Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sőt, a helyzetjelző fénye szép szórt és azon egyáltalán nem látszik hogy egy pontban világít benne a led. A féklámpában már azért észre venni, de amúgy nagyon frankó! :D

Köszi! :wacko:

a helyzetjelző kb 170 mA-ral van meghajtva, a féklámpa meg 650 mA-ral! :wacko:

Csak annyiban érződik hogy LED, amikor egy szemvillanás alatt világít és nem hosszan ébred, mint az izzó! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Jaja! :wacko:

Na csináltam néhány éjszakai képe is, de azok nem adják vissza az összhatást...

helyzetjelző:

http://kepfeltoltes.hu/100801/L_mpa_05_www...ltoltes.hu_.jpg

féklámpicsek:

http://kepfeltoltes.hu/100801/L_mpa_06_www...ltoltes.hu_.jpg

össz:

http://kepfeltoltes.hu/100801/L_mpa_07_www...ltoltes.hu_.jpg

Hali.

Hogy hekkelted bele a hátsó légterlöbe a ledeket?

Nagyon ######a :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Hogy hekkelted bele a hátsó légterlöbe a ledeket?

Nagyon ######a :D :wacko:

Levettem a kocsiról és fúrtam bele 20 db 1 centis lyukat. Ugyanis 20 db ilyen van belerakva. 3-as csoportokba rendezve (1 db kettes :wacko: ) ellenállással. Igaz hogy kiállnak a spoilerből, meg nem is sikerült szépen felfúrni, de ez van. :wacko:

De tervben van egy kis átalakítás. Műgyantás megoldásra fáj a fogam, de a zsebláz egy kicsit levert a lábamról! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nálam sajnos ráolvadt az izzóra a műanyag, és amikor kivettem az égőt, az összetört. Másik már nem megy be a helyére...

Gondoltam, hogy kiszedem a színes műanyag búrákat, oszt rakok bele színes ledes izzókat. Csak hát, vannak rohadt drágák, meg olcsóbbak is, és nem tudom, hogy melyik milyen...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hoztam nektek egy rejtvényt.G Astra, a km órában elkezdtek kiégni az izzók, mondom kicserélem ledre.Találtam is megfelelő foglalatú darabokat, óra ki, cserék, majd vissza és itt jöttek a gondok!A ledek nem világítanak (kipróbáltam utána őket közvetlen akuról és jók voltak) ha világítást kapcsolok és pluszba nem működik sem a refi, ködlámpa és kézifék visszajelző sem!A km számláló ledje gyújtásra bekapcsol, műkszenek a mutatók index stb csak ezek nem.Szétszedtem a cuccost hátha meglelem a hiba okát és mit láttam?Ha rákötöttem a csatira az órát minden működött + a középső ledem kicsit de világított!Az haggyám még de átvette a refi visszajelző szerepét(ha használom a fénykürtöt kialszik, ha elengedem a kart vissza)!Én valami relé gondra gyanakszom, mert ezen kívül minden bikicsunáj.Várnám és előre is köszönöm az ötletek, javaslatokat, h mi lehet a gond és megoldása.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Ha műszerfalba rakok be B8,5D-s ledet akkor jól értem, hogy meg kell egy picit a tetejét csiszolni hogy szórja a fényt ne pedig egyenesen világítson?

Vagy tegyek be SMDt és akkor csiszolni sem kell?

Sokat írtatok az előtét ellenállásokról. Ugye az ilyen foglalatos LEDekhez már nem kell használni?

Foglalatos ledhez nem kell ellenállás, reszelés passz de nem tűnik hülye ötletnek :)

Link to comment
Megosztás:

Ha műszerfalba rakok be B8,5D-s ledet akkor jól értem, hogy meg kell egy picit a tetejét csiszolni hogy szórja a fényt ne pedig egyenesen világítson?

Vagy tegyek be SMDt és akkor csiszolni sem kell?

Sokat írtatok az előtét ellenállásokról. Ugye az ilyen foglalatos LEDekhez már nem kell használni?

Húúbakker...még csak most néztem milyen drága... :)

Én vettem ledeket asszem 50 forintért darabját, meg hozzá az ellenállást kb 10-20 forintért darabját és összeforrasztottam...

Tökéletesen működik...

(De találtam olyan honlapot, ahol a ledek 15 HUF/db)

Link to comment
Megosztás:

Ha műszerfalba rakok be B8,5D-s ledet akkor jól értem, hogy meg kell egy picit a tetejét csiszolni hogy szórja a fényt ne pedig egyenesen világítson?

Vagy tegyek be SMDt és akkor csiszolni sem kell?

Sokat írtatok az előtét ellenállásokról. Ugye az ilyen foglalatos LEDekhez már nem kell használni?

Én úgy vettem észre, hogy a sima led körbecsiszolt fejjel a tetején meg lapra csiszolva szebb, egyenletesebb fényt adott, mint a másodszorra vett gyárilag homorú SMD-led.

Link to comment
Megosztás:

%7Boption%7D

Erről még nem hallottatok?

Egyszerűbb mint csiszolni. A fénye is jó volt, Én már raktam az órámba belőlük, csak mivel az ellenállás 12V-ra és nem 14Vra volt tervezve, így szépen lassan kiégtek. Pedig szép fényük volt. :)

Pont az előbb írtam, hogy nekem szebb volt a sima csiszolt fejjel, mint ez, mondjuk most ilyen van benne. Csak műszeregység cserekor leszabtam az ellenállásokat ahogy kicibálltam a sima óraegységet a helyéről, aztán gondoltam minek csiszolgassak veszek gyárlag fúrtat, de becoptam, mert közel sem ad olyan egyenletes fényt mint a csiszolt fejű sima led.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.