Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Amit megnézhetsz házilag:

Digit klíma kijelez vmit vagy agyhalott?Semmilyen irányba még langyos se, legmagasabb hőfokra állítava?

Nézd meg a fűtéscsapot, hogy rajta van -e a vákumvezeték, illetve kövesd le a vákumvezetéket másik irányba is, hogy a másik oldala is csatlakoztatva van -e a fékszervó csövéhez (Fűtéscsapot megtalálod a tűzfal és anyós oldali hengerfej hátsó fele között, 3 vízcső megy rá meg a tetejére egy vákumcső).

Illetve ha ezek OK akkor meleg motornál fűtés bekapcs, majd az utastérbe menú 2 vízcsövet nézd meg hogy melegek -e.

A kijelző megy rendesen ha legmagasabbra állítom akkor kb 20 perc autókázás után nagyon enyhe langyosnak csak jó indulattal nevezhetőt fúj de csak egyes ventilátoron mert ha már felnyomom hármasra teljesen hideg lesz megint.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi, de a segítségeteket szeretném kérni. Van egy Omegám automata kétzónás klímája van, de sajnos a belső párátlanítást szinte nem tudom megoldani! Mi lehet a probléma? :lol: Előre is köszi a segítséget!

További szép napot!

Üdv: Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi, de a segítségeteket szeretném kérni. Van egy Omegám automata kétzónás klímája van, de sajnos a belső párátlanítást szinte nem tudom megoldani! Mi lehet a probléma? :lol: Előre is köszi a segítséget!

További szép napot!

Üdv: Balázs

áll a víz valahol. vagy az airboxban, vagy a szőnyegen... sanszos, hogy eldugult a kifolyócső, és felgyűlik bent a víz.

vagy folyik a radiátorod. vagy sok a lihegés a kocsiban :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kijelző megy rendesen ha legmagasabbra állítom akkor kb 20 perc autókázás után nagyon enyhe langyosnak csak jó indulattal nevezhetőt fúj de csak egyes ventilátoron mert ha már felnyomom hármasra teljesen hideg lesz megint.

Nézd meg akkor a csöveket. Vagy nem nyit eléggé a csap (mert nem kap vákuumot, vagy mert megakadt), vagy el van dugulva a radiátor.

Pucolni a radiátort nemigen lehet, kibont, és csere, de az egész műszerfalat ki kell szedni. Csapcsere egyszerűbb eset.

Link to comment
Megosztás:

áll a víz valahol. vagy az airboxban, vagy a szőnyegen... sanszos, hogy eldugult a kifolyócső, és felgyűlik bent a víz.

vagy folyik a radiátorod. vagy sok a lihegés a kocsiban :lol:

Szia!

Köszi! A szőnyeg száraz a lihegéseken már túl vagyunk! A manuális klímával könnyű dolgom van, mert meleg levegő + Klíma +belső keringtetés és már száraz is a levegő! De itt ez nem akar menni :lol:

Ha minden ok akkor itt a belső párátlanítást miként lehet megoldani?/gondolom az airbox száraz és nincsen eldugulva kondenzvíz kifolyó!

Üdv: Balázs

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi! A szőnyeg száraz a lihegéseken már túl vagyunk! A manuális klímával könnyű dolgom van, mert meleg levegő + Klíma +belső keringtetés és már száraz is a levegő! De itt ez nem akar menni :lol:

Ha minden ok akkor itt a belső párátlanítást miként lehet megoldani?/gondolom az airbox száraz és nincsen eldugulva kondenzvíz kifolyó!

Üdv: Balázs

Pollenszűrő mikor volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi! A szőnyeg száraz a lihegéseken már túl vagyunk! A manuális klímával könnyű dolgom van, mert meleg levegő + Klíma +belső keringtetés és már száraz is a levegő! De itt ez nem akar menni :lol:

Ha minden ok akkor itt a belső párátlanítást miként lehet megoldani?/gondolom az airbox száraz és nincsen eldugulva kondenzvíz kifolyó!

Üdv: Balázs

Alapesetben nincsen semmi megoldanivaló. Nincs pára. Nekem télre ki van kapcsolva a klíma (ECO) gombbal, de így sincs párásodás (szintén digit).

Nézd meg a pollenszűrőt is, ahogy Zoli mondta. Viszont ha továbbra is fennáll a párásodás, valahol mégiscsak kehe van.

Link to comment
Megosztás:

Kondenzvízhez egyáltalán, mivel az autó alján éred el, emlékeim szerint a váltó jobb oldalán.

Radiátorhoz ki kell szedni az egészet. Nagy meló.

A melótól nem félek csak a feleslegestől :lol: , gondolom az egész műszerfalat ki kell vennem! Legalább is a burkolatot!

Link to comment
Megosztás:

A melótól nem félek csak a feleslegestől :) , gondolom az egész műszerfalat ki kell vennem! Legalább is a burkolatot!

nem. az EGÉSZ műszerfalat ki kell venni :lol:

ha már bennevagy, kisp113-cartárssal vedd fel a kapcsolatot, neki is radiátorbaja van :lol:

klímád amúgy megy?

Link to comment
Megosztás:

nem. az EGÉSZ műszerfalat ki kell venni :lol:

ha már bennevagy, kisp113-cartárssal vedd fel a kapcsolatot, neki is radiátorbaja van :lol:

klímád amúgy megy?

Új a hűtő benne, a kompresszor fel lett újítva, nyáron pillanatok alatt hűt!

