Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Én ugyan nem vagyok omegás, de jó ideje olvasgatom már ezt a fórumot (és benne az Omega topikot), úgyhogy volt alkalmam megtapasztalni elég sokféle hozzáállást már itt.

Az a helyzet hogy TD szvsz nem bunkó, mindössze megköveteli a neki kijáró tiszteletet, ami teljesen jogos is hiszen a legtöbbünknek apja lehetne, de ettől függetlenül is elég komoly tudással rendelkezik a típust illetően. Az a helyzet hogy túl sok olyan hozzászólást láttunk már ezen a fórumon amikor valaki beesik ide köszönés nélkül, elböffenti magát (súlyosbítandó a dolgot esetenként kritikán aluli helyesírással) hogy "tegnap vettem egy Omegát és most nem indul, valaki segítsen sürgősen", majd ha megkapta a választ akkor ismét csak köszönés nélkül távozik...

Nem kell hogy bárki is hálálkodjon, de senki ne várja el hogy ha valaki hosszú évek alatt, esetenként sok szívás és még több befektetett pénz árán a birtokába jutott egy információnak, akkor azt ingyen és bérmentve átadja olyan valakinek aki nem hogy nem tudja megfogalmazni rendesen hogy tulajdonképpen mit akar, de még az alapvető illemszabályokat sem ismeri...

Innen nézve TD-nek egyetlen hibája van: mégpedig az hogy ennyi év keserű tapasztalata ellenére még mindig megpróbálja megnevelni ezeket az embereket... A szándék ugyan dicsérendő, de sajna a magam részéről rá kellett jönnöm hogy túl sok hülye ember van, egyedül képtelenség megváltani a világot... Én már rég belefáradtam volna a helyében...

Úgyhogy szerintem közelítsetek felé tisztelettel és fogadjátok meg amit mond, érdemes!

(Mindezt nem az ő védelmében írtam, meg tudja ő védeni magát ha akarja, csak úgy kikívánkozott belőlem.)

"Az a helyzet hogy túl sok olyan hozzászólást láttunk már ezen a fórumon amikor valaki beesik ide köszönés nélkül, elböffenti magát (súlyosbítandó a dolgot esetenként kritikán aluli helyesírással) hogy "tegnap vettem egy Omegát és most nem indul, valaki segítsen sürgősen", majd ha megkapta a választ akkor ismét csak köszönés nélkül távozik..."

Ennyi <_<

Azzal lehetne ezt még "fokozni", hogy a kereső használata már-már feketemágiának számít, és ahelyett hogy oda beírna pár kulcsszót, inkább telefossa a topicot (a tipikus kérdések, ugye: hogy kell hibakódot kiolvasni, hol a fékszalag, milyen/mennyi olaj kell, hol található szerelési leírás).

Pedig ha jól emlékszem, fórumszabályzatban is benne van a kereső használata...

Link to comment
Megosztás:

"Az a helyzet hogy túl sok olyan hozzászólást láttunk már ezen a fórumon amikor valaki beesik ide köszönés nélkül, elböffenti magát (súlyosbítandó a dolgot esetenként kritikán aluli helyesírással) hogy "tegnap vettem egy Omegát és most nem indul, valaki segítsen sürgősen", majd ha megkapta a választ akkor ismét csak köszönés nélkül távozik..."

Ennyi <_<

Azzal lehetne ezt még "fokozni", hogy a kereső használata már-már feketemágiának számít, és ahelyett hogy oda beírna pár kulcsszót, inkább telefossa a topicot (a tipikus kérdések, ugye: hogy kell hibakódot kiolvasni, hol a fékszalag, milyen/mennyi olaj kell, hol található szerelési leírás).

Pedig ha jól emlékszem, fórumszabályzatban is benne van a kereső használata...

Huzzatok mar az egyeb csevibe pls!

Ez sokkal nagyobb telefosas. Inkabb legyen minden masodik hulye kerdes, mint 10 bol 9 arrol hogz most ki a bunko.

Link to comment
Megosztás:

Azt pedig tudomásul kell venni, hogy akinek az azonosítója 32 után következik az nem is ember, hanem valamilyen alantas lény.

53 :D :D

Huzzatok mar az egyeb csevibe pls!

Ez sokkal nagyobb telefosas. Inkabb legyen minden masodik hulye kerdes, mint 10 bol 9 arrol hogz most ki a bunko.

