Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hát... Nekem ehhez foggalmam sincs! :D Még a végén az áram is megrázna... De azért köszi...!

Ne nyald meg és akkor nem ráz meg! :P

Amúgy meg tényleg nem egy nagy ördöngősség. Veszel egy multimétert (mindegyik tud feszültséget mérni), és járó motornál megméred, hogy mennyi a feszültség az akksinál. Biztos, hogy nem fog megrázni! :D

Link to comment
Megosztás:

Ne nyald meg és akkor nem ráz meg! :P

Amúgy meg tényleg nem egy nagy ördöngősség. Veszel egy multimétert (mindegyik tud feszültséget mérni), és járó motornál megméred, hogy mennyi a feszültség az akksinál. Biztos, hogy nem fog megrázni! :D

Na jó! Ti nyertetek! Egyszer tényleg rávetemedek és megmérem! Én egy picit azért félek... ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Miért lenne halálos a lenyelés? Szerintem az sem gond...max kell várni 1-2 napot hogy visszakapd az elemet. B)

Hát, azért inkább nem vállalnám be. Ki tudja a gyomorsav miket old ki belőle, nem beszélve arról, amikor kifele jön az elem, még akkor is, ha nem góliát... :D Feszültséggel teli wécézés lenne... :D :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát, azért inkább nem vállalnám be. Ki tudja a gyomorsav miket old ki belőle, nem beszélve arról, amikor kifele jön az elem, még akkor is, ha nem góliát... :D Feszültséggel teli wécézés lenne... :D :P ;)

Képzeld el, hogyha a beleidben, ahol gázok is vannak, csinálna egy szikrát B) B)

Link to comment
Megosztás:

Teszek rá egy diódát párhuzamosan, mert egy haver szerint a negatív tüskék teszik tönkre a ledeket, de kell még egy ellenállás is.

Nekem jó az izzó is, de a szine fehér legyen ne sárga. Van helyzetjelzőből is olyan fehéres-kékes?

szerk.

Úgy láttam a neten, hogy van. Azt veszek, nem kinlódok a leddel.

svision_white.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ki tud tippet adni arra hogy mivel csiszoljam meg a LED-ek tetejét? :rolleyes:

Én arra gondoltam hogy óvatosan befogom az akkuscsavarozóba és lassan forgatva csiszolópapírhoz odatartva lecsiszolom a tetejét...

Valakinek valami jobb 5let? ;)

A te ötleted sem rossz, de a mi megoldásainkért kicsit olvass vissza (itt van pl 2 tőlem):

Szia!

Én teljesen le szoktam vágni a fejét... Magas fordulatszámú gravírozóba vágókorongot teszek, és azzal vágom. Amíg ez nem volt, addig durva csiszolópárvával szedtem le a fejét, aztán finomabbal tisztáztam...

Ilyen volt az előző autóm:

kép2

Ez pedig a mostani, de még nagyon az elején vagyok, most kezdtem el csinálni:

kép2

Egy másik hozzászólásom:

Na én is dolgozgattam egy kicsit a fűtéskonzolon tegnap este, meg ma délután

http://www.postimage.org/aV1yjI_A.jpg http://www.postimage.org/aV1yldN0.jpg

http://www.postimage.org/aV1ymn79.jpg http://www.postimage.org/aV1yntY9.jpg

20 nagyfényerejű led van benne, a tekerőkékből még csak a bal szélső van megcsinálva...

Bocsi, ha sokat idéztem...

Módosítva : coupe
képpel nem idézünk
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
ellenállás kell hozzá?

hogynekéne... a LEDek átalában 3-4Val működnek, a kocsiban meg ugya akár 14V is lehet.

De kapni ilyen foglalatos ledeket autósboltban is... Párszáz forint és nem kell neked szívni vele... Mondjuk azokat is kell csiszolni, de legalább a foglalatba műtést és az ellenállás számolgatást megúszod. :lol:

Link to comment
Megosztás:

hogynekéne... a LEDek átalában 3-4Val működnek, a kocsiban meg ugya akár 14V is lehet.

De kapni ilyen foglalatos ledeket autósboltban is... Párszáz forint és nem kell neked szívni vele... Mondjuk azokat is kell csiszolni, de legalább a foglalatba műtést és az ellenállás számolgatást megúszod. :lol:

Rendben, köszönöm, nem szívatom meg magam estére :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.