Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Kozben kiprobaltuk a masik ket OFF auton, mindketton kohideg maradt a cso ahogy illik, pedig mar futes is volt belul. Szoval csere.

Lassan vehetsz egy Haynes könyvet meg szerszámokat...

Vezérlés volt cserélve rajta? Mert ha P.Laciék csinálják akkor Ők nem szívesen szedik ki a vezérlés hátfalának lebontása nélkül, és akkor itt az alkalom vez cserére is, meg olajhűtő cserére is ha van lóvéd.

Kis szerncsével kijön a termosztát ha türelmes ember vagy...ajánlom a videókat

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1280862122

Link to comment
Megosztás:

Lassan vehetsz egy Haynes könyvet meg szerszámokat...

Vezérlés volt cserélve rajta? Mert ha P.Laciék csinálják akkor Ők nem szívesen szedik ki a vezérlés hátfalának lebontása nélkül, és akkor itt az alkalom vez cserére is, meg olajhűtő cserére is ha van lóvéd.

Kis szerncsével kijön a termosztát ha türelmes ember vagy...ajánlom a videókat

http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.pl?num=1280862122

Anyját annak, aki ilyen szerencsétlen helyre tervezte. Jó hogy nem kell a motort kivenni egy termosz cseréhez :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'99.dec.-i omegám van (2,5 TD).

Azt hiszem maradványhőnek nevezik azt, amikor motorleállítás után, megnyomod a klíma "auto" gombját, és még egy darabig fújja be a meleg levegőt.

Az én autómnál ezt, kb. 1 percig teszi.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez normális? Mert plusz 1 perc meleglevegő befúvásnak nincs sok értelme. Azt hittem sokkal több ideig tudja fújni a meleg levegőt.

Előre is kösz a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

'99.dec.-i omegám van (2,5 TD).

Azt hiszem maradványhőnek nevezik azt, amikor motorleállítás után, megnyomod a klíma "auto" gombját, és még egy darabig fújja be a meleg levegőt.

Az én autómnál ezt, kb. 1 percig teszi.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez normális? Mert plusz 1 perc meleglevegő befúvásnak nincs sok értelme. Azt hittem sokkal több ideig tudja fújni a meleg levegőt.

Előre is kösz a válaszokat!

Addig nyomja a leírás szerint amíg van hasznos hő van, utána magától kikapcsol. Hogy mennyi neki ez az így hasznosítható hő és időben mennyi idő alatt nyomja ezt ki (mennyi idő alatt hűl le a hűtővíz - relatív) azt nem tudom, bár az 1 perc még nagy hidegben is kevésnek tűnik számomra.

Link to comment
Megosztás:

Addig nyomja a leírás szerint amíg van hasznos hő van, utána magától kikapcsol. Hogy mennyi neki ez az így hasznosítható hő és időben mennyi idő alatt nyomja ezt ki (mennyi idő alatt hűl le a hűtővíz - relatív) azt nem tudom, bár az 1 perc még nagy hidegben is kevésnek tűnik számomra.

Nem tudom, nem kéne-e mennie ilyenkor az elektromos keringetőnek, mert ez olyan, minta állna a víz a rendszerben, kb. ennyit bírhat a radiátor fűteni vízkeringés nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Addig nyomja a leírás szerint amíg van hasznos hő van, utána magától kikapcsol. Hogy mennyi neki ez az így hasznosítható hő és időben mennyi idő alatt nyomja ezt ki (mennyi idő alatt hűl le a hűtővíz - relatív) azt nem tudom, bár az 1 perc még nagy hidegben is kevésnek tűnik számomra.

Köszi!

Hát, az 1 perc valóban kevés, semmi értelme. Lehet, hogy rosszul érzékel, valamilyen hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem kéne-e mennie ilyenkor az elektromos keringetőnek, mert ez olyan, minta állna a víz a rendszerben, kb. ennyit bírhat a radiátor fűteni vízkeringés nélkül.

Kösz!

Ez jól hangzik. Meg tudod mondani hol van ez az elektromos keringtető?

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a vízpumpánál, előfordul, hogy csak járó motornál ereszt a szimmering, és a szíj szétcsapja a vizet, így nehéz észrevenni.

Fent a tartály kupakjánál nyomta ki a vizet!

Voltam hiba olvasáson, 5hiba volt a kocsiban.

És írta a klíma hűtő-fűtő berendezést hibának is.

Az előtt fűtött is valamennyire.

Érdekes jelenség nekem hogy hiba törölve lett belőle, most már elég jobban szedi a papucsát, de fűtésem csak álló helyzetbe van, és ott is csak akkor ha túráztatom, menetközbe egyáltalán nincs meleg, csak hideg!

Link to comment
Megosztás:

Fent a tartály kupakjánál nyomta ki a vizet!

Voltam hiba olvasáson, 5hiba volt a kocsiban.