Na ez sem egy építő jellegű hozzászólás. :) <_<

Link to comment
Megosztás:

Mivel még új vagy itt és láthatóan nem olvastál vissza, ezért leírom, hogy mi a helyzet.

Omegatd egy bunkó.

Ezt itt mindenki tudja és Ő is tudja magáról.

Ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy az Omegáról szinte mindent tud.

Az még egyelőre nem világos nekem sem, hogy miért, de néha egy kérdést személyes sértésnek vesz.

Néha azért előfordul az is, hogy segít a kérdezőnek.

Azt pedig tudomásul kell venni, hogy akinek az azonosítója 32 után következik az nem is ember, hanem valamilyen alantas lény.

Hogy jobban megértsd, képzelj el egy létrát!

Omegatd áll a tetején és onnan tekint le ránk, a többiek mind a létra alatt állunk, felnézni nem merünk, mert elvakít a ragyogása.

Néha jön egy vakmerő ifjú, mint Te és úgy gondolja, hogy Én bizony felmászok az első fokra.

Ilyenkor Őfelsége lemászik és visszarugdossa a földre.

Igaz, hogy néha a fejünkre sz@rik, onnan a magasból, de már beletörődtünk.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hála istennek nem csak ő és udvartartása ért az omegákhoz =)

Mindenesetre nem ártana átirni az oldal cimét,mivel itt csak a beavatottak kapnak választ a kérdésükre,aki kérdezni merészel úgy hogy nem ismeri az összes tagot név szerint és nem esett át valamiféle szertartáson az kopjon le <_< (Tisztelet a kivételnek.)

Ne haragudjon meg senki hogy nem térdelek le egy pipára hogy valaki válaszoljon egy kérdésre ezen a fórumon.Ez bizonyára az én hibám :D

További kellemes szórakozást,és adjuk át a terepet a fűtésproblémákkal küzdőknek =)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello, örülnék ha valaki tudna segíteni egy egyszerű kérdés megválaszolásával.

Csak anyit szeretnék, hogy van egy 99es 2.0i 16v omegám, és nem teljesen jól múködik a vákum rendszer, gyanum szerint nem jó helyre vannak dugva a vákum csövek a közép konzol kapcsolóra, ha esetleg lenne valaki aki tudna segíteni abban hogy milyik szinű cső hova megy, örülnék.

köszi

Link to comment
Megosztás:

hello, örülnék ha valaki tudna segíteni egy egyszerű kérdés megválaszolásával.

Csak anyit szeretnék, hogy van egy 99es 2.0i 16v omegám, és nem teljesen jól múködik a vákum rendszer, gyanum szerint nem jó helyre vannak dugva a vákum csövek a közép konzol kapcsolóra, ha esetleg lenne valaki aki tudna segíteni abban hogy milyik szinű cső hova megy, örülnék.

köszi

Mindegyik cső egyik vége a szívósoron van, másik végek meg mennek az EGR-re, a szénszűrő kaniszterre (jobb kerékjárati ívben lakó nagy doboz), valamint még 2 cső megy az utastérbe, valamint 1 cső a szekunderlevegő szelepre.

Színre mindegyik fekete, de van hogy fehér van (láttam ilyet is-olyat is). Úgyhogy ez nem mérvadó.

Igazából ördöngősség nincs, a hosszok adják magukat, plusz az alapelv az az, hogy a szívósorról kapják a szervek a vákuumot.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden régi és új tagot!

Én is a fűtéssel szenvedek már jó ideje, de az Istennek sem akar jó lenni. Csont hideget fuj,még 50km után is. Viszont van,mikor 10-15 perc mulva lök egy kis langyit, de ez ritka. Előzmények. Ecet vásárlás, kiegy.tartályba bele,és hadszokja .Majd a dzsuvát leengedtem, átmostam az egész rendszert, majd össze,és gyi. Próba kör,és ugyan olyan fos mint volt. Másnap vettem egy termosztát bélést, beletettem, az sem lett jó. Ekkor ujjra szétszedtem az egészet ismét átmostam, a fűtőradiátort is, viszont a fűtéscsapot nem vettem le,mert /megmondom őszintén nem tudtam,és nem akartam szétbarmolni/. Összerak. és lám okádja a meleget mint az állat, no dzsatar haza, és mire hazaértem, elnyomta az összes vizet. /persze ismét elment a fűtésem. Szétszakadt a hűtőm csonkja. Meghegesztettem /5000é/, összeraktam és azóta, és ugyan az mint az elején. Csont hideg, Viszont folyamatosan légteleniti magát. /kurtyog a tágulási folyamatosan/. Észrevettem olyat is,hogy hideg motornál /inditás után/, leveszem a tágulási tetejét, és jön ki valami gyenge kipufogó gáz szerűség belőle. Lehet hogy hengerfejes lesz a szekér?. A vizhőfok felmegy van mikor 100 ig is. Segitsetek srácok, szükségem lenne az autóra, de sajnos nem sok pénzem van szerelőhöz vinni. Persze ha muszáj ott fog kikötni...

