor szórt fénye lesz. :D

A spirálnál mi a gondod? :D

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem rossz a LED, de pl. nem szabályozható olyan mértékben a fényereje, mint a normál izzónak.

Ha kicsit finom csiszolópapírral megcsiszolod a fejét, akkor szórt fénye lesz. B)

A spirálnál mi a gondod? :D

Ezt egyszer írtam is neked ha jól emlékszem hogy nekem eléggé nagy kezem van s nehezen férek hozzá hogy kicsavarjam akár a motortérből, a váltóból is! :) Erre ajánlottál egy "célszerszámot" egy telefonfogó személyében. Ezt probálgattam de eléggé meg van szorulva nekem szerintem s nem akarom beletörni, így majd még kitalálom hogy hogyan csavarom onnan ki.. Ennyi a gondom, itt akadtam el, mert hogy ezáltal nem tudom kihúzni az órát a helyéről hiszen annyira fogja a spirál.. :D

Meg még az zavar hogy sohasem csináltam ilyet s nem tudom hogy a motortérben csak simán kicsavarom a csavart és kijön-e vagy hogy is van, van-e valami technikája egyáltalán??

Link to comment
Megosztás:

Elvileg, ha kiszeded a biztosíték táblát, akkor ott is fellehet nyúlni és akkor nem kell a motortéri végét levenni a spirálnak. :D

Ha van jégoldó spréd, fújd le azzal a problémás részt(a hollandert), az talán segít kicsit.

Én azzal pucoltam meg a motor nehezen hozzáférhető részeit, egész jól leszedte a trutyit. :D

Csak kioldja a tiedet is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a minap véletlenül vettem észre hogy a biztosítéktábla 24-es biztosítéka megolvadt... Ez ugye egy zöld 30A-os bizti, és a hűtőventilátor fogyasztója. Mitől lehet ez, mennyire kell komolyan vennem, vagy figyelnem ezután ezt a részt. Amúgy a műanyag része olvadt össze, a szál még éppen épp volt, tehát kapcsolt a ventim de egy hajszál választotta el (miután óvatosan kivettem már csak 2 db-ban jött ki..) hogy megadja magát. Az aljzat része tehát ahová a két láb bemegy teljesen épp. Érdemes nagyobb A számút majd betenni (most cseréltem ugyanolyan 30A-re) vagy esetleg biztosítétok közt is van minőségi létra hogy milyet érdemes venni? Köszi. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a minap véletlenül vettem észre hogy a biztosítéktábla 24-es biztosítéka megolvadt... Ez ugye egy zöld 30A-os bizti, és a hűtőventilátor fogyasztója. Mitől lehet ez, mennyire kell komolyan vennem, vagy figyelnem ezután ezt a részt. Amúgy a műanyag része olvadt össze, a szál még éppen épp volt, tehát kapcsolt a ventim de egy hajszál választotta el (miután óvatosan kivettem már csak 2 db-ban jött ki..) hogy megadja magát. Az aljzat része tehát ahová a két láb bemegy teljesen épp. Érdemes nagyobb A számút majd betenni (most cseréltem ugyanolyan 30A-re) vagy esetleg biztosítétok közt is van minőségi létra hogy milyet érdemes venni? Köszi. :D

Erősebbre semmiképp nem cseréld, csak olyanra, ami oda való, ha nem szeretnél elektromos gondokat. :D

Szedd ki a biztiket, fújj rá 1 kis kontaktsprét a lábaikra és úgy tedd vissza őket.

Kiveheted a biztitáblát is pár csavar fogja csak, és vehetsz pár pillantást a hátuljára, hogy minden rendben van-e. Pl. a 24-esnél. :)

Link to comment
Megosztás:

Na látod, jó hogy írtál erről, ugyanis én ehhez nem nagyon értek, szóval tőlem bármilyen lehet benne! :) B) De majd megkérdezem a srácot, hátha tudja. :D

Köszi amúgy a tippet és a tanácsot, majd akkor szétnézek a tuning topikban is.

Igazából nagyon "tuningolni" nem akarom a dolgokat, csak arra gondoltam hogy a gyári izzókat lecserélném ledekre, de még ez sem biztos mert annyira túl jókat nem hallottam a ledekről sem... :D Szóval majd még meglátom, legfeljebb megpróbálom hátha bejön.. Mindenesetre jól lenne valami hosszútávú hatásos megoldást találni..

Az én gépembe 3 színű SMD ledekből csináltam meg a háttérvilágítást. Valamelyik Philips TV ben használják valami virtuális képnagyobbításhoz.

A lényeg hogy viszonylag erős és szórt fénye van.

A belsőtér világításban 2 db van és arra bőven elég hogy sötétben ki be lehessen szállni meg megtaláljak benne mindent amit kell.

Nekem bevált a LED.

Link to comment
Megosztás:

Az én gépembe 3 színű SMD ledekből csináltam meg a háttérvilágítást. Valamelyik Philips TV ben használják valami virtuális képnagyobbításhoz.

A lényeg hogy viszonylag erős és szórt fénye van.

A belsőtér világításban 2 db van és arra bőven elég hogy sötétben ki be lehessen szállni meg megtaláljak benne mindent amit kell.

Nekem bevált a LED.