És írta a klíma hűtő-fűtő berendezést hibának is.

Az előtt fűtött is valamennyire.

Érdekes jelenség nekem hogy hiba törölve lett belőle, most már elég jobban szedi a papucsát, de fűtésem csak álló helyzetbe van, és ott is csak akkor ha túráztatom, menetközbe egyáltalán nincs meleg, csak hideg!

Nem sok esély van rá, de hallottam már olyanról, hogy ledarálta a vízpumpa a lapátjait. Igaz, akkor melegedne a motor is.

Termosztátod hogy áll? Lehet hogy non-stop nyitva van, és ezért nincs fűtés (menetszél visszahűti, de ekkor az üzemi hőfokot sem éri el). Mennyi idő alatt éri el az üzemi hőfokot? Az üzemi hőfok előtt mennyivel kezd el melegedni a hűtő előremenő csöve? Radiátorhoz menő-jövő csövek egyaránt melegek?

Esetleg légzárvány van valahol a rendszerben...

Kimosva volt a rendszer?

Több ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Nem sok esély van rá, de hallottam már olyanról, hogy ledarálta a vízpumpa a lapátjait. Igaz, akkor melegedne a motor is.

Termosztátod hogy áll? Lehet hogy non-stop nyitva van, és ezért nincs fűtés (menetszél visszahűti, de ekkor az üzemi hőfokot sem éri el). Mennyi idő alatt éri el az üzemi hőfokot? Az üzemi hőfok előtt mennyivel kezd el melegedni a hűtő előremenő csöve? Radiátorhoz menő-jövő csövek egyaránt melegek?

Esetleg légzárvány van valahol a rendszerben...

Kimosva volt a rendszer?

Több ötletem nincs.

Termosztát most volt cserélve, igaz nem valami drága lett bele rakva, 3000párszáz volt.

Így hogy nem fűt, így 15-20 perc kell vagy még annál is több hogy elérje az üzemi hőfokot.

És az eleje le van takarva pedig, csak a kuler helyét hagytam ki, alul van csak letakarva igaz, vagy felül is takarjam le?

Levegő tuti hogy van a rendszerbe, mert a vastag cső ami lejön a termosztátról, ami megy a hűtő tetejére az levegős mindig.

Csináltam ma este vele olyat hogy rá álltam egy meredek rámpára vele, és túráztattam egy kicsit hogy ki kavarja a levegőt, és utána egy ideig jó volt a fűtés, és utána megint elment.

Valahol olvastam ezt hogy vagy a vákum csap van leragadva, vagy levegős és azért nem fűt vízcsere után, és így szokták csinálni vele hogy vagy megemelik, vagy meg kocoktatják a csapot, és hát ha kidolgozza a levegőt.

Én már mindegyiket kipróbáltam rajta.

Vizet cseréltem benne, mert valami -16-os sötétkék löty volt benne, 2x mosattam át a rendszert, és most -40-es van benne kb. rózsaszín bárdis fagyáló.

Igaz Vectra de dettó egy kaptafára készült mint az omega.

Szaval nem valami elektronikus baja volna, vagy jeladó?

Link to comment
Megosztás:

Termosztát most volt cserélve, igaz nem valami drága lett bele rakva, 3000párszáz volt.

Vizet cseréltem benne, mert valami -16-os sötétkék löty volt benne, 2x mosattam át a rendszert, és most -40-es van benne kb. rózsaszín bárdis fagyáló.

Igaz Vectra de dettó egy kaptafára készült mint az omega.

Szaval nem valami elektronikus baja volna, vagy jeladó?

Nem, nem hiszem. Sztem valami vízköri probléma lesz. Csapra nem magyarázat az, hogy nincs fűtés menet közben, csak álló helyben, emelt fordulaton. Úgyhogy szerintem az se valószínű.

Ugyanígy nem játszik a fűtőpanel/légkeverő zsaluk sem, hiszen azok működése se függ se a mozgástól, se a fordulatszámtól.

Vectra vízrendszerét nem ismerem, de az Omegáé légtelenítődik saját magától. Víz leereszt, majd a kiegyenlítőn feltöltöd, és ugyanott légteleníti magát.

Persze ha gyári a rendszer, és nincs benne módosítva valami, amitől légzárvány keletkezik (gáz-reduktor, utólagos állófűtés, stb).

Fűtés szempontjából tökmindegy milyen fagyálló van benne, de ha kimostad, akkor az csak jó.

Viszont a 15-20perces üzemmelegség, az nekem gyanús. Nekem mínusz fokokban is 3-4 km után már 90°közelében van a víz (pedig az én termosztátom se 100-as, mert néha fennakad, máskor meg hagyja kihűlni a motort)... Az meg testvérek között is csak pár perc. A digit klíma meg 1-2 perc alapjáraton való ketyegés után elkezdi tolni a langyos levegőt (addig ugye el sem indul, míg hideg a radiátor).