98as 2.0 16v

Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden régi és új tagot!

Összerak. és lám okádja a meleget mint az állat, no dzsatar haza, és mire hazaértem, elnyomta az összes vizet. /persze ismét elment a fűtésem. Szétszakadt a hűtőm csonkja. Meghegesztettem /5000é/, összeraktam és azóta, és ugyan az mint az elején.

Csont hideg, Viszont folyamatosan légteleniti magát. /kurtyog a tágulási folyamatosan/. Észrevettem olyat is,hogy hideg motornál /inditás után/, leveszem a tágulási tetejét, és jön ki valami gyenge kipufogó gáz szerűség belőle. Lehet hogy hengerfejes lesz a szekér?. A vizhőfok felmegy van mikor 100 ig is. Segitsetek srácok, szükségem lenne az autóra, de sajnos nem sok pénzem van szerelőhöz vinni.

Persze ha muszáj ott fog kikötni...

98as 2.0 16v

Köszönettel.

Hátulról mellbe... szerelő.. vagy magad hengerfejezed meg... igen, ha a kipufogógáz szerű bugyborékol a kiegyenlítő tartályban az nem túl jó... ellenben mivel a gáz nem csak oda meg, megint légzsákos a rendszer, vszínű ezért nincs fűtés...

kb ennyi <_<

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik cső egyik vége a szívósoron van, másik végek meg mennek az EGR-re, a szénszűrő kaniszterre (jobb kerékjárati ívben lakó nagy doboz), valamint még 2 cső megy az utastérbe, valamint 1 cső a szekunderlevegő szelepre.

Színre mindegyik fekete, de van hogy fehér van (láttam ilyet is-olyat is). Úgyhogy ez nem mérvadó.

Igazából ördöngősség nincs, a hosszok adják magukat, plusz az alapelv az az, hogy a szívósorról kapják a szervek a vákuumot.

Kösz a gyors választ, de én az utastérben lévő vákumcsövek szinére gondoltam, van sárga ami a vákumházból megy a kabinba a kezelőegységre, és még van rajta három másik, kék, zöld barna, és azt nem tudom hogy azok jó helyre e csatlakoznak a kezelőegységen, mert nem épp ott fúj ahol kellene, de lehet hogy nem működik az összes záró szelep.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ, de én az utastérben lévő vákumcsövek szinére gondoltam, van sárga ami a vákumházból megy a kabinba a kezelőegységre, és még van rajta három másik, kék, zöld barna, és azt nem tudom hogy azok jó helyre e csatlakoznak a kezelőegységen, mert nem épp ott fúj ahol kellene, de lehet hogy nem működik az összes záró szelep.

hja, az lemaradt, hogy a fűtés része. mmint nem olvastam.

hát ezt a részét a kérdésnek passzolom!

próba cseresznye alapon tudod, max. megnézed melyik cső hova megy, állítgatod a panelen a levegő irányát, és nézed a változásokat. ha nem jó, cserélsz.

jobb ötletem nincs, főleg hogy még leírva nem is láttam a szineket. megnézem majd Haynes kézikönyvben, de asszem abban csak a manuális klíma van, a digit nincs.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden régi és új tagot!

Én is a fűtéssel szenvedek már jó ideje, de az Istennek sem akar jó lenni. Csont hideget fuj,még 50km után is. Viszont van,mikor 10-15 perc mulva lök egy kis langyit, de ez ritka. Előzmények. Ecet vásárlás, kiegy.tartályba bele,és hadszokja .Majd a dzsuvát leengedtem, átmostam az egész rendszert, majd össze,és gyi. Próba kör,és ugyan olyan fos mint volt. Másnap vettem egy termosztát bélést, beletettem, az sem lett jó. Ekkor ujjra szétszedtem az egészet ismét átmostam, a fűtőradiátort is, viszont a fűtéscsapot nem vettem le,mert /megmondom őszintén nem tudtam,és nem akartam szétbarmolni/. Összerak. és lám okádja a meleget mint az állat, no dzsatar haza, és mire hazaértem, elnyomta az összes vizet. /persze ismét elment a fűtésem. Szétszakadt a hűtőm csonkja. Meghegesztettem /5000é/, összeraktam és azóta, és ugyan az mint az elején. Csont hideg, Viszont folyamatosan légteleniti magát. /kurtyog a tágulási folyamatosan/. Észrevettem olyat is,hogy hideg motornál /inditás után/, leveszem a tágulási tetejét, és jön ki valami gyenge kipufogó gáz szerűség belőle. Lehet hogy hengerfejes lesz a szekér?. A vizhőfok felmegy van mikor 100 ig is. Segitsetek srácok, szükségem lenne az autóra, de sajnos nem sok pénzem van szerelőhöz vinni. Persze ha muszáj ott fog kikötni...

