Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

nem mondom jó drágán veszitek a gyári gm-es szondákat

de ti tudjátok.

legutoljára 3 vezetékes gm szondát 5000ft adtam el

és 7000ft volt az egy vezetékes gm szonda

és 10000ft volt 4 szálas gm...

innen mindeki azt gondol amit akar......

Ezek tuti GM-es cuccok? mert az univ szondák vannak ennyiért, kedvezménnyel...

Kéne akkor egy nekem omega b x20se-hez... hogyé adod? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kigyulladt a motorhiba jelző lámpám (A vectra) miután bekötötték a hivatalos szervízben az új rádiómat......

Visszamentem, hogy mi a baj, de persze leszereltek..........

Aztán kivillogtattam és az jött ki hogy nincs sebesség jel.

Ezzel elmentem egy autóvillamosságishoz aki bekötötte rendesen a rádiót, és azt is mondta, hogy a nemjól bekötött rádió is produkálhatja ezt a hibát, de a lámpa sajnos továbra is égve maradt.

Olvastem valahol, hogy lehet törölni kellene a hibát a memóriájából csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hogyan kell valaki tudna ebben segíteni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kigyulladt a motorhiba jelző lámpám (A vectra) miután bekötötték a hivatalos szervízben az új rádiómat......

Visszamentem, hogy mi a baj, de persze leszereltek..........

Aztán kivillogtattam és az jött ki hogy nincs sebesség jel.

Ezzel elmentem egy autóvillamosságishoz aki bekötötte rendesen a rádiót, és azt is mondta, hogy a nemjól bekötött rádió is produkálhatja ezt a hibát, de a lámpa sajnos továbra is égve maradt.

Olvastem valahol, hogy lehet törölni kellene a hibát a memóriájából csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hogyan kell valaki tudna ebben segíteni?

Köszi!

először a hibát kellene elhárítani, a lámpa utána már magától elalszik :lol:

a problémához érdemben szólni nem tudok, nem ismerem az A vekit

Link to comment
Megosztás:

Ha továbbra is világít a sárga lámpa, akkor még mindig nincs sebességjel. Elképzelhető,

hogy a rosszul bekötött rádió megmurdálta a sebességjeladót.

Énis igy látom sajnos.........

Az a baj hogy ez már 1,5 éve volt akkor még nagyon az elején voltam és nem tudtam, hogy hogyan kell beszélni az autószervízesekkel.......... (máramelyik megérdemli)

Jó kis tanulópénz volt ez..............

Szerintem kiröhögnek ha visszamegyek reklamálni.

Bár van rá 2 tanum, hogy a beszerelést követően jelentkezett a probléma plussz a beszerelésről is van papírom.

Azért csak most kezdett el érdekelni a probléma, mert ma voltam a 4. szerelőnél és ő nyitotta fel a szememet.

Link to comment
Megosztás:

Amint kigyullad a sebességjeladó hibájából a sárga lámpa, már vészprogramon megy az ecu.

Na jó akkor valaki gyorsan dobjon meg egy kilóméterórával!!!!!!! :lol:

w1083 Ha fordulatszám mérőset akarok tényleg elég egy zsínór a gyujtáskapcsolótól az óráig?

A fogyasztása kiemelkedő 1,8i 50l 750km. Ez szerintem baráti.

A rángatás létező hideg indításnál csinálja, de akkor még nem világít a lámpa.

A lámpa kb. 0,5-3 km megtétele után gyulad ki, de ez mindíg változik.

Hidegindításnál kb. 3km után melegnél 0,5-3km után gyulad ki.

Link to comment
Megosztás:

Na jó akkor valaki gyorsan dobjon meg egy kilóméterórával!!!!!!! :lol:

w1083 Ha fordulatszám mérőset ....

Nekem lenne egy órám de szerintem nem lesz jó. W=1083 - Ok, ford mérő van, a többi nem jó. C20NE motorhoz volt és nincs útjeladó benne, annakidején én is BC beépítés miatt cseréltem útjeladósra.

Ha esetleg érdekel, jelentkezz!

Link to comment
Megosztás:

Ha szerencséd van, kábelezni sem kell. a műszer csatijának 8-as lábára kell mennie egy zöld vezetéknek.

ha ez nincs, akkor az ecutól kell hozni a jobbA oszlop aljától.

Dejó akkor nem is olyan vészes a dolog én abban voltam, hogy a motortérből kell a vezetéket húzni.

Viszont honnan tudom, hogy az ecunál hova kell a vezetéket kötni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem lenne egy órám de szerintem nem lesz jó. W=1083 - Ok, ford mérő van, a többi nem jó. C20NE motorhoz volt és nincs útjeladó benne, annakidején én is BC beépítés miatt cseréltem útjeladósra.

Ha esetleg érdekel, jelentkezz!

Azt olvastam, hogy mindegy milyen motor van az autóba ha a w1083 egyezik akkor jó.

Viszont ha jól értelmezem akkor nincs az órában az a kis cucc ami a spirál mechanikus jelét elektromossá alaktaná ugye?

Mennyiért adnád amúgy, mert lehet érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Dejó!

Köszi!

Viszont azt nézem, hogy nekem a 60l es a tankom az nem probléma, hogy csak 50les fordulatszám mérős óra mutatója?

