Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Köszönöm az észrevételeket!

Sajnos nem vagyok valami nagy számítógép guru így nem tudom hogyan tudnám a képet is közzé tenni. Ezért írtam, hogy elküldöm őket bárkinek aki érdeklődik.

Viszont ha valaki lenne olyan rendi és segítene azt megköszönném!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az észrevételeket!

Sajnos nem vagyok valami nagy számítógép guru így nem tudom hogyan tudnám a képet is közzé tenni. Ezért írtam, hogy elküldöm őket bárkinek aki érdeklődik.

Viszont ha valaki lenne olyan rendi és segítene azt megköszönném!!!

Küldd el a kepoptimalizalas@freemail.hu címre.

Link to comment
Megosztás:

Pista ezek milyen telók beszerelve?

Mihez gyártották eredetileg, vagy milyen paraméterei vannak?

Kicsit bőbebben is írj már róla mert a képek alapján csak az látszik, hogy jól néz ki.

Ha meg volt már róla szó akkor úgyis szóltok, hogy olvassak vissza és ne kérdezzek hülyeségeket. :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pista ezek milyen telók beszerelve?

Mihez gyártották eredetileg, vagy milyen paraméterei vannak?

Kicsit bőbebben is írj már róla mert a képek alapján csak az látszik, hogy jól néz ki.

Ha meg volt már róla szó akkor úgyis szóltok, hogy olvassak vissza és ne kérdezzek hülyeségeket. :lol: :D :lol:

Most is csak azt tudom írni, mint korábban. Hogy minek a milye volt a kindulási alap, mit vettek alapul, azt passzolom. Szépen becsomagolva, TRIDON márkanév alatt, motortér telónak érkezett Astra F-be, amely szerepkörre tökéletes :wink:

Link to comment
Megosztás:

Még egy apróság.Vettem a helyzetjelzőbe ledes izzót, és bele is tettem.Hát, nappali fénynél nem az igazi, de gondolom esti sötétedéskor már hatványozottan javulni fog az élmény!Amúgy ha vesz v.ki. figyeljen, hogy hogy rakja be, mert ha nem jó, akkor az istenért sem fog működni!

Szerencsére nem halálozott el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eccer Dark említette, hogy a Kadett E hátsó csomitér telója tökkéletes erre a célra.Sikerült szerválni olyat, szal akkor jó bele, vagy sem? :?:

Valahol olvstam hogy hátra nyomta a mocitetőt :oops: és nem akart lecsukódni :oops: de azt nem tom az miféle teló volt ,tényleg próbáld már ki :wink:

Link to comment
Megosztás:

M lenne, ha belepróbálnád ???????????????

Mivel bent hagytam a cégnél, így a 7végén nem vcolt mit próbálnom hova, de ma haza viszem, aztán holnap DE. bevágódok egy helyre, és próba.Majd írok, hogy mi a pálya!Persze képekkel illusztrálva! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Valahol olvstam hogy hátra nyomta a mocitetőt :oops: és nem akart lecsukódni :oops: de azt nem tom az miféle teló volt ,tényleg próbáld már ki :wink:

Én kb. 10 perc alatt beraktam az Astrába az INXX-t. Ez volt az első "gyári" teló, eddig szusi, kadett stb. csomagtér telót használtam. Minimális kézügyesség, egy kis fantázia, hogy átlásd, hogy hyogyan áll összecsukva, annélkül, hogy átlátnál a géptetőn és máris nem tol hátra semmit és nem is áll el.

Link to comment
Megosztás:

Én kb. 10 perc alatt beraktam az Astrába az INXX-t. Ez volt az első "gyári" teló, eddig szusi, kadett stb. csomagtér telót használtam. Minimális kézügyesség, egy kis fantázia, hogy átlásd, hogy hyogyan áll összecsukva, annélkül, hogy átlátnál a géptetőn és máris nem tol hátra semmit és nem is áll el.

Nekem is megfordult a fejemben, hogy elvileg ugye a motorháztető tejesen nyitott állapotában kell a telónak is tejesen nyitva lennie, de ugye közben, mikor lecsukod, van egy zárt állapot is, amikor ugye a teló koppra össze van nyomva.Na ezt a pontot kell v.hogy behatárolni.De mivel még nem csináltam ilyesmit, ezért inkább v.mi hozzáértőhöz vinném, aztán jól megnézném, hogy hogy csinálják, és a következő már nagyon fog menni! :oops: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálok segíteni:

A teleszkópok beszerelt állapotában is kb. úgy kell állnia a géptetőnek, mint ahogyan azelőtt a kitámasztóval. Astránál az alsó (hátsó)zsanércsavar helyére kell csavarni a telót. Úgy kell kiszámolni, hogy nyitott állapotban se legyen teljesen széthúzva, illetve lecsukott állapotban se legyen teljesen összenyomva a teleszkóp. Különben nagyon hamar kifexik.

Tehát kicsavarod a zsanér alsó csavarját, becsavarod a teló végét, majd a telót odafogod a sárvédő csavarokhoz, ahogy majd állni fog. Egy kicsit összenyomod (nem lesz könnyű) és kiválasztod a legközelebbi sárvédő csavart vagy a kb. középen lévő gyári lukat (Az INXX teló ebbe megy bele). Sárvédő csavar ki, lemezanya ki aztán teló be és kész.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálok segíteni:

A teleszkópok beszerelt állapotában is kb. úgy kell állnia a géptetőnek, mint ahogyan azelőtt a kitámasztóval. Astránál az alsó (hátsó)zsanércsavar helyére kell csavarni a telót. Úgy kell kiszámolni, hogy nyitott állapotban se legyen teljesen széthúzva, illetve lecsukott állapotban se legyen teljesen összenyomva a teleszkóp. Különben nagyon hamar kifexik.

Tehát kicsavarod a zsanér alsó csavarját, becsavarod a teló végét, majd a telót odafogod a sárvédő csavarokhoz, ahogy majd állni fog. Egy kicsit összenyomod (nem lesz könnyű) és kiválasztod a legközelebbi sárvédő csavart vagy a kb. középen lévő gyári lukat (Az INXX teló ebbe megy bele). Sárvédő csavar ki, lemezanya ki aztán teló be és kész.

Na akkor telo kézbe, és irány a parkoló.Méééérüüünk! 8)

Thx. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Kimentem, megnéztem, és a helyzet, a következő:

A teló kinyitva, vagy legalább is egy kicsit összenyomva oda csatlakozna be, ahol a sárvédőn, annak is a közepetáján két csavar viszonylag közel van 1máshoz, a többihez képest.A gyári nyílástól kb. 10cm-re, lefelé, a lámpa felé.Szóval akkor oda próbáljak be egy fandifejet?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem hiszem el...

Mostmár ne idegeléjetek, hát engem is elkezdett foglalkoztatni ez a téma.

Hogyé lehet szerezni kadett hátsóajtó telókat?

Jól értem, hogy az jó nekünk?

Elvileg jó.Sokak szerint.Darabja olyan 3-4e.ft körül mozog, én úgy csereberéltem.De kétségtelen, hogy a gyári telók sokkal jobbak.Olyan van Mélykéknek is beépítve.Hogy honnan szerválta, azt csak ő tudná elmondani, de MOMC is tud szerválni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.