Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nekem belülre lábtérhez van 1 - 1db zöld, a kesztűtartó alá és a műszerfal alá. Volt elöl a rendszámtábla mögött kék, ez előre nem világított csak a kocsi alá. Nagyon tetszett mert a földre vetett fény olyan volt mintha padlóig spoileres lenne a verda. Oszt találtam egy ellenséget a közeg köreiben és ... most nincs. Viszont ha valakit érdekel utánna néztem mit lehet és mit nem a kocsi alá neonból :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. nekem is a lábtérnél van.. bár bevallom , lehet meg tudnám a kezem és a lábam ujjainak segitségével számolni, hányszor volt bekapcsolva :D

Én a kesztyűtartó alatti kis polcocska alá ragasztottam két apró kis pill. ragi csöppel.

elötte próbálgattam hogy hol milyen lenne.

Nah és ennek a kis tálcának van egy pereme... az alá raktam be, hogy ne kelljen fogni, mig a másikkal játszadozok...

Nem kellett volna.

épp a másikkal szarakodok, amikor pattant valami.... (januárban volt, karira kaptam egy ..jóbarátnőmtől)

Pont vele voltam.. és mindig volt a kocsiban , meg van is ásványvíz. Nos vmi pattant.. összenézünk.. ja.. csak az ásványvizes flakon.. (szokott ahogy melegszik) aztán bekapcs.. és az nem világított.

kivettem.. és látom, el van pattanva :D :P

Tiszta szar volt a szitú.. (ajándék-leányzó miatt)

Szóval oda ne rakd be ha lesz is, mert van egy ive annak a kakinak, és pont elég ahoz h elpattanjon a cső...

Chyga: akkor van szimplán is csak cső?

Mert ennek a kütyüje 2 neont vezérelne, és nekem csak neon kellene esetleg, és akkor lenne a lábamnál is...

De csak ha nem összeg.. most másra kell igazándiból a zsé :oops:

Link to comment
Megosztás:

A neonokkal kapcsiban: Jelenleg csak adapterrel együtt van neon :( ezeknek viszont olcsóbb lett az ára 2.000Ft / db vagy 2db-tól 1.800Ft / db (piros, kék, zöld) van UV színű is ennek 2.500Ft / db az ára. Sajnos elég sok félét gyártanak így nem mindegyik "dobozka" stimmel minden neonnal na meg nem mindig tudok külön neont szerezni.

Felfogatni szerintem kötegelővel érdemes, ha nagyon macerás helyre rakod érdemes szivacsot alátenni. Van 8cm átmérőjű kör alakú neon is 4db furattal, ezeket fel is lehet csavarozni. (viszek le ilyeneket is)

Ha valakit érdekel viszek még le új és tesztre használt Eco-Tech-et és Metabondos cuccosokat is.

Az autók kivilágításáról: A kresz-ben nincs megtiltva, hogy mit és hogyan viszont van egy közúti járművekere vonatkozó kormány rendelet ami szerint: a járművet elölről szemlélve fehér vagy sárga, oldalról szemlélve sárga, hátulról szemlélve piros fényt bocsájthat ki. Valamit a világítás nem zavarhatja a többi közlekedőt és nem terelheti el a figyelmét. A lényeg kb. ennyi, de a CD jogtárban a teljes szöveg részletesen megtalálható.

Link to comment
Megosztás:

Az autók kivilágításáról: A kresz-ben nincs megtiltva, hogy mit és hogyan viszont van egy közúti járművekere vonatkozó kormány rendelet ami szerint: a járművet elölről szemlélve fehér vagy sárga, oldalról szemlélve sárga, hátulról szemlélve piros fényt bocsájthat ki. Valamit a világítás nem zavarhatja a többi közlekedőt és nem terelheti el a figyelmét. A lényeg kb. ennyi, de a CD jogtárban a teljes szöveg részletesen megtalálható.

de csak akkor amikor részt veszel a forgalomban ugy tudom...ergó parkolóban akár diszkót is nyithatsz a kocsiban

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tom' a parkoló is közútnak számít?! Vagy tévedek? De minden az intézkedő illetőtől függ... Nekem két hónapig minden áldott este éget elöl a neon. A kutyát nem zavarta, közben 8-szor mértek, ebből kétszer vissza is nézhettem milyen tuti este a neon. :( 2-szer is igazoltattak de semmi ellenvetés, csak a töllünk 500-méterre lakó főtörzsőrmesternek csípte a szemét, de annak nagyon ... :(

Link to comment
Megosztás:

raktam a kicsi-kocsiba 2 db 30 cm neont, kapcsolóval, ne mánérzékelővel 5.000 pénz vót, naon kafa 8)

iga miközben beraktam kisütöttem egy biztositékot, de megérte :(

ja és hol lehet olyan biztosítékot venni? mert a kötelező kütyüs cuccba, minden fajta van csak olyan kicsi sárga amilyen nekem kell :( mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.