Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Mondjuk a pár óra éjszakai autópályázáskor jól jön, hogy nem teljes fényerővel világít az arcodba...

Így van. Édesapám citroenjében-igaz digit műszerfal-lehet éjjeli üzemmódot állítani, és akkor csak a sebességet írja ki, semmi mást, meg ha valami baja van, akkor azt. Éjjel nagyon hasznos.

Link to comment
Megosztás:

Így van. Édesapám citroenjében-igaz digit műszerfal-lehet éjjeli üzemmódot állítani, és akkor csak a sebességet írja ki, semmi mást, meg ha valami baja van, akkor azt. Éjjel nagyon hasznos.

Amúgy - csak infoképp - ezt az Airbustól vették át... mi ezt Dark Cockpit-nak hívjuk, magyarán semmi "haszontalan" infó vagy lámpa nincs. még zöld se, hogy rendben - ha rendben akkor sötét, ha rossz borostyán, vagy piros...

Hosszútávon kevéssé fárasztja a szemet, az éjszakai látást sem rontja annyira, nomeg nem vonja el a figyelmet a szemsarkába fel-felbukkanó bármilyen lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy - csak infoképp - ezt az Airbustól vették át... mi ezt Dark Cockpit-nak hívjuk, magyarán semmi "haszontalan" infó vagy lámpa nincs. még zöld se, hogy rendben - ha rendben akkor sötét, ha rossz borostyán, vagy piros...

Hosszútávon kevéssé fárasztja a szemet, az éjszakai látást sem rontja annyira, nomeg nem vonja el a figyelmet a szemsarkába fel-felbukkanó bármilyen lámpa.

OFF:

Nem is tudtam tudtam, hogy repülős irányban vagy. :)

Link to comment
Megosztás:

OFF:

Nem is tudtam tudtam, hogy repülős irányban vagy. :)

ott a bal oldalon van egy avatar, alatta meg egy kis szöveg :lol: elég régóta ugyanaz :lol: B)

Nem is vagyok olyan irányban.. épp küzdök a munkanélküliséggel, meg a dél-afrikai hivatalokkal... ;) :) :D

Link to comment
Megosztás:

ott a bal oldalon van egy avatar, alatta meg egy kis szöveg :lol: elég régóta ugyanaz :lol: B)

Nem is vagyok olyan irányban.. épp küzdök a munkanélküliséggel, meg a dél-afrikai hivatalokkal... ;) :) :D

Apropó. Lufthansánál volt most ex-szobatársam nyári gyakon. Aszonta jó volt. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

BeLEDeztem a műszeregységet és a középkonzolt.

A műszeregység kék színt kapott, emiatt a piros részek éjszaka nem nagyon látszanak. :blink: :lol:

A középkonzol sima fehér LEDeket kapott, kivéve az óraegységet, ő kék lett. Mindenhol csak a gyári égők helyére került LED. Megcsiszolva az oldala és a teteje. Így jobban szórja a fényt. Nincs is plusz LED elhelyezésére szükség. A fényszóróba, a helyzetjelző helyére 2-2 db csiszolt, fehér LEDet raktam. Kb annyit világít mint az eredeti izzó, csak sokkal fehérebben. :D

Képek még nincsenek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mindenhol csak a gyári égők helyére került LED. Megcsiszolva az oldala és a teteje. Így jobban szórja a fényt. Nincs is plusz LED elhelyezésére szükség.

Azért én szeretném látni azokat a képeket, hogy hogy nincs plusz LEDekre szükség... Nézd meg az enyémet.

Ebben bizony jó sok plusz LED volt, hogy többé-kevésbé homogén legyen...

Link to comment
Megosztás:

Azért én szeretném látni azokat a képeket, hogy hogy nincs plusz LEDekre szükség... Nézd meg az enyémet.

Ebben bizony jó sok plusz LED volt, hogy többé-kevésbé homogén legyen...

led típusától is függ, hogy milyen, amikor még astrám volt, nekem is csak be volt rakva a foglalatos led és egyenletes volt

Link to comment
Megosztás:

Azért én szeretném látni azokat a képeket, hogy hogy nincs plusz LEDekre szükség... Nézd meg az enyémet.

Ebben bizony jó sok plusz LED volt, hogy többé-kevésbé homogén legyen...

Csinálni fogok. :rolleyes:

Egyedül a középkonzol az ami nem teljesen homogén...a többi szerintem megfelelő...

Bár a műszerfalban, mint írtam, a piros színű elemek éjszaka nem nagyon látszanak a kék LED miatt. De engem nem zavar... :blink:

Hát láttam már más kartársak LEDezési módszerét is, és van olyan, akinek a műszeregységben több LED van, mint nekem a csomagtartó világításában. :lol:

És azt nem értem, h éjszaka hogy nem vakítja őket! :D

Link to comment
Megosztás:

Csinálni fogok. :rolleyes:

Egyedül a középkonzol az ami nem teljesen homogén...a többi szerintem megfelelő...

Bár a műszerfalban, mint írtam, a piros színű elemek éjszaka nem nagyon látszanak a kék LED miatt. De engem nem zavar... :blink:

Hát láttam már más kartársak LEDezési módszerét is, és van olyan, akinek a műszeregységben több LED van, mint nekem a csomagtartó világításában. :lol:

És azt nem értem, h éjszaka hogy nem vakítja őket! :D

Én is ledeztem, sok leddel. Előtét ellenállásokkal van beállítva a megfelelő fényerő, meg működik az eredeti fényerőszabályzó is.

Ha visszaolvasol, találsz képeket is azt hiszem.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hétvégén újabb LED projektbe kezdek. Hátsó helyzetjelzők és féklámpák kerülnek átalakításra.

Találtam megfelelő ledeket.

A helyzetjelző helyére 60 lumenes, a féklámpa helyére 100 lumenesek kerülnek. :rolleyes:

Az első helyzetjelző helyére már bekerültek az 1 centis fehér ledek. :D

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén újabb LED projektbe kezdek. Hátsó helyzetjelzők és féklámpák kerülnek átalakításra.

Találtam megfelelő ledeket.

A helyzetjelző helyére 60 lumenes, a féklámpa helyére 100 lumenesek kerülnek. :rolleyes:

Az első helyzetjelző helyére már bekerültek az 1 centis fehér ledek. :D

Nálam elöl ilyen ledek vannak:

2416_12.JPG

Nem az igazi, jobbra számítottam, de legalább nem csak előre világít, hanem a foncsorra is...

Link to comment
Megosztás:

Nálam elöl ilyen ledek vannak:

http://i18.ebayimg.com/03/i/001/24/e8/2416_12.JPG

Nem az igazi, jobbra számítottam, de legalább nem csak előre világít, hanem a foncsorra is...

Ha a normál ledet körbecsiszolod finom csiszolópapírral, akkor úgy fog világítani, mint egy hagyományos izzó! :D Legalábbis a fényszórás tekintetében! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Eljutottam a világításkapcsolóhoz!

Szét is szedtem (segédlet később :rolleyes: ), de az izzónak nincs foglalata, forrasztani kell!

61280881420100130017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

58084918020100130018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És felmerült egy gondolat, itt lehet látni ezeket a műanyag FÉNYVEZETŐKET!

74762305720100130015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hasonlónak kellene lennie a fűtésszabályzó kapcsolónál is, NEM?

astra_g_heiz_17.jpg

Mert nekem nincs!!!

201001236647_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pedig ha lenne, elegendő lenne 1 izzó is, nem kellene 3 vagy 6 vagy szalag.

Nektek hogy van? Valaki megnézné? ha lehet venni akkor veszek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.