Bocsi de kérdeznék még pár dolgot! Nem rég óta van Omegám, a szekunder levegő mikor dolgozik az autón? És mi a pontos szerepe?

Link to comment
Megosztás:

Új a hűtő benne, a kompresszor fel lett újítva, nyáron pillanatok alatt hűt!

Bocsi de kérdeznék még pár dolgot! Nem rég óta van Omegám, a szekunder levegő mikor dolgozik az autón? És mi a pontos szerepe?

Ha megy a klímád, a párát is le kellene fújnia pillanatok alatt. Lehet hogy nem külső levegőt szív. Bár akkor is le kéne vinnie.

Gyanús az a kondenzvíz cső!

A kipufogó-gyűjtőcsőbe nyom friss levegőt, hogy a katalizátor oxigéndús gázt kapjon, így hamar felfűt, kisebb az indítás utáni emisszió, valamint növekszik a kat. élettartama.

Link to comment
Megosztás:

Ha megy a klímád, a párát is le kellene fújnia pillanatok alatt. Lehet hogy nem külső levegőt szív. Bár akkor is le kéne vinnie.

Gyanús az a kondenzvíz cső!

A kipufogó-gyűjtőcsőbe nyom friss levegőt, hogy a katalizátor oxigéndús gázt kapjon, így hamar felfűt, kisebb az indítás utáni emisszió, valamint növekszik a kat. élettartama.

OK. köszi. Gondolom ez akkor csak az indítás utáni pár percig üzemel, főleg télen!

Link to comment
Megosztás:

OK. köszi. Gondolom ez akkor csak az indítás utáni pár percig üzemel, főleg télen!

A klímához visszatérve, igen ha belsőt szív akkor gyorsabban leszárítja a levegőt! több mint valószínű, hogy a kondenzvíz elvezetésemmel van gond! Majd neki ugrom!

Link to comment
Megosztás:

Ez működik télen-nyáron, szerintem a külső hőfoktól nem nagyon függ.

Kondenzvízcsövet alulról éred el, megemelve a kocsit, vagy aknáról.

A csövet megnézem, a szekunder levegőt meg nem hallom elindulni :lol: de csak én vagyok süket! Rá mérek műszerrel!

Nagyon szépen köszönöm, a segítséget!

Üdv: Balázs

Link to comment
Megosztás:

A csövet megnézem, a szekunder levegőt meg nem hallom elindulni :lol: de csak én vagyok süket! Rá mérek műszerrel!

Nagyon szépen köszönöm, a segítséget!

Üdv: Balázs

Csak hidegindításkor szól, porszívóhangja van, a bal kerékdob mögött keresd. Amúgy nagyon nem hallatszik, szerencsére.

Ha jól tudom, a 2.0, 2.5, és 3.0-s motorok kapták, a dízelek és a facelift utáni modellek már nem lettek vele felszerelve.

Link to comment
Megosztás:

A csövet megnézem, a szekunder levegőt meg nem hallom elindulni :lol: de csak én vagyok süket! Rá mérek műszerrel!

Nagyon szépen köszönöm, a segítséget!

Üdv: Balázs

Sajnos sz@r a motor szigetelése, és a hátsó csapágy be szokott rohadni. Már párszor szedtem le, és járattam meg, de egy idő után ismét beáll.

G Astranál a párásodásért sokszor a keringető rendszer a felelős. Elromlik és belsőkeringtetésen marad. Sztem érdemes a műszerfal bontás előtt ezt is csekkolni.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos sz@r a motor szigetelése, és a hátsó csapágy be szokott rohadni. Már párszor szedtem le, és járattam meg, de egy idő után ismét beáll.

G Astranál a párásodásért sokszor a keringető rendszer a felelős. Elromlik és belsőkeringtetésen marad. Sztem érdemes a műszerfal bontás előtt ezt is csekkolni.

Köszi! Utána nézek! A filtert a szekundernél szét szedtem mert el volt rohadva. Új szűrőt csináltam, de sajna a motor részét nem ellenőriztem le:-(. A belső keringtetés jó azt már ellenőriztem. Hátsó membránnál lett megfigyelve, hogy a belső keringtetés jó!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a mai nap bepattantunk négyen az autóba és full pára volt nekem is mindenhol. pedig megy a fűtés hűtés a belső keringetés is és még is. amikor plussz fokok voltak ,ezt nem tapasztaltam egyszer sem.úgy emlékszem, hogy tavaly is volt ilyen egyszer kétszer. pollen szürőt nem cseréltem az idén ,de szerintem annyira nem vészes.

vagy lehet az a ludas a dologban? nincs víz az elvezetőben sem.nincs eldugulva falevélell stb...

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg akkor a csöveket. Vagy nem nyit eléggé a csap (mert nem kap vákuumot, vagy mert megakadt), vagy el van dugulva a radiátor.

Pucolni a radiátort nemigen lehet, kibont, és csere, de az egész műszerfalat ki kell szedni. Csapcsere egyszerűbb eset.

Na ma megnéztük az összes vákumcső elvben a helyén van, és mind a két cső jó meleg ami be és ami kijön az is.

Akkor jön a műszerfal bontás?

üdv

Ati

Link to comment
Megosztás:

Na ma megnéztük az összes vákumcső elvben a helyén van, és mind a két cső jó meleg ami be és ami kijön az is.

Akkor jön a műszerfal bontás?

üdv

Ati

Még megnézném a fűtésboxon a vákumcsöveket, mert egy lap irányítja a levegőt. Ha az vmilyen okból nem nyit vagy zár rendesen, akkor szintén nem jön meleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.