Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

tegnap belenéztem a "cool a verda" műsorba a cooltv-n és ott láttam olyat, hogy a nissan almera kilincsébe belerakott a Kocséri Laci 4db ledet amik akkor világítottak, amikor ki/be riasztott.....vajon a mi kilincsunkbe is belerakható? :P

mert nekem kellilyen :D :D :P

Gepárdal beszélgettünk róla, elvileg igen.Egy kondival.Ha jól okoskodtunk.

Link to comment
Megosztás:

Gepárdal beszélgettünk róla, elvileg igen.Egy kondival.Ha jól okoskodtunk.

Hehe.. én is láttam és én is el kezdtem rajta filózni...

Amúgy ez volt az első rész amit láttam.. nem semmi amit csináltak a kocsiból.. bár én is meg tudnám csinálni pöpecre az enyémet, 5letek vannak, csak épp "kedv" kérdése :wink:

Link to comment
Megosztás:

nem olyan nehéz azt szerintem!!!

mesélj :P

mellesleg az biztos, hogy én nem fogok tudni nekiállni ilyesmivel szórakozni, találni kellene vmi lelkes szakembert akinél nem az a mentalitás divik, hogy "kicskötsög f@sznak neked ez de lásd én vagyok az überszerelőisten és leereszkedek odáig, hogy dolgozzak neked természetesen négyszeres áron"

Link to comment
Megosztás:

"Gepárdal beszélgettünk róla, elvileg igen.Egy kondival.Ha jól okoskodtunk."

Azért ahhoz izmosabb kondi kellene, hogy 4-5 LED-et megtartson 10-20mp-ig. :P

Meg nem árt valami feszültségszabályzó elem is bele, mert a kondi kisülésnél nem egyszerű fizikai törvényeket követ. :D

Link to comment
Megosztás:

egyszerübb egy időkapcsolot belekötni a rendszerbe és akkor végülis azt is kondi szabajozza csak a kondi egy tranzisztorral áll kapcsolatba ami ki be kapcsolja az áramit!

Nekemi ilyen volt a beltérvilágitásomra kötve az kb 15mp ig világitot (12v 10W)

A ledeket a kilicsbe én meg ugy láttam hogy egyszerüán atfurtak a muanygot 5mm es furoval ugy hogy a kilics takarja és mar kessz is volt mar csak az áramot kellet odavezetni!

Én egy jo meleg nyari napon isten bizony megcsinalnam neked Redline 1-2 sör kiséretében!

de ki tudja hogy végzek a vizsgaimmal ha van valami jo kis fütőtt garazsod ahol a csavarhuzo nam fagy bele a kezembe akkor szivesen megcsinalom valamikor a projektet!

Az világitás késleltető elkészitése anyagköltség kb 500 ft aztan van egy haverom szerintem kis pénzérta panelt is megcsinalja hozzá ugy hogy csak be kell kötni és késsz!!!!

Link to comment
Megosztás:

egyszerübb egy időkapcsolot belekötni a rendszerbe és akkor végülis azt is kondi szabajozza csak a kondi egy tranzisztorral áll kapcsolatba ami ki be kapcsolja az áramit!

Nekemi ilyen volt a beltérvilágitásomra kötve az kb 15mp ig világitot (12v 10W)

A ledeket a kilicsbe én meg ugy láttam hogy egyszerüán atfurtak a muanygot 5mm es furoval ugy hogy a kilics takarja és mar kessz is volt mar csak az áramot kellet odavezetni!

Én egy jo meleg nyari napon isten bizony megcsinalnam neked Redline 1-2 sör kiséretében!

de ki tudja hogy végzek a vizsgaimmal ha van valami jo kis fütőtt garazsod ahol a csavarhuzo nam fagy bele a kezembe akkor szivesen megcsinalom valamikor a projektet!

Az világitás késleltető elkészitése anyagköltség kb 500 ft aztan van egy haverom szerintem kis pénzérta panelt is megcsinalja hozzá ugy hogy csak be kell kötni és késsz!!!!

Nekem gyárilag késleltetős a lámpa benne... Kell szerezni olyat, és arra rákötni. Az ablakspricni ledjeim vannak így bekötve, aztán mindenki szól, hogy égve maradt... Aztán elalszik :P

Link to comment
Megosztás:

ne az legyen mar agond hogy az ajtoba nincs állando 12v talalkoztam en ettől mar nagyobb problémaval is! huzunk egy vezeteket aztan kessz

hogy mibol mennyit vegyel azt igy nehez megmondani de kilincsenket legalabb 2 db led

a késleltetőn meg gondolkodni kell hogy ajtonkent 1db vagy elég az egéssz kocsiba egy igy is ugy is kell vezeteket huzni minden ajtohoz

mar majdnem mindegy hogy 2 ereset vagy 3!!!!

autop vilamosági kolléga meg körberöhög ha oda mesz hozzá ilyen keressel!!! SZERINTEM

Link to comment
Megosztás:

Na ez az, akkor már vezetékezni kell. De szerintem is ez a tisztább útja, mint holmi táptartó áramkört építeni a kpzárra. :P

Beraktam az elektromos ablakot, és utólag vezetékeztem... nem nehéz... Az ajtóban ilyen lyukacsos dolog van, amit átböksz egy vékony csavarhúzóval és betolod a vezetéket, a kasztnin meg egy gumidugó, amit kiveszel, és fúrsz rá lyukakat... egyet megcsinál az ember, aztán a többi gyerekjáték... és vagy 10 vezeték elfér.

Jó ha van vazelin, vagy WD-40 :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor elnézést.

Annyit tudok hogy a középső "gombot" függőlegesen kell beállítani és egy vékony csav.húzóval be kell nyúlni és lejön a gomb.

De innen folytathatnátok, esetleg kép nincs erről sehol hogy hogy kell izzót cserélni?

Egyébként ki van égve az égő és ha már cserélni akarom egy kicsit szinesítem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.