Nálam is, én 5mm-ket forrasztottam bele, bár az egyik forrasztás eltört, és vettem kompletten foglalatosat , amivel nem kell szórakozni viszont nem tudom az még milyen:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

csáó mindenkinek!!

lenne 1 olyan problémám hogy hiába adok rá gyujtást nem kapcsol be a rádió.eddig nem csinálta ezt. szerintetek mi lehet az oka??? mert a biztosíték táblát megnéztem jó mind!! a rádióban a biztositék jó. de am azzóta csinálja ezt mióta menetközben lecsúszott az akkumulátor saru róla. SZERINTETEK MI LEHET A BAJ OKA???

a válasz jó lenne minél hamarabb!! :D

Link to comment
Megosztás:

hát én átmozgattam mindent de hogy semmit nem változik az szent.jah meg van olyan hogy ráadom a gyujtást,beindítom és néha néha bevillog. szal abszolult nem tudom azt nem mondom hogy átvan kábelezve de azért cserélrtem benne rengeteg vezetéket szal abszolult nem tudom mi van.a biztositék még jó a rádióba és a biztosíték táblán is jol van minden. szal abszolult nem tudom mi lehet.még valami ötlet esetleg??? :D

Link to comment
Megosztás:

ADY 19 a spirál kiszedése nem hisezm hogy annyira bele lehet szorulva 93' as az ami nálam van fateromtól örököltem de hidd el 1szer nem volt még kivéve de valamelyik nap kiszedtem nincs az annyira beleszorulva ahogy elképzeled csak picit jobban fogj rá de am ha be tudsz ugy nyulni 1szer hogy kissé meleg a motor éls ugy azért nem törik annyira meg sztem azért ugy jobban is lejön.szerintem de nem 100% de próbáld meg!!

Link to comment
Megosztás:

hát én átmozgattam mindent de hogy semmit nem változik az szent.jah meg van olyan hogy ráadom a gyujtást,beindítom és néha néha bevillog. szal abszolult nem tudom azt nem mondom hogy átvan kábelezve de azért cserélrtem benne rengeteg vezetéket szal abszolult nem tudom mi van.a biztositék még jó a rádióba és a biztosíték táblán is jol van minden. szal abszolult nem tudom mi lehet.még valami ötlet esetleg??? :D

Kissé zavaros, de próbáld meg azt, hogy 1 másik rádiót teszel bele, vagy ezt 1 másik autóba.

Egyből kiderül melyik rossz, az autód vagy a rádió. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor már el is van döntve a dolog részemről! :D Ha tényleg pocsék akkor feleslegesen nem dobok ki rá pénzt akkor megy bele hagyományos izzó, azt már úgy is megvettem régen... :) Igazából a tartósság miatt gondolkodtam ezen a dolgon de akkor marad így.. Már csak a szétszedéssel kell megbírkóznom, mert azt tavaly 2szer megpróbáltam de a spirál résznél mindig elakadtam! :D Na mindegy, majd megoldom valahogy...

Szórt fényű ledeket lehet kapni, azok nagyon terítenek, vagy ezt megcsiszolod kockásan, tetejét simára meg oldalát négyszög alakúra B)

Link to comment
Megosztás:

hát én átmozgattam mindent de hogy semmit nem változik az szent.jah meg van olyan hogy ráadom a gyujtást,beindítom és néha néha bevillog. szal abszolult nem tudom azt nem mondom hogy átvan kábelezve de azért cserélrtem benne rengeteg vezetéket szal abszolult nem tudom mi van.a biztositék még jó a rádióba és a biztosíték táblán is jol van minden. szal abszolult nem tudom mi lehet.még valami ötlet esetleg??? :D

Multiméterrel vagy próbalámpával leellenőrizném a helyedbe a kapcsolt és állandó pozitiv vezetéket és a testet is :D

Link to comment
Megosztás:

ADY 19 a spirál kiszedése nem hisezm hogy annyira bele lehet szorulva 93' as az ami nálam van fateromtól örököltem de hidd el 1szer nem volt még kivéve de valamelyik nap kiszedtem nincs az annyira beleszorulva ahogy elképzeled csak picit jobban fogj rá de am ha be tudsz ugy nyulni 1szer hogy kissé meleg a motor éls ugy azért nem törik annyira meg sztem azért ugy jobban is lejön.szerintem de nem 100% de próbáld meg!!

Köszi az infót busó01, majd megpróbálom! :D

Ja és ha lehet használj légyszi írásjeleket, mert így eléggé gázos végigolvasni amit írsz, valamint a modik is szólni fognak ezért! :D

Link to comment
Megosztás:

Szórt fényű ledeket lehet kapni, azok nagyon terítenek, vagy ezt megcsiszolod kockásan, tetejét simára meg oldalát négyszög alakúra :D

Köszi, de ahogy múltkor is írtam, szerintem maradok a hagyományos izzóknál, mert valóban nem sok jót hallottam eddig a ledekről élettartamukat tekintve... :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi, de ahogy múltkor is írtam, szerintem maradok a hagyományos izzóknál, mert valóban nem sok jót hallottam eddig a ledekről élettartamukat tekintve... :D

Ezzel vitatkoznék kicsit. A boltban kapható előregyártott vacakok valóban nem hosszúéltűek, de ha magad csinálod.....örök élet. :D 5mm-es led.......1kohm ellenállás (elég lenne 6-700 ohm körüli is). Sose fog kiégni. :)

Amit utoljára szétszedtem készen kaphatót, abban 210 ohm-os ellenállás volt. A szükséges 10-20 mA helyett 50-60 mA-el hajtotta a ledet. Naná, hogy kiégett...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.