Nézd meg, hogy a vastag csövek hogy melegszenek, mert nekem még mindig a termosztát a gyanús.

Ezen kívül meg esetleg próbáld meg még egyszer légteleníteni (víz leereszt, legalábbis egy része, aztán elkezded feltölteni, feltöltöd szintig, beindítod az autót, alapjáraton, és hagyd, hogy eldolgozza a vizet. pár perc múlva rakd rá a kupakot, és kész. csomagtartóba rakd be a maradék fagyállót, mert valószínű hogy kevés lesz, ahogy kidolgozza a maradék vizet).

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem hiszem. Sztem valami vízköri probléma lesz. Csapra nem magyarázat az, hogy nincs fűtés menet közben, csak álló helyben, emelt fordulaton. Úgyhogy szerintem az se valószínű.

Ugyanígy nem játszik a fűtőpanel/légkeverő zsaluk sem, hiszen azok működése se függ se a mozgástól, se a fordulatszámtól.

Vectra vízrendszerét nem ismerem, de az Omegáé légtelenítődik saját magától. Víz leereszt, majd a kiegyenlítőn feltöltöd, és ugyanott légteleníti magát.

Persze ha gyári a rendszer, és nincs benne módosítva valami, amitől légzárvány keletkezik (gáz-reduktor, utólagos állófűtés, stb).

Fűtés szempontjából tökmindegy milyen fagyálló van benne, de ha kimostad, akkor az csak jó.

Viszont a 15-20perces üzemmelegség, az nekem gyanús. Nekem mínusz fokokban is 3-4 km után már 90°közelében van a víz (pedig az én termosztátom se 100-as, mert néha fennakad, máskor meg hagyja kihűlni a motort)... Az meg testvérek között is csak pár perc. A digit klíma meg 1-2 perc alapjáraton való ketyegés után elkezdi tolni a langyos levegőt (addig ugye el sem indul, míg hideg a radiátor).

Nézd meg, hogy a vastag csövek hogy melegszenek, mert nekem még mindig a termosztát a gyanús.

Ezen kívül meg esetleg próbáld meg még egyszer légteleníteni (víz leereszt, legalábbis egy része, aztán elkezded feltölteni, feltöltöd szintig, beindítod az autót, alapjáraton, és hagyd, hogy eldolgozza a vizet. pár perc múlva rakd rá a kupakot, és kész. csomagtartóba rakd be a maradék fagyállót, mert valószínű hogy kevés lesz, ahogy kidolgozza a maradék vizet).

Köszönöm a jó tanácsot ma kísérletezek egyet, és majd leírom mire jutottam vele!

Link to comment
Megosztás:

Jelentem meg lehet sulni a kocsiban!!!

Kicsit sok sebbol verzett a dolog:

-szar utangyartott termosztat(egyebkent uj volt de akkoris szar, csere gyarira)

-a hatso legtelenito cso el volt tomodve, ugy kellett suritettel kifujni a dzusvat belole

-radiator mosogatas oda vissza slaggal

A 3 egyutt meghozta a vart hatast.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem meg lehet sulni a kocsiban!!!

Kicsit sok sebbol verzett a dolog:

-szar utangyartott termosztat(egyebkent uj volt de akkoris szar, csere gyarira)

-a hatso legtelenito cso el volt tomodve, ugy kellett suritettel kifujni a dzusvat belole

-radiator mosogatas oda vissza slaggal

A 3 egyutt meghozta a vart hatast.

Grat.

Link to comment
Megosztás:

Jelentem meg lehet sulni a kocsiban!!!

Kicsit sok sebbol verzett a dolog:

-szar utangyartott termosztat(egyebkent uj volt de akkoris szar, csere gyarira)

-a hatso legtelenito cso el volt tomodve, ugy kellett suritettel kifujni a dzusvat belole

-radiator mosogatas oda vissza slaggal

A 3 egyutt meghozta a vart hatast.

Ebből valószínűnek tartom, hogy a légtelenítő cső volt a ludas, a többi meg csak hab a tortán.

Akkor légy happy, és élvezd a gatyarohasztó hőséget! :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt igazából én sem tudom. Könyv szerint a csöveknél kell légteleníteni.

Van egy huvelykujjnyi vastag cső, amelyik megkerüli a blokkot, vezetőoldalon hátulról (két hengersor közötti hid tetejéről) jön előre, valami dolga van a szívotoroknál is,

majd megy tovább anyósoldalon hátra a kiegyenlítőtartályba. (ez érkezik oda be hátul, anyósoldalt, felül)

Igy már tuti meglesz.

Egyébként a legátütőbb ezek ellenére a radiátor slaggal mosása hozta!

Valszeg volt már a kocsinak régen olajhűtő baja, ugyanis az elég újnak nézett ki, viszont ez meg öreg trutyi volt benne amit nem nagyon takarítottak ki belőle.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.