98as 2.0 16v

Köszönettel.

gyakorta előfordul, hogy átég a hf tömítés a víztér és az égéstér között. valszeg nálad is ez a szitu.

10e ft az anyagköltség, ha csak hf tömítést, meg csavarokat cserélsz.

persze ha van egy kis zsuga, érdemes vezérlést is cserélni, ha már meg van bontva... (Frid-car-nál most vezérlés akció megy, 45e a vezérlés vízpumpával)

Link to comment
Megosztás:

gyakorta előfordul, hogy átég a hf tömítés a víztér és az égéstér között. valszeg nálad is ez a szitu.

10e ft az anyagköltség, ha csak hf tömítést, meg csavarokat cserélsz.

persze ha van egy kis zsuga, érdemes vezérlést is cserélni, ha már meg van bontva... (Frid-car-nál most vezérlés akció megy, 45e a vezérlés vízpumpával)

Ne riogasd itt az embereket ilyen horrorisztikus árakkal... Omegája van, nem kőgazdag :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ne riogasd itt az embereket ilyen horrorisztikus árakkal... Omegája van, nem kőgazdag :D :D

Ja, igen. Elfelejtettem hogy az Omegás bevarrtzsebű... Én kérek elnézést :D

:lol: :D :) ;)

ja, az lemaradt, hogy persze ezek kisker árak, áfával... ha esetleg valakinek a nénje-bátyja-sógora-szomszédja-exkatonatársa tud pult alól, az jóval olcsóbb! ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden régi és új tagot!

Én is a fűtéssel szenvedek már jó ideje, de az Istennek sem akar jó lenni. Csont hideget fuj,még 50km után is. Viszont van,mikor 10-15 perc mulva lök egy kis langyit, de ez ritka. Előzmények. Ecet vásárlás, kiegy.tartályba bele,és hadszokja .Majd a dzsuvát leengedtem, átmostam az egész rendszert, majd össze,és gyi. Próba kör,és ugyan olyan fos mint volt. Másnap vettem egy termosztát bélést, beletettem, az sem lett jó. Ekkor ujjra szétszedtem az egészet ismét átmostam, a fűtőradiátort is, viszont a fűtéscsapot nem vettem le,mert /megmondom őszintén nem tudtam,és nem akartam szétbarmolni/. Összerak. és lám okádja a meleget mint az állat, no dzsatar haza, és mire hazaértem, elnyomta az összes vizet. /persze ismét elment a fűtésem. Szétszakadt a hűtőm csonkja. Meghegesztettem /5000é/, összeraktam és azóta, és ugyan az mint az elején. Csont hideg, Viszont folyamatosan légteleniti magát. /kurtyog a tágulási folyamatosan/. Észrevettem olyat is,hogy hideg motornál /inditás után/, leveszem a tágulási tetejét, és jön ki valami gyenge kipufogó gáz szerűség belőle. Lehet hogy hengerfejes lesz a szekér?. A vizhőfok felmegy van mikor 100 ig is. Segitsetek srácok, szükségem lenne az autóra, de sajnos nem sok pénzem van szerelőhöz vinni. Persze ha muszáj ott fog kikötni...

98as 2.0 16v

Köszönettel.

Brávó! Így kell rövid idő alatt teljesen gallyra vágni egy haldokló motort!!!

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ, de én az utastérben lévő vákumcsövek szinére gondoltam, van sárga ami a vákumházból megy a kabinba a kezelőegységre, és még van rajta három másik, kék, zöld barna, és azt nem tudom hogy azok jó helyre e csatlakoznak a kezelőegységen, mert nem épp ott fúj ahol kellene, de lehet hogy nem működik az összes záró szelep.

image-D203_4D6C0A6C.jpg

Remélem nem gond a német.