6-8000.- megéri használtan venni? fordulatszám mérős órát?

Annyit megér, de Te tudod, hogy nem zavar-e, hogy másmilyen a műszerfal, mint kéne.

Ez nem lenne jó?

Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam, hogy mindegy milyen motor van az autóba ha a w1083 egyezik akkor jó.

Viszont ha jól értelmezem akkor nincs az órában az a kis cucc ami a spirál mechanikus jelét elektromossá alaktaná ugye?

Mennyiért adnád amúgy, mert lehet érdekelne.

Ha neked megfelel 4 ezerért a tied lehet, ha postán kéred - utánvét - akkor 5 ezer

Ha érdekel itt egy szám:

06-20/922-8819

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bedöglött a Zafíránk klímája, egy kis segítség kellene a javításhoz.

A jelenség: egyik napról a másikra nem hűt a klíma, gáz van benne, a biztosíték nem égett ki, a klíma gomb visszajelző lámpája világít ha benyomom, a levegő keringető ventillátorok mennek, a kompresszor bendixre adtunk 12 volt-ot behúzott de egyébként a klíma bekapcsolásakor nem kapcsol be a kompresszor, hiba jelző lámpák nem világítanak.

Mi lehet a gond? Szenzorok, szűrők? Találtunk egy érzékelőt a jobb elejében (lámpa mellett lent) a klíma töltőcsonk körül, 3 kivezetése van. Ez mit érzékel? Hol lehet még olyan szenzor, ami blokkolja a rendszert. Van valakinek doksija a klímarendzserhez esetleg?

Előre is köszi,

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy van benne gáz? Volt ellenőrízve/rátöltve stb. hogy biztos vagy benne?

Illetve vezetékek rendben? nincs az a vezeték elszakadva, ami a kompresszorra megy, és ezért nem húz be?

Aki kb 2 éve töltötte (autó klíma töltésben jártas) az nézte meg a gázt, van benne. A töltő csatin benyomtuk a szelepet egy kicsit, jött belőle a gáz (nem folyadék). Egyébként egy délelőtt még ment, hűtött mint a fene, délután már nem. Nekem volt gázhiányos autóm, az kezdett egyre kevésbé hűteni, majd mikor már szinte már semmit sem hűtött feltöltöttük és megint jó lett. Szerintem ez valami vezérlés hiba, vagy szenzor elromlás.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy van benne gáz? Volt ellenőrízve/rátöltve stb. hogy biztos vagy benne?

Illetve vezetékek rendben? nincs az a vezeték elszakadva, ami a kompresszorra megy, és ezért nem húz be?

A vezetékszakadás jó kérdés, belemértünk a kompresszorba menő csatiba, nem mértünk semmit benne (persze motor jár, klíma be, venti bekapcs, hőfokszab max hideg).

A vezeték eltűnik egy kábelkötegben, jó lenne tudni, hogy pontosan merre megy, minek a kimenetére csatlakozik. Biztos van valami vezérlés ami indítja a kompresszort, gondolom relé is van a körben a nagy áramok miatt – most hogy írom jut eszembe … lehet pl relé probléma is, csak tudni kellene melyik az a sok közül).

Link to comment
Megosztás:

Megvan a klíma hiba, mások okulása és a hajnapló kedvéért leírom. Köszi az eddigi hozzászólásokat.

Nos .. megnéztük a motortérben, 1 relét találtunk (szép lila) … jó volt. Mivel a hűtő kiegyenlítő tartály útban volt a relé dobozka tetejének leszedéséhez, lehúztuk a csövet, ami később lecsúszott az akku mellé és kifojt a hűtővíz egy része (úgyis jön a tél, legalább feltöltöttem).

Végigmértük a biztosíték tábla reléit, azok is jók voltak.

Szétszedtük a középkonzolban a levegőállító kapcsolót, abban is jó volt a relé.

Az anyósülés előtt balra lent (kesztyűtartó és burkolat leszed) van egy termosztát, az is átadott sőt megtaláltam a világítás elektronikát is (légzsák mögött), kiszedtem, rájöttem mi az, majd jól visszatettem.

Ami a lényeg, úgy tűnik az autó csak egy kis törődésre vágyott, mert mikor már mindent feladtam, sőt ki is mondtam, hogy szerviz lesz a vége (szerintem ez lehetett a lényeg), majd mindent a helyére tettem, és végső próba, hogy minden működik-e, beindult a klíma.

Félre e tréfával, szerintem a termosztátnál volt érintkezési gond és az állította le a klímát. Egy termosztát egyébként is potenciális hibaforrás, a hűtőgépekben is elromlik néha, pedig azok nem állnak -10 és +60 fokban.

Üdv, Tamás

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Minap ültem egy comboba, és ami feltünt hogy amint ráadtam a gyujtást az órák a "helyükre" ugrottak.

Gondolok Én itt a üzemenyag mutató órára, mert az enyém tulzás nélkül fél perc mire beáll az adot értékre.

Ez miért lehet?

A combo és a corsám belseje/müszerfala kop ugyanaz.

Eszerint az enyémis tudná/tudnia kellenne a gyors "ébredést"?

Mert idáig természetesnek vettem hogy nagyon lassan "ébred", de ahogy láttam a combot........., na mind1 ha van tipp megköszöném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.