Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Megérkeztek a lámpáim.Apuval beszerkesztettük őket, ami nem volt annyira 1Xű, mint ahogy gondoltam volna, mert a régi lámpák iszonyat nehezen jöttek ki, az újaknak pedig az ive nem tljesen ua. mint a gyáriké, ezért játszani kellett velük egy kicsit.De azért a műtét sikerült.Nagyon szépek lettek, és lényegesen erősebb fényt produkálnak, mint a gyári lámpák.Különösen tetsz, hogy a hátsó ködlámpa mind2 oldalon be van kötve, és az irányjelző is erősebben látszik.

Képeket hamarosan prezentálok, de most nincs itthon a digit, meg csupa kosz a verda.

Link to comment
Megosztás:

Megérkeztek a lámpáim.Apuval beszerkesztettük őket, ami nem volt annyira 1Xű, mint ahogy gondoltam volna, mert a régi lámpák iszonyat nehezen jöttek ki, az újaknak pedig az ive nem tljesen ua. mint a gyáriké, ezért játszani kellett velük egy kicsit.De azért a műtét sikerült.Nagyon szépek lettek, és lényegesen erősebb fényt produkálnak, mint a gyári lámpák.Különösen tetsz, hogy a hátsó ködlámpa mind2 oldalon be van kötve, és az irányjelző is erősebben látszik.

Képeket hamarosan prezentálok, de most nincs itthon a digit, meg csupa kosz a verda.

Örölök, hogy örülsz. :)

Link to comment
Megosztás:

beújítottam hátulra a tárcsafékeket, és mivel volt a bontósnak 256os féknyerge is elölre, nem hagyhattam ott :D már csak tárcsát és betétet kell vennem ;) de ha már minden meglesz, akkor nem fogok tökölni a 13as téligumival, felrakom a 15öst :P remélem hó nem fog esni már több ;) :)

azt mondta a bontós, hogy lehet hogy jó lesz a kézifékkötél ami most van, nem biztos hogy kell új. lehetséges ez? :?

olajat cseréljek, vagy jó a régi?

mármint fékolajat ;)

Link to comment
Megosztás:

beújítottam hátulra a tárcsafékeket, és mivel volt a bontósnak 256os féknyerge is elölre, nem hagyhattam ott :D már csak tárcsát és betétet kell vennem ;) de ha már minden meglesz, akkor nem fogok tökölni a 13as téligumival, felrakom a 15öst ;) remélem hó nem fog esni már több ;) :)

azt mondta a bontós, hogy lehet hogy jó lesz a kézifékkötél ami most van, nem biztos hogy kell új. lehetséges ez? :?

olajat cseréljek, vagy jó a régi?

mármint fékolajat ;)

Fékolajat mindenképpen cserélj, különösen, ha nemtudod hogy mikor volt legutóbb.

Egyébként meg nem nagy tétel és baj nem lehet belőle. :P

Link to comment
Megosztás:

Fékolajat mindenképpen cserélj, különösen, ha nemtudod hogy mikor volt legutóbb.

Egyébként meg nem nagy tétel és baj nem lehet belőle. :)

cserelve 1,5 eve volt, amikor szetegett a dobfekem ;) de akkor az is csere :D

brembo tarcsat hol lehet kapni, mert csergoeknek nincs. most beszeltem veluk telefonon. valami zimmermannt ajanlott, ami jo arban volt(15/par). a gyari opel tarcsa 30000 ;)

Link to comment
Megosztás:

ha esetleg erdekelnek valakit az arak:

inittrade kispest:

- brembo tarcsa 8791/darab

- ferrodo tarcsa 20210/par

- ferrodo betet: 10619/par

- dot4 olaj: 636/0.25liter

- dot5 olaj: 1855/0.5liter

- kezifekkotel: 7300

csergo:

- ferrodo betet: 8600/par

-kotel: 5300

nekem milyen olaj kell, dot4, vagy dot5?

Link to comment
Megosztás:

"De utána legalább megint jó lesz egy darabig!"

Kis naív. :D ;) ;)

Én is mindig ezt mondom, amikor az omira rádobok egy nagyobb összeget, aztán mindig elő

tud rukkolni valami újdonsággal... igaz ezek apróságok, mivel sosem hagyott még ott sehol,

de azért sokba kerülnek. :)

Andris!

DOT4 kell neked

Link to comment
Megosztás:

Alakul a fékem. :) Haver szólt, h rásegítőt (olajtartájjal csatikkal), fékerőelosztót, nyergeket, 256-os tárcsákat, betéteket, kompletten 25-ért tudja hozni.

Működő Vekiről lesz bontva, a tárcsák állapota kérdéses, betétet tuti kap Ferodót. Hátsó Veki híd ugye megvan, azt még kipofozom, h baba új legyen.

Aztán áprilisban, amikor ráfigyel a nyári papucs 15"-os felnin, akkor elviszem szakihoz, h hekkelje rá a gépre.

Viszont télen új felni+gumi szett majd kelleni fog, de a mostani is cserés, szal eleve cserélni kellene. :D

Link to comment
Megosztás:

cserelve 1,5 eve volt, amikor szetegett a dobfekem ;) de akkor az is csere :)

brembo tarcsat hol lehet kapni, mert csergoeknek nincs. most beszeltem veluk telefonon. valami zimmermannt ajanlott, ami jo arban volt(15/par). a gyari opel tarcsa 30000 :D

Tudomásom szerint a Zimmermann sem rossz,egész jó tárcsáik vannak lyuggatott,hornyolt kivitelben,komplett szettek,fém fékcsövek,stb.

Link to comment
Megosztás:

cserelve 1,5 eve volt, amikor szetegett a dobfekem ;) de akkor az is csere :D

brembo tarcsat hol lehet kapni, mert csergoeknek nincs. most beszeltem veluk telefonon. valami zimmermannt ajanlott, ami jo arban volt(15/par). a gyari opel tarcsa 30000 ;)

Brembo tárcsát szerintem a Dedeo GYulától is tudsz nagyon kedvező árban venni. :)

Link to comment
Megosztás:

"és van is annyira jó, mint egy sima brembo, "

Ebben azért vitázhatnánk. :)

Jó a gyári is, de az alap Brembo is jobb tulajdonságokkal bír, ez személyes tapasztalat. :D

Leslie!

Fékerőszabályzás csak a hátsó hídon van, a főfékhengert és a rásegítőt pedig nem kell cserélni!

Úgyhogy ha féket fejlesztesz, elöl csak a tárcsát+nyergeket+betéteket kell másikat rakni.

Hátul pedig figyelni a hídon a fékerőszabályzó helyes beállítására. ;)

Link to comment
Megosztás:

Fékerőszabályzás csak a hátsó hídon van, a főfékhengert és a rásegítőt pedig nem kell cserélni!

Úgyhogy ha féket fejlesztesz, elöl csak a tárcsát+nyergeket+betéteket kell másikat rakni.

Hátul pedig figyelni a hídon a fékerőszabályzó helyes beállítására. ;)

Más meg azt mondja, h ami nekem van főfékhengerem, az xar a dupla, nagy tárcsához. Nem Ate, hanem vmi másik márka, most nem jut eszembe.

De csinált már pár Opelon hátsó tárcsásítást, szóval vmi köze lehet hozzá. :) Ha más nem, lesz tarcsiban. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.