Link to comment
Megosztás:

http://kephost.hu/image-D203_4D6C0A6C.jpg

Remélem nem gond a német.

Köszi szépen, sokat segítettél, csak sajna a "12" csatlakozoidom, egymás mellé van rajzolva, de a valóságban, egymás alatt vannak a vákumcsövek.

De legalább most már átlátom az egészet, majd ha a körülmények engedik kidobom az egész műszerfalat, és rendbe rakom a kicsikét.

Link to comment
Megosztás:

Ha válaszolsz vkinek, és kép is van benne, légyszi szedd ki az IMG tagot, mert jön egy modi és megdorgál, hogy képpel nem idézünk :D

Amúgy digites a klímád, vagy sima?

Ugyan gyerekek, mar csak 2 hetet kell kibirni, ilyenkor mar kar a futessel bajlodni, lehet reszelgetni a klimakat!

Kellene is nekem egy jo klimas BP-en, vagy Szekszardon. Sajna igen hamar elszokik belole a gaz, meg kene festeni a kicsiket.

Link to comment
Megosztás:

Ha válaszolsz vkinek, és kép is van benne, légyszi szedd ki az IMG tagot, mert jön egy modi és megdorgál, hogy képpel nem idézünk :D

Amúgy digites a klímád, vagy sima?

ok :lol:

sima, nem digit, de van digit kötép könzolom.....csak kár hogy nem olyan egyszerű átépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan gyerekek, mar csak 2 hetet kell kibirni, ilyenkor mar kar a futessel bajlodni, lehet reszelgetni a klimakat!

Kellene is nekem egy jo klimas BP-en, vagy Szekszardon. Sajna igen hamar elszokik belole a gaz, meg kene festeni a kicsiket.

Öcsémének, ami ugyan az az évjárat, mint a tied, az egyik feltöltő szelep enged.

Link to comment
Megosztás:

Öcsémének, ami ugyan az az évjárat, mint a tied, az egyik feltöltő szelep enged.

Ugyan gyerekek, mar csak 2 hetet kell kibirni, ilyenkor mar kar a futessel bajlodni, lehet reszelgetni a klimakat!

Kellene is nekem egy jo klimas BP-en, vagy Szekszardon. Sajna igen hamar elszokik belole a gaz, meg kene festeni a kicsiket.

Szelepeket lehet rendelni a Cool4You nevű cégtől. Asszem 1500ft/dd (plusz kupak, ami elengedhetetlen, mert belemegy a kosz, és az is gallyravághatja a szelepet).

Amúgy tipikus hiba, golyós szelepek, és ha a golyó deformál, egy szervízszelep-csatlakoztatás után már nem tud tömíteni, fennakad. Rossz hír, hogy nem önelzárós, szóval nem lehet nyomás alatt kicserélni.

viszont ez a legkönnyebben ellenőrizhető pont, szappanhabbal kiderül.

Ha nem itt, akkor valószínűleg a csatlakozási pont(ok)nál ereszt. Ez a kompresszor tetején, a szárítószűrőnél (hűtő mellett), és a tűzfalon található.

Tűzfali csatlakozás nem bontható házilag, célszerszám kell hozzá, de az nem is szokott ereszteni. Másik kettő annál gyakrabban.

Harmadik, és legdrágább, ha a kompresszor tömszelence ereszt. Ennek cseréjéhez le kell venni a kompresszort, ha meg már lentvan, érdemes széthúzni, és nagy tömítőgyűrűket cserélni, V5-ös Harrisonnál ez egy elég gyenge pont.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenn hogy nálam a középső szelőőzőből jön a meleg kikapcsolt fűtésnél is és a hátramenő szellőzők meg szinte mindig hideget fújnak. Ez mitől van ? Nem megy valamelyik lamella ?

Hogy hátul hideg jön, az lehet attól iss, hogy szétcsúsztak (vagy egyszerűen hiányoznak, ilyennel iss találkoztam már)a hátramenő, levegőt szállító csövek (hátsó konzol, lábtér)

Link to comment
Megosztás:

Ugyan gyerekek, mar csak 2 hetet kell kibirni, ilyenkor mar kar a futessel bajlodni, lehet reszelgetni a klimakat!

Kellene is nekem egy jo klimas BP-en, vagy Szekszardon. Sajna igen hamar elszokik belole a gaz, meg kene festeni a kicsiket.

Jah, de azért ma még szakad hó :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.