Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Egy kicsit egyesbe kihuzattam, de megint kidobta a 19es hibát:S Hogyan lehet legegyszerűbben kiműtteni azt a jeladót?:S

Legegyszerűbben? Hát nem lesz valami egyszerű, ahogy írtam is múltkor ^_^

Kell némi nőgyógyász-kéz. Meg asszem 5-ös imbusz.

Ha a csavart kivetted, akkor elkezded forgatni a jeladót és lassan megindul majd kifelé húzva. Szépen ki lehet majd bogozni a kábelt is. A kábel másik vége az injektorhíd feletti kábelcsatorna aljába csatlakozik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérlek segítsetek, ha tudtok!

A szóban forgó autó egy 89-es, 1.6i, A Vectra.

Tegnap este leálltam és reggelre lemerült az akku, lehet, hogy a riasztó szívta le. Megbikáztuk és ezután jött a meglepetés: a motor össze-vissza megy, nincs alapjárat, dadog... esetleg magasabb fordulaton kezd el pörögni.

Gyertyákat kivettem, nem látszik rajta semmi, gyújtáselosztót levettem megtisztítottam, nem látszik rajta semmi.

Kábelek helyükön, nincsenek lecsúszva.

Nem tudom, mi lehet a hiba... ^_^

Aki tud, kérem segítsen!!!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérlek segítsetek, ha tudtok!

A szóban forgó autó egy 89-es, 1.6i, A Vectra.

Tegnap este leálltam és reggelre lemerült az akku, lehet, hogy a riasztó szívta le. Megbikáztuk és ezután jött a meglepetés: a motor össze-vissza megy, nincs alapjárat, dadog... esetleg magasabb fordulaton kezd el pörögni.

Gyertyákat kivettem, nem látszik rajta semmi, gyújtáselosztót levettem megtisztítottam, nem látszik rajta semmi.

Kábelek helyükön, nincsenek lecsúszva.

Nem tudom, mi lehet a hiba... :D

Aki tud, kérem segítsen!!!

Előre is köszönöm!

Szia! Én annyira nem vágom ezt a témát, de szerintem üzemanyagszivattyú vagy ennek a reléje esetleg dugulás vagy az alapjárati motor. Más nem jut eszembe. Talán még a computer.

Ja és jó a nickneved! ^_^ Hogyan kaptad? :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem az. Aksi rendben? Önindító?

Sztem igen, mert inditok egyszer, nem indul (mert én hülye nem várom meg hogy felszivja a benzint) utána 2.ra meg letiltja az autót és 20perc múlva inditható.

Vagy kifogy a benzin probálom inditani és akkor is letiltja az autót

Link to comment
Megosztás:

Sztem igen, mert inditok egyszer, nem indul (mert én hülye nem várom meg hogy felszivja a benzint) utána 2.ra meg letiltja az autót és 20perc múlva inditható.

Vagy kifogy a benzin probálom inditani és akkor is letiltja az autót

Én úgy tudom, hogy ennek nem kell felszívni a benzint mert el sem engedi. Tehát mindig van a csőben benzin. Ez amúgy a régi tápszivattyúval is így volt?

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én annyira nem vágom ezt a témát, de szerintem üzemanyagszivattyú vagy ennek a reléje esetleg dugulás vagy az alapjárati motor. Más nem jut eszembe. Talán még a computer.

Ja és jó a nickneved! ^_^ Hogyan kaptad? :D

Köszi! Kb én is ezekre gondolok.

A Pukkandúrból jött a Puki, nem abból, amire te gondolsz :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy ennek nem kell felszívni a benzint mert el sem engedi. Tehát mindig van a csőben benzin. Ez amúgy a régi tápszivattyúval is így volt?

Mindig igy volt, hogy rárakom a gyújtást és vmi búg azt megkell várni és utána lehet inditózni

De én néha egyből inditok, így nincs nyomás ami lőkje a benzint sztem ezért nem indul utána meg letilt

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy ennek nem kell felszívni a benzint mert el sem engedi. Tehát mindig van a csőben benzin. Ez amúgy a régi tápszivattyúval is így volt?

Ha áll jópár órát, akkor visszafolyik a cucc. Nekem még néha levegőt is küld a visszafolyó ágba.

Link to comment
Megosztás:

Mindig igy volt, hogy rárakom a gyújtást és vmi búg azt megkell várni és utána lehet inditózni

De én néha egyből inditok, így nincs nyomás ami lőkje a benzint sztem ezért nem indul utána meg letilt

Pedig nem árt rászánni azt az 1mp-et ^_^ és nincs gond :D

Link to comment
Megosztás:

Így már világos ^_^ kisnyomású az ülés alatt van, a nagynyomású meg a jobbhátsó kerék mellett

És ez a letiltás dolog tényleg benne van a computerbe, nem szabadna ilyen gyorsan letiltani nem??

Csak akkor csinálja a letiltósdit, ha nem vársz semmit az indítással, nem? Ha igen, akkor várj még 2mp-et és start :D

Link to comment
Megosztás:

Na de most a legnagyobb gondom a 2. hengerre rámennő gyújtókábelt, kiszakadt belőle ami rámegy a gyertyára :S boltba 1 olyan 6100Ft

Thor neked nem lenne elfekvőbe??? úgyis tele van vectrákkal :D pirosról megdobhatnál egyel ^_^

:D Nálunk minden Vekiben X20XEV van :D

A donorban meg V6 volt, de az nem nálunk landolt. Képed nincs arraól a kábelről? Hátha meg lehetne ideiglenesen (!!!) stoppolni.

Link to comment
Megosztás:

Na de most a legnagyobb gondom a 2. hengerre rámennő gyújtókábelt, kiszakadt belőle ami rámegy a gyertyára :S boltba 1 olyan 6100Ft

Thor neked nem lenne elfekvőbe??? úgyis tele van vectrákkal :D pirosról megdobhatnál egyel ^_^

Nekem van még két régebbi kábelem ami esetleg van olyan állapotban, hogy használható!

Csak annyit írj meg légyszi, hogy milyen hosszú a kábel hossza ami neked kell. Mindjárt indulok melózni, így már nincs időm megnézni. Az egyik nekem kb 47 cm a másik meg 70. Ezt a gyújtáselosztó felöli csati elejétől a gyertya felöli fém kezdetéig mértem.

Ha megmondod, hogyesetleg jó-e valamelyik, akkor holnap délelőtt leviszem kipróbálni. A továbbiakat meg megbeszéljük.

Még annyi, hogy a C18Nz-ket kétféle elosztóval szerelték. és a kábelek csatlakozója még lehet eltérő.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van még két régebbi kábelem ami esetleg van olyan állapotban, hogy használható!

Csak annyit írj meg légyszi, hogy milyen hosszú a kábel hossza ami neked kell. Mindjárt indulok melózni, így már nincs időm megnézni. Az egyik nekem kb 47 cm a másik meg 70. Ezt a gyújtáselosztó felöli csati elejétől a gyertya felöli fém kezdetéig mértem.

Ha megmondod, hogyesetleg jó-e valamelyik, akkor holnap délelőtt leviszem kipróbálni. A továbbiakat meg megbeszéljük.

Még annyi, hogy a C18Nz-ket kétféle elosztóval szerelték. és a kábelek csatlakozója még lehet eltérő.

Akartam Neked képet csinálni róla, de a telefonom lemerült! Erre elővettem a fényképezőt, és az is lemerült!

Ezek után be merjem indítani a kocsit? ^_^

Holnap teszek fel képet is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.